Nora (Jenna Dewan) je studentka elitní umělecké akademie a právě hledá partnera pro své taneční vystoupení. Když se do její školy dostane na veřejně prospěšné práce divoký Tyler (Channing Tatum), je rozhodnuto. Všichni v něm vidí pouze mladíka, jenž má problémy se zákonem, ale Nora odhalí jeho neobyčejné taneční nadání... (SPI Film)

tom88

Veľmi pôsobivý hudobno tanečný film so strašne jednoduchým a tupým dejom, ktorý sa dá dosť predvídať. Natočené je to celkom zručne, kamera a nasvietenie je OK. Channing Tatum je celkom použiteľný herec do viacerých filmov a má budúcnosť. Ostatní herci nič moc, ale niektorí sú v tejto oblasti filmu veľmi šikovný. Charakter hlavnej a vedľajších postáv je príliš málo vykreslený a v podstate tu nie je nič dostatočne vystihnuté, čo by dobrý film mal mať. O to v tomto filme nejde a preto sa to dá a malo by sa odpustiť. Film má baviť mladé publikum, to sa mu myslím podarilo dostatočne. Mňa film taktiež celkom potešil a okúzlil, no nič viac. 65% ()

zombkiler

Tyto filmy přímo nesnáším ale chtěl jsem to mu dát trochu šanci.Do první polviny to ještě poměrně šlo, takže bych snad dal klidně i 3* ale pak se ztoho vyklubal strašnej doják, šíleně přeslazená limonáda, která kromě tančení a zpívání neměla absolutně žádný děj.Už nikdy nechci podobný typ filmu vidět.25% ()

Estrellita

Pro Channinga mám odjakživa slabost... A pro tanec taky. Proto musím Step Up lehce nadhodnotit... Děj je sice předvídatelný a chvílemi zdlouhavý, ale taneční scény skvěle propracované a jako bonus Channing... já jsem se prostě bavila! :) 75% ()

Goldenhair

Není lehlé natočit originální film s tancem v hlavní roli, který by nabízel něco neokoukaného. Let's Dance je bohužel jen slabý odvar. Dvě hvězdičky za choreografii a soundtrack. ()

Kamkon

Jestli je to pro někoho hit roku a srdce, tak pro mě je to totální měkota, kde herci mají pořád stejný výraz, dialogy jsou naprosto stupidní a děj předvídatelný (až na jeden nečekaný zvrat). Možná za ten, ucházející hudbu a tanec hlavní představitelky (protože to, jak tancuje ten kluk, je strašně umělý a naučený a vůbec ne přirozený) se film vyškrábal na průměr. ()

Samuel7

Bezduchý výplod, plný nesympatických postav. Ne že by ti herci byli nějak špatní, je to takový průměr zapadající přesně do toho typu filmů, ale jsou napsány tak zle, že mi bylo skutečně jedno, co s nimi bude. Chovají se totiž jako naprostí idioti, což je pro mě největším mínusem. Příběh je také o ničem. Díval jsem se na to sice z donucení, ale člověk pak alespoň víc ocení ty dobré filmy. ()

TO

Přespříliš šablonovitý snímek, přestože byl uveden v kinech, působil na mě jako jasný video či TV film. Moc mě nebavil, ale na druhou stranu, žádná velká tragédie to není, prostě oddechovka o tanci, akorát že všechny ostatní "tance“ (Nežádej svůj poslední tanec, Tanec s vášní, Hříšný tanec 2, atd.) se mi líbily víc. ()

Zdeňka

Sice netrénovali zvedačky ve vodě, ale na konci se jim fakt povedla. Upřednostňuji jiný druh tance, ale na tento se dalo opravdu koukat. Herci měli především velkou snahu, která šla vidět. Příště bych však doporučila lepší scénář a chvilkami mlčet! ()

BS

Viděli sme tohle téma snad stokrát každopádně (jak už tady někdo napsal) nový hříšný tanec to není (možná kvůli hudbě, která neosloví tolik lidí...bohužel). ()

gjjm

Nemám v úmyslu se na to dívat, ale... vážně nikomu nepřijde divné, že film, s originálním názvem Step up "přeložili" do češtiny jako Let's Dance :)? ()

Bobik9

Dějově rozhodně lepší než dvojka, herecky také, ale soundtrack z dvojky byl nadupanější, ovšem tomudle filmu to neuškodilo, protože i jeho byl velice dobrý. Ve svém žánru nejlepší. ()

uiu

Ale notak, jednička Step Up (český distributor spoléhal na název Let's Dance... why?...) ještě byla jakž takž originální a koukatelná a kdyby to nepokračovalo dvojkou a trojkou (které stejně nemají s původním filmem nic společného, dokonce ani herce - jen motiv tance), tak by to většina lidí jako brak nebrala. Děj je primitivní a hloupý - problémový chlapec se kvůli nuceným pracím dostane do taneční školy, kde mu učaruje krásná holka a on zjistí, že svoje taneční kreace by mohl cvičit a něco tím dokázat kromě kradení aut. Pár se do sebe samozřejmě zamiluje a přitom cvičí závěrečný školní tanec, u kterého bude i spousta hledačů talentů. Pak nastanou komplikace, vše vypadá ztraceno a nakonec přichází šťastný happy-end. Smíchání klasického tance, baletu se street dance, volnosti s upjatostí se mi moc líbilo. Pokaždé, když byl film na HBO, tak jsem se na něj s radostí podívala. Příjemná oddychovka, u které nemusíte moc přemýšlet a nenásilnou formou ukazuje poselství o tom, že i z losera může být hvězda, když si mákne a něco pro to udělá. Rozhodně znám větší blbosti a naivnosti, ale tohle si na nic nehraje. ()

marvan

Žánrovým klišé je třeba rozumět a umět s nimi pracovat. Jinak se může stát, že tvůrce vypráví jiný příběh, než zamýšlel. Místo melodramatu o mladíku, který se z bahna periferie povznese (nebo spíš protančí) ke svému americkému snu, jsem v tomto případě sledoval příběh sebestředného arogantního blba (hraje ho Channing Tatum vyznačující se absencí hereckého talentu a permanentně retardovaným výrazem), s nímž neznámo proč celý svět jedná v rukavičkách. Poměry na periferii působily dojmem solidního zázemí, rozhodně nic co by vzbuzovalo důvod pro jeho kriminální sklony a ukřivděné chování. Závěrečný happy end ve mě nevyvolal pocit uspokojení. Ten by se v tomto případě dostavil, pokud by hlavního hrdinu na parketě něco přejelo, pokud možno velmi bolestivým způsobem. ()

Phietros

Opravdu chytlavé.. ikdyž příběh, který už tu byl, tak v celku povedené, navíc skvělé herecké postavy, výborná hudba a tancování. Po vloupání do umělecké hudební školy, kde Tylor s kamarády poničí věci, odnese za všechny trest v podobě uklizení, právě na o nom místě. Při práci se zakoukává do Nory, která trénuje balet. Postupně si sebe více všímají, až ho jednoho dne Nora vidí, jak na ulici před kamarády tancuje street styl. Shodou okolností příjde o svého partnera na tancování velkého představení, kde hledají talenty a přichází pomalu o svůj velký sen.. Tylor se nabídne a začnou společně trénovat a více se sbližovat! Ovšem kamarádům se to nelíbí a tak jednou prošvihne lekce a vše si u ní pokazí. Aby to napravil, za trest cvičí jednu lekci baletu s dětmi.. Oba se do sebe zamilují a vymýšlí lepší kreace na vystoupení jen do chvíle, než se stane něco, po čem vše končí... Dny utíkají a sen se pomalu rozplývá a šance na umístění je nulová! Nicméně před konečným vystoupením se náhle oběví Tylor, řekne jak Noru miluje a at mu dá šanci... Společně s ostatními odtacujou původní verzi luxusního představeníčka... ()

BoncheR

Až teraz vidím, že dvojka PRESNE kopírovala jednotku, len iné dialóg&, iný herci a iná "obloha"..kostra je však stále rovnaká. ()

Tomik.

Třeba přiznat, že mám taneční a hudební filmy vcelku rád. A mám taky takové nepsané pravidlo a to sice, že se u každého hudebního filmu nejprve podívám na soundtrack a až následkem toho se rozhodnu, zda do onoho filmu vůbec půjdu. A nutno říct, že po hudební stránce byl u Step Up potenciál obrovský. Samozřejmě zde bylo i pár dalších věcí, kterými mě Step Up lákal. Předně jsem byl zvědav, co vzejde z kombinace klasického baletu aneb něžných a ladných oku lahodících pohybů a dnešního moderního pouličního amerického stylu velkých, megakrutých a totálně hustých teenagerů, kterým patří svět a kteří mají všechno děsně vošéfovaný (mám pro tento styl a lidi vlastní označení, bohužel nepublikovatelné). A v druhé řadě jsem byl pochopitelně zvědav na romantickou zápletku, která mé romantické duši slibovala skvělou podívanou. A jak to dopadlo? Jednoduše. Ničeho závratného, neočekávaného či překvapivého jsem se nedočkal, přesto se pocit jakéhosi vnitřního naplnění do jisté míry dostavil. Co si budeme povídat, 50% onoho pocitu plyne již z předně avizovaného soundtracku, který je opravdu povedený! Herecké výkony průměr, prostředí jako kontrast dvou světů fungovalo taky obstojně, choreografie a taneční scény jako takové perfektní. Co se děje týče, tak ten je přesně takový, jaký očekáváte aneb další variace na americký sen. A docela dobrá. Miluju filmy, kde se potkají dva lidé z odlišných světů, zcela odlišného charakteru, seznámí se a po celý zbytek filmu to mezi nimi krásně jiskří. Jasně, film je postaven na stokrát provařeném klišé s "nečekaným závěrem" a vůbec si nedělám iluze, že by to tak v reálném světě fungovalo (tanečně založená a velmi slušná mladá slečna potřebuje nutně najít tanečního partnera a co se nestane… čirou náhodou potká drsného ostříleného kluka, který neumí nic jiného než výborně tančit… to je ale náhodička) a uznávám, že to místy působilo jako příběhově laciný klip z MTV s dobrou hudbou a tancem, ale mě to nevadí. Nic extra jsem nečekal, nic extra jsem nedostal. Celkově vzato slušná podívaná. Jedna hvězda jde ale dolů za Tylera tak jako tak. Borec ostrý jak šmirgl papír, namachrovaný až do nebes, takové lidi fakt nemusím (je mi jasné, že hodně holek se mnou nebude souhlasit, neboť on je přesně ten typ kluka, po kterém dnešní holky šílí - drsný break-dancer, hip hop man, gangsta, typický bad guy, prostě badass se vším všudy...). Můj pocit na něj je určitě subjektivní, ale tak to prostě cítím a když mě nějaká postava ve filmu vyloženě "ruší", nemůžu jinak. A druhou hvězdičku jsem nucen odebrat po srovnání filmu s jinými snímky v dané kategorii. Přece jenom takový Hříšný tanec, který jsem viděl asi milionkrát, je trochu někde jinde. Nebo Billy Eliot. Film ale své kvality určitě má a své publikum si zajisté najde. Bavíme se teď o jedničce, dvojku si raději ani nepouštějte, je to vyloženě ztráta času. A taky důrazně varuji před dabingem. Dneska jsem jej viděl na Primě a nikdy víc... ()

venison

"Hříšný tanec" byl tehdá trhák a tak proč to neoprášit.. Opět zlobivej kluk a holka světice + hromada tance + big love.. Jediná výhoda tohoto love story je, že je prošpikovaná fajn muzikou, boží choreografií a bezva kombinací moderního tance a klasiky.. Na další volná pokračování asi nemám správnou kuráž a zůstanu u relativně koukatelné jedničky ;-) ()

Slider

jednu hviezdu dávam za dobrú hudbu a druhú za dobrý záverečný tanec, inak absolútne predvídateľný a s príliš idealizovanými postavami ()

G.I. Joe, zastavená Země a Scorseseho změny

G.I. Joe, zastavená Země a Scorseseho změny

31.01.2008

Dnes toho pro vás máme víc, a tak začneme hezky od podlahy. Stephen Sommers, který už v únoru začne v Los Angeles natáčet akční velkofilm G.I. Joe (inspirovaný, stejně jako loňští Transformers, sérií… (více)