Vykoupení z věznice Shawshank

The Shawshank Redemption

Vykúpenie z väznice Shawshank

Drama / Krimi

USA, 1994, 142 min

Měl jsem film za jeden z nejlepších snímků všech dob. Při druhém zhlédnutí jsem sice nenašel chybu, ale i tak musím s těžkým srdcem hvězdu ubrat.(10.5.2009)

Naděje, přátelství, štěstí a budoucnost. Díky Shawshanku mají nejen vězni čemu věřit. Chlapácký doják, po kterém už žádná bouřka nebude stejná.(27.5.2006)

Nebojím se říct, že z tohohle filmu vyzařuje jakási něha (sice mě teď budou mít všichni za debila ale je to tak). Skvělý film, ne nejlepší ze všech, ale výborný.(19.7.2005)

• - Red (Morgan Freeman) říká, že nemá tušení, o čem operní pěvkyně v gramofonu zpívají. Ve skutečnosti zpívají o dopise, kterým zvou manžela jedné z nich na tajnou schůzku s tou druhou, aby odhalily jeho nevěru. (GreatestFan)

• - Ve scéně, kdy objeví správce Norton (Bob Gunton) v bibli schované geologické kladívko, je vidět, že vypracovaná skrýš na kladívko začíná na první stránce knihy „Exodus“, která vypráví o útěku Židů z Egypta. (Adrai)

• - Andyho (Tim Robbins) vlasy postupem času šednou, ale někdy je vidět, že jsou šedé více a ve stejné scéně v dalším záběru zase méně. (GreatestFan)