Ebenezer je lakomý, starý lichvář, který nenávidí všechny a všechno, včetně Vánoc nebo svého synovce Freda. O sedm let později, je opět Štědrý den, Ebenezer odmítá Fredovo pozvání na vánoční večírek a odmítá přispět na charitu. Jde domů, kde se mu zjeví duch jeho zemřelého partnera, který ho varuje, aby se zřekl života lakomce a začal dělat pokání, jinak ho čeká v posmrtném životě tvrdý trest. Také mu řekne, že ho navštíví tři duchové. Stařec je vyděšený, ale nakonec tomu všemu moc nevěří. Jenže v noci se mu zjeví Duch minulých Vánoc, který ho bere na cestu zpátky v čase, do jeho mládí, kdy dal přednost penězům před láskou. Za další hodinu přichází Duch současných Vánoc, který mu ukazuje radosti a spokojenost všech, kteří milují Vánoce. Za chvíli přichází i Temný stín, Duch Vánoc budoucích. Ten bere Ebenezera do budoucnosti a ukazuje mu, co se bude dít po jeho smrti. Duchové Vánoc mu otevřeli oči a odkryli pravdy, kterým nikdy nechtěl uvěřit. Dřív než bude příliš pozdě, musí otevřít své srdce a odčinit všechno špatné, co v životě udělal. (TV Nova)

markuc

Bud jsem alergicky a uzavreny pred cimkoli spojeneho s vanoci anebo na me Zemeckisova animace pusobila docela "stare" - spatne zpracovane. Film jsem nevidel ve 3D a tak nejak na me pusobil celkem plytce - bez vyrazu, bez zajimavych pasazi a celkem jsem se nudil. Zemeckisova animovana tvorba je nejaka zvlastni pro me a neprisel jsem ji na chut (kdyz nepocitam Beowulfa). ()

ecceHOMMO

Už klasická rozprávka opäť raz niekym prerozprávaná. Tentoraz pánom Zemeckisom...neprekvapilo síce, ale ani nesklamalo. ()

DJ Rocco iNc

Bol som na tento film v kine a celkom som sa pobavil. Bol vianočný čas a tento film sa celkom trafil do atmosféry. Lenže na druhej strane som bol sklamaný z toho, že mal to byť film v 3D a keď som pýtal 3D okuliare, tak ma vysmiali, že nie sme v Bratislave :-) ()

kinghome

Čistej průměr. Ale ta animace se mi tak příšerně líbila,že musim dát za **** ale jenom kvůli tý animaci. Jináč by to bylo za jasný ***,protože to je opravdu jen šedý průměr. ()

Sokkk_y

Četl jsem knihu, viděl jsem divadlo, jen film ještě neměl u mě svůj vroubek. Teď před Vánocemi jsem si tedy dal svou malou osobní premiéru a jsem nadmíru spokojen. Perfektní grafika, ještě lepší hudba a skutečně realistické vykreslení jednotlivých charakterů, obzvláště u pana Vydřigroše. Do toho úžasná ukázka starého Londýna a chudiny z dob Dickense. Charlese miluji a Zemeckisovu úpravu také. God bless you! ()

LiborGondek

Dobré obsazení, výborná režie, exceletní hudba Alana Silvestriho a skvělý scénář, který se věrně drží originálu od Charlese Dickense. Hodnotím 85%. ()

flawi.f

Takové to, když forma zvítězí nad obsahem. Po vizuální stránce je film skvělý, příběhově je to nuuuuuuudaaaaaa! ()

Tyny

Nevím proč, ale je to asi nejnudnější animák co jsem kdy viděla. Upřímně jsem se u toho hodně nudila a doufala jsem, že až se nějak vžiji do příběhu, tak se moje pocity z Vánoční koledy změní, nezměnili. Dobrý námět, jenže v tomhle podání bylo vše naprosto zbytečné. ()

Helmutek

Já především nechápu, pro koho ten film byl natočenej. Koukat se na to jako dítě, tak z některejch scén budu mít vítr nadosmrti, pro dospělý to ale zase bylo moc dětinský a pro mě osobně vlastně ničím zajímavý (a třeba celej úsek s druhým duchem Vánoc byl vysloveně špatnej - tam jsem dokonce přemejšlel o tom, že film vypnu). Animace a efekty asi byly celkem fajn, ale rozhodně nic mimořádnýho. Námětem to je pohádka, dnes už navíc klasická, takže by mi nevadily ani nějaký klišé, závěrečný a lacině podaný moralitky (například o zlejch věřitelích a hodnejch dlužnících) tam ale Zemeckis fakt dávat nemusel. ()

Ryuuhei

K mým Vánocům neodmyslitelně patří i tento snímek pracující s nápravou zkaženého člověka. V první řadě, pohádka zůstává pohádkou, stejně jako zlý člověk zlým člověkem ve skutečném světě. A ani tři duchové, každý pojednávající o jiném časovém období, tento fakt nemohou změnit. Ale v rámci zdejšího fantasy podtextu to funguje a je to zkrátka jízda protkaná emocemi od začátku dokonce. Tedy, kromě již zmíněné výtky, bych dále zkritizoval lehce pomalejší rozjezd, slabší (leč nejakčnější) část týkající se třetího ducha a závěr naprosto pokažený převodem původně příběhové postavy na vypravěče. Jinak? Jak jsem říkal na začátku – film mi dělá společnost každé Vánoce a pokaždé s ním zažiju kolotoč emocí. A sem tam se i zamyslím nad svým vlastním životem a možným osudem. 90% ()

Lachtaan

Carreyho komedie vždy šly kolem mě, tenhle animák mě ale chytil za srdce okamžitě při prvním kontaktu. Dickens se proslavil především Oliverem Twistem, mně ale při slyšení jeho jména naběhne na mysl hlavně Vánoční koleda, jejíž příběh mě absolutně uhranul. V té knižní podobě jsem ji pořádně nikdy nezhltl, ta filmová je ale srdcovou záležitostí číslo jedna. Za dva měsíce to její období zase přijde, už nyní mám chuť si ji připomenout v teple postele s čajem u ruky. ()

Jizni Tlapa

K čemu je perfektně vymazlený vizuál, když dějově je to odflaknuté klišé??? Přesně tak......k ničemu... Sakramentsky škoda!! ()

Hillock

Já idiot si myslel, že mě čeká pěkná podívaná, leč Zemeckis natočil jednu velkou unuděnou pohádku. Škoda, že to nenatočil s živými herci. Film by měl vyšší hodnotu. ()

Sfinkter

Překvapivá adaptace Dickensovy klasiky ve strašidelném hávu pro dospělejší publikum, klidně si z tohoto filmu vytvořím vánoční tradici. ()

Beky

Film je za tři hvězdy, 3D přidává hvězdu navíc, na normální projekci bych nešel a ani nedoporučuju!! Bez 3D se jedná o průměrný film, s jasným příběhem, který nedokáže zabavit až do konce, stopáž 2h. je v tomto případě jistě přemrštěná!! Jednou větou: Děti nechte doma!! ()

Zdeňka

Vánoční příběh, který naladí do té správné atmosféry, tak trošku dojme a zároveň i pobaví, ale dle mého názoru je určen spíše pro starší publikum. Některé scény zrovna nejsou určeny pro dětské oči, jak jsem se i přesvědčila na pár tvářičkách v kinosále. Což je právě velké mínus tohoto snímku, Zemeckis zamýšlel určitě něco jiného a ono se mu to tak zvrtlo. Ale uznejte duch budoucích Vánoc by klidně mohl konkurovat Samaře z Kruhu. ()

LadyDevil

Tady toho nebude moc na popisování a dojmy. Typicky naivní pohádka, kde se vlk změní v beránka a na konci se celý svět raduje...pár scének bylo ale celkem vtipných a na to, že je to animák a já animáky nerada, se mi celkem líbilo zpracování. Akorát pozor na to, pokud chcete brát do kina ty nejmenší - pár záběrů je tam pro děti celkem děsivých, někteří duchové stojí za to :-D ()

KitFisto

Temný začátek mě dostal, prostředek filmu mi připadal celkem nudný a zdlouhavý a konec byl zas fajn. Hlas Jima Carreyho sedi uplně 100%. ()

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (více)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (více)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli