Letci z Tuskegee byli za druhé světové války slavnou americkou leteckou jednotkou složenou z Afroameričanů. V té době v americké armádě stále existovala rasová segregace a černoši byli považováni za lidi podřadné, neschopné ovládat složité stroje, vhodné pouze k pomocným úkolům. Prvního kurzu se v červenci 1941 účastnilo třináct afroamerických kadetů. V příštích čtyřech letech byli letci vysláni na více než patnáct tisíc bojových misí po Evropě a severní Africe. Tito hrdinové tedy bojovali nejen proti Hitlerovi, ale i s předsudky své vlastní země, za kterou někteří i položili život. (TV Nova)

Nolanofil

Akcia, letecké zábery ok. Výprava slušná a všetko, ale naozaj všetko ostatné je zlé, celé zle. Príbeh hrozný, nepútavý, mikro príbehy postáv,absolútne zúfalé. Dialógy nepoužiteľné, ba až otravné. Stopáž prepálená min. o 30.min... Red Tails by nezachránil ani ich čierny Ježiš, ktorého si hrdý černosi, furt berú do huby. ()

kubyno

Máte-li rádi letadla, zvláště pak letecké souboje, tak jsou Red Tails filmem, který za každou cenu stojí za to si pustit. Je to taková hovadinka, ale souboje jsou úžasné, takže 3* budou tak akorát. ()

DaeGurth odpad!

Mno.... když máte velitele, který si plete letku a roj (squadron a squad), režiséra, který netuší nic o letadlech, scénáristu, který přisoudí některé dobré nápady amerického leteckého velení skupince negrů.... tak z toho nic moc nebude.... Přidejte znalost fyziky dosahují záporných hodnot a výjde vám něco, co prostě nemá šanci... (pokud máte z nějakého záhadného důvodu pocit, že jsou vám černoši hrozně sympatičtí, a postrádali jste film, kde jich místo povinného jednoho pobíhá spousta, tak asi přihoďte jednu hvězdu). ()

Johny303

A tak jsem se k tomu konečně dostal a tento film si pustil. Příběh ujde a celá kecací část je relativně snesitelná i když je to spíše jen taková vata, silnou stránkou snímku jsou totiž jednoznačně letecké souboje, které jsou oku lahodící, pokud tedy nemáte alergii na ,,hodně digitálu". Vypadá to moc dobře avšak realita dostala opět pěkně na prdel. Aniž bych chtěl bagatelizovat výkony černých pilotů v americkém letectvu, jsem přesvědčen o tom, že nesestřelovali jednoho Němce za druhým při svých prakticky nulových ztrátách, že by bez větších problémů rozstříleli letku moderních německých proudových letounů považuji rovněž za vyloučené a na závěr, že by pokropili těžký německý křižník do té míry, aby se ráčil potopit, to už je skutečně jen úsměvné. Osobně se domnívám, že pokud bychom měli nechat piloty Luftwaffe hlasovat o nejlepší komedii století, zvítězily by Red Tails naprosto s přehledem... Ale nenudil jsem se, herci mi byli sympatičtí, lásky a zbytečných keců okolo nebylo nesnesitelné množství a naopak nereálných, leč zábavných bitev zde bylo až až, takže jsou Rudé chvosty rozhodně lepší volbou, než například Pearl Harbor. ()

KOZEL84

Georgovi už taky pomalu zvoní Temná hrana a je jediné štěstí,že sou čer(ve)ní ocasi často ve vzduchu.Jinak by to byla skoro stejná debilita jako ta nedávná zhovadilost kamaráda Stevena.Asi je to nakažlivé a válka v jejich podání,je opravdu strašlivá.Snad ho omlouvá jen to,že on byl vždycky na pohádky.Tak Georgi at' tě provází síla...někam far,far away,než stihneš dokurvit všechno to geniální,co si v životě udělal.2aPůl ()

johnymdoe

Hodnotit film kde od první třetiny tušíte, že ten sympaťák co se zabouchne do též sympatické Italky nakonec umře aby film byl "moderní". Ejhle ono se to s tím správným patosem (napřed jsme je měli jako otroky pak sto let alespoň jako negry, ale teď o nich natočíme film a vše nám bude odpuštěno) opravdu stalo a on ten chytrej vtipnej a sympatickej černoch který nerapuje, nevykrádá banky, ani nezapaluje auta opravdu chcípne. Mě už toto prostě sere programově (neustále) a tak mi z filmu, kterému jsem chtěl dát slušný 4 z 5ti hvězd zůstává jen pachuť v hubě a to ne dík mandarince co jsem právě dojedl. Ps.: A ano...budu psát spoilery na filmy kde zařve hlavní hrdina, ať se nemusí nasrat dalších X lidí že se na to vůbec dívali. Ps2.: Jinak bych filmu moc věcí nevyčetl, scénář byl život, Cuba nepřekvapil, ale rozhodně neurazil. Režie a efekty dobré a střih s hudbou taky film slušně povýšily. ()

Gastovski odpad!

Tohle vážně nešlo dokoukat do konce! Statečně jsem se držel, než přišla scéna, v níž leteckým kulometem dokázaly hoši z usa potopit těžký křižník nebo jinou těžce pancéřovanou loď. Po tomto zážitku jsem se zapřísahal, že už se NIKDY nepodívám na film s nálepkou "válečný" z období 2. světové, který bude pojednávat o hrdinných američanech, i kdyby se tam sešli všichni moji oblíbení herci. Jinak k obsahu "filmu". Obsahuje tytéž atributy jako všechny filmy o amerických gerojích: vždy v menšině, zranění jsou výhraně do rukou nebo nohou, když už má někdo umřít, tak následuje 10 minutová scéna, kdy samozřejmě umírající má ještě dojemný proslov a samozřejmě... výčet by byl dosti obsáhlý a já už bych na tenhto strašný zážitek rád zapomněl. ()

Brousitch

"George mi první den řekl, že si jen sedne a bude se dívat, postupem času se však vedle něj cítím menší a menší." - Anthony Hemingway ()

Zajdo

Priemerný filmík vo všetkých smeroch. Kto má rád lietadlá a filmy z druhej svetovej vojny si príde na svoje. Film mohol byť o takú pol hodinku kratší, nie že by to bolo miestami nudné, ale troška zbytočných vela kecov. Nato aký to malo rozpočet boli bojové scény natočené celkom pekne. ()

inutihar

Všechna klišé a patos amerického válečného filmu na které si jen lze vzpomenout. Ale letecké souboje, byť CGI, dost dobré. A Karlštejn!!! ()

fr3ak

Nebylo to úplně špatné, ale pár much tam je. Předem neskutečně jednoduchej scénář u kterýho mi to mávání Americkou vlajkou nevadilo tak moc, jako spíš to že prostě předem víte, kterej z těch negrů na konci určitě zdechne. Stačilo to trochu vyšperkovat (některý dialogy jsou na facku) a byl by to hned film, který sahá po mnohem vyšší metě. Každopádně jsem se nenudil. ()

WillyMarks

Star Wars ve druhé válce. Nedokážu si pomoci, ale spousta zvuků, efektů, výbuchů a věcí rozpadající se na tisíce kousíčků mě prostě posadila do Hvězdných válek. Ale.... funguje to skvěle. Akce hromadu, sestřelů spousta, nicméně akcí začíná pozitivní hodnocení a akcí taky končí... Dialogy jsou hrozné, ztvárnění Afroameričanů, jako těch největších hrdinů bylo hodně přehnané. Chápu že se to víceméně drží dle skutečných událostí, ale tohle bylo opravdu mnoho. Toto je snímek, ze kterého mi zůstanou jen ty letecké honičky a výbuchy na obloze a z příběhu nezůstane nic. Nutno také dodat, že německé 109ky dostávali slušně nakopáno, přitom to byl v mnoha ohledech mnohem lepší stroj než americké P-40ky. ME 262, byli úchvatné a nádherné při prvním útoku, pak už opět pokračoval černý americký sen...bohužel. Trošku tento film musím srovnávat s Memphiskou kráskou a ani zdaleká jí nesahá ke kolenům a za rok si na tento snímek nevzpomenu, a to měl zbytečně přehnanou stopáž... silnější 2* 36% ()

7ynek

Zkrátit o půl hodiny, vynechat nejmíň vydařené digiefekty a mohlo to být jinde. ;) Mám osobní zaujetí, byl jsem u natáčení jako komparz a mám odtud skvělou fotku s Cubou G. Jr. ve vojenských uniformách...takže tak =P [7ynek][70%] ()

MickeyStuma

Válečný příběh afroamerických letců, kteří si vydobyli jméno a respekt svými válečnými činy v Itálii v době druhé světové války. Scénář snímku je založen na skutečném příběhu, avšak natočen, mimo jiné i v Česku, v ryze popcornonovém hávu a i přes dvouhodinovou stopáž značně zkratkovitě. Drama? Napětí? Okamžitě zapomenout. Snímek obsahuje přemíru letecké akce, ve kterých je na obloze snad více letadel jak much. Jeden se až diví, že se tam vzájemně nenamlátili. Máme tu i nálet na německé letiště, který svou vizuální podobou připomíná nejen snímek 'Pearl Harbor' (2001). Vizuální stránka je značně přehnaná. CGI efekty viditelně spolykaly většinu rozpočtu a jasně poukazují na fakt, že čeho je moc, toho je příliš. Zlatá klasika 'Bitva o Británii' (1969). Index politické rasové propagandy v oblasti míchání ras samozřejmě ani zde není opomenut. Máme tu náznak milostného konání a samozřejmě se agitačně jedná o černého muže a bílou ženu. Krapet nesoulad s tím, že snímek poukazuje na rasovou diskriminaci své doby. Mají se brát a on zahyne. Emoce? No nic. Veškeré aspekty příběhu v rámci historických faktů a skutečností jsou jen v náznacích anebo opomenuty zcela. Tohle zkrátka není historická výpověď poukazující na hrdinství. Tohle je jen obyčejná zbrklá válečná zábava, která své místo vedle uznávaných, byť také popkornových snímků, nemá šanci získat. ()

Rathalos

Red Tails je vojnova drama o leteckej jednotke zlozenej z Afroamericanov,s ktorou v tej dobe nikto neratal do bojov proti Nemecku kvoli rasovej segregacii,no nakoniec sa stalo,co sa stalo a bojovali,vyborna zalezitost podla skutocnej udalosti,skvele bojove sceny,vydarene triky a herecke vykony na urovni,nemam ziadne vyhrady,spokojnost...:-) ()

Hulk Hogan

Samozřejmě, že je to blbost. Strašná hudba, skoro žádnej bílej herec (a když jo, tak je to hajzl) a jako bombonek uvidíte při vylodění spojenců v Itálii Karlštejn. Ale letecký scény jsou slušný, "odsejpá to" a vypráví o zajímavý kapitole americkýho letectva (i když trochu přehnaně). A vážně jsem se u toho nenudil...bůhví proč musim říct, že se mi to vlastně docela líbilo. ()

Lucas87

Zprvu jsem si říkal, že nezapadnu mezi kritiky ani velké nadšence, našel jsem v tom jak klady tak i zápory, a vybral si místo mezi těmi okouzlenými, proto hodnotím jak hodnotím. Přišlo mi to jako Hartová válka zkřížená s trochu lepším filmem Letci z Tuskegee, jako bonus můžete vidět P-40 jak si to fičí kolem Karlštejnu. Z traileru jsem si říkal, že to bude až přehnaně digitální, ale nakonec jsem změnil názor, a neměl ten pocit, že v tomto válečném filmu je tolik té počítačové grafiky např. jako u hvězdných válek. To byl docela úlet ten německý pilot, jak se cítil pošlapaný když uviděl ty černé letce. Dále mě docela dojala romantika mezi bleskem a jeho italkou, ta muzika byla místy až moc moderní:(.... Rozhodně asi největším magnetem kromě černých letců byly i samotné proudové stíhačky ME-262. ()

Lucas jde do důchodu, končí se Star Wars

Lucas jde do důchodu, končí se Star Wars

21.01.2012

Možná je v tom jen snaha za každou cenu upozornit na válečný epos Red Tails, který tento víkend startuje v amerických kinech, ale George Lucas se v rozhovoru pro The New York Times tvářil vážně.… (více)