Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

bolf!k

První polovina je spíš zombie film, kdy se ani moc nebojíte. Druhá nám pak nabízí pravý opak, co se strachu týče. Nejvíc bych pak vyzvihl atmosféru, která je u hororu asi nejdůležitější. Tady byla skvělá a podpořená originálním nápadem dělá z REC neobyčejnou záležitost. 75-80% ()

S.U.E.S.

Skvělé. Nejvíce bych ocenil ATMOSFÉRU a kameru kteří mají asi hlavní podíl na tom že film vypadá tak jak vypadá. Přesto že to ze začátku může vypadat nudně tak později se to rozjede opravdu na plné pecky. Děj je sice plus mínus to stejný co v ostatních hororech tohodle tipu ale sem to parádně sedlo. Prostě konečně pořádnej horor u kterého se budete bát a doufat, že přežije alespoň jedna postava. ()

..Anya

Budiž, začátkem dost velká otrava -- Prostředek? Hrůza hrůzoucí. Absolutně nesympatická hysterka uprostřed dějiště se mnou cloumala takovým způsobem, že jsem měla chuť jí zpoza kamery jednu vrazit, aby furt nepřekážela v záběru. Naprosto předvídatelný lekavý scény, nic novýho pod sluncem. A sorry, ale los vecinos asi málo koukaj na filmy o zombících, páč takhle dlouhý vedení jsem už dlouho u nikoho neviděla. Starej barák dává na jednu stranu hodně možností, ale tady se obávám, že byly zcela nevyužité. Za excelentní konec děkuji, ale příště prosím také více prostoru, protože když mě v podkroví zrovna začalo zajímat, co se děje, tak byl konec:/ ()

XR

Nemám rád tento žáner, takže asi aj preto mi film úplne nesadol. Ale ak vás podobné filmy bavia tak určite odporúčam pozrieť. Originalita tu určite nechýba. ()

ex.it

I když ze začátku působí natáčení ruční kamerou (jako v Blair Witch) tak trochu zbrkle a máte pocit, že ty ubohé dialogy vás asi donutí rozbít televizi, jakmile přijde na věc a film se trochu "rozjede", naopak si budete tento styl natáčení pochvalovat, protože vás tak dokonale uvrhne do samotného dění, že se budete bát zhasnout. A o samotném závěru ani nemluvím - film končí sice přesně tak, jak sami čekáte, ale i tak vás zarazí a nechá vás ještě pět minut zírat tiše na titulky. I přes to, že jsem prvně váhala, jestli si tento snímek pustit, jsem ráda, že jsem tak udělala. ()

darkreider

Osobne musím povedať, že keby zombie nedostali ten hnusný prenikavý škrekot, tak tam asi nikým ani nezatrasie. Všetky tie bubu scény sa dajú presne predpovedať (prekvapilo ma len keď - odcitujem P.Fiction - "negr plachtil 4 patra", to som nečakal, palec hore) a tým mizne prvok prekvapenia a jediné, čo so mnou šklbne, je ten hnusný piskľavý zvuk. A to mi moc nešmakuje. Ok, záver má celkom šmrnc a panika sa mieša s hystériou vskutku dokonale. Za to pol hviezdy navrch a teda 3,5*. Len teda neviem, či by som pri dramatickom úteku pred hordou nemŕtvych ešte ťahal 15kilovú kameru. ()

PEZ

Nebolo to zle, ale chybala tomu ista uveritelnost (napriek kvazi docu kamere). Mozno aj preto som nepocitoval neustale napatie, na rozdiel od Blair Wich alebo The Ring (je dost mozne, ze keby som to videl v kine, efekt by sa dostavil). Super, ze metraz filmu mala len 75 minut, a par scen jednoznacne stalo za to. No a zaver v podkrovi to uz bola mierna tachykardia, tam som sa uz naozaj bal. :) Slusnych 7,5/10. ()

helraiser

Naprosto dokonalá zombiárna která dokáže opravdu vystrašit a to k tomu nepotřebuje nekonečné zástupy mrtvol, ale jen pár zombiků a třesoucí se kameru, která v tomto případě vůbec nepůsobí rušivě spíše naopak. Zombíci vypadali opravdu dobře a gore je přesně tolik kolik je potřeba. Celý film má skvělou atmosféru která diváka chytí a až do konce nepustí. Rozhodně nejlepší horor tohoto typu, realněji by to snad už ani nešlo. ()

bernajk

Jelikož to není šálek mého oblíbeného čaje, tak to bylo dobré. Čekal jsem teda víc lekavých scén. Do té dobry než vylezli na tu půdu to bylo nic moc. Ale ten závěr byl povedený. To mělo něco do sebe. ()

Viky.05

Dobrá ukázka toho, že i s jednou kamerou se daji dělat doslova zázraky. Je to sice klasicka vyvraždovačka se všim všudy(a bylo to tu mockrat), ale...ale přesto je to něco noveho. Ukazka toho, že i španělé umi točit skvěle filmy ()

Minax

Na tomhle filmu se mi strašně líbilo, že jsem se celkem bál a ruční kameru v hororech mám fakt rád. Příběh byl pěkně vymyšlený, hlavní aktérka byla sympatická a líbilo se mi to víc než Cloverfield a taky jsem se u toho víc bál. Mělo to prostě něco, co Cloverfield spíš neměl a to například více vzrušení, napětí a strachu. ()

Hulk Hogan

V poslední době rozhodně jeden z nejlepších hororů. Ačkoliv styl natáčení ruční kamerou není nic nového, tento film ho dovedl takřka k dokonalosti. Film má vynikající atmosféru, která překonává i stylově podobný Blair Witch. Několik (bylo jich dost) momentů mě nadzvedlo z křesla a už dlouho jsem se u nějakého hororu takhle nebál. Španělé se rozhodně vytáhli a rovněž zdatně zadělali na druhý díl. ()

maciii

Velmi přirozené a sugestivní, celý film jsem byla napnutá a na konci už málem praskla. Film s takovou atmosférou ani neprotřebuje litry kečupu, slizu, hnisu a jiného svinstva, aby vyděsil... ačkoliv všeho je dostatek. A navíc krásná španělština je mému uchu více než lahodící. ()

Stíba

Skromné drama se postupně mění v hutnou hororovou podívanou. Nikdo neví co se děje, ale když začnou obyvatelé domu postupně "umírat", každému začne být jasné co se blíží. Film je jako celek opravdu přímočarý a na pouhých pětasedmdesáti minutách rozprostírá velmi nepříjemnou podívanou. ()

Bird_house

I takto se může zvrhnout jeden obyčejný hasičský zásah.. Nicméně český dabing je v tomto případě dosti katastrofální.. Zprvu mě tento film moc nebral.. Avšak dlouhou dobu jsem nebyl u filmu tak napnutý, jako právě u tohoto.. Závěr je docela hukot.. Uvidím, jestli se podívám na druhý díl.. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010