Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) kdysi býval nejlepším odstřelovačem americké armády. Po osudové události a zklamání však zmizel beze stopy. Vládní agenti ho po rozsáhlém pátrání objeví v horské chatě a přesvědčí ho, aby se vrátil do služby a pomohl jim překazit plánovaný atentát na prezidenta Spojených států. Zatímco se Swagger připravuje na misi, zjistí, že byl zrazen a chycen do pasti. Pronásledují ho tajné služby z celé země. Zraněný a osamělý musí dopadnout strůjce zákeřného spiknutí dřív, než bude pozdě. Swagger zosnuje plán pomsty, jehož důsledky pocítí nejvlivnější a nejzkorumpovanější vůdci svobodného světa. (Cinemax)

iXtr3m3

Old School akcia a triler v jednom. Minimum CGI, maximum adrenalínu. Skvelý Wahlberg a neokukaná kombinácia výpravy a realističnosti. Toto vyšlo. ()

cab

Nic noveho pod sluncem v zanru akcnich filmu. Se scenarem, ktery byl sepsany za chvilicku a mel stezejni bod "nevinny na uteku" se toho moc vymyslet neda. Akcni sceny jsou poctivy a v penize jsou v nich taky videt. Herci zvladaji a jejich role jsou uveritelne. Pristi rok si na tento film nikdo ani nevzpomene, nebot se do distribuce dostane neco podobneho. Poctiva prace nikdy neurazi, ale dobra je jen za tri. 60% ()

1860

Kolikrát jsme už viděli často opakovaný příběh, kdy se někdo mstí za bebíčko, který mu udělali mocní páni "ze shora", potoky krve a střelnýho prachu a kdy to z povzdálí pozoruje pěkná buchta? Ani to nedokážu spočítat, protože takové filmy mě prostě neutkví v paměti stejně jako tento.. Hvězdu dávám za smrt alespoň jednoho zkorumpovaného americkýho politika.. ()

matthew.d

Další exemplář do vytríny, na které je napsáno "konspirační thrillery už dnes stojí zahovno." Michael Peňa je ten nejroztomilejší debil, kterého jsem ve filmu za poslední dobu viděl a ani nevypadá, že to hraje. Hodil by se spíš do nějaké "cool" komedie o tom jak může být chlap ještě třeba ve 30ti panic. Role zelenáče v řadách FBI mu sice celkem jde, ale v momentě kdy začíná procházet "výcvikem", je prostě k smíchu. Wahlberg má po celou dobu filmu jeden hustý výraz a jeho postava nesahá takovému Jasonu Bourneovi ani k plísníi u chodidla. Několikrát jsem to chtěl vypnout, ale vydržel jsem (124 minut na takovejhle film je fakt marast). Příklad Fuqova diletantismu (achtung!, obsahuje spoiler): V první scéně se objeví Marky Mark se svým parťákem, který mu (i divákovi) v minutě stihne říct, že má holku, kterou si vezme, ukáže mu fotku atd. O pár vteřin později je parťák zabit (cca 2 minuta filmu) a když je pak hlavní hrdina nucen vinou konspirace (navíc dostatečně stupidní) prchat před zákonem, skrýt se může u jediné osoby, kterou zná. Kdopak to asi bude... Podobných banalit je v tomhle příběhu hafo. Za tohle by se mělo střílet. Ehm, odstřelovat. ()

dopita

Nějak nevim, tak trochu hybrid ne? Začátek je akční a v pohodě. Jenže postupem času se z filmu stává thriller, nota bene politickej thriller a to už mě žádným velkým nadšením nenaplňuje. Navíc film s přibývajícíma minutama ztrácí tempo. ()

Ripley

Prvních 10-15 minut ušlo.Poté co se Wahlberg přemístil z nádherné přírody do velkoměsta,začal film padat a rozbil si držku o městskou dlažbu.Více by mě bavil film o tom jak Wahlberg žije se svým pejskem v divočině a odstřeluje jeleny(jen na obživu). ()

Merkin

Neokoukaná tvář hlavního hrdiny působila sympaticky a závěr, americký v hesle spravedlnost vítězí a přitom netypický v jisté prohře na oficiální rovině, mě taktéž zaujal. Jinak samozřejmě nejde o nic originálního ani po stránce scénáristické, kameramanské nebo snad kaskadérské. Byť si to klaďasové opravdu vypili do dna, zajímalo by mě, kde vzali peníze na všechno to vybavení, a proč musel vlastně zemřít biskup? ()

ti88na

Snímok o pomste tu už bolo nespočetné množstvo a je preto logické, že vám zápletka bude pripadať neoriginálna. Dôležité však je ako ju režisér v tomto prípade Antoine Fuqua predostrel nám divákom. Ja osobne som mu to zhltla aj s navijakom. Možno som len po dlhom čase videla film nabitý skvelou akciou, s nenáročným no predsa aspoň pre mňa zaujímavým dejom a sympatickým hlavným hrdinom. Vôbec mi nevadilo jeho vlastenectvo, lebo sám priznal, že je to jeho slabosť, ani dokonalá a neomylná muška a večne kamenný výraz tváre. Veď mu zastrelili psa!!! Ani tie všade vejúce americké zástavy mi nebili do očí. Veď to všetko sa akoby negovalo s tým, čo americká vláda v spracovaní tohto filmu spravila v Afrike, a čo v konečnom dôsledku zostalo zo strany pravdu hľadajúceho ministra spravodlivosti nepotrestané. Hudbu k tejto snímke skomponoval Mark Mancina. Nedá sa porovnať napríklad s jeho Nebezpečnou rýchlosťou, ale ani nenudí a dej správne dopĺňa. Herecké výkony sú zvládnuté, tak že o žiadnom nemôžem povedať: tak tento bol strašný. Kladní boli kladní a záporní boli záporní. Skvelí bol Ned Beatty, čo by senátor Meachum, ktorého som mala skutočne chuť chytiť za je tučný krk a stisnúť aby mu z ksichtu zmizol jeho arogantný výraz tváre bez štipky svedomia. Mark Wahlberg si strihol jednu zo svojich akčných postav výborne. Páči sa mi, že jeho Swaggera tvorcovia urobili trochu zraniteľného. Guľkám sa nevyhýbal a nebol neviditeľný pred policajtmi, keď sa objavil na verejnosti. Samozrejme ho musela ošetriť nejaká kráska, ktorú stvárnila trochu málo presvedčivá Kate Mara. Pozitívne hodnotím vynechanie romantickej zápletky, ktorá bola len slabo naznačená. ()

kolemjdouc

slabota a nezachránil to ani Wahlberg.A hláška : "dá se vám věřit ?" "Samozřejmě,jsme přece FBI ! " :-)))) NO PŘÁTELÉ NEVYKOUZLILO BY TO ÚSMĚV? ()

Hanys_

Kdysi se mi to líbilo asi trošku víc, ale pořad dobrý. Nějaká ta desetiminutovka možná přebývá, ale Marky Mark byl už tehdy hodně dobrý a celkově mi ten nápad přišel docela zajímavý a do jisté míry neokoukaný. ()

blues

Ale jo, od tohohle filmu jsem nic jineho nez prijemne zabiti volneho casu necekal a Fuqua me nezklamal (jeho filmy mam az na Slzy slunce rád) , film je plny akce a napeti mi opet nedal vydechnout, Danny Glover v roli sebevedomeho zaporneho agenta je skvely! ()

Haymar

Marky Mark je machr - konečně dospěl a našel sám sebe?! Kdo by to byl řekl, že tenhle cápek, co to v polovině 90. let zkoušel jako učebnicový metrosexuál v hudebním businessu nebo v reklamě na spodky, vyroste v solidního a uznávaného herce? Antoine Fugua bohužel patří spíše mezi ty nedoceněné (nebo nepochopené?) režiséry. Smolař, co má smůlu... Smůlu na scénář (Střelci na útěku), smůlu na obsazení (Král Artuš), a někdy zkrátka přestřelí (Slzy slunce). I přesto umí, což dokazuje výtečný Training Day. Fuguovy filmy sice nevynikají originalitou ani revolučními postupy, ale nelze jim upřít osobitý rukopis a mají zkrátka něco do sebe - mají koule! Velkou devízou A.F. je fakt, že dokáže i z hovna uplést bič a i s triviální zápletky a blbého scénáře umí vystavět poutavé a napínavé dílko - a to i bez použití digitálních technologií. Odstřelovač je přesně ten případ a osobně jej řadím kvalitativně velice blízko k (již zmíněnému) Training Day. Film výborně odsejpá, akce má dost a také postavy fungují jak se od nich očekává (Danny Glover, Elias Koteas, Michael Peňa). Kapitolou samotnou je vynikající Mark Wahlberg alias Robert L. Swagger, který je dokonalým hybridem dvou slavných akčních "Johnnů" - Matrixe a Ramba (Mark sice nemá svaly jako Arnie a Sly, ale zato má to - co obou zmíněným pánům chybí a sice - herecký talent)... Jediné co bych Fuguovi vytkl, je jeho věčná slabost pro patos a neustálé patriotické žvásty a bohužel i ty samoúčelné zpomalovačky a nájezdy kamery (ideálně v kombinaci s východem/západem slunce). 4 a 1/2 * ale rozhodně! ()

Crackonosc

Opět jsem se utvrdil v tom, že Antoine Fuqua je obyčejný rutinér, který nemá na víc, než průměrnou podívanou a to ještě se štěstím. Odstřelovač by zasloužil zkrátit minimálně o půl hodiny takhle jsem měl co dělat, abych u rozvleklýho děje neusnul a to je u akčního filmu velikej zápor. ()

mirkaaa

Mark Wahlberg jako sniper není špatný, ale děj je plný klišé, zkrátka nic, co bychom už někdy neviděli. Ale na jedno podívání je to dobrý. ()

Prochy38

Celkem povedený akční thriller. Efekty i akce stojí za to. M. Wahlberg je skvělej, M. Peňa taky, K. Mara okouzlující a "moje" R. Mitra prostě skvělá, i když v menší roli. Překvapil mě D. Glover v roli záporáka. Není to žadný trhák, ale mně se to líbilo. ()

ThomasCrown

K Ostreľovačovi som sa dostal vďaka výpredajovému DVD a až sa čudujem, že mi tak dlho unikal. Pre mňa ako milovníka konšpirácií je to povinnosť a tvorcovia si dali naozaj záležať. Lee Harvey Oswald, pardon vlastne Bob Lee Swagger je obeťou amerického systému a som rád, že aspoň na filmovom plátne je spravodlivisti učinené za dosť. Videné už asi štyri krát a stále tu nachádzam niečo nové. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty