Na obří, luxusní lodi Poseidon se všichni pasažéři baví a oslavují příchod nového roku. Zcela odlišná je situace na můstku. Je slyšet dunění, a když se první důstojník zahledí do tmy, spatří gigantickou vlnu. Tsunami míří na bok lodi a námořníci se marně snaží loď otočit přídí k vlně. Je vyhlášen poplach, ale nic nemůže tragédii zabránit. Vlna naráží na bok lodi, zvedá ji a převrací kýlem vzhůru. Kapitán lodi všem přikáže, aby čekali ve velkém tanečním sále na příchod zachránců. Neposlechne ho profesionální karetní hráč Dylan Johns, rozhodnutý dostat se ven z vraku tubusem lodních šroubů. K němu se přidá sympatická svobodná matka Maggie Jamesová s osmiletým synkem Conorem, bývalý starosta New Yorku Robert Ramsey, hledající dceru Jennifer i jejího přítele Chrise, a stevard Valentin. Později se ke skupině připojí opilec Larry a černá pasažérka Elena... (TV Nova)

seale

Nereálnost krásných sofistikovaných hrdinů a prvoplánovost příběhu zachraňuje autenticita propracovaných efektů, díky nimž se naskýtá poutavý dokument o živelné vodě. ()

ladylucifer odpad!

Příšernej film plnej nelogičností a hovadin. Nevěděla jsem, jestli se mam smát nebo se rozčilovat, jak z nás tvůrci dělají blbečky. Většina scén (hlavně těch dojemných) byla trapná a ne srdceryvná. Někdo si možná dokáže takových (dost podstatných) nedostatků nevšímat a soustředit se jen na akci, ale mně to prostě nešlo. Všechny ty chyby byly natolik okatý, že výsledek je prostě odpad! ()

d.beseda

To je strašné. Jako nějaká TV inscenace. Opravdu líčení, oblečení a dialogy jako z nějaké telenovely. Více než 30% nemohu dát. ()

Lacike

Keby to malo štandardný úvod v ktorom nám predstavia postavy ku ktorým si vytvoríme vzťah, tak by to snáď bol solídny trojhviezdičkový katastrofický film. Lenže ten úvod tu chýba a prakticky hneď sa ide na vec a deštrukčné scény. Tie sami o sebe sú kvalitné. Ale bez vzťahu k postavám to ako film proste nefunguje. Jednotlivé trikové atrakcie nie sú natoľko ohromujúce, aby sami o sebe utiahli film. Postavy sú tak skratkovité, že ich môže utiahnuť jedine charizma hercov. A ani v tomto smere to nevyšlo, keďže v hlavnej úlohe je nevýrazný Josh Lucas. Hviezdne ksichty tu sú skôr do počtu. Takže celkovo to je nefunkčný trikový výplach u ktorého aj tá krátka stopáž pôsobila nekonečne. Zlatý Emmerich za svojich hviezdnych čias. 4/10. ()

Terva

A opět remake. Několik přeživších pasažérů se vydává na cestu za svoji zachránu a věřte, že to bude velice tvrdý boj... Ocenění : Oscar '06 - nominace: vizuální efekty. Scénář podle novely Paula Gallica napsal Mark Protosevich. Kamera: John Seale. Hudba: Klaus Badelt. Zajímavost - na začátku filmu, když Josh Lucas hraje poker u stolu, má zelené oči. Když do něj o chvíli později narazí malý chlapec a on se baví s jeho matkou, má oči modré......... ke konci filmu jdou nahoru po obráceném schodišti. Jenže tím, že byla loď převrácená, musel být i vchod do vedlejší místnosti ze spodní strany schodiště, nikoliv zvrchu. ()

Dale

Je to blbé, predvídateľné, no prekvapujúco aj celkom napínavé (aj keď záver je dopredu jasný). Tvorcovia asi po skončení natáčania zistili, že minutáž je trochu krátka, tak tam ešte hodili zbytočnú scénu záchrany chlapca, dieťa predsa nemôže nikdy zomrieť, ale inak celkom v pohode jednohubka. ()

moviesfan

Mohlo to být lepší, kdyby se víc zapracovalo na scénáři. Takhle to vypadá jak nějaký lacinější film. Hodnocení: 40% ()

m.krudenc

Hezký film.... mě se to opravdu líbilo, jasně, mělo to některé přehnané části, ale jinak skvělá, napínavá zápletka. U každé bezmocné akce jsem jim všem hrozně držel palce a strachy jsem nevydal ani hlásku, byla to prostě opravdu akční podívaná, která se mi moc líbila, příjemné obsazení a ten konec - kéž by to vždycky takhle dopadlo. ()

JohnCZ

Nechápu, proč má film jen 98 minut. Kraťoučký úvod a ještě kratší závěr to celé dost kazí. Film kvůli tomu působí dost odflákle, což u Wolfganga Petersena skutečně není zvykem. Postavy mě ale celkem bavily, honička potápějící se lodí je správně adrenalinová a pokud u toho divák vypne a neřeší tu hromadu stupidit, tak je to katastrofická zábava jak má být. ()

villon17

Co se stane a jak to dopadne je jasné už od počátečních titulků, takže nemám co vyzdvihnout či doporučit. Přesto se na to dá koukat a vydržet to až do konce. Herci se předhánějí, z koho se stane větší hrdina, nechybí typické, okoukané prvky a od námětu je pošetilostí něco čekat, ať je to cokoli. ()

corpsy

Hlavne vďaka minutáži, nadupaná akčná katastrofická pecka, ktorá síce nemá kúzlo originálu, ale vo všetkom inom ho prekonáva. Podľa mňa, nezaslúžený neúspech. ()

curunir

2 roky po opulentnej Tróji sa Petersen pustil do ďalšieho projektu, ktorý svojim až prehnane kolosálnym rozpočtom, pričom väčšina z toho bola vrazená do trikov, skončil rovnako ako slávna luxusná loď v závere filmu. Myslím si, že natočenie remaku výbornej klasiky katastrofického žánru bolo úplne zbytočným počinom, navyše Petersen sa ako skúsený režisér vôbec nepredviedol. Akčné scény sú dosť suchársky a fušersky odvedené, začo do istej miery môže veľmi zbrklý a rýchly strih, ktorý sa len hrnie z prostredia do prostredia a v neposlednej rade filmu ublížil tím, že ho dosť radikálne skrátil na 90 minútovú záležitosť v ktorej nič nedostáva možnosť nejak vyniknúť. Inak aj samotné triky pôsobia veľmi okato, prvý záber na Poseidon, ožiareného zapadajúcimi lúčmi slnka pôsobí svojou nechutnou digitalizáciou ako klasická ukážka dnes už graficky dobre zvládnutej počítačovej hry. Herecké obsadenie je akýsi odraz zašlej slávy, čo už s Richardom Dreyfussom a Kurtom Russellom (ten bol naposledy v kurze pri Hviezdnej bráne), keď sú absolútne nevýrazní, rovnako ako aj neveľmi známy Josh Lucas. Ešte že sa to ako-tak kompenzuje na krásnu Emmy Rossum, ktorá sa tu síce tak nepredviedla ako napr. vo Fantómovi opery, myslím si však, že z nej ešte môže byť jedna veľká herečka. Film by si zaslúžil možno skôr 2*, keďže som bol však pri jeho pozeraní značne unavený, ako taká oddychovka dobre zafungoval. ()

Marsik

NOVA HD - Vizuální efekty super. Napětí také celkem na diváka platilo. Herecké výkony už poněkud haprovaly a to, jak si všichni se vším poradí, je přece jen moc americké. Ale jinak Poseidon neřadím rozhodně mezi filmové braky. CZ dabing bez komentáře - prostě standard. 70% ()

spaceboyCZ

To, co chybelo puvodnimu filmu, a to technicka a vizualni stranka (ktera samo sebou v te dobe proste nemohla byt tak dokonala), to ma tento remake. Tomuto remaku ale zase chybi ta klasicnost a lepe vedeny scenar. Oba filmy jsou pro me necim sve, proto oba dostavaji stejne hodnoceni. ()

nigga

Extrémně promarněná šance, ale přiznám se, že jsem občas zatínal prsty do sedadla a napětím ani nedýchal, k tomu ta sympatická délka a po dlouhé době katastrofický film se skvělými počítačovými a mechanickými efekty, hudbou a akcí až do konce(teda mimo prvních cca 10 min., kde se nemastně-neslaně seznamujeme s postavami), kterou totálně pohřbil dementní scénář s dosti klišovitými scénami, dialogy, a postavy jsou prostě moc nalinkované a málo prokreslené(ale co chci, na zhruba 80 minutách, přesto mi bylo jedno, kdo z nich umřel) a chtělo to ještě víc syrovosti, takhle to je neosobní a zbytečný film, který sice nenudí ani sekundu, o to rychleji na něj zapomenete, škoda:-(. 60% ()

themic

Nevim co na tomhle sníku bylo originálního a nepřevzato z jiných filmů... Příběh je prostý, nic nad čím by si člověk musel lámat hlavu dalších několik dní..! Obsazení mi nepřipadá špatné, jen se zřejmě nehodí do tohoto filmu... Triky a zpracování nebylo zrovna světaborné, ale tak neuděláš nic..:) Poseidon průměr, film možná tak pro dlouhé odpoledne... Nemůžu uvěřit tomu, že rozpočet filmu byl 160 miliónů, jak je to možné?.. Dávam dvě hvězdičky + za Klause Badelta jednu..! ()

ladko

Typický katastrofický snímok, v ktorom na môj vkus sa príliš veľa ľudí zachránilo.Mohli zdochnúť všetci a dal by som 4.:) ()

Nový režisér pro Enderovu hru

Nový režisér pro Enderovu hru

22.09.2010

Jeden z nejslavnějších sci-fi románů z pera velmistra žánru Orsona Scotta Carda dlouho plánoval zfilmovat Wolfgang Petersen. Pak ale natočil propadák Poseidon (o plýtvání penězi během prací kolují… (více)

Ufoni si nedají pokoj

Ufoni si nedají pokoj

15.09.2007

Wolfgang Petersen byl několik let spojován s adaptací kultovního sci-fi románu Orsona Scotta Carda Enderova hra. Jenže všichni víme, jak to dopadlo s jeho posledním filmem Poseidon. Už po premiérovém… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky