Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

angloumene

Vlastně vůbec nevím, co se tento snímek snaží říct. Když se od toho oprostím a budu brát Rozsudek smrti jako ne uplně tradiční akční film, musím uznat, že to bylo docela fajn. Film jasně graduje až k velkému finále v podobě závěrečné přestřelky a ta je opravdu, ale opravdu povedená. Naopak mi vadila poměrně častá hluchá místa a absence nějaké uzavírající myšlenky. Celkově silné 3*. ()

Paldiny

Z počiatku mrazivá dráma, ktorá cez prostrednú thrillerovú časť vyvrcholí v akčné krvavé inferno. A viete čo, funguje to na všetkých frontoch, Kevin Bacon je tu ako inak bezchybný. ()

Perverz

Pomsta, ta sladká pomsta. Gang, zbraně, drsní hoši, vyholené hlavy. James Wan je především hororový fanda, takže když už tady někomu proletí kulka hlavou, tak to tam pěkně stříká, stříká to furt, díky za to. Dobrý námět. Film bych moc nepřeceňoval, Wanovi ty horory sedí lépe, o tom žádná. Režijně zvládnuté. Kevin Bacon si to dává, ta jeho proměna, to stojí za to sledovat. Hlavně poslední část filmu, tady už ta násilnost fakt teče, a Bacon si jde za svým. Je nasraný a chce se pomstít, nemá co ztratit. Takže testosteron, chlapi nebudou ohrnovat nos, já se bavil. ()

Strandmon

Tento akční počin James Wana potvrzuje, že mu rozhodně nejdou jenom horory. Člověk si rychle udělá přehled, seznámí se s postavami a jde se na věc. Kevin Bacon si oholí hlavu a máme tady návod, jak by měl vypadat každý dobrý akční film. ()

vorry

Nechápu, jak tenhle film může být porovnávaný například se ctihodným občanem, jedna hvězda za poměrně povedenou dramatickou scénu na benzíně, jinak salátina. ()

system

Nemuzu jinak, ta syrova akce me proste dostala. James Wan natocil zatim pouhe 3 filmy, ale vzdycky me donutil sahnout ke 4 a vice * a to uz si zaslouzi pozornost! ()

Dallas

Príbeh muža, ktorý po vražde svojho syna vzal spravodlivosť do vlastných rúk a rozhodol sa urobiť to čo zákon nedokázal. Bacon hraje výborne a jeho premena z uhladeného manažéra na na drsného pomstiteľa je úžasná. Veľmi sa mi páčili chvilky (tuším boli dve) Johna Goodmana ako pekného sráča. Film sa násia nebojí a je skutočne dosť drsný (James Wan má s násilím veľké skúsenosti). Občas je prehnane naivní ale to sa dá stráviť. Výsledok 75%. ()

Phorbo

Z nějakého důvodu jsem Kevina Bacona neměl rád už od Tajemné řeky. Když mě ale kámoš přesvědčil abych se na tento film podíval, hodně dlouho jsem váhal. Ale dělal jsem chybu, že jsem tak dlouho čekal. Film z prvních 40 minut obrečíte, když si uvědomíte že by se vám to mohlo taky stát. Když ale potom toužíte po odplatě jako Nick Hume, tak ve vás začne vřít krev a přejete mu tu pomstu. Velmi dobrý film, který si stoprocentně užijete... 9/10 ()

Zombi

Příjmně krvavá, nebo příjemná a krvavá vzpomínka na Přání smrti, nic víc a nic míň. Líbil se mi důraz na detail, viz Baconovo nedokonalé oholení hlavy :o) ()

1945

Na filmu je nejvíce zvláštní, jak (ne)lze spojit dohromady absolutně klišovité protahované dojemné scény s krutým undergroundovým životem. Film má však i světlé chvilky: když šéf gangu zabil manažerovu ženu - byl jsem otřesen, protože jsem to považoval za jakési nepsané tabu. A přece jen to bylo zajímavým překvapením. Závěrečná dvacetiminutovka opravdu nemá chybu a kostelový konec s pětačtyřicítkou v ruce je prostě třešničkou na dortu ;-) budu však objektivní - nebudu hodnotit jen závěr a konečný verdikt bude tříhvězdný ()

LBsmoke

mě to zezačátku bavilo víc a víc a kdy dojde ke zlomu (do té doby né vůbec zlého filmu) tak bych to utnul a daleko bych si s tím vystačil .. pak už je to docela zbytečné a k smíchu.. ()

MkSallam

Férově brutální a drsné, podpásově uplakané. Body k plusu za parádního Bacona, luxusní kameru (gárážová jízda ruluje) a správně tough feeling, body dolů za nic moc scénář a nasekání do klasického mustru "dojemná scéna - drsný pohledy - akce - opakovat". Skutečně hustý je totiž až finále. Silnější tři. ()

Garch

Kevin Bacon vydrží nejen slušnou honičku, ale i utáhne celý film o proměně slušňáka ve mstitele z donucení, jak si už dříve vystřihli Bronson v Přání smrti nebo Jodie Foster v dramatu Mé druhé já... plus reminiscence na Taxikáře či videohru Carmagedon. Bohužel, scénář a režie pendlují mezi: 1. jedna rána stačí a 2. deset smrtelných úderům do hlavy a pořád se pere, proloženo rádoby dojemnými pasážemi stesku... A nakonec přejde do krvavého komiksu. PS: jako zajímavost, monstrózní John Goodman. ()

krusty2

Ja mam REVENGE zaner velmi rad.Uz len to ze sa na tom podiela scenarista Death Wish ma zaujalo.Ked sa k tomu prida meno James Wan musim to vidiet.Je pravda ze chvilami je to trosicku natiahnute a miestami az nudne ale uz len za tych par minut po oholeny hlavi Kevina Becona to stoji za to.Chelo to trosicku este pritvrdit a pouzit neake muciace naradie na tych spradkov a mame tu dalsi hit ako SAW.S lasky k tomuto zanru davam 5*,inac 4.Kevin Bacon si zasluzi viac rol. ()

kluk z Na

Kevin Bacon předvádí, že on je také velký herec. Absolutorium zaslouží perfektně rozlícený John Goodman, jen škoda, že nedostal více prostoru. Snímek mi svojí strukturou a obsahem dosti připomněl mé oblíbené Dějiny násilí, ve kterých můžeme také vidět kam až může zajít chování otce/manžela pokud cítí ohrožení své rodiny. ()

chalp

Výborná vendettovka, to o čo sa Steven Seagal pokúša takmer celú svoju kariéru zmakli (do tej doby znamý len jediným filmom!) James Wan a zapadnutá hviezdička Kevin Bacon.Takto nejako zrejme malo vyzerať Prianie Smrti s Bronsonom.Pre fanúšikov žánru jednoznačná must see záležitosť. ()

kukentipla

O čem to je? Na začátku vydíme dokonalou rodinku. Po smrti staršího syna přichází čas odplaty. Hodně krvavé odplaty. Co já NATO? Děj je neskutečně předvídatelný, plný klišé. Záporáci jsou kompletně potetovaní (bojím, bojím) to jim však nebrání chovat se jak šimpanz po lobotomii. Stejně inteligentně se chová i hlavní hrdina (proč dělat věci efektivně a rychle, pokud je mohu udělat složitě s náležítým humbukem kolem). Z průšvihu pak vyzvedává tenhle film docela solidní atmosféra a schopná Wanova režie. Kevin Bacon také není nuzný. ()

wampire23

Podobnosť s Punisherom čisto náhodná :D Ale teraz vážnejšie. Najväčšia chyba Death Sentence je že má dve rôzne časti. Podobne ako Zombieho Halloween. Prvá polovica je skvelá psychologická dráma. Druhá je však iba klasická akcia jedného proti všetkým. Ale Kevin Bacon sa zhostil svojej úlohy nad moje očakávania. Celkom príjemná je aj účasť Johna Goodmana, ktorý skončí skôr ako vlastne začne:D ()

Eristt

Jak se z nevýrazné kancelářské myši a z milujícího otce stane ta největší bestie na světě. Filmový Max Payne ať si jde klidně do prdele, v tomhle filmu je tolik emocí, že by to stačilo na celou trilogii Maxe. Death Sentence vás vtáhne do sebe tak, že se nedíváte, jak vztek cítí někdo jiný, vy samotní jej cítíte, a díky tomu postupné zabíjení členů gangu není jenom Nickova cesta za pomstou, je to svým způsobem i vaše cesta. ()

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)