Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

helianto

Tak. Teď si připadám jako cynický vyvrhel, pohrdající jakoukoliv romantikou. Já, která dokáže brečet u každého druhého dojáku! Ale tady nějak nebylo nad čím. Tady jsem bez účasti sledovala naprosto chladně vykalkulovaný, na city bez valného úspěchu útočící, rádoby romantický příběh. A říkám si, kde jako byla ta romantika. Že se dceruška z dobré rodiny zamiluje do tesaře, z kterého ovšem na hony sálá, že má rozhodně na víc? Že tatík velkopodnikatel, ovšem zcela čestný, bez okolků, poté co jeho dcera z přemíry stresu omdlí, svolí k jejímu sňatku s člověkem, na němž je pochybné naprosto všechno, ovšem mimo charakteru, samozřejmě. Že hlavní hrdinka nutí svého drahého k odpuštění tam, kde není co odpouštět, protože tam není žádný vztah? Dobré nebe, co to je?! A ten konec s vážnou nemocí, které je nakonec věnována většina roztahaného, více než dvouhodinového, filmu? To že je jako romantika, která má útočit na naše city? To snad ne. Snad ani svatá Rosamunde nemá tak hloupé romantické slaďárny jako jsem s velkou námahou a sebezapřením dokoukala právě teď. A Moment to Remember? V žádném případě. A Moment to Forget. A rychle. (Challenge Tour - duben 2015) ()

evulienka3

Ako som už spomínala v komentári k inému kórejskému filmu, táto ich romantika ide absolútne mimo mňa. Neupieram filmu jeho kvality, ale ísť vyššie s hodnotením skutočne nedokážem. ()

Nancy

Krásnější a smutnější romantický film jsem snad nikdy neviděla. Korejci nádherným způsobem zapůsobí na city a rozpláčou ať už navenek nebo uvnitř. Rozehrají před vámi překrásné a natolik opravdové drama o lásce a její nezlomnosti, že si po skončení řeknete: "Vždyť to se může klidně stát i mně!". Už jen proto, že všichni herci hrají skvěle a podávají velice přesvědčivý výkon. První část snímku je sice poněkud zrychlená, moc romantiky v ní není, ale po chvíli jsem si již užívala krásné melodrama. Po úžasném zážitku z My Sassy Girl jsem si nebyla jistá, jestli ještě nějaký film dokáže překonat něco tak procítěného, ale teď už vím, že ano. Moment to Remember se stává jedním z mých nejoblíbenějších filmů a doufám, že ještě nějaký podobný snímek plný lásky a smutku, ať už Korejský, Evropský nebo Americký, zhlédnu. ()

poz3n

Nechce se mi tenhle zážitek nějak komentovat. To, že jsem skoro celý titulky prořval jako malý dítě snad stačí. Prozatím (myslím, že ale na dlouho) můj vrchol jihokorejské kinematografie. 8.11.2010 Tak jsem si po roce dal repete a opět jsem si pobrečel.Tenhle film je něco neuvěřitelnýho, něco emocionálně tak silnýho, že to nejde ovládat. Sa rang hae Nae meori sogui jiugae. 10/10 ()

Kmotr

Tomu já říkám filmová rozkoš. Jako by jsem se ani nedívala na film, ale na život který je, který existuje v přítomném čase. Tolik emocí ze mě žádný film ještě nedostal. Absolutní fantazie.Kéž by jsem tento símek neviděla a měla ho stále ještě před sebou. ()

rikitiki

Pro mě příliš dlouhý příběh s nelogicky se chovajícími postavami. Nejspíš je to tím, že asijskou kinematografii nesleduji a proto je pro mě obtížné rozklíčovat jejich jiné vzorce chování. ___ Rozhodně ale patří snímek k těm lepším romantickým filmům, které mají zajímavý nápad. V tomhle případě i nápad hodně drastický. /24. 11. 12./ ()

HellFire

Uf. Celou dobu jsem si říkal, kdy nastane nějaká ta srdceryvnější nebo zapamatováníhodná chvíle. Čekám a čekám, a pak to přijde. Chvílemi se mi až svírá srdce, vyschne mi v krku a slzy zadržet nedokážu. Závěrečná chvíle v obchodě pro mě byla příliš silná. Na takové filmy se nezapomíná. Zhlédnuto v režisérské verzi. ()

Larky

Vynikající jiho-korejská romance, která mě sice k slzám nedohnala, jinak ale funovala naprosto bezchybně.K tomu bezesporu přispěli civilní herecké výkony, hudba a další věci.Asiaté obecně mají výborný smysl pro natočení vypjatých situací (a nejenom jich) a tímhle skvělým filmem to jen potvrdili.87% ()

kajda.l

Že já neuvěřil uživatelce DUCHARME a bláhově podlehl pokušení poznat taje a krásy jihokorejského melodramatu. Na tento odpudivý, mé city devastující romantický klenot se mi doufám podaří (snad ne zásluhou strejdy Alzheimera) co nejdříve ZAPOMENOUT. Ovšem jednu zásluhu tomuto snímku upřít nemohu a to, že ne vždy se vyplatí při výběru filmu slepě věřit většinovému názoru své TOPky (tolik pětihvězd snad u žádného jiného snímku nemám), jejíž členové patrně před projekcí utpěli otřes či jiný mozkový defekt. Ale prej je to dokonalé (Viktooorko??..Paajii??). A prosím, už nikdy opravdu nikdy, nechci vidět a hlavně slyšet vzlykavě plakat Korejce. Jedná se o neuvěřitelně mučivý a traumatizující emocionální zážitek :/ (A ke všemu tomu neštěstí navíc viděna Director's cut...celých 144 minut zmaru) ()

Mikah

Dle mého názoru je to ten nejlepší jihokorejský film a každému, kdo chce proniknout do tajů korejské kinematografie, doporučuji, aby nejdříve sáhl právě po A Moment to Remember a podle svých dojmů posoudil, jestli se pouštět do jiných filmů z této země. Snad nikdo jiný než Korejci do filmu nedokáže vložit takový cit. A Moment to Remember vyjadřuje něco tak krásného. Je to film o ženě, již postihla závažná nevyléčitelná nemoc, kdy svého milovaného manžela oslovuje jiným jménem, a on má občas nutkání přemýšlet, jestli je šťastná proto, že je s ním nebo proto, že je s tím, s kým si myslí, že je. Přesto je jejich vztah stále naplněn tou nejhlubší láskou. Z každé minuty jen sálají emoce, na čemž mají zásluhu výborné herečky a herci (zejména hlavní dvojice) a konec musí zbavit slov snad každého. ()

becki_tu

Malý velký film, který ihned po první projekci neváhám řadit k žánrové špičce. Perfektní herecké výkony a emočně strhující druhá polovina totiž tvoří základ nezapomenutelného filmu, který jsem měl tu možnost vidět rovnou v prodloužené režisérské verzi. ()

prome

Nedokazu ted ani popsat svuj zazitek. Je malo filmu, ktere me dojmou, a u kterych mi ukapne slza. Tady jsem cekal ze maximalne budu soucitit ale opak byl pravdou... Neukapla mi jedna slza, ani dve, ale brecel jsem jak male decko. Nevim co dal psat protoze takovy zazitek se neda popisovat to se musi videt ! ()

Handle

Vzhledem k tomu, že jsem všude možně četl, jak je asijská filmová tvorba nádherná, rozhodl jsem se dát jí také šanci. Přiznám se, že jsem se jí celou dobu vyhýbal, ač jsem k tomu vlastně žádný důvod neměl. Jako první seznámení s asijskou kinematografií jsem si tedy vybral tento film, no a rozhodně mě to mile překvapilo a zcela jistě už se dalším filmům nebudu bránit. Skvěle napsané postavy, neuvěřitelně dojemný příběh, herci hráli fantasticky, krásná hudba, výborná režie a i technicky je film naprosto dokonalý (střih apod.), no a hlavně celkově je z toho cítit jakási... upřímnost. Ono by bylo pokrytecké říct, že to nehraje na city jako "americký doják", spíš jen ten americký doják je málokdy takhle... opravdový. 90%. ()

seale

Slibný, střízlivý začátek, ale postupně se přislazuje a přislazuje. Bylo to moc. Přiznávám, že jsem měla menší potíž to dokoukat. ()

Lacike

Jedná sa o jednoznačne najkrajšiu a najdojímavejšiu melodrámu akú som kedy videl. A jeden z mála filmov, ktorý ma dokáže dojať k slzám. Medzi ústredným párom od začiatku funguje dokonalá a nenútená chémia, vďaka čomu potom tak silne funguje nevyhnutný zvrat v druhej časti filmu. A záver nedojme snáď len človeka bez srdca. Už normálna verzia je dokonalá, ale odporúčam vidieť režisérsku verziu, ktorá ešte viac prehlbuje niektoré vzťahy a tým pádom vyvolá ešte viac sĺz. 10/10. ()

ScarPoul

Čo napísať o tomto filme? Mám sa vôbec o niečo také pokúšať? Tento film je ... odzbrojujúco nádherný. Úprimnosť, krása, hravosť z neho sála každou jednou sekudnou a každá jedna minúta filmu je pohladením. Directors cut, ktorý som mal možnosť vidieť, vôbec nepôsobil zdĺhavo, čo je u romantických filmoch s takouto dlhou stopážov naozaj zvláštne. Poslednú pol hodinu som nevydel cez hmlu sĺz, ktoré mi neustále stekali po tvári. Dokonalejší koniec som si ani predstaviť nemohol. Ani jedno zaváhanie a neskutočný cit, pre vedenie hercov, ktorý boli prirozdený a nádherné sa na nich pozeralo. Jeden z najkrajších filmov o sile lásky, ktorý som videl a ktorý ma emotívne uspokojil na veľmi dlhý čas. ()

rawen

Naprosto jsem to nepochopil a podle vašich hodnocení je chyba na mém přijímači. Už podobné My sassy girl nebo Občan pes mi zrovna nesedly, tento rozňahňaný neautentický nepovedený ultrakýč jsem byl nucen po cca 70 minutách násilně ukončit (director's cut). Opravdu nechápu, pro jistotu si hodnocení nechávám pro sebe. PS: v zájmu objektivity jsem si to s odstupem pustil znovu celé - jde sice místy o kýčovitý sentimentální blábol ale i tak nerozbrečí jen mimořádně necitelné nebo zabedněné jedince. Výborně zahrané + silný námět. Dva posmrkané kapesníky. 8/10 ()

Borrtex

Velmi dojemný film, u něhož jsem sice nebrečel ale rozhodně mě to velmi dojalo. Ještě po filmu jsem měl takovou zvláštní smutnou náladu s toho jak to skončilo. Co dodat? Snad jen to že plně souhlasím s komentářem od: Matty .. 90% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz