Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

RealHonza

Filmy o zombie rozhodně nevyhledávám, ale musím říci, že tohle je povedené. Film má spád, děj je poutavý. Nejzajímavější je originální první půlhodinka, pak to trochu sklouzává k typickému americkému akčňáku a jak bývá zvykem, když je "protivník" silný, musí se i hlavnímu hrdinovi pomáhat, aby na konci byl právě tím hrdinou. Celkově mohu doporučit. ()

Maraboy

Tak se zombie tématikou se rozstrhl pytel , je to trendy filmy ,seriály, videohry všichni na tomto tématu těží co se dá příjde mě to jako boom v 80 a 90 letech stím rozdílem že novodobe zombie jsou rychlejší,chytřejší a agresivnější. Nicméně tenhle snímek celkem újde . Když jsem viděl epickej trailer na tento film říkal jsem si ,panebože to bude kravina . Beru zpět něco do sebe to má a nemůžu říct že jsem se nudil . ALE ,jak říkám film se dá předvídat tedy pokud máte dobrou intuici ;) takže když se na film podíváte nic tím neztatíte ,ale zároveň anio o nic velkolepého nepříjdete . Mám rád téma zombie ale tady mě trošku vadilo že se do filmu cpala náboženství ani nevím proč , proč Jeruzalém ?? No nic já dávám 3/5 takže dobrý ;) ()

Atten

Celkem mile mě překvapilo, že se dá ještě něco vyždímat ze zombie tématiky. Herecké obsazení je velkým plus. Pitt válí a role mu perfektně sedí. Bráno subjektivně se nejedná o žádnou vyjímečnou pecku, na kterou nikdy nezapomenete, ale pobaví a potěší - což splňuje účel filmu. ()

Hanz_knife

Jak přijde na zombie, jako by snad režiséři ztráceli mozkové funkce, protože i tenhle film patří do kategorie "nevyužitý potenciál zombie filmu". Postavy se někdy chovají neuvěřitelně nelogicky a nevhodně. Panika, jasně, ale i tak to není uvěřitelné ani za mák. Zombie běhají jako Usain Bolt a šplhají jako kamzíci, navíc celá rodina není zrovna moc dobře zahraná a příjemná, Brada Pitta jsem po zhlédnutí filmu dobu nechtěl ani cítit.. ()

kura68

Nejsem jeden z těch, co mají rádi filmy s apokalypsovou a katastrofickou tématikou, tak moje první pocity byly ty tam. Ale odhodlal jsem se a dokopal se k tomu. Asi po 20 minutách jsem se pořádně do filmu zakousnul a opravdu jsem se bavil. Líbilo se mi, že Forster z toho neudělal přiblblej krvák o ničem. Film má parametry dobrýho filmu =) ()

fininka

Zajímavé vidět zombie apokalipsu z vojenského prostředí...Jen ti mutanti jsou moc rychlí...A jak se škrábali přes sebe na tu zed´ je taky trochu přehnané. Celkem zajímavý nápad s tím očkováním, ikdyž nevidím moc spásu v tom, že si někdo jako vakcínu píchne ptačí chřipku...Trochu nedomyšlené, ale koukatelné. ()

gu-staff

Filmonípalové, kteří v životě neviděli žádný film, protože všechno, na co se dívaj, okamžitě rozeberou na tak malý částečky, že se pak divěj: "že to nedrží pohromadě"...."nedává to smysl"......"katastroficky špatný scénář".....holt tenhle film nedocení. Je mi jich líto, protože jde většinou o zakomplexovaný myší mozky, kteří si honí svoje (beztak zapomeníhodný) péro diskusí s podobnejma pacientama kožní kliniky nad hrnkem Maté Rancho v nějaký zasraný intelektuální kavárně v centru města. Pak se poplácaj po ramenou, a jdou doma na tajňačku koukat na Slunce, Seno....páč to je ta pravá česká řachanda. My ostatní si vychutnáme príma zombíky s Breďákem a skvělejma trikama a kamerou, a pak tomu dáme ty odpovídající hvězdy. Totiž štyry. ()

Vostok

Miluju zombie filmy a tenhle je dost dobrej , hlavni hrdina není žadnej terminator kterej vše roztříli a nikdy se mu nic nestane je to obyčejny člověk který se dostal zatraceně debilnís ituace ale zmákne jí na jedničku :-) Pita moc nemusím ale tohle se mu povedlo nebyl tam za nějakyho akčního hrdinu ale to vubec nevadí to okolí a atmosfera celeho filmu se oto už postarala :-) dobrej film jak prase fakt že jo:-) doporučuji a těším se na pokračování :-) ()

Pan_Kritik

Nejlepší Zombie film, který jsem kdy v životě viděl. Opravdu zombieci mohli vyhladit svět, né jako v seriálu Živí mrtví, kde se sotva hýbou. Přesně masakr, který jsem chtěl a potřeboval. Rychlí,silní a skákaví zombie prostě super. Brad Pitt, jako hlavní hrdina tam seděl a příběh byl epický a efekty, co byly ve filmu ty byly vynikající viz izraeslká zed´. Ale konec se mi moc nelíbil, protože pro takto epický film takový konec, no nevím, ale i tak si tento film naprosto zaslouží pět hvězdiček. Viděl jsem doma. ()

tyrs26

Čekal jsem úplně něco jiného a ne jenom kravinu o zombie ... Jsem opravdu velmi zklamán, ale někomu se film může líbit.... ()

Oggy007

Pro me neskutecny zklamani. Cekal jsem film ve stylu Epidemie, Nakaza apod. a nakonec z toho byla dalsi klasicka vybijecka zombie. Sice natocena zajimavejsim zpusobem, ale to nic nemeni na tom, ze tento film spadl do podprumeru a nezachranuje ho ani Brad Pitt v hlavni roli ()

Jason13

Tak trochu jiný (ale hodně solidní) zombie film. S Pittem v hlavní roli nemám nejmenší problém.. Osobně mi nejvíc sedla až napínavá "laboratorní" část. Akční sekvence nebyly špatné, ale místy trochu chaoticky natočené. Trochu mě překvapilo úplné minimum krve, střev a podobných ošklivých věcí. Kdykoliv to zombie dostane do hlavy, následuje rychlý střih nebo se kamera dívá pro jistotu úplně někam jinam. Ne že bych si na takových věcech přímo zakládal, ale například scéna kde Brad nemůže vytáhnout páčidlo z hlavy zombíka si o nějaký ten nepěkný detailní záběr přímo říkala. :) Film jako celek ale drží pohromadě. Pokračování se rozhodně nebráním, naopak ho budu natěšeně očekávat.. ()

iceworld

Naučili sme sa že v lietadle sa stačí pripútať a prežijete čokoľvek, že počas letu nevadí keď hádžete po lietadle granáty a že nech Vám lietadlo stroskotá kdekoľvek tak vždy to je vo vzdialenosti ktorú v pohode prejdete aj na pešo a to dokonca aj s prepichnutou brušnou dutinou. Avšak keď si odmyslím túto lietadlovú časť a dvoch doktorov pri ktorých sa nam hlavný hrdina prebudil vo Walese ktorý boli obaja "creepy as hell" to bola veľmi slušná jazda okolo sveta ktorá má potenciál aj na obsiahlejšie spracovanie preto ma veľmi potešilo že sa chystá aj pokračovanie. Rovnako veľmi zaujímavá mohla byť aj bitka o Moskvu a bezzubý Korejčania z KĽDR. ()

jurica13

Podle mého názoru je to jeden z nejlepších apokaliptických zombie filmů. Role Garryho Lana byla velice dobře ztvárněna Bradem Pittem, který tuto roli zahrál doopravdy dobře. Je to jeden z mála filmů do kterého jsem byl po celou dobu trvání vážně zažrán. Příběh byl plný napínavých scén hlavně ke konci snímku. ()

Scaevola

Upřímně jsem se obával horšího vyznění i zpracování, tudíž jsem vlastně nemohl být zklamán. Z pohledu divákova vše funguje tak, jak je předpokládáno, byť jsem celou dobu čekal na finální bitvu, která nepřišla byvši nahrazena osobnějším dramatem, jež dle mého názoru B. Pitt nedokázal patřičně podat. Nehorší jsou prohřešky proti logice fikčního světa, která až příliš okatě (a nejsem si jist, nakolik to je u "celosvětově katastrofického" snímku záměr) sklouzává k one-man show, přičemž se všechny klíčové události dosti uměle a šroubovaně odehrají v přítomnosti hlavního hrdiny - to může bohužel znamenat pouze dvojí: Buď je hlavní hrdina smolařský postrach nevědomě ničící i poslední zbytky světa, nebo se scénaristé někde přepsali. ()

marrrrian

Brad Pitt vyzerá ako Thorov pokrvný brat, jeho žena ako krajšia verzia Gluma a ich ratolesti ako železná gula na nohe, ktorá má za úlohu hneď zo začiatku, trochu umelo hnať napätie na určitú úroveň. Našťastie rodinka nájde svoje bezpečie na vojenskej lodi, kde ju konečne môže príbeh viac menej opustiť a odkiaľ sa Brad už sám, neohrozene vydáva na cestu svetom, ako jediná šanca na záchranu. (Aká náhodička, však? Ale zvykli sme si už na horšie Béčka...) V ceste mu stoja kvíkajúce hordy odpudivých antigravitačných zombíkov, ktorí majú očividne nefalšovanú radosť z pohybu. Nákaza sa šíri, bezpečné miesta ani neexistujú a dejom pomaly prestupujú náznaky riešenia apokalypsy. Po pár šťastných náhodách sa film i jeho postavy tak nejak prebojujú davmi nemŕtvych šprintérov k záveru, ktorý zvoľní tempo a hrá skôr na hororovú atmosféru, čím zmení katastroficko-akčný ráz na boj malej skupinky o prežitie, z ktorého už sála pocit, že o niečo ide... Konkrétne ide o zmes všetkého, (na mnohé spôsoby) čo človek môže robiť so zombíkmi, vojakmi, civilistami a digitálnymi efektmi. Vyslovene nenadchne, pozornosť si udrží, ponúkne pár dobrých scén, rovnako tak prázdnejšej výplne a ponúkne celkom podarené rozšírenie zombie tématiky. ()

Wencza

Soráč, ale pro mě jen film plný klišé. Za celý film nebyla scéna, která by mě pohltila. Bohužel ani Pitt to nezachránil. ()

Miko55555

Zaujímavý survival film, ktorý mal ambície na to byť najlepším zombie filmom. Má slušné tempo, no ku koncu spomalí a nechá to najkrajšie čo si vie človek pri filme predstaviť - otvorený koniec, čiže žiadny koniec. Film často strieda úžasné a zaujímavé tempo s pomalšími a nudnejšími scénami. Viditeľne kvalitný, ale niečo tomu rozhodne chýba... ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech