Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) kdysi býval nejlepším odstřelovačem americké armády. Po osudové události a zklamání však zmizel beze stopy. Vládní agenti ho po rozsáhlém pátrání objeví v horské chatě a přesvědčí ho, aby se vrátil do služby a pomohl jim překazit plánovaný atentát na prezidenta Spojených států. Zatímco se Swagger připravuje na misi, zjistí, že byl zrazen a chycen do pasti. Pronásledují ho tajné služby z celé země. Zraněný a osamělý musí dopadnout strůjce zákeřného spiknutí dřív, než bude pozdě. Swagger zosnuje plán pomsty, jehož důsledky pocítí nejvlivnější a nejzkorumpovanější vůdci svobodného světa. (Cinemax)

mpet

Tohle stylové béčko se mi líbí s každým shlédnutím více a více. Hlavní zásluhu na tom mají Mark Wahlberg a Kate Mara, které mám jako herce velmi rád. A druhým velkým pozitivem je děj, který plyne sice pomalu, ale ve správných chvílích vždy zařadí vyšší rychlostní stupeň. Pro mě je to velmi příjemná oddechovka, kterou vždy rád uvidím. ()

DeRoyce

Tak první čtvrtina filmu slibovala podívanou za pěkný 4 hvězdy.. Byl jsem překvapený, protože osobně jsem s Wahlbergem zatím neviděl snímek, který by mne vyloženě nadchnul a k tomu sympatické obsazení ala Peňa, Glover... Nicméně.. po docela pěkném startu následoval rychlý konec. Film začal lineárně upadat, a to až k naprostýmu braku ve finále.. ()

zmirix

Hodně přehnané ale zase to šlapalo a člověk tak nějak odpustí nadlidské výkony hlavního hrdiny když dobro vítězí nad zlem. ()

critique

Zatracená banda prospěchářů a skvrn na typickém americkém smyslu pro čest a svobodu ušila na seržanta Bobby Lee Swaggera hnusný podraz, když se pokusila na něj shodit žaludek obracející ohavnost, kterou nespáchal. To se ovšem hošánkové přepočítali... Hlavní hrdina je totiž správňák, patriot a shodou okolností taky jeden z nejlepších odstřelovačů na světě. A mimo to je téměř nezranitelný, neomylný zabiják, který si i v těch nejbezvýchodnějších situacích dokáže kdekoli a kdykoli poradit absolutně s kýmkoli. Navíc zloduchové udělali ten nejhorší možný přešlap, zabili mu totiž psa. Takže je naštvaný Bobby decimuje po desítkách a nemá to chybu. Akce je skvělá a příběh má, i přes svou naivitu, určité kouzlo a hlavně spád. Výborná akční oddechovka. ()

dasl

Konšpirácia, prezident, vražda, vojak hrdina, mladá vdova, atd atd samozrejme dokonalý koniec . Jeden z milióna ďalších. ()

smajki

Tenhle film mě prostě baví. Nejvíce mě baví téma, zápletka, akční scény, perfektní killy, bezprostřednost, Mark Wahlberg se svou puškou a prudce milovatelná Kate Mara :-). Podíl myšlení je minimální, podíl zábavy maximální. A to mi u tohoto B+ (možná A-) snímku bohatě stačí. ()

Ondrejiik

Mark Wahlberg je týpek, Danny Glover mě sral a Ned Beatty jakoby Chruščovovi z oka vypadl. Což o to, asi to má všechno, co by solidní akční film mít měl, přesto mi tam něco chybělo. ()

Fuego

Prostě 50:50. Marku Wahlbergovi pořád nemohu odpustit NKOTB, ale už se to lepší a tady to docela šlo, zvlášť když vím, že teď už je to taky snajpr :- ) (viz obsah). Vyvažuje to skvělý, tentokrát záporný, Danny Glover. Miachel Peňa je mi vyloženě nesympatický a jeví se mi tu jako lenochod. Ale je tu Kate Mara s jejíma nádhernýma očima. Takže opět srovnáno. To je jedna hvězda. Druhá hvězda je za ono horské intermezzo. Well done! Druhá cípatá. A třetí je za závěr! Protože takhle by to mělo být! Tohle bych přál vidět každému politikovi, který si myslí, že může všechno, že je nedotknutelný, nesmrtelný a neprůstřelný. Že Andrejku? Jinak docela pěkná dynamická kamera, muzika nerušila a Chevelle SS nakonec vysloveně potěšila. Doporučuji ke shlédnutí, sám se ktomu určo časem vrátím. Dobře utracený love. krom toho bych se skoro chtěl vsadit, že postavička R.L.Swaggera musela mít české kořeny, neb tak divný slovo jako švagr jinej jazyk nemá, ne? :- ) ()

Ganka

Stokrát omýlané téma, ale je to tu zase. Zase a opět atentát na amerického prezidenta. A Mark Wahlberg jako american hero. Nevím jestli mě víc braly zpomalené podbarvené záběry, "cool hlášky" nebo kráska Kate Mara, která musela mít při únosu samozřejmě jenom podprdu. Když vám tyhle americké sračky stále podsouvají, že nejlepší cesta, jak se vyrovnat se zlem je jít a vyzabíjet několik lidí, tak se nedivím, že v USA mají téměř co měsíc na pravidelném pořádku puberťáka co vraždí ve škole. ()

burg

Ale jo, sice to mohlo být o hodně lepčejší, ale když ten lůzr režisérskej na víc prostě nemá. Dvě akce jsou sice fajn, ale dohromady s tím zbytkem je to hodně rozředěná a slabá kaše.. ()

megacik

Prvá polovica filmu, to malo hlavu aj pätu. Od začiatku sa to gradovalo, od úplne nulovej akcie až po naháňačky v inteligentnej miere. Vtedy som si povedal, že ak to takto pôjde ďalej, iný, ako plný počet proste nemôžem dať. No ale ako sa zvrhlo od druhej polovice filmu až do úplného konca, to sa len tak nevidí, pokaziť taký skvelý film. Pripadalo mi to, ako keby v polovici filmu prišiel Chuck Norris a vrátili sa 80-te roky. Nesmrteľný hrdina strieľa na všetko, čo sa hýbe, pričom je to sprevádzané výbuchmi, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani Bollywood. ()

IAMAD

Docela dobrá akce. 1. serié je trochu slabší 85% protože ten příběh většina zná ale 2. série je paráda tak na 95%. Na 3. jsem zvědavý. ()

Milonak

Konečně akční film bez obrovského množství triků a spíše ve stylu 90. let. Sice klasické klišé, ale velice dobře koukatelné a s dobrými herci. ()

SNCIS

"Kennedyho vrazi byli mrtví během tří hodin. Jsou zahrabaný v poušti v neoznačenejch hrobech, tam někde za Terlingou." - "To víte jistě?" - "Pořád mám tu lopatu!" - 50%. ()

mistr97

Odstřelovač je takovou americkou akční klasikou. Akce je dostatek a nechybí hrdina, který umí úplně všechno, ani velká dávka amerického vlastenectví. Není to nutně špatně – divák dostane to, co čeká. I když se tedy jede podle známého, osvědčeného scénáře a film ničím příliš nepřekvapí, jedná se o kvalitní podívanou. Za vyzdvihnutí v tomto případě stojí výkon Marka Wahlberga, který se do role perfektně hodí. 70 % ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty