poster

Vykoupení z věznice Shawshank

 • USA

  The Shawshank Redemption

 • Slovensko

  Vykúpenie z väznice Shawshank

Drama / Krimi

USA, 1994, 142 min

 • Dever
  *****

  Presne ako u Foresta Gumpa si aj tento film 100 percentne zasluhuje miesto v prvej 10 všetkých filmov sveta. Dej tak perfektný, jednoduchý a originálny, k tomu pod taktovkou Franka Darabota? no to nemohlo vzniknúť nič iné, len jedinečné dielo 20storočia................ Soundtrack Thomas Newman: 1. May ,2. Shawshank Prison [Stoic Theme] ,3. New Fish ,4. Rock Hammer ,5. An Inch of His Life ,6. If I Didn't Care ,7. Brooks Was Here - Thomas Newman ,8. His Judgement Cometh ,9. Suds on the Roof ,10. Workfield ,11. Shawshank Redemption ,12. Lovesick Blues ,13. Elmo Blatch ,14. Sisters ,15. Zihuatanejo ,16. The Marriage of Figaro: Duetto-Sul Aria ,17. Lovely Raquel ,18. And That Right Soon ,19. Compass and Guns ,20. So Was Red ,21. End Title ,(7.4.2011)

 • Superpero
  *****

  Nebojím se říct, že z tohohle filmu vyzařuje jakási něha (sice mě teď budou mít všichni za debila ale je to tak). Skvělý film, ne nejlepší ze všech, ale výborný.(19.7.2005)

 • KevSpa
  *****

  I přes to, že se film odehrává ve vězeňském prostředí, nese v sobě tolik lidskosti jako málokterý jiný film. Frank Darabont by mohl klidně točit už jen adaptace "nehororových" knih Stephena Kinga a přesto by se stal nesmrtelným. Jedním slovem - KRÁSA.(16.5.2002)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V scéne, kedy sa Red (Morgan Freeman) hrá na dvore väznice s baseballovou loptou, chytí loptu dvakrát, ale ani raz ju nehodí späť. (aesalus1976)

 • - Vězňové sedí na střeše a pijí pivo, Red (Morgan Freeman) se napije ze své láhve a poté jde Heywood (William Sadler) nabídnout láhev Andymu (Tim Robbins). Následuje záběr na Reda, který má svou láhev plnější než před chvílí. (jirijost)

 • - Ve scéně, kdy Red (Morgan Freeman) krátce po svém propuštění v roce 1967 pracuje ve Food-way, je možné na poličce vidět kartony cigaret More a Newport. More se však začaly vyrábět až v roce 1975. (Anthro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace