Krásná mladá malířka Candy (ABBIE CORNISH) prožívá své první vášnivé vzplanutí s příležitostným básníkem Danem (HEATH LEDGER). Jejich láska je opojná a oba se snaží jen o to, aby byly společné zážitky stále intenzivnější a oni se mohli plně oddat rozkoši. Nespoutanost, po níž touží, nakonec najdou v heroinu. Spolu budou neporazitelní. Zanedlouho se však ocitnou v situaci, kdy už nemají co dát do zastavárny, proto začne Candy vydělávat peníze prostitucí. Dan jí v tom nijak nebrání a ráj, ve kterém se na chvíli ocitli, se opět stává pouhým snem. Zatímco se jejich drogová závislost prohlubuje, rozhodnou se posílit svůj vztah manželským slibem. Velký den nakonec prožijí v drogovém oparu. Rodiče Candy (TONY MARTIN a NONI HAZLEHURST) jsou zmateni - s mučivými pocity sledují, jak se jejich dcera noří stále hlouběji do něčeho, co nedokáží pojmenovat. Pro Candy a Dana se závislost postupně stává neoddělitelnou součástí jejich vztahu. Manželství se řítí do záhuby stejně jako duševní stav Candy, která si uvědomuje, jak tragicky jejich sen skončil. Nakonec boj s chaosem vzdá a odejde na léčení. Přestože se Dan cítí ponížen, najde díky odloučení od všeho, co miloval, nový smysl života a uvědomí si, že si Candy vybrala cestu, která oběma z nich přinesla úlevu. (oficiální text distributora)

Ryšty

Rozmýšlel jsem mezi čtyřmi hvězdami a plným počtem. Nakonec díky konci jsem zvolil "jen" čtyry. První polovina je hodně super a kdyby to skončilo o 15-20 minut dřív možná by to bylo lepší. Ale jinak opěk kvalitní snímek o drogách, který mě rozhodně bavil. ()

bono22vox

Dan má Candy, Candy má Dana. Oba společně mají heroin. Přeryvanost vyprávění vyvažuje obrazové zpracování a zejména herecké obsazení v čele s Ledgerem, Cornishovou, o G. Rushovi v noblesní roli homosexuála a feťáckeho taťky Caspera nemluvě... ()

GoldHair

Smutný příběh dvou zamilovaných, kterým vše vzaly drogy. Film ve mě zanechává silné emoce... Řekla bych, že herci odvedli skvělou práci a já nemám co vytknout.... Na cestě za pomíjivým pokušením... Nebe, země, peklo- peklo je to už od začátku, ale to se ukáže pozdě. "Dokud můžeš přestat, tak nechceš. Když přestat chceš, nemůžeš" ()

mira.l

Těžké hodnocení, velice těžké. Za "romanci" o tom, jak se vezmou dva feťáci, bych nejradši vysmahnul odpad, z toho hlediska to opravdu není moje krevní skupina, tam bylo víceméně dějově dané, kam to bude postupovat, bylo to jen o tom, jestli to aspoň jeden z nich dokáže včas zastavit. Na druhou stranu to od obou hlavních představitelů bylo velmi dobře ztvárněné, oba se postupně měnili v trosky, i když to bylo místy poněkud zdlouhavé a utahané. Takže průměrné 3 hvězdičky, k lepšímu průměru to u mně posunula hlavně Abbie Cornish. Víckrát to ale vidět nemusím. ()

Šňůra

Film, který byl možná pro Heatha Ledgera osudovější než Temný rytíř. A možná,že nebyl. Těžko říct, těžko se vyznat ve všech těch démonech. Každopádně v něm ukázal, že nebyl jenom Jokerem a že jeho talent byl mnohem všestrannějším. ()

Tiiso

Snímek nemá v úmyslu vychovávat diváky i přes nabízenou možnost danou tématem, což na mě působilo příjemně a připisuji to ke kladům tohoto zpracování. Svým způsobem jde o slušný stylový popis událostí, které se odehrávají mezi mužem a ženou prohrávající souboj se závislostí na drogách, přesněji na heroinu. I přes skutečnost, že na toto téma vzniklo již hodně snímků, dokázala režisérka do toho svého dostat několik nových pohledů vyprávění. Zvláště okamžiky abstinence, či naproti tomu pokojný přístup otce k problémové dceři, působí kvalitně a dosti uvěřitelně. Ale i přes tyto zmíněné klady nedokázala režisérka vystoupit z průměrného kolotoče ačkoliv jí k tomuto snažení velkou měrou přispívali oba herci svým výborný výkonem. Ovšem z hlediska té skutečnosti, že jde o debut, pridávám k uskutečněné realizaci pomyslné další hvězdy. ()

Crazynka

Zřejmě budu trochu neobjektivní. Miluji filmy Heatha Ledgera. A tenhle je jeden z těch, co mám nejradši. V tomto filmu zahrál naprosto perfektně, celou dobu jsem mu věřila... Jde o velmi reálný pohled na drogově závislý pár. Prostě perfektní zážitek. ()

