Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) kdysi býval nejlepším odstřelovačem americké armády. Po osudové události a zklamání však zmizel beze stopy. Vládní agenti ho po rozsáhlém pátrání objeví v horské chatě a přesvědčí ho, aby se vrátil do služby a pomohl jim překazit plánovaný atentát na prezidenta Spojených států. Zatímco se Swagger připravuje na misi, zjistí, že byl zrazen a chycen do pasti. Pronásledují ho tajné služby z celé země. Zraněný a osamělý musí dopadnout strůjce zákeřného spiknutí dřív, než bude pozdě. Swagger zosnuje plán pomsty, jehož důsledky pocítí nejvlivnější a nejzkorumpovanější vůdci svobodného světa. (Cinemax)

FeriusParfax

Působilo to na mě hrozně hloupoučce a úsměvně. Wahlberg, jakožto správný Američan zachrání svou zrádnou vlast. Samozřejmě nesmí chybět neustálý tvrďácký kukuč, nějaké to moudro, drsňácký řečičky a postoje. Romantická linka mě extrémně nebavila. Příběh byl stupidní. Beru ale v potaz, že se jedná o akční film, což jde se stupiditou tak trošku ruku v ruce. Naopak jsem se nemohla nabažit informací (samozřejmě vím, že to není přesně jak ve skutečnosti) o zbraních a střílení. Co se musí brát při odstřelování v potaz, jak se krýt, statistiky, informace. Odstřelovači, stejně jako lučištníci jsou moji oblíbenci, takže přiznávám, že při číhané, míření, výpočtech a zabíjení jsem trošku vlhla. Jinak to ničím nevybočovalo z obyčejných akčňáků. RIP pejsek. ()

turbou

Velmi, velmi spatny film. Akcni zalezitost??? Ale kdeze...po 20 minutach i pri velke snaze usnete nebo se budete znudene divat jak hlavni hrdina rozstrileny skrz na skrz vraci stovkam svych protivniku olovo zpet. Coz ovsem nekdy vyvola usmev na tvari kazdeho "akcniho" fanouska. Za to 1 hvezdicka. Jinak jsem velmi zklaman ucasti Dannyho Glovera na tomto snimku...Dekujeme za Smrtostne zbrane ale to by uz asi stacilo... ()

E lan

Průměrný akčňák, který ničím neurazí. Mark je dostatečně tvrdý a přesný, Glover je nechutný záporák (překvapivě) a ti dva si to rozdávájí na pozadí precizních akčních scén. Nechápu, proč to všude tak zkritizovali... ()

cyright

Ale jo 3* to uhnalo. Americky patetické, občas směšně naivní. Ovšem má to i světlé momenty a místy i grády. Navíc sniperky jsou děsně rajcovní zbraně :D ()

Trixi

Rozhodně nejlepší film s Marky Markem. Propracované akční scény, výborný střih a kamera........fakt skvělý akční pokoukání. Jen ten konec je takovej..........polovičatej. Čekala jsem větší bombu. Jo, ale jednou věcí mě fakt nakrkli........to s tím jeho psem. ()

smack

Akčňák stylu uprchlíka. Celkem sranda, že jim Swager slepě popíše teda kde jsou nejlepší místa na úkryt a všechny ty rady a pokyny a nakonec ho z toho ještě obviní, zajímavý. Good idea. ()

BLADER

Veľmi dobrý film. Dobre premyslený a akciou našlapaný thriller, ktorý nenudí ani minútu a svojím spôsobom mi pripomenul Nepriateľa štátu zmiešaného s Komandom. A verte, alebo nie, táto kombinácia funguje dokonale, Fuqua s prehľadom režíruje a Wahlberg to ako skvelý herec potiahne do vydareného finále. Ja na tomto filme nevidím nič, čo by som mal nejako kritizovať. ()

waska

Docela povedený akční snímek. Film má sice svoje mouchy, dost těžko se dá uvěřit, že jeden chlapík ( i když jako sniper má určitě vynikající výcvik ), vlastně tedy 2 chlapíci ( i když Nick Memphis je "zelenáč" v FBI a nedá se moc počítat ), vyřídí kolik? Asi tak 50 lidí, včetně elitního týmu amerického námořnictva. A že odstřelí amerického senátora a jen tak by odešel, to asi taky ne. Ale Mark Wahlberg je hodně sympatický, akční scény jsou povedené, zvláště ta na ledovci se mi hodně líbila a je to tak trochu návrat k neporazitelným chlapíkům 80.let ( Rambo, Komando ), což kvituju s radostí a takových nás je tu určitě víc. ()

