Vykoupení z věznice Shawshank

The Shawshank Redemption

Vykúpenie z väznice Shawshank

Drama / Krimi

USA, 1994, 142 min

Jeden z mála filmů, který mě donutí celý film probrečet, ale na konci mi vyloudí úsměv na rtech.(25.4.2009)

Jediný snímek, který po shlednutí mohu přetočit na začátek a koukat na něj znova...Nejemocionálnější film co znám!Lepší film už prostě nikdo nenatočí!Frank Darabont snad musel upsat duši ďáblu, protože jinak nechápu, jak se mu podařilo tohle natočit!(17.8.2002)

Nebojím se říct, že z tohohle filmu vyzařuje jakási něha (sice mě teď budou mít všichni za debila ale je to tak). Skvělý film, ne nejlepší ze všech, ale výborný.(19.7.2005)

Dlouho jsem váhal, jestli to mám přiznat. Nakonec jsem se rozhodl, že ano. V závěru The Shawshank Redemption jsem se rozbrečel. Ne že by se mi z očí valily potoky slz, ale přesto - žádnému jinému snímku se tohle nikdy nepodařilo. Můžu dát filmu, který něco takového dokázal, méně než pět hvězdiček? Nemůžu. A kdyby to šlo, dal bych i víc. Delšího komentáře jsem momentálně neschopný, ale s klidným svědomím dodám, že tohle je ten nejnádhernější film, co jsem zatím viděl... a Darabont je génius.(13.8.2008)

Salvation lies within. Skvostné, ba přímo dokonalé, převedení stejnojmenné povídky Stephena Kinga na filmové plátno. Celovečerní debut a hned jeden z nejlepších filmů historie. Vše je zde perfektní a na největší možné úrovni kvality. Od nezapomenutelných hereckých výkonů (pro většinu zúčastněných jsou to výkony životní), po režii, hudbu, kameru... No prostě vše a to prosím bez jediné výjimky. Tady není co kritizovat - ono tu prostě je vše přesně tak jak to má být. Geniální, dokonalé, nezapomenutelné a emocionálním zážitkem strhující. Tak přesně to je Vykoupení z věznice Shawshank.(20.1.2007)