Protektor

Miloslav Holman

Hudba:

Midi Lidi

Alagaesie

Téma mě něják míjí. I když je pořeba znát historii, jsem spíš pacifista. Hudbu měl ovšem tento film zajímavou. Chtěl jsem ho vidět hlavně kvůli Plodkový a hercům Dejvickýho divadla, které jsem objevil s Kosmem.. Takže Heydrichiáda. Daniel dobrej. Ornest dobře prozíravej - a vůbec skvěle zahranej (a přitom v jeho případě jedno z jeho dětí skutečně krutě nepovedlo). Plodková famózní herecký výkon. Těch protižidovskejch nařízení(!!). Náckové nebyli normální ... Vrbatová měla teda fakt kliku. Emil byl docela normálně starostlivej. Reportérka Nováková teda fakt nic moc - takřka neviditelná. To kino bylo o kejhák ... Jako ostatně všechno, co židé nesměli a přesto mnohdy dělali. Z Protektora na mě dýchl pocit opravdové dobovosti - podobně jako např. v mých oblíbených Humoreskách. Kamarád je hezká věc, ale kdo se chce do něčeho navézt? Hra na kočku a myš začala. Měcháček byl na mě moc ‚sladkej‘. ()

andreas_tool

Pro mě konečně film, u kterého nehodnotím ,,na český dobrý". Hlavní role parádně zahrané, Marek Daniel za výbornou. A samozrejmě i Pavlík Kryl v roli vedlejší :)) ()

Filmslover14

Jeden z nejlepších a nejpůsobivějších českých filmů posledních let. Skvělá hudba, nápaditá kruhová kompozice a opakující se motiv kola. Protektora jsem viděla po letech podruhé a líbil se mi ještě víc než poprvé. ()

SwejaS

Predstavitele hlavnich hrdinu byli skveli. Marek jako vzdy zavalel a jeho fistulka jako Emila Vrbaty je neuveritelna, podmaniva. Jinak nic moc. Myslim si, ze vsechno uz jsme videli a to v lepsim. Tesil jsem se hodne a jsem asi trosku zklamany. Urcite ale stoji za videni. Vid(t)i ()

OtokPag

Tohle je tak těžké téma. Kolaborace, tichý protest, odboj, strach, ukrývání židovských štvanců, rozmazlená nedisciplinovaná nána (herečka), kariéra, všude přítomní neviditelní konfidenti, atentát a následný teror, atd.... Všichni, snad kromě veslařů na vodě pořád kouří, to je děsná doba! Jasně, dá se chválit, ale i kritizovat, že takhle to nebylo nebo tohle by se stát nemohlo (viz."selfíčka" ve frontě na transport). Včera jsem dal 4 hvězdičky, dnes opravím na pět! ()

Maskati

Skvělý Daniel a Plodková, povedená "dusná" atmosféra, protektorátu, spád, dobré nápady /třeba kola na začátku, symbolizující úprk života i útěk z té hrozné doby/, prostě povedený film navazující na podobné protektorátní filmy z šedesátých let. Doporučuji. ()

supg

Vskutku zajímavý počin, jen mi přišly zbytečné "některé umelecke" animace, které měly snad dokreslit dobovou atmosféru. Ale asi jsem je nepochopil. Postavy zde byly věrohodně vykresleny a důstojně zastoupeny hlavními protagonisty. Trošku mi tam chyběla jiskra příběhu, který byl zřejmě záměrně komunikovan v jedné vlnové délce, aby lépe korespondoval s ČB provedenim ()

Gigulina

Film zajimavy svou atmosferou a hereckymi vykony. Skvela hudba. Ale ten konec, to jsem vubec nepobrala.. uplne hloupy konec, proto davam 3 hvezdy. ()

Korpy22

Nádherný název pro artový film Protektor. Hlavní postava, která se po svém snažím chránit svou ženu židovku, až do takové míry, že člověk neví, jestli je to skutečně ochranář, nebo spíše direktor. Jana Plodková, zde hraje půvabnou mladou manželku, která žije pod ochranou svého protektora. Tenhle film není jen další kýčový balast, snažící se vykreslit šedou atmosféru doby, ale naopak film hrající si s krásou záběrů a  hledání, co je to láska, ochrana a manželství. Motiv kola, které nás provází celým filmem, udává rytmus. Hudba od MIDI LIDI, s tím koresponduje a tím pádem film takzvaně šlape. Člověk má pocit, že jede na kole. Film jede dál a dál. ()