Acrobat

Absolutne rovnaky rezisersky rukopis Fuquu ako pri ostatnych filmoch, je dobre ak vyuziva rovnaku formu a charakter svojej cinnosti. V zasade ma odstrelovac iba jedinu nevyhodu - spomaleny ucelovy, klisovity, smiesny 1 minutovy vychod Marka Wahlberga z hangaru. Keby si toto nabuduce reziser odpustil a netahal inak vynikajuci film do nizsich vod. Ostrelovac ponuka cisto formalne dokonaly uvod v Afrike. Film drzi napatie cely cas, a hoci viete ako su karty rozdane uz do polovie filmu, je aj nadalej prijemne sledovat ako sa to vsetko vyvinie. Forma je skvela, ak je Wahlberg odstrelovac, tak tak sa aj chova a pouziva vylucne svoju pusku. Ziadne finale vo vystrielani miliona nabojov, ale par ran, ktore si vzdy najdu svoj ciel. kvalitne kino v kvalitnom prevedeni so standardnym scenarom, ktory vsak este stale drzi lahky nadpriemer. Vlastne som to povedal ako sarkasticky idiot. Ako neupraveny dospievajuci ničotník. Bez stipky emocii a entuziazmu. Nevedel som, stal som totiz nad masovym hrobom. ()

Werde

Výbušné, nesmyslné,někdy nelogické, ale akčně nadupané..A to mi na večer po pár pivech vyhovovalo. ()

Gardenboy

Niečo mi tu celý čas nehralo. Je to dobrý film len ... len ... len ... len je to kravina. Dám 3*, no mohlo to byť aj na viac nebyť niektorých stupidít a záveru. ()

Nekroskop

Já vážně nevím. Ostřelovač, kterého armáda podrazila, aby si ho záhy vybrala pro důležitý úkol, který není ničím jiným, než podrazem na něj, tohle téma už jsem viděl asi potřetí (např. Atentát). Ale tenhle film je zatím nejlepší. Tempo téměř nepolevuje, na druhou stranu je to zase o jednom člověku, který vyřídí všechny. A opravdu by mu neuškodilo menší zkrácení. Dávám 3 1/2 ()

Ceberus

Parádní akční a vizuální představení, to je třeba autorovi uznat. Rozhodně větší než u statičtějšího Snipera se Snipesem (zajímavá slovní hříčka :-)). Wahlberg nemá jak oslnit, jelikož takový prototyp drsňáka by bylo schopno zahrát mnoho dalších herců. Edit 2021: Po letech jsem film zhlédl znovu, abych srovnal se seriálem (který mohu také doporučit) a má pár jemných rozdílů - zejména tedy ve filmu hlavní hrdina nemá manželku. :-) ()

lakart

Nápaditý příběh, skvělý herci, naštěstí i kvalitní režisér...tak tohle všechno zdobí tento akční film. Občas se stane, že mezi všemi akčňáky posledních 15 let se objeví 1 nebo 2, kteří jdou jinou cestou a povede se jim rozstřelit daný trend. Odstřelovač však sází na klasiku, kdy jeden hrdina, zrazen vlastí, jde tvrdě za svým cílem. Tvůrci sází na staré dobré klišé, ale dělají to po svém, kdy se člověk na chvíli nenudí, skvělé zvládnutá a přehledná akce s netrapnými dialogy (občas :D) Není to akční film roku, jak by se objevilo na přebalu DVD :D, ale pozornost si určitě zaslouží. 80% ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty