Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

Lefiath odpad!

Čistě z principu, protože jsem první četl knihu. Zdá se, že jsem jeden z mála, co vůbec o knize slyšel, protože kdokoliv, kdo četl knihu, se musí při sledování téhle pitomosti cítit trapně, protože si to bere hlavně jméno. Není to adaptace. Samo o sobě to není zlé, ale pokud se na to někdo podívá s tím, že čeká myšlenky z knihy, zdrojový materiál, tak bude silně zklamán. Popcornový film ze skvělé knihy, která ho zašlapává ve všech ohledech. Pokud by se to jmenoval nějak jinak, tak tři hvězdičky. Rozhodně je to koukatelné, pokud o knize nemáte ponětí. A přicházíte o hodně. ()

Kozlowski8

Svět je postupně ovládán oživlými mrtvolami. Obrana proti nim je neúčinná a jediný způsob, jak válku vyhrát, je najít zdroj nákazy... Velice strhujícím způsobem natočený snímek, který má tempo od prvních sekund. Už úvodní scéna v koloně vozidel - to je mazec. Tato pasáž, společně se scénou, kdy zombíci dobývají vysokou ochrannou zeď v Jeruzalému, patří k nejpůsobivějším v celém filmu. A ani to ostatní mezi tím nebyla žádná jalovina. Naopak - zombíci nenechali diváky ani na chvíli v klidu. Přesně tak si představuji moderní akční podívanou. 90%. ()

LeePriest

Mírné zklamání, asi proto, že mé očekávání bylo příliš velké. Filmy o zombiích bývají většinou jednoduché béčka, tady už první ukázky vypadaly, že tentokrát to bude propracovanější než obvykle, a když tam navíc hraje Brad Pitt, čekal jsem velkolepý zážitek. Ten to sice není, zombie se sice nejdřív prudce valí po tisících, ale je to většinou celkem suché, bez nějakého napětí, pak následuje okamžik stylu "ve tmě a potichu", když si však vzpomenu na atmosféru z Vetřelců, tak to bylo taky jiné kafe. Pokud vás však baví filmy typu Úsvit mrtvých nebo Resident Evil, doporučuji se alespoň 1x podívat. ()

bonovox

Poctivé filmové remeslo. Forster opäťdokázal perfektne podať naoko banálny príbeh a vyždímať maximum z daného príbehu. Brad Pitt je v hlavnej úlohe fantastický. Už sa teším na plánované pokračovanie. ()

Ironhead

Rozhodne lepsi ***, skvela zanrovka. Nejlepsi jsou "velke" sceny utoku ve mestech a nocni destiva "navsteva" na korejske zakladne. Necekal sem moc a bavil sem se temer celej film. *thumbs up* ()

CaptNemo

Brade, máš tohle zapotřebí? Tohle je jen béčková záležitost z 90. let, které jsi propůjčil svůj áčkový obličej. ()

Desmi

Zombíky a podobný hovna nemusím, většinu těch filmů striktně odmítám. Se světovou válkou by to nebylo jiný, kdybych si předem přečetl o čem to je. Bohudík jsem to neudělal a měl jsem možnost vidět domácky založenýho Brada jak zase jednou zachraňuje lidstvo od naprostý sebedestrukce. Téma, který tu bylo už tisíckrát a stejně jsem měl pocit, že to je natočený jinak - nově. Celkem jsem se bavil a neshledal jsem jedinej důvod, proč tomu nenarvat plnej kotel.. ()

XI-XAO

Tak tenhle film má spád. Absolutně mě překvapilo jak rychle po samotném začátku se rozjel celý tenhle kolotoč s epidemií. Brad Pitt ještě ani nestihnul dát talíře od snídaně do myčky a už lidstvo začalo ztrácet jedno město za druhým. Navíc to je jeden z mála filmů o "zombie" na který se dá vážně dívat a ještě se u toho fajnově bavit a dokonce i občas slušně leknout. Za mě velká spokojenost. ()

Jayk19

Tak trošku odlišný snímek o živých mrtvých s Bradem P.Rozdíl od ostatních filmů se zombie je že Brad nemá jediný cíl a to utéct z nakaženého města,ale musí najít způsob jak zachránit před nakažením zbytek světa.Film je celkem pěkně udělaný i když často předvídatelný - už jen díky nenapadenému vojákovi kterého si zombie nevšímali jsem víc než tušil kde bude zakopaný pes.Každopádně jsem se u snímku nenudil ale extra zase nenadchnul.Pro mne lepší průměr - 65% ()

mucho3

Po "Úsvitu mrtvých" v režii Zacka Snydera z roku 2004 je to další "Zombie adrenalinová sprintovačka".Pro dnešní uspěchanou dobu tak výstižná,Brada Pitta bych v takovém typu filmu neočekával,ale i hvězda jeho formátu v tomto "áčkovém" hororu nijak neklesla.Film je svižná jízda globální apokalypsou.... ()

carlos.s

Tenhle film je úžasný! Líbil se mi, má hodně svižné tempo, díky kterému film uteče ani nevíte jak. To je možná důvod, proč někteří lidi říkají, že byl o ničem a absolutně nechápou jeho potenciál. Je pravda, že hodně velkou zásluhu na tom má Brad Pitt, díky kterému by tento film tak svkělý nebyl. Resp. by byl stále skvělý, jen ne superskvělý :-D ()

Santiago.

Z filmu plyne ponaučení, tedy rovnou dvě ponaučení: vypínejte si své (i satelitní) telefony a v letadle zásadně nepoužívejte ruční granáty. Nakonec jsem ke svému překvapení film se zombíky zvládl aniž mi přibyla nějaká ta vráska na čele. :) ()

Brenda.Ch

Dobrý film. Občas dávám tři hvězdy horšímu průměru, jindy lepšímu průměru. Tohle patří mezi ten lepší. Dobrý námět protkaný pravým americkým klišé, které ale neruší a zdaleka tak neprudí jako u jiných filmů. Super scéna s valícími se zobmies, to se mi fakt líbilo. Rozhodně doporučuji. ()

Polter1 odpad!

Veľmi chatrný film o zombie. Bezpochyby je Brad Pitt výborným hercom, ale v tomto snímku pretŕča, ako unavená vlasatá korytnačka. ()

Patr1k

Čo nadchne je vizuál, kamera a skvelá atmosféra - scéna na letisku za tmy a dažďa jedna z najlepší vôbec čo sa týka atmosféry (videné v kine). Priznám sa ale, že v tomto filme mi Brad Pitt vadil, nepasoval mi sem skoro vôbec, toto by bola rola napríklad pre Erica Banu alebo Gerarda Butlera - no musel by schudnúť kúsok a zbaviť sa toho šušlavého prednesu :) ()

kishi_SO

zase u mna ozili postapokalypticke sklony. Napatie od zaciatku, vlastne skoro az po samy koniec, stale sa nieco deje. Sympaticke postavy, akcia, hroza, vsetko spravne namiesane k dobremu zazitku z filmu. ()

TesterX

Zanr zombie survival se stale omila dokola a divim se tvurcum, ze dokazi vymyslet dalsi variace na tema = lidstvo se nakazi virem, ktery zpusobuje touhu po lidskych mozcich. Naposledy to imho dokazala Ja, Legenda, World War Z ale jen pleni vse ostatni bez nejake originalni vlny. Mix horrove akce a rodinneho dramatu vam pri takove delce muze zpusobit stavy mikrospanku, ktere nerozredi ani smradlavy zombik. /// TECH = *** / FILM = ** / DOJEM = ** // Celkem: **+ /// ()

halberdier

Společně s Dawn of the Dead od Snydera a 28 Days Later nejlepší zombie film. Konečně tento žánr dostal pořádný rozpočet a využil ho téměř do puntíku. A kvůli problémům, které pronásledovalo natáčení, můžou tvůrci díky výsledku a úspěchu právem cítit zadostiučinění. Davové scény napadení zombíkama jsou skvělé, film dobře funguje i v komornějších scénách. Brad Pitt nebyl špatný, ale do filmu mně moc neseděl. Za pokračování se zlobit nebudu. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech