Letopisy Narnie: Princ Kaspian

• USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA / Polsko / Slovinsko / Česko, 2008, 150 min

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

Tomesh

Hvězda za to, že jsem byl na jednom natáčecím dni ve Slovinsku a pořádně sem se tam přežral. Jinak by si tahle sračka nezasloužila ani komentář.. ()

OHI

Děj je o mnoho řídší než v prvním díle, ani se příliš nevěnuje hlavním postavám...první půlka - nuda, druhá o něco lepší. ()

popkec

Podle hodnoceni jsem cekal neco hrozneho, ale nakonec z toho byl docela obstojny film. Urcite lepsi nez jednicka, o tom neni pochyb. Originalnita zadna, vsechny tyhle fantasy jsou stejne (jaka nahoda). Tatova destska verze pana prstenu. Doufam ze dalsi dil dopadle jeste o neco lepe ()

Jolinar

Po vizualni strance krasne, obsahove prazdne, velka slova o nicem. Jednicka se mi libila hodne, ale dvojce chybi jakakoli magicka pohadkova atmosfera. Navic Kaspian je pateticky plochy nesympatak. Dve hvezdy za krasnou hudbu a vizualni zpracovani. ()

Timak

Kvalita nedosahuje úrovně prvního dílu. Snaha tu je, ale už raději ne víc ... opět nejvíc charisma představuje lev Aslan. Nejde sázet pořád jen na jednu kartu a ke všemu, když to je zvíře ... Některé knížky by raději neměly být zfilmovány ... ()

ravalah

Ocekaval jsem hruzu, dostalo se mi mileho prekvapeni. Docela kvalitni historicke souboje bez prilisnych asijskych technik hodnotim velice pozitivne. Pribeh pro me neocekavany, protoze jsem jednicku zatim nevidel. Trosku byste se meli vsichni zamyslet nad udelovanim hodnoceni. Dnes ma film 55 procent a hodne z vas si zrejme neuvedomuje, ze je tak film srazen na uroven Raftaku...coz si urcite nezaslouzi. Ja davam 7/10 ()

zdenny

Já vyloženě nemiluji filmy, kde jsou děti stavěny do rolí (dá se říct) superhrdinů. Pravdou ale je, že konkrétně tato fantasy-dobrodružná série dává dětem pocit snění, pocit, že v životě může existovat něco víc než jen shopping parky. Vše se odehrává v nádherné Narnii a navíc na filmu spolupracovalo hodně českých lidí a natáčelo se i v některých českých lokalitách. Není to film, který bych si měl pouštět pořád dokola, ale je to film, který dětem ukazuje i něco jiného, než co je jim dnes zábavním průmyslem nabízeno. Ve filmu jsou celkem bravurně zvládnuty bojové scény, třebaže nástup stromů byl možná trochu převzat z "třetího Pána prstenů". A když se na scéně objevil lev Aslan, bylo to fakt hutné. U většiny hodnotících zde by mě opravdu velice zajímalo, co si myslí, jaký typ filmů by se měl pro děti natáčet? Celkové hodnocení filmu beru jako poklonkování se těm velkým na csfd. ()

yeniczek

Narnie 2, aneb jak se nepoučit z vlastních chyb a ještě více natáhnout stopáž. Jediné štěstí je opět v trikových scénách, pár fajn momentech a v hudbě... Věřím ale, že se u toho děti počůrávají blahem... Jediné, co v těchto filmech funguje téměř na sto procent je onen magický přechod do něčeho nevšedního. Plus zde na konci zmínka, že se někdo již vrátit nemůže. 5/10 ()

VanTom

Pro mě horší díl než jednička (i když ta také na **** nedosáhla), ale hlavně z důvodu hollywoodského (a potažmo amerického) pokrytectví. Dětský film, kde se vraždí a zabíjejí lidé (kromě hlavní pětice jsou lidé ti špatní - celá armáda), ale je to v pořádku, protože se tak děje mimo záběr a hrdla podřezává mluvící myšák s kordem?!? WTF! Ale nudné to nebylo, výprava, hudba, kamera, triky skvělé, takže za ***. ()

Mishqo

nemastné, neslané, neoriginálne, absurdné, nelogické, stopážovo prepálené (aké dieťa má preboha vydržať 2,5 hodiny sedieť na riti a pozerať toto)...ale aj napriek tomu to nebolo až také megahrozné... 4,5-5/10 ()

fefee

Tak ako jednotka tak aj dvojka sa nesie v tom istom rozprávkovom štýle, nikam nevybiehajúc od tradičnej línie ktorú si nastavili tvorcovia. Preto ničím výnimočný no pozerateľný film na jedno popoludnie. ()

Sany33

Pokračovanie epického fantasy príbehom ktorý sa inšpiroval knižnou predlohou z pera C.S. Lewisa a rozpráva príbeh krajiny Narnia, konkrétne príbeh princa Kaspiana. Aby som pravdu povedal moje hodnotenie je dosť založené na fakte, že som mal možnosť prečítať si aj knihu. Kniha sama o sebe nie je zlá, bohužiaľ je stavaná pre dosť mladé publikum a dáva sa nej dôraj na vyrozprávanie príbehu ako na epické boje a podobné fantasy serepetičky. Preto sa mi film v konečnom dôsledku páčil. Jednak išlo o nadväznosť s jednotkou ale predovšetkým o nádherný final fight, ktorý sme bohužiaľ v knihe mali opísaný na 3 stránkach. K tomu všetkému predstaviteľ Kaspiana je celkom sympoš (nie ako všetky decká z jednotky) čo je tiež malé +. 73% ()

blackJag

Hned na začátek je potřeba říct, že druhý díl je opravdu lepší než ten první, ikdyž při výrazné nepovedenosti první Narnie to snad ani tak velký příslib není. Původní děcká čvterka je opět přítomna a o své naprosté zbytečnosti vzhledem k ději přesvědčují každým svým krokem, pohledem nebo vyřknutým slovem. Všichni čtyři jsou ukázkově otravní, stejně jako v jedničce. To mladý představitel prince Kaspiana má minimálně základní charisma (herecké prostředky volí velmi strohé) a nebýt zmíněné děcké čtveřice (tzn mít kratší stopáž) a neuvěřitelného režisérského břídilství Adamsona (jediný znatelnější posun k lepším doznaly bojové scény, jež ale nejsou tak dobré, jen prostě nejsou TAK špatné), který vykrádá Pána Prstenů kde jen může (a už je to opravdu trapné), mohlo se při pohádkovém rozpočtu dosáhnout met nejvyšších. Takto jen průměr. Hudba: Harry Gregson-Williams. 50% ()

NoFiction

Bohužel tento film je určen těm menším divákům, kdyby mi bylo o 20 let míň, asi bych dal plný počet. Za superkrysy včetně závěru, kdy jedna krysa hraje při pohřebním průvodu na dudy, dávam 1* navíc. ()

davidek

Nečekal jsem, že druhý díl bude lepší a ani stejný jako ten první, ale jsem mile překvapen. Taky jako jeden z mála nechápu špatné hodnocení filmu jako kompletu. Perfektní práce hudebníka co dělal pro film muziku. Celou dobu ani nevíte, že se něco pouští do těch našich uší, perfektní kamera a jak už tady bylo řečeno-minimum nudy. Sladký konec mi tak trochu vadil, ale on zase tak sladký není. Není to celých pět, ale skoro, právě za to, že celek je téměř dokonalý. ()

JekoRek

Hahahaha...no a teď vážňě. Trikově super. Tím končí klady. Herecky...až na Edmunda a Lucinku...otresné. Režie...haha. A ten konec mezi Kaspianem a Zuzanou to se už ani nešlo smát (hudba tomu taky moc nepomohla). 20% ()

Kali4

Film, který absolutně postrádá děj. Tedy, nějaká ta zápletka tu je, ale stačí akorát tak na to, abyste s ní utáhli nějakou televizní pohádku, a ne téměř dvě a půl hodiny dlouhý fantasy film. Druhé Letopisy těm prvním jednoduše nestačí a překonávají je jedině v akčních scénách, které jsou vedle hudby (která je však až příliš pompézní, takřka totožná jako v prvních Letopisech a navíc některými motivy velice připomíná předchozí skladatelovu tvorbu, obzvlášť Království nebeské) jediným kladem snímku, neboť peněz schrastili tvůrci habaděj a naštěstí je to vidět. Avšak ani ty akční scény nedokáží pořádně zaujmout, pokud z nich poskládáte celý film (pokud tedy nejste zrovna Greengrass), všechny navíc natočíte úplně stejně a „prostory“ mezi nimi vezmete jen tak hákem, protože „důležitá je přeci jen ta řežba, zbytek nikoho nezajímá“. Co se týče inovací, žádné prakticky nečekejte. Sympatického fauna v podání Jamese McAvoye nahradil méně sympatický Peter Dinklage, lev s hlasem Liama Neesona se z jakž takž uvěřitelného mentora změnil v prostoduchého šiřitele levných mouder, řada postav je tu totálně k ničemu (což nejvíc zamrzí u hlavního hrdiny s tváří Bena Barnese, který kromě toho, že podobně jako kvarteto dětí nic moc nepředvádí, nehraje v samotném vyprávění skoro žádnou roli a film by se bez něho obešel) a i přes snahu o „drsnost“, která je vyjádřena téměř neutuchajícími souboji, desítkami mrtvol a „nezbytnými oběťmi“, které s sebou válka přináší (tím myslím ty kentaury a minotaury, kteří zůstali uvěznění v pevnosti), je film skoro naivnější než minule. K tomu si připočtěte to strašlivě okaté kopírování Pána prstenů (nejvíc mne praštilo do očí v samotném závěru, kdy děti skrze jakýsi stromový portál odcházely zpět do říše lidí) a triumf nezajímavosti je dokonán. Pokud to shrnu, tak nové Letopisy zaujmou pouze audiovizuální stránkou a do jisté míry akcí (peníze jsou skutečně vidět), což je tentokrát zatraceně málo. V případě, že je tento film věrný předloze, musí být kniha neskutečně nudná. ()

Ravi

Velkofantastická dobrodružná pohádka, která nemá hlavu ani patu, srdce ani mozek, vůbec nic, co by ho mohlo zdobit. Vlastně ano - triky. Králové z reálného světa jsou hrdiny, ačkoli ten pocit nemáte ani na okamžik - krom toho, že to o nich každý říká. Lev je nezvěstný, neznámo proč, a když už se zjeví, neznámo proč, vyřeší během pár minut vlastně všechno, o co se hrdinové snaží celý film, opět neznámo proč. Ale to je jen několik postřehů o cedníku, kterým tento film je. Takže asi tak 20% = 1/5 ()

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových… (více)

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech… (více)

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici … (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)