Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) kdysi býval nejlepším odstřelovačem americké armády. Po osudové události a zklamání však zmizel beze stopy. Vládní agenti ho po rozsáhlém pátrání objeví v horské chatě a přesvědčí ho, aby se vrátil do služby a pomohl jim překazit plánovaný atentát na prezidenta Spojených států. Zatímco se Swagger připravuje na misi, zjistí, že byl zrazen a chycen do pasti. Pronásledují ho tajné služby z celé země. Zraněný a osamělý musí dopadnout strůjce zákeřného spiknutí dřív, než bude pozdě. Swagger zosnuje plán pomsty, jehož důsledky pocítí nejvlivnější a nejzkorumpovanější vůdci svobodného světa. (Cinemax)

fajntomas

Pokud je v názvu ¨Odstřelovač¨, čekám film z toho prostředí, nebo líp, z prostředí kde se pohybujeme my, normální lidi. Zhruba. Dalo by se asi vytvořit dílo na základě hlubokých myšlenek a těžkých záběrů s hudbou ve stylu Morricone, kde kat přemýšlí nad hodnotou života. Ne, je to ¨Ze života odstřelovače¨ a pro milovníky zbraní OK. ()

Iloveporn

Film jak oběd v kantýně. Zaplácnete se, ale že by to bylo něco extra, to taky ne. Nic nešokuje, nic nepotěší, nic nepřekvapí. Děj to má pořád nějaký, když ho kus nevidíte, nic se neděje a na konci je konec. Skvělej film jako kulisa, když děláte nějakou titěrnou práci, na kterou se občas musíte soustředit. ()

TylerD.

Vypadá to, že můžu jmenovat svého oblíbeného ražiséra pro akčňáky. Kdysi dávno jsem se rozplýval nad úvodní scénou filmu Pád bílého domu a teď, i když akčňáky nevyhledávám, prohlašuji všechny akční scény z Odstřelovače za skvělé, hlavně tu uprostřed. Antoine Fuqua má pro ně očividně cit. Ano, nejspíš to bylo někdy přibarvené. Ikdyž většina z těch, co to budou s jistotou tvrdit o tom ví prdlajs, takže vlastně kdo ví :) A film jako celek taky dobrý, dvě hodiny utekly rychle. Nicméně je to stále jen akčňák, pátá hvězda by byla moc. 75 %. ()

pistabaci

No ja neviem ale mne to prišlo ako taký čistý priemer kde sľubný námet bol dorazený tempom a doslova okrem akčnej scény v chate to ani nemá nejak fajn akciu (ešte autonaháňačka vyzerala dobre.) Ale určite to nie je srajda. ()

CaptainPixel

Hejno znamejch xichtu, hnusnej dopis a lehce prestrelena stopaz ve spionsko vojensky B-takovine (jak ze stare skoly), aneb nechapu kde distributor vzal to mysteriozno. ()

K1K0

Bum atentát na prezidenta sa trochu zvrtne a s ním aj celá pribehova línia, páči sa mi prepracovanie a zvrat tohto deja. Bývali odstreľovač je najatí aby chránil prezidenta pri jeho preslove keď že ma skúsenosti a dokáže eliminovať nebezpečie z diaľky, bude však čeliť iným nepriateľom ako si myslel.  Rozhodne sa je na čo pozerať počas dvoch hodín aspoň za mňa. ()

macikpacik

Dal som 3/5 - pretože som Wahlberga mal rád ešte od čias jeho dobrých filmov - napr. Big Hit. Ináč by si film zaslúžil horko ťažko 2/5. Dokonca by som išiel ešte nižšie. Sú tam zaujímavé momenty a fakty - napríklad niektoré detaily o ostrelovačoch a ich technike, vtipný detail s výmenou úderníkov a pod. Ale to je asi tak jediné, čo je na filme dobré. Ostatné je príšerné klišé, nezmyselne dlhé, absurdná prestrelka jedného Wahlberga s FBI agentom, ktorý akurát skončil školu, proti 25tim profíkom so špeciálnym výcvikom.. Likvidácia agentov všetkých zložiek - FBI, CIA, NSA, senátorov a len náhodou Fugua zabudol na samotného prezidenta. Nezmyselná scéna pri vrtulníkoch na vrcholku kopcov... Radšej končím, lebo zmením hodnotenie ešte dole... Pre mňa obrovské sklamanie. Ja som to videl keď to bolo nové, ale teraz som na to na Netflixe narazil a myslel som si, že to možno uvidím v inom svetle. Ale nevidel som nič lepšie. 5/10. ()

Babinicz

Největší předností Shootera je, že po celou stopáž nemá viditelné slabiny. Hodnotím v rámci žánru, kde dávám 4 hvězdy za skvělou zábavu a pátou za nekompromisní konec většiny záporáků. Dobrý casting a fajn zahrané postavy, s výjimkou Kate Mara, která hraje jak ve školním divadle a Dannyho Glovera, kterému jsem jeho záporáka nevěřil, i když se snažil. Pěkně přehledně, bez digitálních kravin a nekonečného množství životů, jako mají všichni ti Johnové Wickové, nebo šestého smyslu a znalosti všech jazyků, jako mají všichni ti rozechvěle sestříhaní Jasonové Bournové. ()

Kelinej

Tak nějak jsem si vzpomněl na Belmondova Profesionála. Chybí mi hutná atmosféra starých filmů. Byly pomalejší, ale intenzivnější. Tady je to samá akce, ovšem hrdiny si oblíbíte jen výjimečně. Zde třeba mladého agenta ztvárněného Michaelem Peňou. V rámci žánru a přes všechna použitá klišé je však tento snímek snesitelný. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty