Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

Khumbac

Ta reportérka mi tou svou troufalostí lezla na nervy, jen co je pravda - i když byla sličná :) Ale musím se sklonit nad dobře natočeným hororem. Stojící krvavá babka, malá holčička s vykulenýma krvavýma očima, kameraman prohledávající podkroví atd. to všechno jsou záběry jenž diváka zaujmou. Vždycky se mi líbí ty nevděčné role jako měl ten kameraman :) Jen tak dál Páni režiséři.... ()

AntonG.

Strašná trapárna. První hodina je neuvěřitelná nuda s otravnými postavami. Pak už se něco začne dít, ale samozřejmě většinou hrozné ptákoviny a klišé se hromadí po hrstech. A dívat se na film jen kvůli slušným posledním 10ti minutám, to snad nemyslíte vážně? Z filmu lze cítit na každém rohu pidirozpočet a amatérskost. Ale jestli vás vystraší rozklepaná kamera, trapně jednoduchý makeup, předem avizované lekačky...tak prosím. Na to, jak bývám u hororů posraný strachy, tak tady jsem po drtivou většinu filmu neměl nijak zvýšený tep, a to jsem se díval v noci. ()

Mr.Ripley

Tohle že má být legenda žánru? Film, díky kterému spousta lidí nemohla spát? Těžký kopanec mezi oči. REC není v žádném směru inovativní, pouze jede podle stokrát osvědčené šablony found footage (nesympatická hlavní postava, jež v první polovině prožívá spoustu na oko vtipných momentů - zápletka při které kameraman dostává epileptický záchvat, přičemž z čistého obrazu se stává dílo surrealistického "umělce" - závěrečná třetina při které se těžce šlape na plyn děsu, nicméně pozdě), která v tomto případě příliš nefunguje. Většinu stopáže se buď smějete, jako smyslu zbavení nebo otráveně koukáte na hlavní hrdinku, jíž přejete tu nejbolestivější možnou smrt. Téměř totožné hype jako s Blair Witch, nicméně ve výsledku naprosto zbytečné. ()

tatanapope

Nejsem fanda těchdle zombie filmů a upřímně mě vůbec nebaví , ale pokusím se hodnotit maximálně objektivně . Téma silně připomínalo spoustu jiných filmů - Nemocní koušou , ne a ne umřít , po kousnutí nakazí dalšího . Reportérka , působila maximálně neautenticky , taková obyčejná holka by si u televize asi neškrkla a zbytek filmu mi chvílema připomínal některé notorické známe kousky jiných filmů , jako záhada Blair Witch , záběr z usoplenou holkou ve tmě přes celou kameru byl přímo jak vystřižený , tak že jsem se nemohla zbavit dojmu , že celý film je jen vykrádaní jiných filmů . Jinak se člověk sem tam jakž takž lehce lekl a konec taky celkem ušel , potvůrka na konec se celkem povedla , tuhle škaredou anorektickou herečku hledali asi dlouho . Viděno v rámci Hororového maratónu 2015/4.kolo ()

chelseaman22

[Rec] je zajímavý primární tím, že je velice krátký a má vrtkavou kameru, která vám dozajistě způsobí bolehlav. Na stranu druhou nelze neocenit tento přístup, jež v divákovi vyvolá pocit, že i brutální změna pojetí tvorby filmu není na škodu. 58 % Celosvětový příjem k 31. 12. 2019: $32,492,948, což je 16,25 násobek rozpočtu ()

Lachtaan

Tak jak jsem dlouho nefandil hororům jako takovým, jak jsem dříve absolutně nesnášel kamerový styl found footage a i jak mě nikdy příliš nelákal subžánr "zombie", tak jsem skrze dnes již veleznámý horor dostal po dlouhé době velmi silný zážitek umocněný o nestydatou surovost, zakončený excelentním finále, takovým, které si já přál už u mnoha odbobných snímků předtím. Vidět konec v kinosále, tak asi pár nocí nespím. ()

markuc

Tuctovy horor, u ktereho jsem se vubec nebal. Okoukana Zahada Blair Witch, ale nijak nezmenena, novatorstvi nikde a hlavni zenska role me iritovala. ()

Sfinkter

Na druhé zhlédnutí jsem byl spokojenější než poprvé, ale střední pasáž filmu ublížila nejvíce. Scény s afektovanými zombie, kteří pobíhají po domě a hystericky ječí, si tvůrci mohli odpustit, protože do celkového rámce poctivých psycho sekvencí vůbec nezapadají. Ale bát se budete určitě. ()

Gothar

Dobre, velmi dobre. Pacil sa mi uz Blair Witch a Rec je postaveny na podobnych zakladoch. Herecke vykony su velmi presvedcive, chvilami som uvazoval nad tym, ci to nie su skutocne zabery :) Zaver bol prijemne vygradovany a sice aj ked som bol po Blair Witch rozhodeny viac, tak Rec je velmi dobrym spestrenim inak slabsej sucasnej hororovej produkcie. Pacilo sa mi aj to, ze tvorcovia nestavili na hore efekty, tak ako je tomu v poslednej pre mna neprijemnym zvykom, ale sustredili sa skor na budovanie atmosfery, co sa im velmi dobre podarilo. Chvalim aj dlzku, film ubehol rychlo a nemal som potrebu kontrolovat hodinky, kedze miest na nudu bolo malo. ()

JimmyII

Vskutku mistrná hororová lahůdka, jíž se kvalitou nic za posledních pár let nevyrovná! Originální námět na horor se zombíky, sympatické postavy, drastické scény a výborná atmosféra, to jsou hlavní lákadla tohoto španělského zázraku, který se mi vážně moc líbil! ()

LordSnape

Řemeslně dobře zvládnuté a místama napínavé, nicméně dnes už dosti okoukané a na efekt. Jednou jsem se dobře vylekal, ale to je tak vše. ()

adams89

Mám-li jmenovat jeden horor, u kterého jsem vážně myslel, že se podělám strachy, bude to bezkonkurenčně španělské Rec. Přitom ještě nedávno v mém případě měla tenhle primát Záhada Blair Witch, ale ta ztratila své kouzlo již po druhém zhlédnutí. Rec je natočené obdobným originálním způsobem, při kterém si divák skoro pokládá otázku, zda sleduje hraný film nebo skutečné autentické záběry. Televizní reportáž na hasičské stanici se přesouvá k běžnému výjezdu do jednoho činžovního domu, jehož obyvatelé jsou nakažení neznámou nakažlivou chorobou. Najednou je dům obklíčen armádou a nikdo nesmí dovnitř ani ven. A mezi nenakaženými v domě propuká panika a beznaděj. Veškeré dění je snímané ruční kamerou pracovníka televize, moderované reportérkou a vše vypadá neskutečně doopravdy! Díky přesvědčivým hereckým výkonům a zejména kameře máte pocit, že se to skutečně stalo. Nakažených přibývá, tempo se závratně stupňuje a atmosféra se dá doslova krájet. Poslední mrazivá čtvrthodina je už tak nervy drásající, že slabší nátury nebudou mít žádný nárok! Já měl co dělat, ale nakonec jsem ji zuby nehty přetrpěl. Zřejmě je to vůbec poprvé, co jsem u skvělého filmu viděl tak rád závěrečné titulky. Rec jsme si se dvěma přáteli pouštěli s cílem zabít čas na dobŕou noc a musím přiznat, že po jeho skončení jsme se i báli si sami dojít na záchod! Jestli se u filmů rádi bojíte a máte už dost těch laciných lekacích vyvražďovaček, Rec bude právě tou nejlepší volbou.90% ()

Bobik9

Mrzí mě, že jsem dříve viděl americkou Karanténu než toto, protože REC je opravdu lepší. Je drsnější, krvavější, děsivější, napínavější. Španělské horory prostě jsou povedené a tento patří mezi elitu. ()

kinghome

Hovadina.Je to naprostá blbost bez příběhu a kamera je fakt přehnaná .Asi to tak mělo bejt natočený ale hrozně z toho bolej oči, k tomu příšerné výkony herců.No prostě se na to nedalo koukat.Pro mě to bylo opravdu utrpení.Akce je ze 78 minut dobrých 5 minut! Víc ne. Dávám jednu hvězdičku za těch 5 minut a to jsem ještě hodnej! ()

Mrkvič

E? Srovnávání s Blair witch ještě chápu, i když film o pobíhání po lese byl mnohem děsivější, protože si hrál s fantazií diváka. V REC je od začátku takřka všechno jasné a tak nechápu všechno to nadšení, když jsou tu jen použity milionkrát viděné věci. U dvojky jsem se dokonce dočetl přirovnání k serii Vetřelců, čemuž se dá opravdu jen zasmát. Masakr, děsivé a mnoho dalších přirovnání? Já jsem asi viděl úplně jiný film. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010