Příběh vypráví o Anně a Marii Boleynových, které bojují o přízeň krále Jindřicha VIII. Dívky jsou svým ambiciózním otcem a intrikánským strýcem zapleteny do vysoké hry o moc. Pokud se stane jedna z nich královou milenkou, dostane se rodina Boleynových do přízně samotného krále. Pomocí intrik vmanipulují mladičkou Marii do vztahu se vznětlivým a přelétavým Jindřichem. Panovník se však naivní a oddané milenky brzy nabaží a obrátí svou pozornost k její starší sestře Anně. Ta ho svou inteligencí a šarmem okouzlí natolik, že se kvůli ní nezalekne náboženské reformy a ani založení nové anglikánské církve. Zamilovaná Marie se však nevzdává a mezi sestrami propukne boj o lásku a moc. Anna nakonec zvítězí nejen nad svou sestrou, ale i nad samotnou Kateřinou Aragonskou a stane se královnou Anglie, aniž by v tu chvíli tušila, jak krátká bude její vláda. (TV Nova)

Moco

Pokud se podíváme na to jestli některý z filmů poslední doby se snaží člověku předat nějaké morální ponaučení, je to dost bída, a to se dá říci dokonce i o filmech pro děti(Kozí příběh). Autoři filmu nám zase jednou ukázali, že samotná historie je tím nejlepším na čem se můžeme učit o chybách, které by jsme neměli opakovat. Zdá se, že alespoň pro mě, ať už pominu filmové výkony, nádherné kostými atd., byl film něčím co chápu jako odplatu za zlo a intriky a zároveň je v něm vidět jak od první chvíle intriky a boj o moc, postavení, peníze jsou úplně prázdné a všechny postavy jsou jím nakonec uvrženy do neštěstí. Historická fakta jsou minimálně k zamyšlení. Morální ponaučení a ponaučení vůbec je to, co by měl film podle mě vedle zábavy přinášet. Myslím, že je to dnes už meka lidské kultury, proto se dá společnost hodnotit podle toho jaké filmi do lidí filmaři a distributoři tlačí. K filmu musím říci, že dějiny i filmoví tvůrci dali dohromady něco minimálně poučného. O čem stojí za to napsat komentář a říci - takhle by se vážně nikdo chovat neměl, jinak přijde o všechno. Jediné štěstí je to, které získá pouze dobrá a neúzkočná postava s čistým charakterem. :) Skvělé! Já jsem spokojený, mimo jiné, právě s tím. ()

edua

Historický film z dob anglického krále Jindřicha VIII. Popisuje životní osudy dvou sester Boleynových, které výrazněji zasáhnout do dějin Velké Británie. Film je údajně nehodí do artových kin, ale zároveň je příliš „pomalý“ a nezajímavý pro multikina. Nemůžu souhlasit. Film mě nadchnul atmosférou, kdy osudy sester jsou jako na houpačce, jedna je chvíli nahoře, zatímco druhá je dole, a za chvíli je tomu naopak. Intriky střídají intriky. Je kruté pozorovat, jak dcery jsou pouhými loutkami v rukou jejich otce, ale především strýce. Film můžu s čistým svědomím doporučit všem, kteří mají rádi historické filmy, ale zároveň i těm, kteří jim příliš neholdují. Každý si v něm dokáže to svoje najít. ()

zuz_zuz

Celkem nuda, občas zmatek v tom kdo je kdo, a minimum kostýmů. Podle ukázek jsem od tohoto filmu čekala o moc víc. ()

matilda33

Historický film, ktorý ma nenudil ale ani nenadchol. Prijateľným spôsobom podával historické udalosti, ktoré podstatným spôsobom zmenili tvár Anglicka. Avšak "čosi" mi tam po celú dobu chýbalo. Aj keď súperenie Natalie Portman a Scarlett Johansson o priazeň jeho veličenstva som si vcelku užila. ()

iamblichos

Dost priemerny film s pre mna nevyraznymi hereckymi vykonmi, vypravou i kamerou. Erica Bana bol ako kral uplne bez charizmy a ked ste videli Dievca s perlou, mate predstavu o tom, aky vyraz mala Scarlett po vacsinu filmu na tvari. Cakal som viac, skoda. ()

Colowratek

Spíš taková televizní historická hříčka, skutečné historické události se zde podávají poněkud upravené, tak aby seděly do scénáře. Ovšem Portmanová i Johanssonová hrají dobře a je na co se koukat. Trochu horší je mračící se Bana v roli krále, ten mne teda nezaujal absolutně ničím. Režijně ani vizuálně nejde o žádný objevný kus, takže teď po týdnu si nepamatuji jedinou zajímavější scénu, jen mi v uších hraje dobová hudba, která podmalovává scény v hodovní síni. ()

maat.re

Když jsem na tento film šla neměla jsem téměř tušení o čem přesně to má být. Jen od kamarádky jsem tak měla nějaké tušení. Musim říct, že film byl hodně strhující, jak jsem neznala příběh, jen konec, tak mě některé scény velmi šokovaly. Podle mě výborné herecké výkony obou hlavních hrdinek. I šaty byly historicky přijatelné a celý film měl z historického hlediska hlavu i patu. Některé scény byly absurdní a přitom dost dobře i reálné. Něco mě vážně velmi šokovalo. ()

Thorian

Látka, kterou TUDOROVCI vyprávěli ve dvou sériích, je v KRÁLOVĚ PŘÍZNI zredukována do dvou hodin, což zákonitě znamená, že všechny ty intriky, podlosti a zrady, které dělají obodobí vlády Jindřicha VIII. tak zajímavé, jsou zkratkovitě zaměřeny jen na Boleynovic rodinu a poněkud zamlklého krále. Eric Bana svou roli sice zvládá, ale oproti impulsivnímu a správně vzteklému Rhys Meyersovi stále zaostává, stejně tak Mark Rylance v roli Thomase Boleyna je o kousek horší než ten "tudorovský" v podání Nicka Dunninga. Naopak mě mile překvapila Natalie Portman, která svou Annu zahrála velmi slušně a Ana Torrent jako královna Kateřina byla také velmi dobrá. A přidávám malé bezvýznamené Plus za hudbu Paula Cantelona. Celkě mi vychází přijatelný film za hezké 3*. ()

Bow

Příběh o jedné rodině a otom jak si dokážou mezi sebou ublížit. Příběh otom jak jeden člověk dokázal změnit životy spoustě lidi bez ostychu a v neposlední řadě příběh otom, že něco chceme a mnohdy zjístíme že to pro co jsme se vzdali všeho není takové jak bychom si přáli. Líbilo se mi to a styl jakým to bylo natočeno ovšem film byl hodně předvídatelný a to mě zklamalo.. ()

qnnaire

Vcelku zhustený a možno až príliš skrátený príbeh o snáď najzaujímavejšom a najkontroverznejšom kráľovi v dejinách Veľkej Británie. Osudom kráľa aj celej krajiny hýbe jedna žena - Anne Boleyn, ktorá nielenže pre káľovu priazeň zradí svoju sestru, ale pre svoju ctižiadostivosť zaplatí životom. Film samotný je celkom zaujímavý a rozhodne nenudí. Nesnaží sa však udalosti na plátne príliš vysvetľovať a celý proces založenia Anglikánskej cirkvi a odpútania sa od Ríma podstatne zjednodušuje. To však ani nesľubuje. Pri sledovaní The Other Boleyn Girl si skrátka budete užívať zaujímavý kráľovský príbeh a herecké umenie Natalie Portman a Scarlett Johansson. ()

Godlieb

Film pluje na vlně moderních historických dramat / velkofilmů, ve své podstatě je nezajímavý (tvůrci Tudorovců si s danou látkou poradili o řád lépe), ale jako mnoho jiných veskrze průměrných filmů jej udržely nad vodou herecké výkony (většiny) zúčastněných. Ze sester Boleynových si každý vybere svou favoritku, jestli vypočítavou potvoru Annu (nebýt skoro otravného hlasového projevu Natalie Portman v originálu, který se silným měšťáckým přízvukem příliš nehodí k dané historické době tak by to bylo určitě 1*, takhle "pouze" 1) nebo "hodnou blonďatou holku" Mary (Scarlettin hlásek mutující puberťačky se jí nikdy nehodil více), obě herečky se se svými rolemi popraly srdnatě a s úspěchem, možná protože se pozornost nejvíce upíná na Annu tak Mary působí více ploše (ne postavou) a "jednobarevně", Eric Bana předvádí svůj standart, možná se mi zdál jinde zajímavější, svou silnou chvilku má až v závěru, Kristin Scott Thomas (Ta se snad vecpe všude!) a Ana Torrent řeknou sice málo, ale od pohledu jasně vědí "o co tady ksakru jde". Kvůli pár hloupým momentům (hlavně když se Anna míchá do intrikování svého strýce a skáče mu přitom okatě do řeči) a celkové nezajímavosti příběhu (Kdyby v tom nehrály Natalie Portman a Scarlett Johansson tak bych se na to nedíval) nemůžu dát 5, ale jenom 4. ()

Figuto

To, co zpočátku opravdu vypadalo na historickou frašku, se velmi slušně rozvilo v neveselou sondu do dnes zpopularizované doby. Nevím, do jaké míry je film historicky autentický, ale jako pohádka to nevypadá. I když nelze vypíchnout nějaké extra momenty, celkový pocit je velmi dobrý. ()

cachanell

Zajímalo mě filmové zpracování tohoto vztahu. Anna Boleynová a Jindřic VIII. - neb kdo s čím zachází ... Dobré - založeno spíš na příběhu a vztahu dvou sester Boleynových, než na boji Anny o přízeň krále a o moc. Natalie Portman opět skvělá a Scarlett Johansson se jí zde vyrovnává. ()

Deivy

Mám zmiešane pocity z tohoto filmu. Hodnotenie je velmi subjektivne pretože v hlavnej roli hrali moje TOP 2 herečky za dokonale nevinnú Scarlett dávam *, za hriešne skvelú a pre mna najkrujšiu ženu sveta Natalie davam * a dalšie ** davam za obraz minulosti kde si nebol každy strojcom svojho osudu, ale často krat musel žit podla planu inych ludi. Dej bol velmi, ale velmi negativny. Ako som povedal hodnotenie je subjektivne z hladiska obsadenia a preto davam slabšie 4*. ()

faish

Tento film ma kvalitne sklamal. Čakal som krásny historický príbeh, no to čo som uvidel, bol uponáhľaný jednotvárny dej. Treba však pochváliť kostýmy, herecké výkony a kameru. ()

k.rakonos

Poutavé historicko - romantické drama se slušným obsazením. Mám rád takový typ filmů. Intriky a boj o moc vítězí nad láskou - je vidět, že to je ze života. Ukázka, jak tenká hrana je mezí mocí a propastí a že soudní moc byla v té době opravdu ještě hodně v plenkách. ()

Eksi

Film z ktorého si odnesiem len historické fakty, pocit že Natalie rola vôbec nesedela a uistenie že Scarlett si vie vybrať dobre napísanú postavu, ktorej dodá krásu a dôveryhodnosť. ()

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

03.07.2010

Žádný strach, nebude to ten, který nesnáší pavouky a pondělky, tudíž nevznikne bizarní komiksový crossover. Ale jak to vlastně bylo? Kandidátů byly davy. Od Josepha Gordona-Levitta (protože hrál v… (více)

Holky a tradiční britská romantika

Holky a tradiční britská romantika

13.05.2008

Ellen Page může zapomenout na volné, pohodlné ošacení, které nosila jako těhotná Juno. Brzy si navleče těsný korzet. Vydá se totiž do viktoriánského 19. století a stane se Janou Eyrovou, mladou… (více)

Scarlett přijde o hlavu

Scarlett přijde o hlavu

12.01.2008

Když chcete hezkou mladou herečku, která dobře vypadá v historickém kostýmu, zavoláte Keiru Knightley (viz trailer na její novinku The Duchess)... anebo Scarlett Johansson. Ta se brzy ukáže v… (více)