Režie:
Ivo TomanKamera:
Josef IllíkHudba:
Jiří SrnkaHrají:
Josef Langmiler, Dagva-Očiryn Elbegsajchan, Karel Hlušička, Dž. Dzanabadzar, Josef Větrovec, Šataryn Ceceg, Slávka Budínová, Jan Kanyza, Petr Pospíchal (více)Obsahy(1)
V éře normalizace vznikala řada vynucených koprodukčních filmů s politicky spřátelenými zeměmi - v tomto případě se vzdáleným Mongolskem. Příběh se dotýkal společné výpravy československých a mongolských geologů, kteří v nepřístupné horské pustině hledají ložiska měděné rudy. Základní potíž však vyvstala ve zcela neobratném zpracování, které pohřbilo jakoukoli věrohodnost i krajinnou atraktivitu. (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Josef Langmiler
Československo
Nejlepší filmy:
Romeo a Julie na konci listopadu (1971) (TV film)
Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Dagva-Očiryn Elbegsajchan
Nejlepší filmy:
Ve znamení Tyrkysové hory (1977)
Karel Hlušička
Československo
Nejlepší filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Dobrý voják Švejk (1956)
Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (1978) (TV film)
Dž. Dzanabadzar
Nejlepší filmy:
Ve znamení Tyrkysové hory (1977)
Josef Větrovec
Československo
Nejlepší filmy:
Ukradená vzducholoď (1966)
Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)
Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)
Šataryn Ceceg
Nejlepší filmy:
Ve znamení Tyrkysové hory (1977)
Slávka Budínová
Československo
Nejlepší filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Kolja (1996)
Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)
Jan Kanyza
Československo
Nejlepší filmy:
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Utrpení mladého Boháčka (1969)
Lovec (1980) (TV film)
Petr Pospíchal
Československo
Nejlepší filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Brakýři (1983) (TV film)
Utrpení mladého Boháčka (1969)
Jan Přeučil
Československo
Nejlepší filmy:
Smrt krásných srnců (1986)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)
Karel Bělohradský
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Kulový blesk (1978)
Adelheid (1969)
Jiří Wohanka
Československo
Nejlepší filmy:
Soudné sestry (2007) (divadelní záznam)
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Páni kluci (1975)
Jan Kuželka
Československo
Nejlepší filmy:
Amadeus (1984)
Vrchní, prchni! (1980)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Libuše Jiskrová
Nejlepší filmy:
Uloupené dětství (1986) (TV film)
Komediantská historie (1969) (TV film)
Kukačky (1973) (TV film)
Jiří Holý
Československo
Nejlepší filmy:
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Lucerna (1967) (TV film)
Oldřich Janovský
Československo
Nejlepší filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Skřivánci na niti (1969)
Zločin lorda Savila (1967) (TV film)
Karel Dellapina
Bulharsko
Nejlepší filmy:
Páni kluci (1975)
Po stopách krve (1969)
Počkám, až zabiješ (1973)
Jindřiška Gabriela Preissová
Československo
Nejlepší filmy:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Skřivánci na niti (1969)
Případ pro začínajícího kata (1969)
Lena Birková
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Kolja (1996)
Adéla ještě nevečeřela (1978)
Ladislav Mrkvička
Československo
Nejlepší filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Bratři Karamazovi (1981) (divadelní záznam)
Atentát (1964)