poster

REC

 • Španělsko

  [Rec]

Horor / Thriller

Španělsko, 2007, 78 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • flanker.27
  ****

  Ano, za kvalitním hororem do Španělska nebo Británie. Ale stále váhám mezi třemi a čtyřmi. Nahoru to táhne napětí, atmosféra a docela dobře navozená autentičnost, dolů zase ta proklatá first person kamera. Tenhle trend nemám rád a přestože je to mnohonásobně lepší než Blair Witch (pro mě nepochopitelná popularita), nesedělo mi to. V zájmu navození pocitu reality se lidi chovaj nereálně, místo aby pomohli kde je třeba furt strkaj druhejm kameru pod čumák. Pokud jde o syrovost a celkovou reálnost, vzpomenu si na Bassettovu Wilderness, natáčenou ovšem zcela klasicky. Za vidění každopádně Rec stojí, i když víc se mi od Balaguera líbily Darkness i Frágiles. Už se na nás samozřejmě valí americký remake, ve kterém je aspoň podle traileru tolik stejných záběrů, že se to snad ani nedá posuzovat jako samostatný film. Update: Nakonec přece jen 4*, tři jsou škoda.(19.7.2008)

 • AngelAngie
  *****

  Jeden z nejlepších hororů vůbec... kdo ví, jestli pak náhodou Cloverfield neopisoval...(20.5.2008)

 • obitus
  *****

  Adrenalin na španělský způsob, ve kterém se navzdory mým předpokladům nalezlo dost místa pro nefalšovaný strach. Balagueró opět dokazuje, že patří do současné špičky. Více: http://blog.obitus.cz/2008/03/recording-dead.html(29.3.2008)

 • kleopatra
  ****

  Lahůdkovej horor, zvlášť ten fičák ke konci je ... VĚC !(23.5.2008)

 • Dragoni
  ****

  Mrazivá a skličující atmosféra, která každou minutou houstne. Realistický pohled s třesoucí se kamery, může hodně lidem vadit a tak je i odradit, ale díky tomu je film více skutečný a uvěřitelný. 80 %(26.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace