Letopisy Narnie: Princ Kaspian

• USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA / Polsko / Slovinsko / Česko, 2008, 150 min

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

rozbris

No řekl bych 100% lepší než Letopisy Narnie Lev, čarodejnice a skříň. Více akce, lepší efekty a to hlevní herci nám dospěli. Anny Popplewell se stalá docela slušná sexy dívčina, a i oba hoši dospěli do mužských rysů, ale ty moc radši hodnotit nebudu:-). Škoda, že se museli vrátit, v Narnii mohla být větší prdel:-) ()

Seti

Ploché, nevýrazné, moc dlouhé a totálně bez atmosféry. První díl měl alespoň výraznou zápornou postavu, ale ve dvojce jsou všichni tak nudní sourozenci Pevensieovými počínaje a princem Kaspianem konče (mimochodem ten je ve filmu do tří čtvrtin celkem zbytečný a kdyby tam vůbec nebyl tak by to nikdo nepoznal). Příběh zaujme snad jedině zpočátku při odkrývání historie Narnie a závěrečná bitva vykutá ten jediný drobek atmosféry (ovšem mám pocit, že pohybující se stromy už jsem někde viděl :-) Jediné co se dá opravdu ocenit tak jsou skutečně výborné masky, nádherné exteriéry a povedený hudební doprovod. Je vidět, že na výpravě se vážně nešetřilo, ale za 200 mega z toho režisér moc nevytřískal. Nevim, ale na tu Narnii už jsem asi přeci jen trochu starej. ()

radecacek

Takový nepovedený klon jedničky. Lva uvidíme opět na konci, jak vše vyřeší. Kdyby opět přišel dřív, nemohli bychom vidět ty krásně nudné dvě hodiny. ()

Lencha

Pohádka. Barnes je teda moc pěkný hoch. Ta děcka tam, děs, nechápu, kdo je vybíral do těhle rolí. Uff, jinak jako pohádka se mi to líbilo. Nebudu srovnávat s ničím dalším, film jsem viděla několikrát a nikdy se mi neomrzí. Zmínila bych také hudbu, která je v tomhle filmu fakt moc hezká. A btw. jednička se mi moc nelíbila, jak tady dost lidí zmiňuje, že byla lepší. :-) ()

GeorgeHans

Skrz-naskrz priemerná fantasy rozprávka s nesympatickými 'roztomilými' zvieratkami, ktorá okrem podarených trikov nemá (nedetského) diváka čím zaujať. Istý posun od prvého dielu tu síce je, no za to všadeprítomné nehorázne okaté vykrádanie Pána prsteňov si film lepšie hodnotenie nezaslúži. ()

chamba

Klobúk dolu, to kto si dovolí natočiť v dnešnej dobe takýto film s takým rozprávkovým rozpočtom musí mať obrovskú odvahu. ()

jondoe

Prvy cast Narnie som sice videl, ale nikdy som ju nevidel celu. Vzdy som videl uchytky, ked to nahodou bezalo v telke. Takze som ju nehodnotil. Dvojku som vsak pozrel celu. Hlany hrdinovia mi boly nesympaticky uz v prvom diele a tak isto na mna posobily aj tomto pokracovani. Azda len predstavitelka kralovny Zuzany Anna Popplewell stoji za zmienku. Pribeh ako taky je celkom zaujimavy a efekty a vizual na velmi vysokej urovni. Skoda len toho natahovania. Dalo by sa to kludne skratit minimalne o pol hodinku a som si isty, ze by to malo aj lepsie kritiky. Ak vsak prekusnem tych nesympatickych detskych hrdinov, tak mozem povedat, ze druha narnia je aj napriek svojej dlzke celkom pekna rozpravka, ktora sice moc neprekvapi, ale ani neuraza. Davam tri hviezdicky z odretymi usami a verim, ze na tretom pokracovani si daju uz tvorcovia viac zalezat a okrem efektov nam pripravia o trosku strhujucejsi pribeh. ()

Jane18CZ

Film mě vtáhl do jiného světa, dobře jsem se u něj odreagovala a nic extra jsem neočekávala. Spousta scén se mi líbila a spousta zase rozčilovala, takže solidní průměr :-) ()

Han22

Druhý díl Narnie není o tolik lepší než první, ale přesto si mu dovolím dát 4 hvězdičky. Infantilita bohužel nezmizela (nejhorší je opravdu šílený myšák s kordem), nicméně byla zredukována na minimum a stejně tak byly zredukovány nudné pasáže. Namísto dlouhého rozjezdu a okouzleného okukování pohádkové Narnie se hrdinové vrací zpět prakticky okamžitě. Ve filmovém světě uplynuly tři roky, v jejich světě rok, ale v Narnii uplynula celá staletí. Místo krásného hradu jsou tu trosky, z Aslama se stala jen zakázaná legenda a Narnii potkala katastrofa mnohem horší než Bílá čarodějka - lidé. Lidem se za pár staletí podařilo vyhladit většinu mýtických monster, zvířata už nemluví a ten zbytek se skrývá v lesích před vojáky odpudivého krále Miraze. Monstra, která stála proti sobě teď bojují bok po boku o přežití, což se brzy změní za pomoci hlavní čtveřice a spravedlivého prince Kaspiana. Musím uznat, že premisa pro příběh je slušná a přestože příběh zrovna dvakrát moc pokupě nedrží, není moc času nad tím přemýšlet. Dvojka o dost akčnější, obsahuje pěknou bitku jeden na jednoho, brutální noční útok na hrad a opravdu monumentální finální bitvu, která hravě strká do kapsy tu z prvního dílu. V tomhle duchu se držet (a ještě trošku přitvrdit) a ubrat těch dětinskostí a bylo to aspoň pro mě možná i za pět. ()

Lukoboss

Mohl bych sem v podstatě zkopírovat komentář k prvnímu dílu, protože v mnoha ohledech to bylo stejný. Hloupý, naivní, špatní herci, nic moc příběh. No ale nejen to, ono to bylo vlastně ještě mnohem horší než první díl, a to je co říct. Těch dílů je hodně a já už třeba teďka vím, že na další se nepodívám, protože v podstatě není na co a jenom bych se u toho rozčiloval. ()

iXtr3m3

Veľkolepejšie ale zároveň aj detinskejšie. Kaspian síce nič moc, ale na toho som nebol zvedavý. Ako pokračovanie skvelej knižnej a krívajúcej filmovej série fajn. 75% S odstupom času po opätovnom zhliadnutí s desaťročnou dcérkou musím uznať, že na technickom spracovaní to napriek svojmu veku nič nestratilo a aj dnes by sa to v kine nestratilo po technickej stránke a zapadlo to teda fakt neprávom, pretože ten námet je starší ako LoTR či Harry Potter a iné klony a filmári si vybrali len tri knihy zo siedmych, takže sa veľa toho preskočilo. ()

sQelle

Je až děsivé, že fantasy příběh, plný bájných tvorů, draků, mluvících lvů, trpaslíků dokáže někdo natočit, tak hrozně nezáživně a blbě.  Hlavní postavy jsou otravné a zároveň otrávené. Příběh ukazuje zázraky z ničeho nic objevených zrad a postav a jediné, co trošku hraje v plusu je vizuál, který na rok 2008 byl asi dostačující. ()

Fary

Nebylo to spatny, ale cekal jsem jiny konec (mozna bych si mel precist knizni predlohu ...). Kazdopadne uz me trosku zacinaji stvat filmy, kde musi umrit milion pet lidi, aby se panko velkomozny uracil zasahnout a pomoct ostatnim prezivsim ... Taky scena, ve ktere se jde Caspian pomstit je presne to, co nemam rad. Zabijte je (padouchy) vsechny, panBuh uz si je prebere ... ()

baXter

Narnia má jeden velký problém, na pohádku pro děti je to moc "krvavé" a akční a na akční pohádku pro dospělé je to moc dětské a nudné. Ty hrdinský dětský xichty už sem ke konci filmu fakt nemohl vystát a Aslan, takovej hrdinskej lev co se schovaval po lesích a nechal zakejhat tolik narnianů, at se jde vys*at :-) ()

eagle-eye

Ha ha, Abbasová jako kentaur... to by ji mohlo zůstat... Krytinář asi minotaura hrát nemohl... Issovou jsem nějak přehlédl, zbytek české enklávy neznám... ale to je fuk. Podle mě je to lepší než jednička, ale jen o málo. Líbily se mi bitevní scény a výprava, triky rovněž. Nelíbili se mi demetní hlavní hrdinové Petr, Kaspian, Lucka. Ze Zuzky by časem mohla být docela kočka...:-) Pořád je to lepší fantasy než třeba Eragon. ()

Ripley

Bohužel o dost slabší než předešlý film.Možná je to knižní předlohou(nečetl jsem ji),ale Adamsonovi jde lépe režie animovaných postav(Shrek) než živých herců.Vědomí toho že Michael Apted bude rejža třetího dílu mě naplňuje optimismem.60% za triky,exteriéry a Zuzanu s úžasně plnýmy rty.Dějově velmi slabé s příšernými dialogy. ()

dopita

O něco slabší než první díl. Tam mě první třetina filmu hodně bavila, pak už to byl jen průměr. Tady je to průměr od začátku do konce. Ničím nevynikající Hollywoodskej blockbuster s bídnejma hercema, na kterej hodně rychle zapomenu. Závěrečný titulky trvaj dvanáct minut, to je síla. Tři hvězdičky jen tak tak. ()

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových… (více)

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech… (více)

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici … (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)