Letci z Tuskegee byli za druhé světové války slavnou americkou leteckou jednotkou složenou z Afroameričanů. V té době v americké armádě stále existovala rasová segregace a černoši byli považováni za lidi podřadné, neschopné ovládat složité stroje, vhodné pouze k pomocným úkolům. Prvního kurzu se v červenci 1941 účastnilo třináct afroamerických kadetů. V příštích čtyřech letech byli letci vysláni na více než patnáct tisíc bojových misí po Evropě a severní Africe. Tito hrdinové tedy bojovali nejen proti Hitlerovi, ale i s předsudky své vlastní země, za kterou někteří i položili život. (TV Nova)

Castielo

Moc dobře nechápu tak nízké hodnocení. Film nebyl vůbec špatný. A ikdyž konec byl už moc sladký i na mě, ty slabší 4 si to zaslouží. ()

Jakubik

Uberte 30 minut keců a nedělejte z Tuskengee zachránce druhé světové války a bude z toho pěknej akční biják. Pěkné letecké záběry, i když občas i nepřehledné jsou hlavním lákadlem filmu. Zbytek je jenom vata, která zdržuje plynust filmu… ()

Yancl

Film disponující jednou 'sakra' kvalitní částí a zbytkem 'oh my god' negativních sraček, které pouze ničily celkový dojem. Pokud si dám jedna a jedna dohromady, nemohla z toho v žádném případě vzniknout pamětní válečná vřava na filmovém plátně. Naprosto strhujícím aspektem filmu jsou samotné letecké souboje, které působí velmi realisticky a jsou dotaženy k dokonalosti .. jak po stránce chování letadel, tak i po stránce vizuální. V podstatě jsou zde jedny z nejlepších leteckých(filmových) záběrů posledních let .. jenže pak přijde na řadu ta druhá, čili negativní věc. Naprosto neúnosný patos okolo, řada zbytečných záběrů a scén, nelogické jednání jednotek - vždyť oni v těch kokpitech vypadali, jako by seděli na simulátoru a hráli hry - tohle mi k vážnému filmu o válce nesedělo vůbec. Kvůli válečnému letectví a působivému příběhu o Afroameričanech hodnotím pozitivně .. VÁLEČNOST 8/10 * PŘÍBĚH 7/10 * VIZUALIZACE 9/10 * DRAMA 3/10 * REÁLNOST 6/10 [64%] ()

Whitebeard

Jééé, to to zas bolelo. Od patnáctý minuty jsem se dokopával do toho to nějak dojet do konce, teď ještě sepsat tu bolest, co jsem dvě hodiny protrpěl. Nejvíc ubíjející na celym filmu? Lovestory černocha s Italkou, co si za hodinu a půl filmu neřekli prakticky slovo co by si rozuměli. Ty šílený obraty, jako nemáme rádi černochy, a teď už zas jo. A jsou vlastně úplně k ničemu a oni vlastně nejsou úplně k ničemu. Všechno tak předvídatelný, až to bylo protivný. Záhadný střihy, místama až divná hudba a Cuba Gooding s jeho fajfkou? Vyrvat a střčit do pr...!!! Hláškující Němec, co lítá nad celym Německem a Anglií. Na konci si základ letky doprovodí po menšim combatu poničenej bombardér zpět na základnu, zatímco zbytek bombardérů letí na Berlín dokončit misi bez ostrahy. No, až na ty vzdušný souboje to bylo dost znepokojujících 120 minut, hodně špatný 2* a to jsem byl hodnej. Ostatní si dejte spíš velkej oblouk. ()

tranquill

"Jak se vám to líbí, pane Hitlere?" Ne, opravdu nejsem Hitler, ale líbila se mi režie i vizuální stránka, s tím nemám problém. Ale ten scénář, to bylo tak naivní a přeslazené melodrama. Avšak Karlštejn obletěli hezky :-) "Radši mrtvej, než na zemi!" ()

stratocasta

Multimiliardář Žorž se vzhlédl v panu Kingovi a tak oblézá kdejakou Oprah, aby tam smutnýma očkama prosil utlačované niggas, ať mu zajedou na nejnovější "vytoužený projekt, skvělý akční film jako Star Wars". Víte, nemám mu to za zlé. Je možný, že jel naposledy autobusem někdy před 50 lety. ()

pribina

Napriek tomu že vačsina stopáže sa odohráva v oblakoch film je viac zameraný na zobrazenie života týchto pilotov na zemi. Film Vás nudiť nebude, ale niektoré efekty by sa mohli vydariť aj viac. Celkovo 7/10 ()

Melvej

Co mě na tomhle filmu nejvíc pobavilo, bylo vylodění u Karlštejna - to si budu pamatovat asi napořád. Red Tails se drží svého stereotypu, kdy, jak už jsme na to z podobně orientovaných snímků zvyklí, je jeden rozkazy neposlouchající talentovaný a odvážný pilot a druhý kámoš rozkazy vydávající. No, jak to asi tak může dopadnout? Samozřejmě dle očekávání. To, že byli černoši diskriminovaní, to tak prostě bylo, ale to, že okamžitě nastoupili do akce a hned byli nejlepší, to už se mi zas tak nezdá. Vezmeme-li ještě v potaz to, že podle filmu na boj proti jiným stíhačům nebyli zvyklí. No, vyloženě špatný film to není, souboje ve vzduchu ujdou, děj je předvídatelný, sem tam se objeví nějaký ten vtip, suma sumárum, pěkný průměr. ()

TomStrom

Dosud jsem považoval za největší válečné hrdiny Jimba a Neda, kteří pozabíjeli celý Vietcong, pak se vrátili na základnu, zajezdili si na tobogánu a dali si tam cukrovou vatu. Ale nic naplat, nějakých 25 let před nimi existovalo pár černých hochů, kteří nebyli z Jamajky, a tak nezkoušeli štěstí na zimní olympiádě jako posádka bobu, ale z USA, což znamenalo, že to byli hustí gangstas a tak osedlali pár stíhaček a jeli vyškolit letectvo pana Goeringa. S nimi na obloze a s Captainem Americou na zemi prostě USA nemohly tu válku neprohrát. A kdyby přece jen šlo do tuhého, v záloze byl ještě Chuck Norris. Dvě hvězdy za bojové sekvence a o zbylých aspektech filmu raději taktně pomlčím. ()

Sykon

Vcelku příjemné bojové animace jak z videohry doplněné spoustou nudného vykecávání se. Dobré na podívání a kompletní zapomnění do půl hodiny. ()

M1911

Můj táta je soudce. To asi těžko, když první černý soudce byl jmenován až v roce 1946. Detail, říkáte si, ale takhle to je s celým filmem. Afrika Korps z Tuskegee (HAHAHA to se povedlo) jsou nejlepší, všíchni ostatní jsou jen břídilové, němce by sundali z nebes s prstem v nose i kdyby seděli třeba v F-22kách a klidně by doletěli až do Bavorska a zabili Hitlera v jeho hnízdě, jen kdyby je ti bílí uzurpátoři nechali. Ale aspoň že teda sedí v kokpitech a akce odsýpá, horší je to když vylezou. Člověk by řekl, že takové množství patosu by mělo být v roce 2012 trestné. ()

Karmin

Měli to natočit spíš jako komedii ve stylu Kokosů na sněhu. Na válečný film je to moc neuvěřitelný - piloti takřka neumírají (takže tam chybí ta smutná atmosféra, která dýchá třeba z vyprazdňujících se lehátek v Tmavomodrém světě) a naopak Němcům vybuchuje všechno, čeho se jen letmo dotknou černošské kulky (jako ta válečná loď? seriously?) Nejzajímavější moment je asi střet s prvními proudovými stíhačkami Třetí říše. Dovedu si představit, že pro vrtuláky to muselo být nepříjemné překvapení. ()

mirra66

Když se příliš tlačí na pilu, tak se mohou zlomit zuby. Když se něco příliš přehání, tak se z toho může stát pohádka. Tady se na příběh tlačilo silně tak, až byl uhněten naivní pohádkový příběh, a to je škoda. ()

ChickenPate

Zoufalost. Německá technika vypadá jak kdyby použili depozit filmu Sedmá rota (jinými slovy příšerná), pyrotechnické efekty naddimenzované a přelet nad Karlštejnem? Vlastně ani nevím, za co dávám tu jednu hvězdu. ()

zapalik

To hodnocení tady je zjevně naprosto rasistický. Film je to výborný, ale českým náckům prostě vadí, že film o černoších je překvapivě plný černochů. 85% ()

dydl1

Tak to byl jeden velkej vtip.Jak se na tomhle mohl zůčastnit George Lucas nikdy nepochopím.Připadalo mi to jak parodie na černošskou mentalitu.Má vůbec cenu komentovat veškeré dialogy v tomto filmu?Otřesné,kýčovité,americkoamerické,bez jakékoliv pořádné zápletky.No prostě otřesné.Nezachránil to ani podklad založen na skutečných událostech.Jednu hvězdu dávám za vcelku dobré vzdušné bitvy.Kurňa to zas byly 2 ztracené hodiny.Dovolte mi odejít - povouluje se.Zdar. ()

Lukaso1

Byl jsem asi naivní že jsem očekával aspoň z části že to bude podívaná jako Bayúv Pearl Harbor:-). Tohle je opravdu jiná liga!!! Je to nudné, akce je digitální tak, že máte pocit že na nic jiného nekoukáte a rozhodně se nejedná o dobře udělanou práci. Já osobně mám pocit že za celý film nevzlétlo ani jednou letadlo, určitě se mýlím, ale film na mě tak působí. Ušetřím Vám 2 hodiny Vašeho času doporučením, pusťte si něco jiného a nebo se běžte radši někam opalovat. ()

milwaukee

Cuba je takovej rozporuplnej. Jednou velí vpřed a jindy zase plnou parou vzad. Koukat se na to dalo, ale asi opravdu jenom jednou. ()

Lucas jde do důchodu, končí se Star Wars

Lucas jde do důchodu, končí se Star Wars

21.01.2012

Možná je v tom jen snaha za každou cenu upozornit na válečný epos Red Tails, který tento víkend startuje v amerických kinech, ale George Lucas se v rozhovoru pro The New York Times tvářil vážně.… (více)