_aandyy_

Heath Ledger jako básník a narkoman v jednom? No proč ne. Kvalitní výlet do světa drog a drogových závisláků, ale přece jenom to není Requiem za sen. ()

Allka

Filmů o drogách bylo natočeno už nespočetně (a nespočetně jich ještě natočeno bude, je to jedno z nejvděčnějších témat). Přesto se mi zatím nezajídají a ráda zhlédnu každý počin s touto tématikou. Candy patří k těm snímkům, které mě tolik nezasáhly, ale jeho zkouknutí můžu víceméně doporučit. Sice vám v podstatě nic neřekne, je to více takový popis situace než silný zážitek nebo ukázka názoru, ale stojí to za to už díky výborným hereckým výkonům. ()

Čejkyn

Dobře natočená feťácká love story,v niž vynikají skvělé herecké výkony ústřední dvojice,a to nesmíme zapomenout na G.Rushe ,který tu podává svůj standartně dobrý výkon.Není to tak kvalitní snímek jako třeba Trainspoting či Reqiem za sen,ale i zde je pár scén ze kterých Vás bude mrazit (potrat!!).A konec mě mile překvapil.75% ()

Izz

Příjemně civilní drama se špičkovými hereckými výkony,z nichž nejvíce vyniká famózní Geoffrey Rush.Takové malé milé australské filmové překvapení :-) ()

Suzie1

Tenhle film potřebuje buď dělší stopáž nebo ubrat na debilních scénách o ničem. Celej příběh je líp obsaženej v popisku o délce jednoho odstavce tady na csfd než ve skoro dvouhodinovym filmu, což je fakt smutný. ()

vitac.

Velmi kvalitní sonda do života na drogách závislého páru. Mám dojem, že relativně nízké hodnocení tohoto filmu na ČSFD.cz je způsobeno stínem Requiem for a Dream; stín je oprávněný, ale nízké hodnocení ne. Navíc tento film se tématu chápe svým vlastním - mírně odlišným - způsobem. Středobodem zde nejsou drogy, ale láska. Drogy jsou jen doprovod, který se vynořuje a zapadá, ale pořád někde je. Z nikam nespěchajícícho příběhu ční několik působivých scén, z nichž jako nejsilnější vybírám pokus přestat (kolikátý už?) a POZOR, NÁSLEDUJE SPOILER: potrat (opravdu drsné) KONEC SPOILERU. Kvalitu hereckých výkonů zmiňují v komentářích i ostatní, zcela s nimi souhlasím. Upřímně bych to viděl tak na 3,5 hvězdičky, ale abych pohnul průměrem "správným" směrem, tak dávám čtyři. ()

Bigwave

Svělé herecké výkony hlavních postav. Poutavý příběh dvou lidí, kteří se ze svého vysněného ráje dostanou až na okraj pekla. U mě zasloužené 4hvězdy ()

Asdas odpad!

Ledgera ako herca mám rád v tomto filme ale nemá čo hrať ,ten film je nudný a celých 98 minút o tom istom ,nevyvoláva žiadne emócie , depresiu len si tak pomali pláva vo svojích vodách . ()

jafuska

fajn dám sice tři hvězdičky, ale i když je to hodně závažné téma- drogy, přesto mě to moc nebralo, ačkoliv mám toto téma ráda, tak tento film je docela slabej, a jen mě neustále utvrzují tyto filmy, že drogám by se měl člověk za každou cenu vyhnout, pak už není cesty zpět, jen do pekla až na samý dno, hlavní herci v tomto filmu hráli celkem přesvědčivě, ale přesto mě v tom něco vadilo a vlastně nedokáži přesně určit co to je, možná hudba? možná tvrdá realita? každopádně je to dobrý na zhlédnutí, ale asi rychle vyšumí a zapomene se na tento film, mělo se více vážnost tohoto filmu rozvinout, pak by vše nevyznělo nějak do ztracena. Škoda ()

Cikinko

Pre niekoho možno len film o ,,feťákoch,,. Pre mňa film o skvele vykreslenej realite života o ľudoch so slabou vôľou. Film sa nesnaží nijak drogy vychvaľovať , ba naopak ukázať hraničné situácie ľudí , ktorí túžia po droge.Heath Ledger a jeho Abbie Cornish tvoria dokonalú dvojicu pre tento film a vcítil som sa do ich situácie automaticky so začatím filmu. ,,Darebák DAN,, mi zneje aj po mesiacoch v hlave a nenecháva ma chladným k tomuto veľdielu. U mňa MAX hviezd aj za skvelé vedľajšie úlohy a rozdelenie filmu do troch častí. Porovnateľné s kvalitou Requiem. ()

mauinka

Na tohle téma už bylo natočeno hodně filmů a tohle je lepší průměr s vynikajícím Heathem Ledgerem. Ta čtvrtá * je pro něj. ()