V roku 1916 mladý pruský šľachtic Manfred von Richthofen odchádza, tak ako väčšina mladých mužov, do vojny. Vďaka svojej neohrozenosti, rytierskemu prístupu k leteckým súbojom a úcte k nepriateľovi, sa z neho už čoskoro stane obávané stíhacie eso a uctievaná ikona leteckej flotily Prvej svetovej vojny. Manfred lieta s priateľmi Wernerom Vossom, Sternbergom a Lehmannom, s ktorými ho spája rešpekt k vojenskému drilu a rytiersky spôsob súbojov. Svoj stroj, trojplošník Fokker Dr.1, si dá zafarbiť na červeno a stane  sa postrachom všetkých protivníkov a letcov Dohody. Francúzi ho prezývajú Červený diabol, Briti na jeho hlavu vypíšu odmenu. Počas vojny zostrelil najmenej 80 lietadiel, najviac zo všetkých pilotov na oboch stranách. Náhodné stretnutie so zdravotnou sestričkou Käte mu však otvorí oči a poznáva skutočné barbarstvo vojny. (TV JOJ)

DocBrown

Takze po Rytirich nebes i nemci si museli udelat svuj "historicky" blabol. Historicky hodne mimo (setkani s Brownem v zemi nikoho je totalni nesmysl), tech par souboju vypadalo jak z nejake hodne spatne hry, pulka filmu v nemocnici. ()

Fary

Plytká a povrchní srágora. Myslím si, že Schweighöfer se do role Rudého Barona nehodí. Tahle postava by si zasloužila někoho, kdo nevypadá tak stupidně a dětinsky. Schweighöfer se hodí spíš do komedií. Škoda toho filmu. ()

wosho

Pěkně udělané po všech stránkách. Jen mě film nikterak neoslovil a osudy legendy Manfreda von Richthofena by si zasloužily mnohem víc, než jim tento standartní životopisný snímek dokáže dát. ()

Yangus

Mám rád válečná letadla z I. a II. světové, přečetl jsem mnoho knih ale filmů a hlavně těch dobrých je bohužel málo, tento se zařadil mezi ty lepší. Co se týče leteckých částí tak byli natočeny hodně dobře ale bylo jich málo, člověk by čekal že ukážou alespoň něco z jeho poslední bitvy. Škoda. Podobný film, Rytíři nebes byli lepší. ()

Ripley

Je to takový levnější klon filmu "Rytíři nebes" z druhého(německého) pohledu.Film působí dojmem jako by byl značně a špatně sestříhán.Velké skoky v ději a nenavazující scény filmu velmi ubližují.Letecké scény a souboje jsou sice po trikové stránce kvalitní,ale choreografie soubojů je odfláknutá.Navíc jsou bohužel velmi krátké,je jich málo a ta největší ve filmu zmiňovaná letecká bitva chybí.Že by malý rozpočet?Film byl natáčen i u nás,takže některé scény ruší.Např.scéna z Berlína natočená na Václavském náměstí před Národním muzeem.Rušivý element byli pro mne také scény s českými herci.Především Vlasák,Frej a Vinklář nepříjemně vyčnívali.To taková role ve které zazářil Richard Krajčo mi vůbec nevadila.Zahrál si mrtvého letce ležícího na zádech na zemi u letadla.Záběr byl max.dvouvteřinový.I přes všechny výtky jsem film zkouknul bez náznaku nudy. ()

Greny

pokud se nafilm budeme dívat čistě z pohledu neználka, který o ,,rudém baronu,, nikdy neslyšel, tak film celkem slušně přibližuje jeho život, ale nedá se považovat za jeho životopis. Celý film jsem se třásl na legendární souboj Baron vs Hawker a byl jsem hodně naštvaný ofláknutostí této podstatné části baronova života, kdy jeho sestřel přinesl zlom v jeho životě, ale nu což scénarista si vybral jinou cestu. Stejně tak mi vadila absence vysvětlení zranění barona, ale zase na druhou stranu je to pěkně nastíněna celé nesmyslnost války. Bohužel pro mě film nesplnil úplně všechno co jsem od něj očekával. Vzdušných soubojů film obsahuje po skromnu, i když je to film o největším leteckém esu, ale ty které byly zařazeny do filmu jsou celkem obstojně zpracované, stejně tak i historické přesnost letounů. Myslím, že mezi válečné filmy se tento film řadí jako průměr. ()

Xavi6

Poměrně příjemný film, který má jednu specifickou vlastnost a to, že pojednává o hrdinech nacistického Německa, tedy hlavní hrdinové jsou v podstatě záporné postavy. Některé pasáže filmu byli velice nudné, ale opravdu dokonale zvládli letecké scény, které byli naprosto povedené. ()

DannyBoy80

Letecké scény a boje se mi líbyly, ale zbytek byla celkem průměrná šeď. Je to škoda protože to mělo docela velký potenciál a i ti herci byli docela v pohodě. Ale jaksi neměli co hrát. 60% ()

1945

Skvělé zpracování vzdušných soubojů nádherných historických letadel - to je pastva pro oči, kvalitní hudba - ta zase lahodí sluchovodům, skvělý motiv rytířství rudého barona - příběh Manfreda von Richtohofena z opomíjené první světové války je tady! Vítejte v době, kdy piloti nosili šály!!! ()

Santino7

Vojnová snímka zachytávajúca vzdušné súboje v prvej svetovej vojne, to síce na papieri vyzerá veľmi lákavo a sympaticky, no ako sa ukázalo aj v tomto prípade, samotné prevedenie na plátno nie je žiadna hračka. O to viac, keď sa človek aspoň ako-tak vyzná vo veci, a teda môže hľadať rôzne chyby či historické nepresnosti, ktorých, ako tu už bolo v komentároch párkrát spomenuté, by sa dalo nájsť mnoho. Avšak ja som bol pred týmto ustavičným hľadaním nezrovnalostí a sklamania, ktoré mu zákonite muselo nasledovať, tentokrát našťastie ušetrený - história ma síce baví, dvadsiate storočie celkovo je mojou záľubou, no o tejto leteckej kapitole som informovaný len tak zbežne (a teda asi toľko, že meno von Richthofen je mi známe a vedel som, že bol v tej dobe rekordérom v počte zostrelov, to je v stručnosti asi tak všetko), čiže celkovo nič extra. A keď tak čítam spätnú väzbu tu v komentároch, som za túto moju nevedomosť celkom aj rád. Inak by som si totiž film nemohol užiť asi ani do takej miery, do akej sa mi to - i cez viaceré slabšie chvíľky - podarilo. Tými slabšími chvíľkami mám na mysli jednak z môjho pohľadu dosť chaotické a taktiež aj nezaujímavé vzdušné súboje (hoci tí, čo majú záľubu v lietaní ich oceniť mohli, to posúdiť neviem), no a rozhodne aj preskakovanie dôležitých životných medzníkov, ako napríklad súboj s oným legendárnym Hawkerom, ktorý tvorcovia absolútne vypustili, no a podobne sa zachovali aj pri osudnom zranení, ktorého pôvod taktiež nijak nerozobrali a nechali to len a len na fantáziu diváka (čo občas síce nie je na škodu, no v takýchto životopisoch by to predsalen chýbať nemalo, aspoň si myslím). No a v tomto smere bolo takou "čerešničkou na torte" ešte aj spôsob, akým sa rozhodli riešiť samotný záver, niekto to tu tuším v komentároch prirovnal k zbabelosti - tak ďaleko by som asi nezachádzal, no priznávam, taktiež ma to trochu zamrzelo, lebo inak sa mi film vcelku páčil. Či už obsadením, kde vyčnievalo najmä trio Matthias Schweighöfer (až do následnej "kontroly" tu na čsfd som bol v tom, že to je ten istý, čo stvárnil hlavnú úlohu v Napole, netuším prečo), Lena Headey a harcovník Til Schweiger alebo aj celkovo tým, že bolo jasne vidieť, že nejde o americký produkt, no o produkt európsky. Na druhej strane americká (finančná) pomoc by zas mohla pozitívne ovplyvniť vzdušné súboje a nebála by sa natočiť aj tamtie už spomínané dôležité zábery, ktovie ako by to dopadlo - každopádne predstava, že by Richthofena mal stvárniť Val Kilmer, ako sa pôvodne plánovalo, je dosť "ujetá". A rovnako si myslím, že v hollywoodskej réžii by to bolo poňaté oveľa ťažkopádnejšie, no a princíp akéhosi džentlemenstva (Střílejte na letadla, ne na piloty.) by až tak výrazný nebol, čo by bola určite škoda. Čiže ak to mám zhrnúť, za mňa také slušné tri s vedomím, že ak by som sa chcel o danej historickej postave dozvedieť čosi viac, tento zdroj by bohvieako smerodajný naozaj byť nemohol. 3/5 ()

maty39

Není to tak hrozné, jak se může ze zdejšího hodnocení zdát. Soubojů by mohlo být opravdu více, ale prostě je to německý film, ne americký (co by měli řikat naši filmaři, kde nejepičtěší scénou je směšný útok na vlak :-)). Chtěl jsem dát tři hvězdičky, ale pak jsem si vzpoměl právě na Tmavomodrý svět (kterému jsem dal tři hvězdičky) a uvědolmil jsem si, že tento film mě bavil více a možná se zase na něj někdy v TV rád podívám. ()

Pavelos

Celkem slabota.. Na to že to bylo o německé stíhací legendě první světové války, tak tam bylo jeho umění v leteckých soubojích bohužel hóóóóódně málo. A také mě tam hrozně chyběl jeho rudý trojplošník značky Fokker se kterým se hlavně proslavil. Těch pár záběrů jen tak aby se neřeklo mě moc neuspokojilo.. Bylo to zaměřené spíše na příběh samotného barona(jeho rodina a život).. Bohužel já se těšil právě na ty letecké souboje:-( ()

kubyno

3* budou tak akorát. Letecké souboje jsou nádherné, ale je jich jak šafránu. Bohužel scénáristicky je to neskutečně zprasené. Ještěže Lena Headey něco spraví. ()

dawe787

Jednu hvězdičku dávám navíc za tu leteckou bitvu uprostřed toho vleklého příběhu, ale opravdu jsem očekával více. Rytíři nebes byli o moc lepší. ()

Dejwosz

Trochu promarněná příležitost. Emoce - spíše statické. Některé důležité informace proplynou jako pára nad hrncem a zbytečnosti se táhnou a nesmyslně zvýrazňují. Toto je příklad ne příliš dobré režie. A ta hudba? Občas jsem se cítil jako u Statečného srdce občas jako u Pearl Harbor. No, určitě to šlo udělat lépe. Ale za pražské budovy a české tváře za tři. ()

Eluin

Tož, film to není špatný. Letecké souboje jsem si v kině fakt užil. Nicméně hlavně začátek se mi moc nezamlouval a vůbec...ta romantická linie nebyla nic moc. Jeden záběr mi ale vytanul na mysli jako skvělý, a to zpracování momentu, kdy se von RIchthofen prochází v zákopech, jež jsou pod palbou. Úžasně zpracované. Jistým plusem je také přítomnost českých herců a našich reálií. Víceméně průměrný film, který vyzvedává do výše snad jen to, že snímků s touto tematikou mnoho není.. ()

DHDV

Tohle drama nemá v podstatě nic, co by vás vyloženě strhlo ke druhému zhlédnutí. Herecké výkony sou výborné stejně jako převedení I.SV na plátno ale to je tak všechno. Filmu schází akčnost, silná dějová linie a hlavně atmosféra. Film jak začne tak i skončí… bez atmosféry ()

drankeryth

Pre mna je tento film troska sklamanie ohladom nekompletnosti bojov. Vzdusne suboje vyzerali pekne, ale nieco tomu chybalo a konkretne tym myslim detailnejsie zasahy od striel a obcas nie moc pekne vyriesena kamera. Dost ma aj sklamalo odflaknuty suboj toho nemeckeho pilota Barona proti britskemu pilotovi, ktory bol spomedzi Britov najlepsi. Absolutne nic neukazali z toho boja, len spadnute lietadlo na kolajniciach. To bol dost velky podraz od strany tvorcov filmu:( Uplne mi to vo filme chybalo, ako aj zaverecny suboj, kde Rudy Baron prisiel o zivot. Ani tu vobec nic neukazali, velka chyba:( Pekna podivana bola zakopova vojna, kde boli tiez pouzite dela velkeho kalibru. Bol to pekny zazitok vidiet, ako sa tam bojuje, len bola skoda, ze to moc dlho neukazovali, ako vsetko vo filme, co sa tykalo akcie. Vacsinou sa to sustredilo okolo vztahov medzi letcami a samozrejme nesmela chybat tiez romanticka zapletka. To by ani nevadilo ved to bol aj zivotopisny film. Je to velka skoda, ze to tak odflakli a mohli tie suboje lepsie natocit a nie tak premarnit sancu na urobenie dobreho filmu, kde to vo vsetkych ohladoch mohlo vyzerat omnoho lepsie, ako som to mal moznost vidiet v tejto podobe, ktora ma vobec nepotesila. ()