Reklama

Reklama

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

  • Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (více)
Trailer 3
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2010, 140 min

Režie:

David Yates

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Hrají:

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Carolyn Pickles, Jason Isaacs, Bill Nighy, Bonnie Wright (více)
(další profese)

Dlouho obávaná válka se zlem začala, Voldemortovi Smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i Bradavice a zatýkají všechny, kdo by se jim chtěli postavit. Harry a jeho přátelé mají před sebou těžký úkol, chtějí najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti - viteály. Při pátrání po nich nejsou nikde v bezpečí, proto se každý den přesunují a stanují v lese. Jejich samota vyústí v hádky podporované temnou mocí viteálu. Ron pak své přátele opouští. Ne na dlouho, brzy si uvědomí sílu přátelství a začne své kamarády hledat. Společně jsou poté úspěšní a jeden viteál se jim podaří zničit. Opět sjednocené trio se vydává navštívit otce Lenky Láskorádové. Od něho se dozvídají o Relikviích smrti - neporazitelné kouzelné hůlce, kameni schopném vzkřísit mrtvé a neviditelném plášti, který shodou okolností Harry již sedm let vlastní. A tato hůlka je to, co Voldemort hledá, jako pojistku proti Harrymu... (TV Nova)

(více)

Diskuze

DaUr

DaUr (hodnocení, recenze)

fatebriders: Nevím, jak jsi přišel na to, že ve filmech hledám sex a drogy, ale budiž. Tenhle díl mě prostě nudil, pořádně se tam nic nedělo, největší prostor dostali herci, kteří to nezvládali (což se ve 2. části zlepšilo minimálně větším prostorem pro Rickmana), a vzhledem k obsahu to bylo nechutně dlouhé. Uznávám že i v knize je první půlka slabší, ale i tak to šlo udělat mnohem lépe. Toť zase můj názor :)

fatebriders

fatebriders (hodnocení, recenze)

DaUr:  Nejsem HP fanda !! :) Jenom mě udivoval jeho názor, s tebou a s ním nemohu souhlasit,že tento díl stál za prd.. nevím co Vám tam tak chybělo? sex,drogy, víc vražd, málo čar a kouzel, nebo příběhově nezajímavé..??? opravdu nevím... 1. část se opravdu ,ale opravdu podařila, můj názor... Tvůj ti neberu...

DaUr

DaUr (hodnocení, recenze)

higuain: Jak jsem říkal, každý má nějaký názor. Já Ti za ten Tvůj, ani těm co tomuhle dali 5*,  nebudu říkat pako :)

vBaker

vBaker (hodnocení, recenze)

Gmisiycs: Pokud si dáš 8 piv a lehneš si k tomu, nedivím se, že pokaždé usneš.

DaUr

DaUr (hodnocení, recenze)

higuain: To buď značí, že je Stmívání lepší než tohle, nebo že Gmisiycs trpí spavou nemocí. Vyber si :))

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

DaUr: Ale ale, je hodně filmů, co stojí za prd, ale třikrát se na něj dívat a vždy usnout už je oboustranná chyba. I to Stmívání jsem na podruhý dokoukal do konce :D.

DaUr

DaUr (hodnocení, recenze)

ad fatebriders: Každý má nějaký vkus, tihle HP fandové, kteří jiný názor nesnesou, mě dost baví :)) Gmisiycsovi se nedivím, tenhle díl stojí za prd.

fatebriders

fatebriders (hodnocení, recenze)

Gmisiycs:  3x jsi na to koukal a 3x jsi usnul? hm, tak te se jdi lečit pako, s prominutím ;)

Gmisiycs

Gmisiycs (hodnocení, recenze)

Třikrát jsem se na to snažil koukat, třikrát jsem usnul. Dávám odpad, i když jsem to vlastně neviděl. Nelituji.

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

migsee: Se o to celkem zajímám. Vím že u těch filmů co se dabujou takhle do kin, se to dabuje s velkým předstihem, právě proto, aby se to do premiéry stihlo... Ale ono ani tak nejde o to, že by to při neznalosti nemohli prožít. Jednak se snaží do češtiny převést ten hereckej výkon z originálu a jednak, tvůrci dabingu mají dost slušný literární scénář, jednak kvůli překladu, ale docela se tam řeší i ty technický věci... Jinak dost infa je na stránkách http://dabingforum.cz/index.php

migsee

migsee (hodnocení, recenze)

Ištván87: A jak to vlastně všechno víš?:) Totiž je to celkem zajímavý..

migsee

migsee (hodnocení, recenze)

Ištván87: No já jsem to myslela tak, že pokud jim předloží část filmu a řeknou "dabuj", tak ti dabéři neznají souvislosti okolo (pokud jim nedají rovnou celej scénář) a pak se nezadaří. Byla to jen myšlenka, páč první filmy jsou nadabovaný dobře. Nelíbí se mně teď akorát ten poslední. A proto jsem si myslela, že byli třeba pod tlakem nebo tak

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

migsee: Vždyť jsi se ptala kolik mají na ten dabing času. Tak jsem ti odpověděl... Času mají tři prdele... Takže dabér může jednotlivý repliky přeříkávat tolikrát jako to dělal herec kterej to hrál. A taky se to nakonec zvučí tam kde se zvučí i originální verze filmu, takže na tom dělají opravdový profíci, takže zvuk je naprosto totožnej. Jak ale říkám, to platí spíš o těch filmech typu HP, protože ty jdou do kina s dabingem.. Díky tomu je tam taky hodně dabérů, protože ten dabing má podstatně vyšší rozpočet než filmy co se dabujou na DVD nebo do televize...

migsee

migsee (hodnocení, recenze)

Ištván87: Tím spíš bych brala ohled na to, že se dabing nepovede. Jestli dabujou jenom nedodělaný části, tak je to divný

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

islanzadi: Podle mě je až na Nevilla dabing naprosto dokonalý (a to myslím smrtelně vážně), takže to dopadlo správně jak mělo...

islanzadi

islanzadi (hodnocení, recenze)

Ištván87: tak to jsem nevěděla. V tom případě nechápu, proč je to tak děsný.

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

migsee: Času mají požehnaně, protože se ten film dabuje dřív než je hotovej. Dost často se dabuje jen část filmu a to většinou ještě bez efektů. Prostě úplně jiný dabování než když se film dabuje až na DVD.... A dabéři se většinou musejí schvalovat přímo tvůrci filmu...

migsee

migsee (hodnocení, recenze)

islanzadi: To jsem si taky říkala. Kór když ten film jde do kin v česku ve stejnou dobu jako ve světě. Zajímalo by mě, kolik času mají na to, aby to nadabovali a jestli vůbec mají šanci se na ten film mrknout předtím, než ty dabéry vyberou...

thunnus

thunnus (hodnocení, recenze)

Majo: Majo: Souhlas, přesně tohle jsem si taky myslel. Ale vyřeším to jednoduše, verzi na dvd si prostě nekoupím.

marek.stone

marek.stone (hodnocení, recenze)

Áno aj ja som si to všimol. Podľa mňa je to naschvál, o pár mesiacov nás pobláznia že dajú na DVD a BD o niekoľko minút viac a všetci si to nakúpime. A nakoniec zistíme, že Dary Smrti II. nebude najkratší diel série. Myslím že majú zdaľeka viac materiálu ako nám ukázali, a naschvál do napchali do 130 min. aby nás dobláznili keď povedia, že napr. 20 min. nových scén. To budú zase zárobky. Veľmi dobre WB vedia čo robia.

thunnus

thunnus (hodnocení, recenze)

Zdá se mi to, nebo v traileru č.2 jsou záběry, které pak nebyly  v part2? Např. (spoiler) Útok na Snapa nebo celý ten rozhovor: Why do you live? - Because I have something worth living for. Vypadá to na nějaké vynechané scény.

Doom351

Doom351 (hodnocení, recenze)

futbalista: to bylo jen to co mi vadilo nejvíc a o ostatních hrozných věcech sem se tu radši ani nechtěl zmiňovat :D :D

Související novinky

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

21.08.2023

Snímek českého moderátora, baviče a influencera Kamila Bartošky alias Kazmy ONEMANSHOW: The Movie se stal nejúspěšnějším českým filmem v divácké návštěvnosti během premiérového víkendu při uvedení do… (více)

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (více)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (více)

Hobit 1: 2012, Hobit 2: 2013... Hobit 3: 2014?

Hobit 1: 2012, Hobit 2: 2013... Hobit 3: 2014?

26.07.2012

Peter Jackson to už nenápadně naznačoval na Comic Conu v San Diegu. Hobit mu pořádně nabobtnal a za 266 natáčecích dnů bylo pořízeno tolik materiálu, že z něj Jackson pohodlně sestříhá buď dva extra… (více)

Reklama

Reklama