poster

Vykoupení z věznice Shawshank

 • USA

  The Shawshank Redemption

 • Slovensko

  Vykúpenie z väznice Shawshank

Drama / Krimi

USA, 1994, 142 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini
  *****

  NFR 2015, Oscar 7 nominací: Nejlepší film, Herec HR - Morgan Freeman, Kamera, Střih, Hudba, Zvuk, Scénář - A(20.2.2004)

 • monolog
  *****

  V první řadě nechápu, když je to na čsfd na prvním místě z hlasování mnoha desetitisíců filmů a s hlasy od pěti tisíc lidí jen pro tento snímek a předehnalo to tu všechny ostatní megaoskarový filmy všech dob, jaktože to žádnýho nedostalo? Tady se pánové z Akademie pořádně utli (nebo je spíš podplatili) a potvrdili mi, že Oskar není vůbec měřítkem kvality. Protože se tu všichni rozplývají a vyjmenovávají všechno dobré, nebudu je tu opakovat. Stačí jen říct, že je to nezapomenutelný zážitek, jaký se hned tak nevidí (a je opravdu málo filmů podobně skvělých a naplňujících). Inteligentních a neakčních, lidských a zábavných. Amíci a Frantíci mají velkou smůlu, že pro lidskost a lidství mají jen jeden stejný výraz, protože pak jim uniká jedna z těch dvou základních součástí v tomto snímku.(25.6.2006)

 • Cival
  *****

  Naděje je dobrá věc! Stále žiji v naději, že se někdy opět zjeví snímek, jenž dokáže tak dojemným a láskyplným způsobem ukázat sílu člověka, aniž by ho poznamenala nějaká kýčovitost. Tohle je první film mého života, který jsem opravdu zbožňoval, tenhle film způsobíl, že jsem se ve sladkých jedenácti letech odtrhl od LEGA a začal sledovat filmy.(4.6.2002)

 • BadoXXII
  ****

  Tvoje duše patří bohu, tvoje prdel mě...... Kvalitný film s veľmi pekným záverom. Keby to vzniklo v hociktorom inom roku, pravdepodobne by to tých svojich Oscarov aj dostalo, ale za súpera mal film veľmi ťažký kaliber - Forresta Gumpa, ktorého mám mimochodom omnoho radšej.(2.10.2011)

 • AngelAngie
  *****

  Věřím, že vše už bylo řečeno .. jen dodám: Ten konec mě dostane vždycky.(20.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace