poster

Vykoupení z věznice Shawshank

 • USA

  The Shawshank Redemption

 • Slovensko

  Vykúpenie z väznice Shawshank

Drama / Krimi

USA, 1994, 142 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gouryella
  *****

  Tenhle film je jako zjeveni z jineho sveta - skoda, ze se takovych netoci vice.(7.6.2002)

 • Oskar
  *****

  Přestože tenhle žánr jaksi nespadá do mého resortu, musím říct, že Shawshank mě nadchnul. Krásný, netuctový příběh, který je vyprávěn zvolna, dlouho a zatraceně dobře. Ani jedno hluché místo, ani jedna chyba v obsazení, nadto se docela povedl i český dabing. Vše korunuje ta nejoslnivější pointa, jakou si zbědovaný divák, uvyklý stále stejným schématům, může přát. 90 %(1.3.2004)

 • Lima
  *****

  Malý filmový klenot, který si v budoucích anketách o nej film všech dob hlasitě říká o čelné umístění. Kdyby se mně někdo zeptal, co se mi líbilo na tomto filmu, musel bych mu říct, že všechno. Od začátku do konce si mráz dělal z mých zad autodráhu a na konci se mým tělem rozléval hřejivý pocit štěstí. A když už jsem u toho konce, ten se svou překvapivostí vyrovná i Obvyklým podezřelým, ale co do intenzity a citového prožitku ho hravě překonává. Kdo neviděl a má možnost, ať neváhá. Bude bohatě odměněn.(25.12.2002)

 • T2
  *****

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $28,341,469Tržby Celosvetovo $58,500,000/100%/(18.5.2005)

 • J*A*S*M
  *****

  Dlouho jsem váhal, jestli to mám přiznat. Nakonec jsem se rozhodl, že ano. V závěru The Shawshank Redemption jsem se rozbrečel. Ne že by se mi z očí valily potoky slz, ale přesto - žádnému jinému snímku se tohle nikdy nepodařilo. Můžu dát filmu, který něco takového dokázal, méně než pět hvězdiček? Nemůžu. A kdyby to šlo, dal bych i víc. Delšího komentáře jsem momentálně neschopný, ale s klidným svědomím dodám, že tohle je ten nejnádhernější film, co jsem zatím viděl... a Darabont je génius.(13.8.2008)

 • - Pří prohlídce cel cituje Andy (Tim Robbins) z Bible pasáž z Marka, 13. kapitoly, verš 35: "Bděte tedy, neboť nevíte, kdy Pán domu přijde..." Ředitel věznice mu odpovídá veršem z Jana 8.  kapitoly, verš 12.: „Já jsem světlo světa. Kdo mne následuje, nebude chodit ve tmě, ale bude mít světlo života." (Kuny27)

 • - Když jde Tommy (Gil Bellows) na dvůr mluvit s ředitelem Nortonem (Bob Gunton), nabídne mu cigarety Marlboro, přesněji Marlboro Miles. Ty se ale začaly vyrábět až v 90. letech. (GreatestFan)

 • - Andy (Tim Robbins) má ve své cele plakát herečky Rity Hayworthové a film s ní také sleduje s ostatními vězni v kině. Její jméno se objevuje i v názvu samotné povídky "Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank". (simply)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace