Ebenezer je lakomý, starý lichvář, který nenávidí všechny a všechno, včetně Vánoc nebo svého synovce Freda. O sedm let později, je opět Štědrý den, Ebenezer odmítá Fredovo pozvání na vánoční večírek a odmítá přispět na charitu. Jde domů, kde se mu zjeví duch jeho zemřelého partnera, který ho varuje, aby se zřekl života lakomce a začal dělat pokání, jinak ho čeká v posmrtném životě tvrdý trest. Také mu řekne, že ho navštíví tři duchové. Stařec je vyděšený, ale nakonec tomu všemu moc nevěří. Jenže v noci se mu zjeví Duch minulých Vánoc, který ho bere na cestu zpátky v čase, do jeho mládí, kdy dal přednost penězům před láskou. Za další hodinu přichází Duch současných Vánoc, který mu ukazuje radosti a spokojenost všech, kteří milují Vánoce. Za chvíli přichází i Temný stín, Duch Vánoc budoucích. Ten bere Ebenezera do budoucnosti a ukazuje mu, co se bude dít po jeho smrti. Duchové Vánoc mu otevřeli oči a odkryli pravdy, kterým nikdy nechtěl uvěřit. Dřív než bude příliš pozdě, musí otevřít své srdce a odčinit všechno špatné, co v životě udělal. (TV Nova)

H.Gordon

Vánoční koledu od Zemeckise jsem si zamilovala od první chvíle. Líbí se mi provedení, vizuálnost, hororové prvky. Je to příjemně Vánoční. ()

lucascus

Možná jsem v nějakém příšerném sentimentálním rozpoložení, ale Vánoční koleda mě dostala. Příběh Dickense znám, ale vždy mi to připadalo jako americký kýč (k čemuž přispělo především zpracování s Mickey Mousem), ovšem tahleta parádní animace, výtečná hudba a srdceryvný příběh udělají své. A hlavní rolí zde mají především Vánoce, a ty já prostě miluji. ()

lykan9

Začátek vypadal velmi zajímavě, obzvlášť když jsem zjistil, že bude Vánoční koleda trochu i strašidelná. O to větší bylo následné zklamání. Osobně jsem se velmi nudil a pokud budu mít příště na výběr, tak opět sáhnu po Polárním expresu. ()

VanTom

Zemeckis dokonale vybalancoval bezmála hororový úvod, ovšem následné napravování zapšklého, sobeckého, škudlivého starce třemi duchy se mu už sypalo pod rukama. Zejména veškeré zběsilé létání a utíkání, vepsané pro udržení pozornosti menších diváků, sem zjevně nepatřilo. Proto jsem se ke konci, i přes brilantní technickou a výtvarnou stránku animace, již moc nebavil. A zpětně mě zarazilo, že o duchovní, resp. náboženské podstatě Vánoc nepadlo jediné slůvko, všichni je bujaře slavili (museli, jinak by je orazítkovali jako podivíny :-)) "jen" z důvodů lásky, rodinné sounáležitosti a dobročinné pomoci potřebným. ()

Sany33

Príbeh: Vizuálne prerozprávaný román Charlesa Dickensa o zatrpknutom starcovi Ebenezerovi, ktorého až duchovia Vianoc prinútili zmeniť životné hodnoty. Herecké obsadenie: K tejto sekcií sa nemôžem vyjadriť nakoľko som to nevidel v pôvodnom znení ale čo sa týka Slovenského dabingu tak ten bol z môjho pohľadu na jednotku. Prevedenie: Grafické spracovanie je nadčasové a nestráca lesk ani dnes napriek roku vzniku. Pocity: JE to síce rozprávka ale nie je priamo cielená na najmenších divákov. JE tam veľa strašidelných prvkov a ponaučenie je tiež na zamyslenie skôr pre dospelého ako pre dieťa. Pridaná hodnota: Silné posolstvo, ktoré v sebe nesie predloha prinúti sa zamyslieť nad hmotnými vecami. Či nie sú náhodou pominuteľnejšie ako duševné vlastníctvo človeka. 84% ()

Scar

3D podanie je skvelé a úchvatné. Premýšľam, či si zvyknem znovu na 2D. Konečne dostávajú textúry a polygóny dušu. Toto dielko sa pridáva do rodinky umeleckých animákov. ()

JekoRek

jajaj tenhle rok je to s animákama nějak až přehnaně dobrý. Škoda dabingu pač bych chtěl slyšet Carryho a Oldmana. P.S. Nejlepší je 1. duch - takovej malej uchyl. 90% ()

Bagr_007

Chvílemi dosti depresivní, takže děti nechte doma. Ale jinak pro mě velmi příjemné překvapení a asi to nejlepší ze Zemeckisových animáků. Pořád bych si ale moc přál jeho návrat k hraným filmům. ()

blackJag

Pro dospělé zbytečně rozlítané, tedy dětské, pro dětského diváka (v sále se nejedenkrát ozvalo ono děcky bezradné "Proč maminko...?") zase příliš temné, tedy dospělé, ale za sebe nemohu říct, že bych se většinu filmu nebavil. Jen ten konec bych si představoval silnější a méně zkarikovaný. Vánoční atmosféře nehrozí však žádná újma, na to je Zemeckis naštěstí příliš renomovaný a zkušený (jako u obou případů předtím je i tentokrát škoda, že film není klasicky hraný, třebas s velkou dávkou CGI). Pro českého diváka samozřejmě další újma ve formě dabingu, který není apriori špatný, jen při podobném obsazení jednoduše zamrzí. 70% ()

Gerret

Byl to takový průměr určitě je plno jiných lepších animovaných filmů a mě tohle prostě moc nesedlo. Dal jsem za to 200 Kč + popcorn. No aspoň jsme si pak spravili náladu tím že jsme šli asi za hodinu na Zombieland který byl na můj vkus lepší. No jako předloha z knihy od Dickensona to ušlo a ten sobec se jim poved no hlavně že se na konci napravil. Hodnocení 55%. ()

Guzo

Pohádka pro děti? To fakt ne.. Vánoční koleda v tomto podání je takřka hororová podívaná (no, to zase přeháním) s krásnými animacemi a pekelnou atmosférou. Hlavní postava v podání Jima Carreyho je jistě nezapomenutelná, jen je škoda, že jsem film neměl možnost vidět v 3D v kině. I český dabing je prý výborný, tak snad se mi na něj někdy poštěstí narazit. 7/10 ()

Vironey

Předlohu neznám, ale ten příběh, jak je podán tady, je naprostá obludnost, která u mě vyvolala dávivý reflex - především rozjuchaný konec, kdy odporný protivný stařec "prozře" a v úplně poslední scéně nese malého mrzáčka na ramenou, jenž vykřikuje "Bůh žehnej vám všem!" No fuj... Nejedno americké srdce se jistě dojme, ale mě tahle prvoplánová slizká "pohádka" vážně znechutila. Animace pěkná, atmosféra místy komicky strašidelná - za to jsou ty dvě **. ()

Kalidor_

Tato pohádka se stala mojí kultovní vánoční. Vizuální stránka je skvělá, ale to už se u dnešních animáků tak nějak očekává. Rozhodující je co se pomocí této pokročilé počítačové grafiky znázorňuje. A to je právě to co mě nejvíc na "Vánoční koledě" okouzlilo - vánoční atmosféra Londýna 19-tého století, zkrátka prostředí kde se příběh odehrával i příběh samotný ve mě nechal krásný vánoční zážitek. Některé momenty si mě získaly i svou tísnivou atmosférou (setkání s mrtvým kolegou, smrťácký duch budoucích Vánoc). Jsem rád, že Robert Zemeckis nezanevřel na vánoční animáky po slabším Polárním expresu, a vytvořil tuto adaptaci Charlese Dickense, dííky! ()

Siri69

Další krásné zpracování Vánoční koledy !!! Zemeckis hodil příběh do trošku vážnější role... Animace jsou super a líbí se mi jak si jsou například Jim Carrey nebo Colin Firth strašně podobni !!! :-) 4* ()

Autogram

Je úžasné sledovať, kam sa animácia už pred pár rokmi dostala. Herci pomaly budú zbytoční, keď hraný film bude možné vytvoriť aj bez nich, a už aj také problémové scény ako tanec, smiech a jemná mimika tváre sú úplne realistické. Bohužiaľ tento film je len ukážkou technických možností, a to, že chamtivosť je hnusná vlastnosť a zvlášť na Vianoce, nestačí na solídny príbeh o napravenom hriešnikovi. ()

vyfuk

Asi se primárně logicky hodí k Vánocům, ne úplně ke konci horkého léta. I tak oceňuji skvělou animaci. Příběhově vzato jde o oživení kousku, který je vyprávěn již několik stovek let a vždy to tak nějak fungovalo. Je hlavně zvláštní, že u hlavní postavy, vidíme progres v podstatě hned. Je to bojácná osoba, která se začala lepšit okamžitě, když jenom se ji nezdála klika u dveří. S takovým císařem z Není král jako král to bylo mnohem těžší. I tak zde mluvíme o skvělém počinu pro děti a přínosným kouskem. Ne ovšem dokonalém. ()

iantomasik

Problém tkví hlavně v tom, že tenhle film dost nefér klame tělem. Ačkoliv se tváří jako dětskému diváckému publiku otevřený (o čemž by svědčil i český dabing) nedělám si iluze, že malé děti ví, co jsou to robotárny, či co znamená pomni. Navíc je rozjezd dost zdlouhavý a na dětskou pozornost náročný, nemluvě pak o tom, že jsem se u filmu bál i já, a co pak takový pěti letý capart, ale jen do nich:) Jinak nemám vážnějších výtek, je to jímavé, skvěle to využívá možnosti třetího rozměru a i tou Vánoční atmosférou to na člověka dýchne. ()

HomeAlone

Velmi slusna vianocna rozpravka so stipkou cierneho humoru , ktorej by som akurat vytkol pregycovane sretnutia s duchmi a nebyt toho , jednalo by sa o spickove spracovanie vianocnej koledy s dokonalou atmosferou . PS: aj napriek tomu , ze to bolo graficky dotiahnutejsie , tak to pre mna skvely Polarny expres neprekonalo ()

Pecival

Levičácká báchorka o tom ktera zlý kapitalista k rozumu přišel a poznal pravé hodnoty v životě:) Podpořená hlavní myšlenkou takového kalibru jako že je lepší rodinu mít než nemít. Zemeckis samozřejmě není žádný břídil a grafická stránky je povedená (až na pár samuúčelných scén nebo honiček). Každopádně závěr v podobě juchajícího, vilného staříka byl přímo z říše pekel. ()

VooDoom

Tak jsme si udělali s přítelkyní takové malé Vánoce koncem března :) .Musím přiznat, že se mi to hodně líbilo, hlavně po grafické stránce.Jednotlivé průlety Ebenezer Scroogeovým životem byly opravdu moc krásně udělané.Těším se, až tento film uvidím na televizních obrazovkách... ()

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (více)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (více)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli