Letci z Tuskegee byli za druhé světové války slavnou americkou leteckou jednotkou složenou z Afroameričanů. V té době v americké armádě stále existovala rasová segregace a černoši byli považováni za lidi podřadné, neschopné ovládat složité stroje, vhodné pouze k pomocným úkolům. Prvního kurzu se v červenci 1941 účastnilo třináct afroamerických kadetů. V příštích čtyřech letech byli letci vysláni na více než patnáct tisíc bojových misí po Evropě a severní Africe. Tito hrdinové tedy bojovali nejen proti Hitlerovi, ale i s předsudky své vlastní země, za kterou někteří i položili život. (TV Nova)

JanMarek

Tragédie. Načančané hrdinství, mizerné efekty, luftwaffe plná monster s psychopatickým úšklebkem, nováčci nakopávající prdel německým leteckým esům.....Člověk se až diví, proč tu válku vlastně Němci prohráli, když měli Američani tak perfektní supervojáky. ()

panter666 odpad!

Vzhledem k efektům a celkem povedeným leteckým soubojům si to zřejmě odpad nezaslouží, ale já zde nehodnotím efekty, ale film, jako takový. Věděl sem o tom, že černoši za druhý světový lítali, díky filmu Letci z Tuskegee, který mimo jiné byl tímto dost okopírován. Fajn to se dá ještě skousnout. Co se skousnout nedá je fakt, že černošští piloti sou neporazitelný, nezničitelný a necítí bolest. Kdyby je nechali lítat hned na začátku války, tak snad žádný Němec nemá ani sestřel a to ani letecká esa (jediný nezničitelný pilot na německé straně, mimochodem asi třikrát sestřelený, než se ho "konečně" podařilo na konci filmu zabít), na druhé straně bílé doprovody sou totálně neschopní packalové, co lítají jen tak pro radost. Já vím, že černošské komunitě bylo hodně ublíženo a teď si zřejmě zvětšují ego pomocí takových to filmů. Nejsem rasista nic proti nim nemám, ale taky nemám zapotřebí sledovat takovýhle filmy. Už jen překlad filmu "Červený ocasy" ve mě nevyvolává dojem, že se jedná o film z druhý světový války. Je to špatný, je to naivní a přehraný. Prostě paskvil. ()

Mach Tom

U tohoto filmu je trestuhodé, že se ani nedostal do našich kin a více jak rok po uvedení do kin se neobjevil ani na DVD. Pročítal jsem recenze které tu jsou psány a musím připomenout, že ještě před dvaceti lety většina Američanů nevěděla, že nějací afroameričané létali za války na Evropou. Za uplynulých dvacet let byly na toto téma natočeny dva filmy a dva dokumenty. Knihu jsem neviděl ani jednu, tedy u nás. Pokud si dáte tu práci a přečtete si něco o nasazení těchto letců tak zjistí že všechny akce, které ve filmu jsou nejsou vycucané z prstu, ale opravdu se staly. Letka letců z Tuskegge měla za války nejmenší ztráty přidělených bombardéru v rámci celého evropského bojiště k poměru k vlastním ztrátám. Většina bombardovacích letek si je většinou přímo vyžádala a to ani nevěděli, že se jedná o černošskou letku. Pokud film porovnám z jinými podobnými filmy a že jich sakra málo, tak jednoznačně vede. Autoři se snažily zachovat co největší autenticitu a jediné co bych tam vytknul, tak to že se tam na straně protivníků prakticky objevoval furt ten samý Němec. Jinak my spíše připadá, že film má tak malé zisky jenom protože válečné filmy už moc poslední dobou netáhnou a hodně lidí si dnes bohužel řekne že nebude celej film čumět na nějaké černé huby. A jak říká jedno pořekadlo. "Kritizuje nejvíc ten kdo nic neumí." ()

clive3

Film pomerne neotrele popisuje strasti cernych pilotu za druhe svetove valky. Na to aby umirali u pechoty byli bilejm americanum dobri, ale za knypl je pustit nechteli. Herecke vykony jsou pomerne dobre, jen Cuba Gooding se nam snad cely film snazi ukazat jakeho strasaka umi udelat s dymkou v pravem koutku a jakeho s dymkou v levem. Dalsi kapitola je verohodnost kamuflazi letadel. Tohle asi nikdy v zivote nepochopim.. Oni investuji miliony do toho aby efekty byly co nejlepsi ale nemuzou investovat do knizek za par desitek dolaru.. Vim ze to ostatni moc nezajima, ale pro me je to jako by tam byla pulka belochu a hrali si s kremem na boty na cernochy.. tak to toiz vypada. Film mi nepripadal ani chvliku jako jako utahany, protoze tam patrily i nezazivne sceny kde se rozhoduje zda dostanou duveru nebo ne. Po prvnim probehnuti jsem myslel, ze tam bude moc povidani ale je to tak nejak s tim letanim vyvyzene ze se to da. Trochu sem tam detinske a nekdy az moc jakoby bro negro, ale stale v norme. ()

hanzikk

Celkem odpočinkový film, jenže místy dochází trochu hodně k odbočení od reality. Jako, že jedno letadlo skoro zlikviduje křižník, no trochu zajímavé. Dále pak začne velká vzdušná bitva a o dvě vteřiny později z 50 letadel, se tam honí ve vzduchu 3. Pár soubojů bylo celkem ucházejících, ale není tu žádné napětí. A navíc v Pearl Harboru ty letecké bitvy byly daleko lépe zpracované. ()

kl.mi odpad!

Nejzoufalejší válečný film co jsem kdy viděl! Kdyby H. Göring jen tušil, že proti Luftwaffe budou létat tací piloti, ani by ji nebudoval!! ()

dominick123

Jéžiš marja tohle snad ne, kromě pěkné úvodní scény jsem na tomto filmu neshledal pěkného snad lautr nic. Příběh se odehrává v Itálii, tak proč jsem zatraceně pod letadly těchto okřídlených, humorných Afroameričanů, které je mimochodem nemožné sestřelit, zahlédl Karlštejn. To na mně bylo prostě nějak moc. Prostě by už chlapi od filmu mohli toho afroamerikanismu, který se záhadně stal módním po roce 2008, se vší slávou nechat. ()

JerryPilsen

Děj útržkovitý,zachovávající jen hlavní dějovou linii.To se odráží na charakterech postav,některé jsou vykresleny více jiné skoro vůbec.Největší devizou jsou ale letecké záběry i bitvy,které zůstávají přehledné. ()

jinyHonza

Jedna hvězda za téma, druhá za Cubu Goodinga jr. Zbytek totální odpad - reálie, příběh, zpracování. Totální zklamání z nevyužití potenciálu. Já už čekal jen netvory a laserové bitvy. Pokud chcete vědět něco o letcích z Tuskagee, odkazuji na Letecké stíhače v boji (Dogfights, 2006). ()

quido.morava

Takhle po všech stránkách zmršené skutečné události jsem dlouho neviděl a ještě v mém oblíbením tématu - jsem zaujatý a body dávám jen za téma. Jinak je to kýč. ()

Pucmeloud

Patetická sladkobolná romance plná digitálních efektů sporné kvality...a to jsem fanoušek válečných filmů a letecký modelář! ()

honza.kuzel

Viděno omylem v TV s reklamou, což požitku moc nepřidá. Nicméně se mi v tomto filmu obecně nelíbil přístup k WW2, kdy to vypadá jako děsná sranda a pohoda. Dále pak velebení červenoocasé letky a jejich pilotů nad všechny ostatní. Hvězdy za výpravu a efektní (leč teatrální) letecké soubojem. ()

Drslw

Je to síce náučná rozprávka pre základné školy, ale dalo sa to prežiť. Udržali to v mierach znesiteľných, čo platí najmä pre koniec. A lietadlá boli fajn, tak prižmurujem oči ;) ()

peproch

Ve své kategorii válečných, poučných a morálně povzbudivých a přitom velkolepě pojatých je tento film výborný. Nehledejte tedy dramata, ale jen napětí, příběh ale jen průběh. A to stačí na dívání se, poučení se a potěšení se. Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí. ()

Lucas jde do důchodu, končí se Star Wars

Lucas jde do důchodu, končí se Star Wars

21.01.2012

Možná je v tom jen snaha za každou cenu upozornit na válečný epos Red Tails, který tento víkend startuje v amerických kinech, ale George Lucas se v rozhovoru pro The New York Times tvářil vážně.… (více)