Odsouzeni zemřít

• Česko Odsouzeni zemřít: Otevřené moře 2 (více)

Film natočený podle skutečné události. Víkendový výlet na luxusní jachtě se pro skupinu vysokoškolských kamarádů mění na děsivou plavbu. Šampaňské teče proudem a slunce pálí. Naprostá pohoda a chuť zaplavat si. V zápalu nadšení se všichni účastníci plavby vrhnou do chladivé, průzračné vody... Dokonce i ti, kteří chtěli zůstat na palubě. Co však začalo jako dobrá zábava, se brzy projeví jako osudová chyba. Nikdo totiž nespustil záchranný žebřík. Paluba je přímo nad jejich hlavami, téměř na dosah, ale trup lodi je příliš vysoký a kluzký, aby po něm mohli vyšplhat. A v kajutě lodi zůstalo opuštěné novorozeně jedné z dvojic... (oficiální text distributora)

bruceman7

Docela mě překvapuje nízké hodnocení. Takové psycho, navíc jestli se skutečně stalo, asi lépe ztvárnit nešlo. Dost dobrá kamera. Dávám 80%. ()

Lencha

Nechápu, že je nenapadlo hned na začátku, aby si jeden z těch chlapů vzal na ramena jednu z bab a vysadil ji na palubu. Neskutečná nuda. Hloupé dialogy, pořád plavou kolem lodi jak trubky, ten se práskne do hlavy, ten bodne toho, ta kamsi plave... atd. Jak já si přála, aby se tam objevil žralok a všechny je sežral... A o zmateném závěru se tu rozepisovat nebudu. Slabé dvě hvězdy. ()

wosho

Základ má potemciál na napínavý snímek, bohužel je však napsaný, natočený i zahraný hodně průměrně. Filmu schází opravdové napětí a hrozně moc skřípe logika (nechápu jak to může být podle skutečné události-ledaže na té lodi byli na výletě dementi z ústavu bez dozoru). ()

dopita

Zápletka filmu není špatná, nicméně na celovečerní film přece jen přiliš jednoduchá. Chvílema se dostavuje nuda. Ale koukat se na to dá. Závěr filmu trochu překvapil, ale radost neudělal. Cejtil sem z toho trochu moc scénáristické svévole a zbytečnýho citovýho vydírání. ()

Kovaja

Pro mě hodně dobrej kousek.Vůbec sem se nenudil.Uznávám že herci sou trošku stupidní,misto toho aby se snažili vydrápat zpět na palubu tak řeší kokotiny a tahají se o nůž,s nímž se dokonale zmastí.Ta 6-tka ve vodě opravdu moc rozumu nepobrala a o přežití jim moc nešlo když dělali tak stupidní věci.Ale jako jednohubka je to supr. ()

Mičl

Poslední dobou sjíždim ideálně nizkorozpočťáky s "reálným základem", který se musí brát s velkou dávkou nadsázky a stejně tak tahle němčoury zprzněná blbost, ještě tam chyběl ten dlouho dopředu avizovaný útok žraloka, ale to už si asi i ulítlý scénáristi dali ruku na srdce a řekli si, že už by toho bylo asi moc a asi by tvůrci nemohli na začátku filmu pyšně napsat své dychtivé based on true events. ()

DocBrown

Pat a Mat na dovolene. Fakt jsem chvili premyslel, zda to neni goteska. Konecne reseni me napadlo okamzite a to v puvodnim poctu by bylo jeste lepe realizovatelne. Hvezdicka za umelecky prelet letadla a za koukatelne pritelkyne Pata i Mata. ()

Haymar

Pokračování lepší než původní film! Myšlenka pořád stejná (leč stále fungující) ale mnohem střízlivější přístup - a stačilo tak málo. Díky jedničce bylo jasné, že jeden hysterický pár nestačí, proto se trochu přitlačilo na pilu (dokonce nechybí ani osamělé mimčo na palubě lodi) a výsledkem je relativně zábavná a napínavá podívaná. Nicméně v půlce filmu opět znatelně dochází dech a scénárista i režisér se uchylují k nepříliš funkčním berličkám typu flashbacků, vrtochům počasí, dalších dramatických vsuvek (pobodání, zranění). Vše pak završuje zmatený, přesněji "nijaký" konec (přitom do toho stačilo víc střihnout - cca o 15-20 minut)... ()

unagi odpad!

Vo filme Open Water 2: Adrift je hlavná úloha PRIMITÍVNOSŤ. Debilnosť nemá hranice v tomto filme, aby mali ako dostať účinkujúcich do nepríjemnej situácie. Nelogické činy "dospelých" ľudí obkolesujú ešte hlúpekšie konanie a vymýšlanie cesty späť na loď. Neverím, že film je nakrútení podľa skutočnej udalosti....reklama na prilákanie ľudí a konečné zhrabanie prachov ! fuj ()

Prochy38

Teď by mě opravdu zajímalo, co je na tom tak špatného.... Tyhle filmy podle skutečnosti sice není úplně šťastné točit tímto "dokumentárním" způsobem, ale na mě to působilo dost silně. Přemýšlím, co se na tom komu nelíbilo. Je pravda, že způsobů, jak se pokusit dostat na loď bylo jistě víc, ale tohle už člověk nezmění. Postavy nebyly nijak sympatické, ale že by to bylo přehráté, nebo špatné zahrané, to teda nemohu říct. Ano, líbilo se mi to. Jak tu kdosi psal, taky mi chyběl tak nějak žralok, ale na síle filmu to nijak neubralo. Trochu jsem se snažil do postav vžít a nedokážu si představit, jak bych reagoval... Nikdy nechci zažít něco podobného... ()

sona123

Vůbec to nebylo špatné, tak teď nevím, kde je chyba (většina z vás hodnotí jednou až dvěma hvězdičkami). Má to spád, žádné zbytečné řeči okolo, dítě opuštěné na lodi mi kupodivu až tak nervy nedrásalo...nebýt konce, který je poněkud zmatený (vůbec netuším, co tím chtěl básník říct - kdo teda ne/přežil?), to bylo dobré...samozřejmě s vědomím, co se dá asi tak čekat od filmu, kde se lidi ocitnou ztroskotaní uprostřed oceánu...takze dobré. ()

evil_ryu

Námet - dobrý. Natočené - priemerne. Logika a vypointovanie - absolútne idiotské. Tak strašne idiotský koniec sa len tak nevidí. ()

Imrwere

Nuda, kravina. Tu ječící krávu bych taky utopil. První díl se mi celkem líbil, jediné, čeho se zde divák nasytí je jen voda, protože té je tam opravdu dostatek. Marně jsem čekal na nějakou mořskou faunu, která by se alespoň mihla místem děje trapného příběhu. Obsazení až nehorázně nesympatické, holt Němci, no. Dám 20% jen proto, že jsem to vydržel sledovat do konce. ()

mira007

Sluníčko, holky v bikinách , jachta na moři - předpoklad koukatelného filmu s jakýmkoliv dějem, jenže tady jakmile naskákali do vody a snažili se po zbytek filmu dostat na loď tak postupně umírali. Kravina, ale přesto mne zajímalo jak to nakonec vymyslej. ()

RomanHyde

Tenhle snímek mou pozornost tedy udržel až do konce, na rozdíl od většiny uživatelů. Asi to bylo tím, že jsem se dokázal vžít do situace nebohých mladých lidí, kteří udělali docela zásadní botu, kterou ovšem udělá sem tam i velmi inteligentní jedinec, třeba v euforii z krásného bezstarostného výletu na luxusní jachtě, zvláště, postrádá-li námořní zkušenosti. Takhle by dopadlo 9,5 z 10 suchozemských Čechů. Protagonistům bych se proto příliš neposmíval. To k námětu. Zpracování snímku hodnotím jako nadprůměrné, vzhledem ke standartu německé produkce. Občas člověk musí přimhouřit oko nad jednáním postav a občasnou hláškou (co bychom hlásali my v podobné situaci?) , ovšem jako celek snímek vyznívá mnohem sugestivněji než-li Open Water. Proto hodnotím takto a doporučuji jako neoddychovou oddychovku :) ()

Gore

O krapet lepší než první díl, ale přesto sh*t s úděsnými dialogy a bez logiky. Nepochopil jsem proč to, co udělali ke konci neudělali již na začátku? Ale to by vlastně nemohli natočit takovou ptákovinu. ()

Gulde

Natočit drama, týkající se toho, že parta volů uprostřed moře naskáče z lodi do vody, a následně zjistí, že jejich loď nemá schůdky po kterých by mohli vylézt, a tedy se začnou topit? Hm...2* si to zaslouží za odvahu. ()

majec4

Videl som poslednych 30 minut filmu a mozem povedat, ze aj to lutujem :) "Zabil" ma hlavne zaver, kde mamicka dokazala takmer bez problemov vyliezt po trupe lodi za pomoci jedneho muza. O com bol teda film vobec netusim, to sa ani raz nepokusili vyliezt hore? Posledna otazka, kde skoncila panicka ktora sa kratko pred koncom vybrala hladat pomoc? Ta plava asi dodnes po otvorenom mori. Pri vsetkej ucte, tych 45% si to fakt nezasluzi. ()