Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

andy60

Rozjíždí se to pozvolna a do půlky vnímám jen hezkou tvář hlavní protagonistky a šílenou roztřesenou kameru, ze které bolí hlava. Od půlky se však začnou dít věci, takže tyto dvě skutečnosti házím za hlavu a vnímám děj, který houstne každou minutou. Lekačky jsou působivé a finále - to už je slušný masakr. ()

Fiffty

Začiatok trochu pomalší, ale postupne si to budovalo napätie a vyvíjalo sa to tak, že ku koncu som už mal naozaj dosť a tlak mi teda stúpal. Malo to perfektnú stúpajúcu atmosféru a ani som len nečakal, že sa to bude takto stupňovať, za mňa perfektné. ()

Fibonacci

keď som to videl prvýkrát (ako 14ročný), prvú noc som nespal. myslím, že rec má to, čo dnešným hororom chýba. a to hlbšia myšlienka a vtiahnutie do deja. ked Angela Vidal hlási do kamery jej reportáž, už som bol tam. jednoducho ma to vzalo v prvej sekunde a pustilo ma až na druhy deň, keď som videl slnko z okna. prvý dojem dvakrát nespravíš, preto som si to pozrel možno aj 8krát, to ale nič nemení na tom, že v rámci hororu, je toto ukážka, ako správne pracovať s divákom. dokonca som mal aj to šťastie a na dovolenke v Barcelone som navštívil bytovku, kde sa dej odohráva. Zimomriavky mám aj teraz, keď píšem tento koment :) ()

tina18

Výborný horor, ,ktorý ma od začiatku do konca svoju atmosféru, kde súcítite s postavami a aj vás reálne zaujíma , čo sa s nimi stane. Chválim. ()

Dalajlada

Tož dobré to bolo. Zombie film předtím, než se zombie dostanou všude. Dlouho se nic moc neděje. Ale když se začne dít, tak to už to pěkně jede. Uzavřené prostory, ruční kamera a ne zbytečně dlouhý film jsou tím, co z tohoto dílka dělají něco o trošku lepšího než konkurenci. Herci jsou sympaťáci, ale hlavní hrdinka začne lézt trochu na nervy, když začne ma konci neskutečně hysterčit. Ale co bych dělal já, kdyby se tohle stalo mně? ()

drkaldj

Celkem dobře natočené a místy děsivé. První polovina je taková příprava a druhá polovina se rozjíždí a rozjede to na konci pořádně. Mezi podobnými kousky found footage (Paranormal Activity nebo třeba Blair Witch) je tohle (podle mě) jasný výherce. ()

opatstviolov

REC je jeden z mých nejoblíbenějších hororů a je to nejspíše i úplně nejlepší found footage horor. I přes krátkou stopáž dokáže vytvořit neskutečně strašidelnou atmosféru. 10/10 ()

danny79

První polovina zajímavá, obzvlášt povedená je ta autenticita, kdy to věrohodně působí jako reportáž. V 2. polovině se to promění do standartního zombie hororu a roztřesená kamera už mě začala vadit společně s nucenou hysteríí reportérky. ()

MatyRock

Horor s neinovativní formou či příběhem, ale atmosféru to má celkem slušnou, to zase jo. Bohužel je vše natočeno stylem, který mi ani během sledování nepřirostl k srdci a z epilepticky roztřesených chaotických záběrů je mi zle ještě teď. 6/10 ()

Arpol

Čakal som málo, ale dostal som viac. Veľmi zaujímavý horor, ktorý si aj vďaka vždy prítomnej roztrasenej kamere buduje napätie, a tempo sa s pribúdajúcou obeťou zvyšuje. Pekná úkážka toho, že malý rozpočet nemusí mať vôbec vplyv na kvalitu, ak máte dobrý nápad. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010