Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

Wolvie

Naprosto fenomenální,nejlepší film točený "blair-witch stylem",který k této látce dokonale sednul a udělal z ní naprosto výjimečný počin.Nenacházím chyb. ()

mourinho

Z filmů "jakože točených ruční kamerou" patří REC rozhodně k těm lepším. Já ale nejsem moc velký fanoušek téhle techniky (čest vyjímkám!) a i když chápu snahu o co největší autentičnost, ta roztřepaná kamera mě spíše ruší. Navíc americký remake mě bavil víc. Ale ty tři hvězdy jsou velmi silné! ()

CyriC

Když se u horroru vůbec nebojíte a větší zábava jsou pro vás špategy v talíři, tak je něco špatně. ()

Adm.Nelson

Zo začiatku pohoda na požiarnej stanici, potom niekoľko chutne nechutných a mrazivých scén so starou paňou, následne nudný rozbeh a niekoľko ľakačiek (ruku cez sklo som presne očakával), až sa to dokope ku výbornému koncu v izbe na podkroví, kedy som bol napätý ako struna a nervy pracovali aj u mňa. Predovšetkým kvôli koncu sa to oplatí pozerať celé, nebyť toho, hodnotím troma hviezdami, no takto to je za 8/10. ()

GOREGASM

Parádní hororová delikatesa, která za svých sto osmnáct minut vypotí tolik hrůzy a adrenalinu, že by jí stěží konkurovala i leckterá profláklá série. Nápad použití konceptu Blair Witch dusno vydatně přiživuje, a přestože je příběh provařený, způsob, kterým nám ho tvůrci servírují rozhodně nikoliv. Sledování zásadně za tmy a nejlépe sám a s volume na max. 100% ()

MikeeTheory

I přesto, že nebudu hodnotit vysoko, uznávám, že tohle je velmi originálně uchopené dílo. Není to jen můj šálek kávy ... ()

marshaall

Hned od prvej sceny som zostal zaskoceny. Potom som si tu nastudoval, kde je chyba. Karantena, ktoru som videl asi rok predtym, je americka kopia tohto hororu. No nazdar. Ale dopozeral som to iba s mensou ujmou na zdravi. Nie ze by bol film zly, ale zo spomenutych dovodov som sa nevedel zbavit pocitu, ze som to uz cele niekde videl. Tak do hodinky by som sotva nasiel 5 rozdielov medzi Spanielskeou a USA verziou, ale ku koncu sa zacali mierne lisit a ta troska mi stacila, aby ma REC zaujal. Najma ak ocenim ze ide o original. Skaredi zombici v dokumentarnom style vedia navodit neprijemne pocity, a na zaver som mal srdce az niekde v krku! Tak to ma byt. ()

merigieren

hezká holka, zajímavý prostředí a pár děsivých míst, navíc je to poměrně krátký, takže nestíhá nudit. Na druhou stranu to má všechny prvky standardního hororu typu The Mist, kterýmu sem dal kdysi odpad :-) ale tady sem nějak histerický výstupy a dementní dialogy budoucích posedlých nějak dokázal skousnout. No a to je taky ten rozdíl, tady měli aspoň trochu snahy vymyslet příběh, který se rozkryje, takže nejde jen o "zombíky", ale zas takový zázrak to není. ()

aslavey

Neuvěřitelně málo hororů na světě, který by mě dostaly tak, jako tahle bomba. Ruční kamera je téměř pokaždé sice záruka kvality (i když taky ne vždycky), ale zde byla nejen neuvěřitelně realistická, stejně jako chování aktérů a k tomu ty neuvěřitelně děsivý momenty.. prostě bomba. A taky už vím, proč mám rád španělštinu :) ()

BazzoxCZ

Bylo to dobre ale nic jsem si stoho neodnesl. Ale když se mě někdo zeptá na něco podobného jako Blare Witch tak doporučím. ()

helloween93

Originální horor, který je natáčen na ruční kameru (jako např. Záhada Blair Witch nebo The Cloverfield) z prostředí jednoho obytného domu. První půlka filmu je docela utahaná a až na útok staré baby se tam toho moc nestane, ale ta druhá polovina to výtečně vyrovnává. No a závěrečný boj o život v nočním režimu je jen takový pomyslný kaviár na chlebíčku. Výtečný španělský horor. Za mě 4 hvězdy. ()

Toka odpad!

Dialogy otravnější než komáři u jezera, postavy jakbysmet. Je možný, že český dabing tomu ubral, protože když se postavy překřikovaly počas celý film, vždy jsem měl chuť jim vyrvat jazyk. 3/4 filmu hluchá místa (rozhovory). Když už se má něco semlít, je to průhledný jako kapky deště. Sakra, dyť i moje přítelkyně po prvním kousnutí prohlásila, že z nich budou zombíci, a to jsme ani jeden netušili, o čem film bude. U takhle průhlednýho filmu to ani konec nezachrání. Horor? Spíš výsměch. ()

BOURQUE

Dámy a pánove! Takto sa to má robiť! Španielska dvojica dala veľkú lekciu Hollywoodu, pretože ich film je jasný dôkazom toho, že „s obyčajnou kamerou“ sa dá natočiť nadpriemerný, skoro dokonalý horor. Klobúk dolu!! PS: Na konci tá „vec“ v podkroví mi vyrazila dych! Osobné hodnotenie: 88% (****) ()

Kcko odpad!

Nudná blbost, těšil jsem se na hutný horor a dostal jsem plytkou sračku. Nevím jestli to bylo spíš k smíchu než nudné, ale každopádně je to hovadina. Druhá díl vidět skutečně nechci. ()

Ondrisek_

Naprosto skvělý horor. Člověk si tak říká jak by asi reagoval, kdyby mu po baráku běhali krvežízniví zombie. Délka je naprosto ideální. Moje první zkušenost se španělskou filmografií a vybral jsem si dobře. ()

Rathalos

Spanielsky masaker natoceny netradicne,no o to zaujimavejsie,napatie sa da krajat a adrenalin,pri ktorom vam tuhne krv,videl som vsetky 4 diely,moje dojmy su asi take,ze jednotka a dvojka boli lepsie ako trojka a stvorka,len o nieco slabsie,ale aj napriek tomu musim pochvalit celu seriu,bola super...:-) ()

MickeyStuma

Měla z toho být obyčejná reportáž o práci hasičů jedné všední noci. Všechny zúčastněné by v životě nenapadlo, co je v danou chvíli čeká. Španělská kinematografie už nejednou dokázala překvapit a platí to i pro tento snímek používající velice známé found footage. Filmový záznam je tentokrát veden z kamery kameramana zaznamenávající mladou reportérku. Španělé se na samém počátku vyvarovávají zdlouhavého vyobrazení hasičské stanice a hasičů samotných a poukazují jen na to nejnutnější. A tak netrvá dlouho do vyhlášení výjezdu k případu. A po příjezdu na místo se hrůza rozjíždí na plný kotel. Živá amatérská kamera a dlouhé záběry dodávají na autentičnosti a tak mnohé scény skutečně šokují. Co se týče hororových snímků na téma ´zombie´, jedná se prozatím o nejděsivější zombie thriller, jaký zatím kdy vznikl. Napětí a hrůza se drží do poslední minuty stopáže, která není nijak dlouhá, což žánru velice pomohlo. Rozhodně to není pro slabé povahy. Tento snímek je další v řadě hororové vlny, kterou započali tvůrci velmi známého a průlomového počinu ´Záhada Blair Witch´. Dabing jako obvykle přemíru autentického zážitku zazdil a tak nelze jinak, než doporučit původní zvuk. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010