Ebenezer je lakomý, starý lichvář, který nenávidí všechny a všechno, včetně Vánoc nebo svého synovce Freda. O sedm let později, je opět Štědrý den, Ebenezer odmítá Fredovo pozvání na vánoční večírek a odmítá přispět na charitu. Jde domů, kde se mu zjeví duch jeho zemřelého partnera, který ho varuje, aby se zřekl života lakomce a začal dělat pokání, jinak ho čeká v posmrtném životě tvrdý trest. Také mu řekne, že ho navštíví tři duchové. Stařec je vyděšený, ale nakonec tomu všemu moc nevěří. Jenže v noci se mu zjeví Duch minulých Vánoc, který ho bere na cestu zpátky v čase, do jeho mládí, kdy dal přednost penězům před láskou. Za další hodinu přichází Duch současných Vánoc, který mu ukazuje radosti a spokojenost všech, kteří milují Vánoce. Za chvíli přichází i Temný stín, Duch Vánoc budoucích. Ten bere Ebenezera do budoucnosti a ukazuje mu, co se bude dít po jeho smrti. Duchové Vánoc mu otevřeli oči a odkryli pravdy, kterým nikdy nechtěl uvěřit. Dřív než bude příliš pozdě, musí otevřít své srdce a odčinit všechno špatné, co v životě udělal. (TV Nova)

Streeper

Já tenhle film tak moc miluji! Vždycky mi připomene, že se blíží Vánoce, navíc je to dle mého názoru nejlepší filmová předělávka Vánoční koledy od Dickense a velmi věrná. Také se mi na filmu líbí, že je natočený jako animovaný, ale zůstala podoba herců, jenž role ztvárnily. Je to zábavné, napínavé a hlavně děsivé. ()

Crawler-D

Zemeckis nezklamal jako vyprávěč a pojal Vánoční koleda tak dickensovsky, jak to jen šlo. Krásně ztvárněný Londýn a vánoční atmosféra, Jim Carrey exceluje v roli mrzoutského "Vydřigroše". Animace je na neskutečně vysoké úrovni, nicméně je pochopitelné (a Zemeckis to chytře využívá), že nejlépe zanimovaná je figura Scrooge, ostatní nejsou tak dokonalí, ale díky celému ladění jim to odpustíte. Co ale odpustit nelze, je přibližně prostřední část s duchem přítomných Vánoc, kdy plynulost a krása vyprávění poněkud drhne těžkopádností a útlumem chytře používaného efektu 3D. ()

humanbeing

Úchylná pohádka s ještě úchylněji nadabovaným duchem. Za pade do kina to ještě jde, ale za plnou cenu bych asi začal v kinosále panikařit. Jedinej klad byl Jim Carrey. ()

Amroth666

____ Lepší čtyři hvězdy!!! ____ Filmy od nesmírně populárního režiséra Roberta Zemeckise mně hodně přitahují. Vybírá si skvělé téma, které jediný on dokáže naplno zrežírovat. Je to ten typ režiséra jako třeba takový Frank Darabont. Ten má zase v repertoáru Kingovu duši a je jí dokonale odevzdán. Pak taky vidíme nějaké výkony. Hned od začátku smekám před lahůdkovou hudbou Alana Silvestriho. Minulý rok jsem A christmas Carol propásl, takže jsem se rozhodl, že si počkám s prvním přehráním filmu až do dalších vánoc. Je přesně 12.12.2010 a to je skoro ideální chvilka pro vánoční animovaný Zemeckisův Disney film. Disney filmy mají širokou základnu a mají spoustu nápadů, z kterých si mohou vybírat. Je ale pravda, že nápady docházejí. Není to jenom u Disney, ale třeba v jiných filmech a jejich žánrech nebo třeba v hudbě. Disney ale každým filmem zlepšuje svojí kvalitu a je to stále nejlepší animovaná značka všech dob. Příběh tohoto filmu je dobrý, ale nepatří k těm nejlepším. Je to typický, stručný a rychlý animák s rychlými akcičkami, který poukáže na chyby v životě a dá jednomu starému nezbedovi(Jim Carrey) druhou šanci. Je jen na nás, jakou si uděláme minulost. Je ale hodně důležitá pro náš další život. ____ Tento chlapec je Ignorance. Toto děvče je Chtíč. Tys byl oběmi. ____ OST 5/5 ____ ()

zuzinka2

Film, který vás příjemně naladí na Vánoce, ale do knižní předlohy má bohužel daleko. Začátek výborný, velmi se mi líbil duch minulých Vánoc, druhá půlka trochu horší. Srovnatelný s Zemeckisovo předchozím filmem Polární expres. Viděno v televizi. ()

DruidKarel

1040. hodnocený film: Určitě se jedná o pěkně zpracovanou pohádku, kde si děti i dospělí uvolní myšlenky a přenesou se do vánočních časů. Samotné zpracování filmu je bez výtky, ale ten příběh... Příběh je prachobyčejný a naprosto předvídatelný. Prostě tu máme jednoho mrzutého, starého muže, který začne pociťovat ducha Vánoc a převrátí své myšlení vzhůru nohama. 3* jsou proto jen průměrným ohodnocením pro průměrný film a tedy i dostatečnou odměnou. 3* ()

dubinak

Vánoční zklamání. Asi tak bych popsala výtvor Roberta Zemeckise, jež má na svědomí ne zrovna špatné snímky, ba dokonce kultovní kousky. Při prvním pokusu jsem u filmu usnula, na podruhé už jsem vydržela mít oči otevřené po celou dobu. Bohužel je příběh docela nulový, nudný a ani ne nijak poutavý. Osobně nejsem ani na tuto formu grafiky, která mi příjde tak nějak ošklivá a odpudivá. Nemůžu ale vytknout úplně všechno, film hýří na konci kouzelným optimismem a najednou mě trochu ta vánoční atmosféra taky trkla. Musím pochválit i pěkný soundtrack. Pro mě je ale pořád lepší volbou na vánoční relax podceňovaný Grinch. Tři slabé. ()

C0r0ner

Velmi dobrý příběh, potemnělá atmosféra a perfektní animace dělají z tohohle filmu velmi nadprůměrnou záležitost. Až na Polární expres je pro mě Zemeckis špičkový režisér a i s Vánoční kolenou nešlápl vedle. Ty pátou hvězdičku ze mě sice vydolovat nedokázal, ale myslím si, že se za tenhle kousek stydět nemusí. 85% ()

Wormboy

Moj prvy skutocny 3D film v kine a musim povedat, ze som z vizualu bol naozaj milo sokovany. Zemeckis ma nove technologie rad a vo Vianocnej kolede do skutocne vidno. Notoricky znamy pribeh nema zmysel komentovat, len mi paradoxne miestami vadili podla mojho nazoru zbytocne 3D prelety, pady a pod., ktore film vzhladom na obsah neumerne predlzovali. Pokial ide o dabing, je to skutocnost, kvoli ktorej zrejme velmi dlhy cas (po velmi dlhom case) nenavstivim kino s filmom, ktory bude predabovany a teda asi u mna padaju zrejme vsetky ostatne 3D filmy....ech...najma 3D Avatar...skoda, ale slovensky dabing uz skutocne nemam zaujem v dohladnej dobe pretrpiet.3,5/5* ()

campix

Zemeckis má už své nejlepší filmařské roky za sebou, ale díky pitvoření jima, které má sve kouzlo i v digitální podobě, je to neskutečně poutavá podívaná. Bavilo mě sledoval cestu Scrooge k napravení. 4 hvězdy ()

Andre3000

Další povedený kousek od Roberta Zemeckise. Tentokrát si vybral prvotřídní dickensovský materiál, který náležitě zpracoval. Výsledek je opravdu dobrý a mimo samotné animace nabízí snímek i mnoho emocí. ()

pufina

Sice Vánoce a svátky spojené s nimi nemám příliš ráda, ale musím přiznat, že Vánoční koledu si i na Vánoce pustím (společně s filmem Legenda o Vánocích), příjemně mě to naladilo. Cestování v čase s duchy bylo nádherné, obzvlášť část se Stínem byla krásně tajemná a měla nádech strachu.. ()

Pajky3

Docela strašidelná verze Dickensovi klasiky. Před pár lety jsem na ní byl dokonce i v kině a věřím, že jsem si jí díky efektům užil o něco víc než při repríze na notebooku. ()

pakobylka

Komedie ??? A ještě k tomu rodinná ??? Ani náhodou ! Robertu Zemeckisovi se podařilo stvořit nadmíru ponurý animák s takřka hororovými prvky, který je jako vánoční pohádka pro dětského diváka prakticky nepoužitelný, neboť víc než co jiného vzbuzuje když ne přímo děs a hrůzu, tedy alespoň neurčité obavy z nadcházejících svátků, během nichž prý máme prožívat - a rozdávat štěstí a veselí. Jakoby chtěl vztyčit varovný prst a zvolat: Běda nám, když tak činit nebudeme ! Navíc: 1) Prakticky jsem se nedozvěděla, co Ebenezera Vydřigroše formovalo, z jakého důvodu býval v dětství o vánocích opuštěný - co vlastně provedl, že ho stihl tak krutý trest ... a proč se následně upnul ke hromadění finanční hotovosti, kterážto činnost pro něho představovala cosi jako životní poslání; 2) Jistě, stal se lakomcem s tvrdým srdcem ... ale byl také starcem - a nebylo pro mě zrovna příjemné sledovat, kterak je vláčen sváteční nocí jen tak v nočním úboru ... 2,5* ()

Juto

Celý film je temný a pochmúrny. Čo mi až tak nevadilo, ale príbeh má nebavil už po chvíľke som vedel ako to všetko skončí a to mi nepomohlo vžiť sa do príbehu. 4/10 ()

Maty85

Výtečně sem se bavil. 3D provedení naprosto vynikající. Dabing celkem v pohodě a Zemeckisovo temné pojetí tohoto animáku úžasný. ()

c.tucker

V českém znění: Jaroslav Kaňkovský - Jim Carrey (Vydřigroš), Miroslav Hanuš - Gary Oldman (Rastr), Lukáš Jurek - Colin Firth (Fred), Jan Vlasák - Gary Oldman (Vodral), Jan Šťastný - Jim Carrey (Duch Vánoc přítomných), Mojmír Maděrič - Bob Hoskins (Čepička), Zuzana Kajnarová - Robin Wright Penn (Belle), David Vejražka - Jim Carrey (Duch Vánoc minulých), Stanislav Lehký - Bob Hoskins (Josef), Ludmila Molínová - Fionnula Flanagan (Dilberová) +++ Počáteční atmosféra byla úžasná, ale trošinku jsem se nudil než jsem se dostal do tempa, ale v okamžiku příchodu duchů se rozjela super jízda, i když toho lítání by nemuselo být tolik, hlavně s duchem současných Vánoc. Animace je senzační, škoda, že jsem to neviděl ve 3D. ()

mortak

Další ze Zemeckisových kompromisů. Natočil totiž Dickensův příběh věrně, nesnažil se ho násilně rvát do škatulky rodinná zábava, jak je to u značky Disney zvykem (Quasimodo s happy endem či Burtonova necarollovská Alenka, když zmíním ty největší zrůdnosti), ale na druhou stranu diktát komerce je neúprosný, a tak je všechno až nepřirozeně rozpohybováno, a díky tomu, že se hlavně musí co nejvíce létat, utíkat či padat, filmu chybí skutečná síla Dickensovy povídky. Ovšem Carrey je skvělý Scrooge a Zemeckis umí točit filmy, takže rozhodně nejde o ztracenou hodinu a půl. ()

Šimpy

Boba Zemeckise mám rád, Jima Carreyho taky, nemluvě o ostatních hercích v tomhle spektáklu. Ano, správně, spektáklu. Nemohu to nazvati jinak, tenhle film se moc nepovedl. Všude je pouze Jim Carrey a jeho exhibice, ale veškeré kouzlo, které je v původním příběhu se v záplavě efektů a triků vytratilo. Jasně, nedá se tenhle příběh vyprávět pořád dokola a já mám silnou fixaci na verzi s Patrickem Stewartem. Jen občas na mě vykouknou emoce, které cítím při čtení originálu. Souhlasím s freddym a jeho komentářem. Kdyby aspoň ten Jim nehrál ty duchy.... ()

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (více)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (více)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli