V roku 1916 mladý pruský šľachtic Manfred von Richthofen odchádza, tak ako väčšina mladých mužov, do vojny. Vďaka svojej neohrozenosti, rytierskemu prístupu k leteckým súbojom a úcte k nepriateľovi, sa z neho už čoskoro stane obávané stíhacie eso a uctievaná ikona leteckej flotily Prvej svetovej vojny. Manfred lieta s priateľmi Wernerom Vossom, Sternbergom a Lehmannom, s ktorými ho spája rešpekt k vojenskému drilu a rytiersky spôsob súbojov. Svoj stroj, trojplošník Fokker Dr.1, si dá zafarbiť na červeno a stane  sa postrachom všetkých protivníkov a letcov Dohody. Francúzi ho prezývajú Červený diabol, Briti na jeho hlavu vypíšu odmenu. Počas vojny zostrelil najmenej 80 lietadiel, najviac zo všetkých pilotov na oboch stranách. Náhodné stretnutie so zdravotnou sestričkou Käte mu však otvorí oči a poznáva skutočné barbarstvo vojny. (TV JOJ)

YoKoKura

Film je hezky natočen, i když letecké souboje jsou drobet chaotické, ale nemohl jsem se zbavit z filmu dojmu že pro německé letce byla první světová válka příležitost kde si zastřílet v letadlech a občas k tomu někdo holt přijde o život. Dere se mi na mysl film Pekelní andělé kde je v půl hodině z celé délky mnohem lépe vidět že se kamarádi ze škol musejí proti sobě utkat, když je armáda povolá do boje. ()

MaroCR

Kéž bych nikdy nebyl historikem a neměl rád letadla. potom bych při sledování trpěl méně a možná bych dal i dvě hvězdičky... ()

pan Spock

Skoro každý tu srovnává Rudého barona s Rytíři nebes a ani se nedivím. Ono se to i nabízí. I já jsem oba filmy viděl takřka hned po sobě. Baron má nižší rozpočet, ale i tak jsou souboje vcelku dost dobré. Možná by jich mohlo být i víc. Příběh má však baron mnohem lepší a působí věrohodněji. Také má nesrovnatelně lepší a zajímavější herecké obsazení. Potažmo i herecké výkony (Lena Headey, Til Schweiger). A vidět pár českých herců také potěší. Skoro bych ho hodnotil o třídu lépe než Rytíře. Ovšem vypuštění posledního souboje, na který čeká každý alespoň trochu znalý historie, je neodpustitelné a nepochopitelné. Netuším co by mohlo dovést tvůrce k takovému konci. ()

bublinka21

Hezky výpravně zpracovaný film. Historicky i obsahově slušně zvládnutý. Na můj vkus zbytečně natažený, ale jinak hodnotím pozitivně. ()

Mrliš odpad!

Zvládl jsem shlédnout asi půl hodinu a vzdal jsem to. Příšerně nudný snímek, chaotické skákání ve scénách. Co měl znamenat ten začátek? Malý chlapec čučí na letadlo a sní jak bude pilotovat>Střih< Chlapec už pilotuje a letí dát věnec na rakev a při tom se postřílí s pár letadlama>střih< a už je po bitvě a jsou kdo ví kde - no a tak dále - bla, bla, bla, bla - Děs! ()

JerryPilsen

Hrubé nastínění tehdejších událostí a celkově zpackaný konec kazí jinak dobrý dojem.Letecké bitvy jsou poměrně věrohodné,ikdyž chvílemi jsem se ztrácel.Celkově se děj striktně držel hlavního hrdiny a tak časté dějové skoky dost ubíraly na kontinuitě. ()

PORTER44

Pár dobrých leteckých soubojů jinak nic moc,bylo vidět že je to natočené v dnešní modernější době,mimo starých letadel mi nepřipomínalo nic z první světové jak oblečení tak prostředí,herecké výkony slabota. ()

andy60

Ve filmu jsou dvě dějové linie - ta válečná a milostná. Obě bohužel působí nedotaženě. V té milostné bych čekal mnohem větší jiskření a mnohem větší porci emocí, v té válečné naopak bezútěšnost a zoufalství. Místo toho se nám servíruje čest a smysl pro fair play. ()

Drslw

Neskutočne premárnená príležitosť, alebo ako urobiť z najvzrušujúcejšieho námetu Prvej svetovej uspávanku na dobrú noc. ()