Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) kdysi býval nejlepším odstřelovačem americké armády. Po osudové události a zklamání však zmizel beze stopy. Vládní agenti ho po rozsáhlém pátrání objeví v horské chatě a přesvědčí ho, aby se vrátil do služby a pomohl jim překazit plánovaný atentát na prezidenta Spojených států. Zatímco se Swagger připravuje na misi, zjistí, že byl zrazen a chycen do pasti. Pronásledují ho tajné služby z celé země. Zraněný a osamělý musí dopadnout strůjce zákeřného spiknutí dřív, než bude pozdě. Swagger zosnuje plán pomsty, jehož důsledky pocítí nejvlivnější a nejzkorumpovanější vůdci svobodného světa. (Cinemax)

robo7773

Tak cakal som ze to bude trapna americka strielacka, ale mýlit sa je ludske, bol som z tohto filmu prekvapeny. Cely film sa niečo dialo a malo to spad a dej bol proste plny, ano lepsie slovo asi ani neexistuje :) 67% je podla mna malo, a dufam ze sa to este vylepsi, lebo pre mna to je jeden z najlepsich akčných filmov co som videl. ()

vojo

Z tohoto filmu som bol tak trochu zmätený. Je tak dobrý či zlý? Nuž ho hodnotím neutrálne. Pretože určite dokáže zabaviť či už úmyselne alebo nie. ()

mala_kea

Až na pekelně dementní (omlouvám se za to slovo) konec, dost dobrá, napínavá akční střílečka. Taky je to možná tím, že hlavní roli zahrál skvěle Mark Wahlberg, kterému takovéto role vážně sednou. ()

Looooooooo

Čekala jsem něco zajímavějšího.. Je sice hezký že se hrdina s tou holkou v tom filmu nevyspí ani jí nepolíbí, ale to tomu moc nepřidá. Konec mohl být zajímavjejší, protože takhle je to celkově hodně jednoduchý příběh. ()

Darkslayer

Shooter sa nesnaží hlásiť k originalite (Všetky jeho prvky už v nejakej forme boli videné). Nesnaží sa nútiť diváka k úvahám o deji (ten uskutočnuje priamy ťah na bránku a o každej jeho kľučke vie divák už 10 minút pred jej uskutočnením). Napriek jeho priamočiarosti mi prišiel záver mierne nelogický, ale stráviťeľný. Whalberg bol v pohode, akcia slušná a občas perlili (chcene / nechcene) fakt vtipné hlášky ( "Ty to nechápeš!" "Zabili mi psa!"). Celkovo ma film prekvapil a vôbec som sa pri ňom nenudil, takže nevidím dôvod, prečo dávať nižšie hodnotenie, ale na druhú stranu ani vyššie. ()

DHDV

Film má v sobě ducha starých akčních klasik! To je velké plus, jelikož filmu chybí ve scénáři hloubka a hercům více místa proto, aby si získaly publikum. Dlouhé záběry v krajině, dlouhé záběry na hrdinu a scénář nalajnovaný jak plná čára… Ano, je to něco co už jsme viděly ale dlouho neviděly v novém hábu. Když se nad tím zamyslíme, většina akčních klasik byla stejná jako tento film, akorát tam hráli herci, kterým tehdy stál u nohou celý filmový svět (a fitcentra). Netvrdím, že je tohle dobrý film jen chci říct, že mi připomněl některé staré dobré akční filmy… Dávám 3+! ()

GOREGASM

Slušný mix konspiračního a akčního thrilleru, který zhruba v půlce volně přejde v klasický revenga biják. Hodně střelby, explozí, žádný sex a hromada nelogičností. Tak tomu ostatně ve filmech Antoina Fuquy bývá. Ten chlap má jediné štěstí, že ho vždycky podrží herci a producenti mu nasypou dostatek čoček do rozpočtu. Bez Wahlberga by to byl jen další prachobyčejný a tuctový Fuqua. 55% ()

HDeer

Hovorí sa že hlavný záporák senátor Meachum vyobrazoval Dicka Cheneyho, viceprezidenta pod Georgom Bushom. Každopádne trefný obraz na Ameriku a niektoré praktiky jej takzvaných patriotov. Spočiatku sa mi zdalo že sledujem niečo ako za nepriateľskou líniou no po naverbovaní Boba Swaggera som svoj názor prehodnotil. ()

Raziel_cz

Tohle ovšem ano, dámy a pánové. Fuquův Shooter toho sice většinu filmu moc nenastřílí, ale konspirační zápletka je podána dostatečně zajímavě, aby film nenudil. Hodně se tu řeší věci okolo odstřelování, což mě jako člověka trochu znalého tematiky potěšilo, a když navíc v asi hodině a půl začne akce, víte, že čekání stálo za to. Tradičně nekompromisní Fuqua se hodně vytáhl po řemeslné stránce a natočený je snímek opravdu výborně. Prostředí se neustále mění, takže divák neupadne do stereotypu a zvolené lokace jsou vážně paráda. Do toho tu lépe, tu hůře hrající představitelé, ale především skvělí Wahlberg a Peña a přestřelky nejen pomocí sniperských pušek. Skoro se mi nechce věřit, že stejný režisér má na svědomí Olympus Has Fallen, který jakožto akční film docela zklamal. A jako kinofilm taky. Ale je fajn vědět, že na to Fuqua má a třeba v budoucnu překvapí podobně příjemně – alespoň reálné vrtulníky namísto CGI by byly super, zvlášť když jim to zde na vrcholcích zasněžených hor tolik slušelo. Nepřítel státu má lepší zápletku a Llosaův Sniper... no, je prostře guilty pleasure, ale rozhodně jde parádní zážitek. Palec nahoru. ()

BOURQUE

Príbeh je to „klasický“, ako to už poznáme. Akčné scény sú priemerné. Herci v pohode, ale stále tomu chýbajú „guľe“. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

franya69

Jako správnej starej paprika miluju Ramba a u tohoto filmu jsem si na něj vzpomněl, nemůžu si pomoct, prostě u mě za bůra ()

MickeyStuma

Po shlédnutí tohoto snímku napadá otázka týkající se roku 1963. Opravdu s atentátem na JFK neměly tajné služby co dočinění? Snímek byl natočen na základě knihy Stephena Huntera ´Point of impact´, což by se dalo přeložit jako ´Bod dopadu´, jehož příběh se točí kolem bývalého odstřelovače z Vietnamské války pod jménem Bob Lee Swagger. A faktem zůstává, že je tato postava založená na skutečném vietnamském válečném sniperovi Carlosovi Hathcockovi. A právě této knihy se chopil Hollywood, svorně příběh přepracoval do dnešní doby a natočil film, který byl svým námětem v kinech už tolikrát, že by byl zázrak, že by někoho ze starších diváků oslovil. To samozřejmě platí i o knize, ale kniha je kniha a film je prostě jen film. Určité detaily tedy byly v příběhu poupraveny, ale vlivem nasazení do jiné doby to na škodu není. Ale pravda, starším divákům už samotný začátek připomene lecjaký starší film. Dějství má mnoho silných bodů ve svém plynulém vývoji, takže určité napětí se dostaví, ale právě vlivem dosti známého námětu a již mnohokrát provařené šablony bohužel celku jako takovému kazí značná předvídatelnost.  Thrillerová atmosféra je zcela přirozená stavu dané scény a když se do toho přidá i skrytá moralita a antiamerikanismus, dostaneme politicky velmi diskutovatelné filmové dílo na všech frontách. Jako obvykle určité situace postrádají pravděpodobnost daných skutků, ale je to zase jen popkornový akční thriller, takže uvěřitelnost a logika musí jít chtě nechtě prostě stranou. A tak není od věci, že i zde je nemálo patosu a scenáristických děr, ale čert to vem. Snímek nové divácké generaci na rozdíl od filmových matadorů filmový zážitek přináší a to je hlavní. ()

Lyžař

Prijemny napinavy pribeh, kde nic neni tak, jak se ze zacatku zda. Presne tohle jsem v sobotu po ranu hledal. D. Glover super, uz jsem ho takovyhohle ani necekal..a Wahlberg skvostnej jako ostatne vzdy v techhle rolich :) hudba jen doplnuje pribeh.. :) ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty