Mladý bankéř Andy Dufresne (Tim Robbins) je v roce 1947 odsouzen za vraždu své ženy a jejího milence. Přesto, že tento čin popírá, čeká na něj dvojnásobný doživotní trest v obávané věznici Shawshank. Andy se snaží přizpůsobit vězeňskému životu a po krušných začátcích se sblíží s Redem (Morgan Freeman), jenž si tu odpykává svůj doživotní trest už dvacet let. Sílu, jak přežít zdejší peklo, Andy nachází v tajném snu a skryté naději na svobodu... (Magic Box)

GordonCZ

Tento snímek má zkrátka a dobře všechno, co by dobrý film měl obsahovat. Opravdu precizně natočeno do nejmenšího detailu, takže se i přes více jak dvouhodinovou stopáž není od začátku až do konce vůbec čas nudit. Právě naopak! Toto je film, na který se nedíváte. Toto je film, který doslova žijete společně s postavami. "Naděje je dobrá věc. Ta nejlepší ze všech. A dobrá věc nikdy nezemře." ()

Frog.cz

"Naděje může být zatraceně nebezpečná".Díla Stephana Kinga myslím filmová díla a hlavně ta hororová jsem sledoval dlouho před tím než jsem shlédnul toto dle mne takřka dokonalé dílo.Jeho odbočky od hororu k vězení jsou fascinující.Mám pocit jako by čerpal z vlastní zkušenosti a nejdříve jsem věřil že je tento film čerpán z reálného příběhu.Předlohu jsem nikdy nečetl ale myslím že jsem o mnoho nepřišel,film je od začátku do konce bez hluchých míst a herecké obsazení se stoprocentně povedlo(a to myslím i dabingově,Antonín Molčík,Vladimír Dlouhý i Jiří Hálek kterého jsem osobně jinde dabovat neslyšel).Obzvláště doprovodný komentář Morgana Freemana(A.Molčíka) nemá chybu.U mne jasná volba 100% 5*. ()

phasek

Co k tomuhle asi napsat, když už všechno bylo napsaný.......asi film, ve kterým nejvíc nesnáším bukvice. Jen škoda těch Oscarů, který tomu nějak chyběj. ()

Mara12

Velký příběh o pevném přátelství, které dokáže vzniknout i na tak nepravděpodobném místě jako je vězení. Skutečně nevím, jestli je to nejlepší film, který byl kdy natočen, ale pět (možná i více) hvězdiček si rozhodně zaslouží. ()

x_silver

Je neuvěřitelný, že se najdou "fanoušci kvalitního filmu", kteří v klidu napálí ODPAD takovému skvostu jako je Vykoupení z věznice Shawshank. Neuvěřitelné, že se toto nebe přenesené na plátno někomu nelíbí. ()

kslaww

Právem je tento film první v žebříčku. Miluji filmy z vězeňského prostředí a po shlédnutí tohoto jsem naprosto očarován. Morgen Freeman role na Oscara!!! ()

TopsyKreets

Veľmi dlho som čakala, kým som si pozrela tento film..Väzenské prostredie nikdy nebola moja šálka kávy, avšak musím priznať, že som film podcenila. Právom je ocenený ako najlepší a mne nezostáva nič iné len odporučiť tým, ktorí ho ešte nevideli. Postavy si zamilujete, dej vás vtiahne od prvej minúty až do tej poslednej a vám zostane skvelý zážitok. ()

darthvader77

Výborný film, které celé provází vyprávění jako vždy skvělého Morgana Freeman. Vykoupení z věznice Shawshank je filmem, který věrohodně ukazuje, jak to doopravdy chodí ve věznici(brutalita vězeňských hlídačů, sexuální šikana vězňů). Taky dává pohled na to jak shodou okolností nevinný člověk může skončit ve vězení a jak dlouhodobé věznění může totálně změnit člověka. Vrcholem všeho je scénář, který nás celou dobu vodí za nos, aby to nakonec dopadlo úplně jinak než jsem čekali(to s tou lžící). Film má i dobrý hlášky(To nevíš v Shawshanku je každý nevinný. Počkat Hrabě Monte Christo o čem to je? O útěku z vězení. Tak to musíme dát do naučné literatury). Hudba Thomase Newman přesně vystihovala situaci. edit: Jednu dolů za ten přemrštěný konec (přece jen to vážně vypadá jak milenci na pláži :D) ()

Wooke

Film, ktorý tu zaslúžene patrí medzi top! Celý príbeh ma zhltol a ja som len s nemým úžasom (a to som bol dosť mladý ešte) pozeral a dúfal, že všetko dobre skončí, pretože nádej ma držala v napätí. Morgena ako herca som vtedy snáď ani nepoznal, no hneď, ako som ho tu uvidel, zamiloval som si ho. Fakt klobúk dole, tleskám, film hezký a určite si ho musí každý pozrieť. ()

baterka101

Jeden z filmů, které i po opakovaném shlédnutí (dnes 4.) nechávají neuvěřitelně silný dojem. Úžasně lidský, krásný film, který snad už ani nepotřebuje komentář. ()

Kouzelnik7

Byla to láska na první shlédnutí. Po skončení filmu mi bylo jasné, že lepší film jsem do té doby neviděl. Viděno poprvé s dabingem a ten je luxusní a k hercům pasuje přesně, hlavně Red je nadabován nezapomenutelně. Jako třešnička je to, že je to podle předlohy mého nejoblíbenějšího spisovatele. ()

Pitryx

Film o hodňoučkých vězních, kteří místo obvyklých alotrií jen navštěvují knihovnu a vedou hlubokomyslné debaty. Scénář se beznadějně motá kolem hlavní osy, o které divák netuší ani zbla a autor sám patrně také ne. Těch dobrých scén je vzhledem ke stopáži uboze málo. Celkově mám z filmu hodně bolavý dojem. Možná i nesmyslné vyvyšování hodnocení filmu zde i jinde napomohlo mému obr zklamání. Spíše na mne snímek působí dojmem přitroublé pohádky. Hlavně o tom jak po dobu 20 (slovy dvacet) let nikdo při šťáře ani nikdy jindy nesundal ze zdi plakát. Hvězda panu Freemanovi a sbohem. 201312120000/0000 ()

Richie1

Asi jsem čekal víc. Na čsfd nejvíce uznávaný film - ale mně nepřipadal nějak opravdu výjimečný. Třeba Zelená míle ve mě vyvolala mnohem více emocí, herci tam hráli lépe, děj byl překvapivější ... Příběh z věznice Shawshank mě vlastně ničím nepřekvapil, děj jsem s úspěchem předvídal dopředu. Ano, herci podali velmi slušné výkony, Freemana mám rád. Brnkalo se na city diváků a podle nadšených až bombastických komentářů se brnkalo úspěšně. Vzhledem k (podle mě) přehnanému nadhodnocení ale dávám pouze 4 hvězdy. ()

Mire

Tento film mi veľmi dlho unikal, ale z 22 na 23. marca roku 2014 som sa ho konečne rozhodol pozrieť najlepší film podľa česko-slovenskej filmovej databázy, podloženej 74 tisícmi hodnotení. Po dopozeraní mi neostáva nič iné, len mu z fleku napáliť maximálne hodnotenie, lebo toto je proste jeden nádherný a dojímavý príbeh s naprosto neuveriteľným plánom hlavnej postavy, Andyho Dufresneho, ktorým ma fakt dostal. Celých dvadsať rokov kopať tunel s pidikladivkom a následne sa už "len" prebrodiť polkilometrom sračiek srkz kanalizačné potrubie? Jednoznačne filmový klenot roku pána 1994, ktorý nám dal zhodou okolností ďalší nezabudnuteľný diamant kinematografie - Forresta Gumpa. ()

RigorMortis

Trvalo mi niekoľko rokov, kým som sa odhodlal si tento film pozrieť, no stálo to za to. Je málo filmov, ktoré ma dokážu zaujať už na začiatku a nemusím ich pretáčať. Skvelé herecké obsadenie, Morgan Freeman, atmosféra a aj stopáž sa dala zvládnuť (asi už mám tréning z kórejských filmov). U mňa jednoznačne v TOP. Navyše, originálnu verziu som zatiaľ nevidel, no český dabing je výborný. ()

Brano

Citlivá, strhujúca a aj veľmi dojemná dráma z väzenského prostredia, ktorá si svoje vysoké hodnotenie zaslúži. Určite jeden z najlepších amerických filmov deväťdesiatych rokov. Tento film ma tiež skvelý scenár a herecké obsadenie. Robbins v jeho životnej úlohe to zvládol bravúrne. ()

bohhous22

Určitě jeden z nejsilnějších a nejemocionálnějších zažitků světové kinematografie!Co se týče filmů z podobného prostředí,rozhodně zatím nepřekonaný.Dost možná nepřekonatelný.Trošku mě mrzí,že nesklidil ovace při Oskarech.Na kvalitě mu to ale rozhodně neubírá!!! ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Sněhurka a Darabont