Krásná mladá malířka Candy (ABBIE CORNISH) prožívá své první vášnivé vzplanutí s příležitostným básníkem Danem (HEATH LEDGER). Jejich láska je opojná a oba se snaží jen o to, aby byly společné zážitky stále intenzivnější a oni se mohli plně oddat rozkoši. Nespoutanost, po níž touží, nakonec najdou v heroinu. Spolu budou neporazitelní. Zanedlouho se však ocitnou v situaci, kdy už nemají co dát do zastavárny, proto začne Candy vydělávat peníze prostitucí. Dan jí v tom nijak nebrání a ráj, ve kterém se na chvíli ocitli, se opět stává pouhým snem. Zatímco se jejich drogová závislost prohlubuje, rozhodnou se posílit svůj vztah manželským slibem. Velký den nakonec prožijí v drogovém oparu. Rodiče Candy (TONY MARTIN a NONI HAZLEHURST) jsou zmateni - s mučivými pocity sledují, jak se jejich dcera noří stále hlouběji do něčeho, co nedokáží pojmenovat. Pro Candy a Dana se závislost postupně stává neoddělitelnou součástí jejich vztahu. Manželství se řítí do záhuby stejně jako duševní stav Candy, která si uvědomuje, jak tragicky jejich sen skončil. Nakonec boj s chaosem vzdá a odejde na léčení. Přestože se Dan cítí ponížen, najde díky odloučení od všeho, co miloval, nový smysl života a uvědomí si, že si Candy vybrala cestu, která oběma z nich přinesla úlevu. (oficiální text distributora)

goniss

Zvažuju, jestli i po skončení jsem natolik šokovaná celým příběhem, který jsem bez jediné pauzy celou 1 hod a 40 minut sledovala, a jestli tento stav, kdy jsem si jistá, že se mi tohle drama líbilo daleko víc než Requiem za sen, setrvá natolik, že v závru uznám fakt mnohem větší prožitky a zálibu.. Mnohem větší emoce, prožitky, krutá realita.. Dokonalé herecké výkony Abbie a samozřejmě Ledgera.. No coment, just love it.. ()

smitka8

Průměrný příběh s výbornými herci. Od začátku bylo jasný jak se bude děj vyvíjet, asi jsem už viděla spoustu filmů o drogách, takže mě tento nijak nepřekvapil. ... 6/10 ()

adriane9

Herecké výkony jsou nepochybně úžasné a místy fakt strhující ( pochování dítěte), ale realita je dost odlišná.. Ruku na srdce, kdo viděl, zná, či slyšel o zfetované dvojici která se bezmezně do konce konců miluje..ano v drogovém světě to je o závislosti ale rozhodně ne k člověku...chtělo to víc pochmurných scén víc zničených obličejů.. ty mastné vlasy Heatha prostě nestačily.. ()

Hapretor

Velmi utahané, tudíž pronuděné drama o dvou smažkách, které mi vůbec nebyly sympatické a to nejsem nijak předpojatý vůči fetu. Já sám sem si za raných let něco užil. Ale jen trávy. Tohle je extrém. A to ještě nudný! Jedna hvězda za Heta Lemra, druhá za tu pohlednou pipku, co roztáhla nohy před každym za 50tku. Jak krutý to život feťáka. Počin pro mě absolutně nevýmluvný. Herecké výkony? Ano byly, ale nic neočekávaného. Chjo, teď sem to dokoukal - cítím se jak zfetovaný. ()

kacirek_

Slušný snímek o drogovém soužití milenců, skvělé výkony herců. Ovšem jsou i působivější filmy na toto téma.... "Jsme narkomani, já jsem šlapka, a on... on je k ničemu" - to bych si teda o Heathovi nedovolila tvrdit:-) ()

Yojimbo

Od sledování snímku s takovou tématikou by člověk čekal silnější prožívání a emoce, ale tento destruktivní vztah mě zkrátka za srdce nechytil. Vina herců to rozhodně není, obzvláště když je ústřední dvojice doplněna bezchybným Geoffrey Rushem. Zpracování mi hodně připomínalo Sherrybaby - což tak nějak mluví za vše. ()

Desdemone

Obdobných filmů jsme viděli spousty, přesto mě ale zaujalo, že navzdory jiným takto tématicky laděným filmů se tvůrci spíš než na milion záběrů rozpouštěné látky ve lžičce zaměřili na rozklad psychiky, potažmo vztahu lidí závislých na drogách a ten romatický nádech mě také velice potěšil. Dle mého soudu vynikající výkon Abbie Cornish, za který taky byla náležitě oceněna, mě okouzlil, stejně tak vždy úžasný Geoffrey Rush a právem téměř uctívaný Heath Ledger. Přesto, že některé silné scény mě přinutily doslova nedudat, až příliš často je střídala hluchá, "nevyužitá" místa, které bylo třeba zvýraznit- koneckonců, to už zde bylo řečeno. ()

frbulka

Originálně pojaté drama na neoriginální téma. Ale za to, že jsem se vznášela s Candy a Danem v Nebi, pak spadla tvrdě na Zem a potom si prošla pravé Peklo, hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Herecké výkony hlavních protagonistů byly výborné. Nikdy nezpapomenu na scénu porodu, která mě dohnala k slzám. 70%. ()

Rockerman

Pro mě poněkud nepravděpodobný konec filmu.Heroin je totiž téměř 100% cesta do pekla.Zde,ale se zdá,že se stal zázrak.Nicméně film je to silný a drsný,jak už asi život heroinistů bývá.S Trainspotingem sice nesrovnatelné,ale přesto věrohodné s velmi dobrými herci.70% ()

Luczynkaaa

Těžký život narkomana. Po dlouhé době mě film dokázal rozplakat, úplně zdrtit a usmát se. Některé části byly dost psycho, ale o tom drogy jsou. Navíc Heath Ledger, ten to všechno ještě podrtrhnul. Snímek hodnotím jako jeden z nejlepších o drogách. 4* ()

Stíba

To, co ze začátku vypadá jako nikterak výrazný film o dvou mladých feťácích se postupně, především díky ústřední dvojici, rozjede ve velmi slušné drama. ()

Razzor_82

"Když bereš, nechceš přestat, když chceš přestat, nemůžeš." Dan a Candy milují sebe i heroin. Heath Ledger a Abbie Cornish úžasně ztvární psychické rysy postav. Dva mladí lidé ve své sebedestruktivní love story.  Kvůli drogám pomalu ztratí všechno a sáhnou si až na úplné životní dno. Šíleně depresivní příběh, který má být odstrašujícím příkladem pro dospívající populaci. 9/10. ()

Dovlatovka

dobrý film, nenudí a jointa bych si těsně po shlédnutí asi nezapálila, ale...je to trochu schematické a typizované. Prostě jako by to tu všechnu už bylo, to už jsem někde viděl - to je ten pocit. herci přirození, heath ledger se myslím hodí v tom, že z něj ten chlapeckej pocit "ono už to nějak dopadne" pořád kouká. ale depka na mě padla slušná, to musím přiznat. ()

Respex

Byl jsem velice překvapen, protože o tomto filmu jsem nevěděl vůbec nic co se týče děje. Existují jistě reálnější filmy z tohoto prostředí a na ty nejlepší jako je Requiem za sen kvalitou nedosahuje. Po smrti Heatha Ledgera jistě herecká lahůdka, ale bohužel trochu kostrbatější scénář a realičnost. Za mě 3*. ()

Oonika

Tak jo, přiznám se... Na celým filmu mě stejně nejvíc dostal Heathův nahatej zadek, no a co :D Ale i bez zadku to nebylo tak špatné... Jen když je v obsahu, že ona je malířka a on básník, tak jsem tak nějak čekala víc toho malování a básnění, protože s tím by to dostalo takovej víc uměleckej podtext, takhle to byla jen tuctovka. ()

Pavel82

Nedostatečné (to je to slovo, které jsem celou dobu hledal)... na film s touto tématikou, prostě nedostatečné. Bez jakéhokoliv hlubšího smyslu, bez nezbytné síly, celkově povrchní, do prázdnoty se vytrácející romantické drama. ()