Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

juta

Den před shlédnutím tohoto filmu jsem si přidal Wana do své top desítky oblíbených režisérů a teď po shlédnutí musím říct, že tam patří právem. Wan neumí natočit pouze hororové snímky, ale jak jsem se mohl přesvědčit, dokáže natočit cokoliv co mu přijde pod ruku. I kdyby natočil romanťák s provařeným dějem, tak by z něj určitě i tak udělal dokonalé dílo. Málem jsem dal plný počet, až tak to bylo dobrý! Třeba časem. ()

Fiftis

Najväčšou hviezdou filmu je režisér James Wan. Tvorca Saw síce svojimi ďalšími filmami nepotvrdil pozíciu komerčného zázraku (skôr naopak), ale ako režisérovi sa mu dá máločo vytknúť. Atmosféra filmu postupne graduje a pri záverečnej prestrelke v dome si človek ani nespomenie na to, ako pohodovo pôsobil začiatok. Práve to je na filme to naj, že na začiatku by ste si určite nemysleli, že sa to vyvinie až do takej brutality a pomsty. Wan, rovnako ako vo svojich predchádzajúcich filmoch, vsádza veľa na tmavé kamerové filtre a v chudobnej štvrti mesta, v ktorej sa väčšina deja odohráva, je miesto, kam by ste v noci zablúdiť nechceli. Čo sa akčných scén týka, nie je tu na čo si sťažovať. Je tu obrovská brutalita. Bacon vo finále v podstate vezme pištoľ a brokovnicu a ide zabíjať. Drsne, jednoducho a pôsobivo. Death Sentence sa aj napriek neoriginálnemu scenáru zaraďuje medzi tie najlepšie filmy o pomste. James Wan sa rozhodol vykašľať na všetky tie zbytočné keci okolo a venoval sa len tomu podstatnému. A nakrútil skvelý film. ()

Madsbender

Trochu sklamanie, keďže rozsudok smrti bol filmom, na ktorý som sa kvôli dvom veľkým menám - Jamesovi Wanovi a Kevinovi Baconovi - chystal a tešil už pomerne dlhú dobu. Keď však došlo na krájanie chleba, dostalo sa mi priemerného amerického thrilleru o pomste hlavy rodiny gangu, ktorý ju zničil, síce s celkom dobrou Wanovou réžiou a taktiež dobrým Baconom aj Hedlundom, ale, a tu je to ale, takmer podpriemerným scenárom, ktorý sa absolútne zospul hlavne v momente Baconovej návštevy Goodmanovho obchodu so zbraňami. Čistý americký priemer. Nič viac, nič menej. A mierne sklamanie, pretože podľa miestnych hodnotení som fakt očakával viac. ()

sheen

Kevin Bacon chvíli jako running man, chvíli jako desperádo. Výtečný herecký výkon. Na začátku kancelářská krysa, která se v průběhu filmu změní v chladnokrevného zabijáka. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +Kevina Bacon neuvěřitělně překvapil, výborná atmosféra a napětí, uvěřitelné zpracování -takhle mají vypadat áčkové filmy jako Max Payne a jim podobné/// Vzásadě se zase potvrzuje pravidlo, když nic neočekáváš dostaneš hodně. V tomto případě ale i kdyby divák očekával hodně, bude spokojen, protože v rámci žánru dostane maximum. Rozsudek smrti je neuvěřitelný zážitek./// Celkem 85%/// ()

Ruut

Fakt hustý béčko, jak z osmdesátých let. Usedlý kravaťácký páprda se během filmu proměný ve vyholeného šíleného Maxe a pořádně to rozjede. Super tempo, super přestřelky, super akce. Celý film má 100 minut, ale uteče opravdu zběsile. Začínám mít Jamese Wana opravdu rád. Po Saw a Zlověstnem tichu i napotřetí natočil výbornou béčkovou žánrovku. Jen tak dál. Pro mne je Wan tím, čím byl John Carpenterem u hororových béčkařů v minulosti. ()

S.Quentin QUALE

Mínus: Strašná pitomost, koktejl žánrů. Plus: Potěšilo mě, že James Wan tímto dokázal, že je plně schopný ujmout se jakéhokoli žánru. V čem je jeho přednost všichni víme, ale tady dost slušně pracuje s budováním atmosféry v dramatických pasážích, výborné jsou vygradované akční scény a pak samozřejmě pár bezchybných gore efektů. Celý film je opanován dnes už typickým studeným Wanovským CGI alá Saw, na které nedám dopustit. Ač xicht Bacona moc nemusím, tady hraje do roztrhání těla, takže jen můžem litovat, že scénář stojí za hovno...70% ()

Mi Nü-Chai

Pateticky uslintaný příběh (některé scény, např. neustále omílaná home videa pro mě byly téměř nesnesitelné), který ovšem naštěstí někdo vycpal dobrou akcí - skvělé honičky, přestřelky i smrti. Kdyby se scénáře chopil někdo jiný než týpek, co pravděpodobně obvykle píše telenovely, mohlo vzniknout něco koukatelnějšího. ()

HAL

Proboha, dejte tomu chlapovi někdo pářednej scénář! V Saw byla výborná atmosféra trýznivého psychologického souboje dvou nevinných lidí utopená v hloupém pseudohororovém příběhu a vykrádání dějových propriet ze všeho okolo, doplněná exhibicionistickým vyžíváním se v destrukci lidského těla, a Death Sentence je pro změnu příběhově úplně blbé béčkové revenge movie o chlapovi, kterému rodinou idylku dokonalého (a dokonale povrchního) amerického snu plnou prohlížení sluníčkových záběrů z rodinných oslav přeruší parta gangsterů. A když ještě dodám že z každé druhé neakční scény trčí snaha o morální poučení o tom že násilí plodí násilí a že brát zákon do vlastní rukou je špatné, ááno, tak je každému jasné jak to celé skončí. Přitom ale potenciál má James Wan zjevně obrovský, dokážu si docela snadno představit že se scénářem na pořádnou drsnou kriminálku by dokázal věci ze kterých by se Fuquovi či Ayerovi protočily panenky, protože i když smysl v něm nedává vůbec nic je režijně tento film zvládnutý výborně, ať už v hyperbolických a přehledných (což je dnes už pomalu hodně velká vzácnost) akčních scénách, nebo v osudových "all hells will break loose" momentech nádherně odkazujícím k peckám osmdesátých let. Ideově film dupe na brzdu každou chvíli, ale vizuální nekompromisnost a dynamika nádherně prýští z každého záběru a to bez zbytečných "cool" filtrů, jen syrová tvrdost a špinavost vhodně podpořená několika zpomalovačkami. 7/10 ()

pornogrind

Rozhodně nejsem skalním fanouškem Jamese Wana a možná i proto jsem tenhle film tak dlouho odkládal.  Tohle se mu ale povedlo. A jak už psal ve svým komentáři Flipnic. Jsou filmy, který lze považovat za vykrádačky a jsou filmy který lze považovat za poctu kultovním flákům. Tenhle snímek rozhodně řadím do té druhé kategorie. Death Sentence je parádní revenge jízda kde je krásně vykreslena přeměna kravaťáka na vraždící mašinu. ()

mzss1

James Wan se opět předvedl. Tentokrát nám dokázal, že zvládne natočit krom hororů i jiný žánr. Toto dílo by se dalo charakterizovat jako Nekompromisný, akční thriller s pořádnou dávkou brutality, emocí a uvěřitelnosti. Nedávno jsem si začal zkompletovávat filmy s Jamesem Wanem. Vždy jsem s ním viděl pouze film Saw: Hra o přežití. Pak jsem si dal Zlovětsné ticho, což nebyl tak strašidelný horor a velká pecka to nebyla, ale mě to bavilo a závěrečnou pointou se to lehce nadzvihlo, takže slabší 4* (72%). No a pak jsem si dal horor Insidious a to už byla pecka ! Lekavé prvky, kdy jsem opravdu měl husí kůži, takže jasných 5* (95%). A tohle ? Paráda. Další pětihvězdová záležitost. Takže začnu od začátku. Úvod je slušný, dá se na něj dívat, ani moc dlouho netrvá a jde se na věc. Divák se seznámí s postavami a tak dále. Pak dojde k brutální vraždě v benzínce, kdy zločinecký gang brutálně zavraždí syna hlavního hrdiny. Hlavní hrdina Kevin Bacon mě silně zaujal. Hrál postavu manažéra Nicka. Takže žádný kickboxer, polda, voják atd. Což je trochu změna, příjemná změna. Námět je hodně ohraný - pomsta atd, ale vadí to ? Rozhodně nevadí. Zoufalý Nick se rozhodně, že veme sparvednost do svých rukou. Jenomže tím, že zabije jednoho člena gangů rozpoutá válku, nebo jak už napovídá název, vyhlásí své rodině rozsudek smrti. Opravdu je uchrání všechny ? Víc prozrazovat nechci. Aby bylo jasno, zavraždily mu staršího syna. Jeho zbytek rodiny tvoří mladší syn a manželka. Akce je tu poměrně dost, není ji kvantum, ale přijatelné množství. Třeba pronásledování po svých, kdy Nicka pronásleduje na ulici až na místo parkoviště je velmi přehledné a dlouhé. Scéna, kdy Nick vyskočí z auta, které spadne ze střechy parkoviště je velmi zajímavá scéna. Pak dojde k velkému nekompromisnímu boji v domě, kdy Nick velmi efektně a brutálně začne likvidovat členy gangu, třeba pálkou atd. Nebo ještě na parkovišti zavíráním dveří začne masakrovat jednoho grázla - to mi přišlo fakt reálné a hezky brutální, nebot členům gangu jsem přál to nejhorší. Po jednom ošlkivém zvratu se postava manažéra Nicka promění v opravdu nelítostného zabijáka. Takže finální já nevím dvacetiminutovka, půlhodinovka ? Tak nějak. To se hezky rozeběhne a začne zběsilé střílení - hezky efektné a k tomu nějaké ty zběsile šílené pranice. Úplný konec filmu mě dostal tak, že byl skvělý, říkal jsem si, aby se něco nepokazilo, ale dopadlo to výborně. Něco bych ve filmu upravil, přidal nějaký nápad, ale to si myslím, že jsou pouhopouhé detaily. Emotivní scény zde jsou a jsou perfektně zahrané, zejména úplný konec filmu, kdy je hlavní hrdina Nick úplně zřízen. Hudba od Charliho Clousera je skvělá. Hodně mi zde neunikly hudební motivy podobné a některé trochu i převzaté ze série Saw. Herecké obsazení netřeba rozebírat. Hlavní herec Kevin Bacon zahrál velmi přesvědčivě. To platí i o zbytku herců. Jak kladné tak záporné role. Záporáci hráli také dobře. Možná filmu něco přidat, nějaký nápad, ještě vylepšit konec a tak dále, což jsou detaily. Dopadlo to neuvěřitelně dobře. Takže velká spokojenost. Netypický příběh na téma pomsta. Hezky podán. Takže jmenoval jsem nějaké chyby ? Sakra, po několikátém shlédnutí už nemám co vytknout, rozhodně jeden z nejlépe podaných thrillerů o pomstě, kde je všechno. Celkově hodnotím na zasloužených 100% = ***** () (méně) (více)

kingik

Velmi dynamický thriller, ve kterém se méně mluví, ale je v něm pořádná porce brutální akce a vynikající Kevin Bacon v hlavní roli, pro kterého není problém si v závěru hustě oholit hlavu a jít vystřílet gang násilníků, kteří mu zavraždili milovaného syna. Tohle nemělo chybu. 100% ()

InJo

Skvělý drsný thriller zpracovávající osvědčené téma obyčejného muže mstícího se brutálnímu gangu. Nic nového pod sluncem, vlastně jen soudobá (viz např. hojné užívání kamerových filtrů, dynamické kamerové jízdy) variace na Přání smrti, těžící hlavně z Wanovy řemeslně výborné režie a přesvědčivého herectví Kevina Bacona, kterému to s vyholenou hlavou, koženou bundou a brokovnicí v ruce vážně sekne. Celkově je to sice jen další z řady neobjevných žánrovek, které se nezmůžou na žádný hlubší dojem (snad kromě finálního "posezení" na lavici), ale i tak je Rozsudek smrti dobře odvedená práce, která si své diváky jistě najde. 80 % ()

Sonnery

Při dobrém filmu o pomstě mě obvykle mrazí v zádech. A v zádech mě taky mrazilo...a to hned ze dvou důvodů: 1) nechal jsem otevřené okno v pokoji 2) jsem se přežral řízkama, cukrovím a všema podobnejma dobrotama až tak, že mi moje břicho, které přes Vánoce několikanásbně vyrostlo, shrnulo moje umaštěný tílko a odhalilo tak již zmíněná záda. ()

Jordan

revenge movie plný hnevu! ak dostane hlavnú úlohu v nejakom filme Kevin Bacon, tak to bude zaručene kvalitné béčko (Muž bez tieňa, Ozveny mŕtvych a potvrdzuje to aj tento film), obsah, schéma deja a téma nijako prevratné - čiže rozumne podriadené žánrovému zaradeniu, réžia uvedomelá a tiež prispôsobená dobre rozohratej béčkovej jazde; oproti zbytočne a nezaslúžene vychvaľovanej "Píle", ktorá nie je v rámci svojho žánru nijako extra výnimočná, je tento rozhnevaný ťah na bránu oveľa lepší v tom, že sa na výnimočnosť nehrá, ale poctivo priznáva svoje zakotvenie v skoro až oldschoolových vodách akčných thrillerov o pomste; jediné, čo by zaslúžilo opraviť, je veľmi nešťastný výber hudby, ktorý pán Wan vyberá nesmierne barbarsky, prvoplánovo a miesto budovania atmosféry ňou sfarbuje niektoré scény do nechcene patetických farieb, ale odmysliac si hudbu (alebo "primysliac" si inú) nemám výhrad, akurát poslednú - slabé využitie výborného Johna Goodmana, ktorý mal minimálny priestor jeho postava tam nemala skoro žiadne opodstatnenie, inak žiadna scéna nie je zbytočne dlhá alebo zbytočne nudná či kliséovitá (s výnimkou jednej jedinej - kevin bacon plače pri lôžku svojho syna, tú by som pokojne obetoval alebo radikálne skrátil); nicolas hume je takou synkretizáciou dvoch postáv mela gibsona - pomstychtivý a nekompromisný milionár z "Ransome" obohatený dravosťou, akčnosťou a priamočiarosťou (či skôr tvrdohlavosťou) Portera z Paybacku; Pôdory príbehu je ukážkovo kryštalický (spoiler): Baconovi grázli zabijú syna, čím ho naserú a on zabije jedného z grázlov, čím naserie zbytok bandy, ktorá ho naserie na druhú tým, že mu zabijú ženu (krásna Kelly Preston - to by nasralo asi aj mňa); Bacon sa zo začiatku tvári ako suchopárny tatko so svojou uhladenou predmestskou americkou rodinkou, ale v 22. minúte filmu hodí taký divoký brutálny pohľad, ktorý dešifrovaný podľa semiotiky béčkových filmov značí niečo v zmysle "Teraz potečie krv, motherfucker!" a veci sa dostanú do pohybu; K záveru víťazí akčná stránka príbehu a od Prestonovej zabitia to ide úplne priamo k veľkému finále, takže v niektorých miestach sa scenár nebabre a výsledný efekt môže byť ten, že príliš premýšľavý divák by pokladal Baconov výstup v bare, nákup zbraní a pod. za naivné, ale fakt je ten, že realizmus á la Dostojevský musí trochu uhnúť na vedľajšie sedadlo pred filmovou zábavou - a tá, v mojom prípade, sa dostavila v plnej miere; ()

Frajer42

Spoilery! Dost typický snímek o kancelářské kryse a naprosto idylické rodince, kterou rozvrátí jedna větší tragédie a táta bere do rukou spravedlnost. S tímto snímkem jsem měl v podstatě jen jeden problém, zato dosti zásadní. Kde byla celou dobu policie? Vždy se objevila až s křížkem po funuse. Frajeři přepadnou benzinku, kde zemřou dva lidé. Vesele se pohybují po městě dále, nikdo je nehledá. Střílí na ulici, policie nikde. Frajeři v uniformě se vždy objeví, až už nejsou třeba. Sice to podpořilo atraktivnost děje, ale na druhou stranu to působilo trošku směšně. Kdyby byla podobně neschopná i skutečná policie, tak by zastávala zcela zbytečnou funkci. Příliš mě nezaujali ani samotní záporáci, snad s výjimkou toho hlavního. Dost se mi líbily akční pasáže. Celkem si mě získala scénka s domácím přepadením a chladnokrevným zabitím rodiny. Něco takového jsem absolutně nečekal. Závěrečné minuty byly taktéž vynikající. James Wan mě tedy přesvědčil, že navzdory svým šikmým očím umí vytvořit koukatelný přímý akční thriller. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Pajkenzi. ()

AppleCore

Úžasná kamera, perfektní akce, skvělá hudba, tehle film má zkrátka všechno co by měl dobrej akční thriler mít, takže dávam plnej počet. ()

MikeCool

Úkol splněn, v rámci restu Wanovy režisérské sbírky. Ale jeho dramatické počiny nebudou mojí vyhledávanou cílovkou. První polovina byla koukatelná / dramatická, ale ta druhá už sklouzla do obyčejné "vendeta honičky", bez špetky inovace. Škoda. ()

Kothy

Trochu opomíjený film Jamese Wana jako několikátá varianta stejného příběhu. Tentokrát je v hlavní roli otce, co jde za pomstou Kevin Bacon. Díky gangu přijde o syna a rozhodne se vzít zákon do vlastních rukou. To ale není bez následků, na což brzy sám přijde. Postupně se musí naučit, jak se s tím vypořádat a co pro to musí udělat. Jatka mohou začít. Akční scény jsou super, ale trochu mi vadil laxní přístup policie, která mu vlastně jde celou dobu z cesty a nechá ho být. "Klidně toho zmetka zabij." ()

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)