V druhém celovečerním dobrodružství se budou naši animovaní hrdinové Fry, Bender, Leela, Profesor Farnsworth, Dr. Zoidberg a byrokrat 34. stupně Hermes Conrad snažit spravit trhlinu v časoprostoru, skrze kterou do našeho vesmíru pronikl obří chapadlovitý vetřelec s podlými úmysly a nadpřirozenými schopnostmi. Lidem na Zemi vnutí nové náboženství, do jehož čela se jako slepý k houslím dostane Fry, který obyvatele Země přesvědčí, aby "modrou planetu" opustili a vydali se na cestu do nebe... Zemi tak ovládnou roboti, v čele s nikým jiným, než Benderem.
Tento film je druhým v řadě z připravované čtveřice. Zbývající dva mají být na DVD trh uvedeny v letech 2008 a 2009. (havLord)

Carbo

Pro mne lepši než Bender big score. Příběh který mě vzal za srdce. Byla tam láska, osamění, rozchody, nevěra, shledání,svatba,intergalaktický sex, penisoidy, Liga robotů, duel. Perfektně mě to emočně uspokojilo. Co víc si přát od animáku. ()

melloun

Díval jsem se na to ihned po shlédnutí Futurama: Bender's Big Score a musím říci, že se mi tento filmový díl líbil o trošinku více. Děj byl zajímavější a držel víc pospojitě než u předchůdce. Na 5* to však stále nebylo. Tak snad příště. ()

Meteorista

Pokračování rozporuplné filmové Futuramy dopadlo nad moje očekávání. Potěšila 1. čtvrtina filmu, kde jsou vtípky řazeny pěkně za sebou a člověk se směje jak na běžícím páse. Problém nastane v polovině filmu, kde vtipy dochází a člověk se jen tak usmívá s očekáváním, kdy už se zase objeví nějaký ten lepší vtípek. Toto očekávání vydrží až do konečných titulků, kde je navíc totálně překroucený a vykonstruovaný příběh doveden do absurdity. Autoři vařili z vody a je to vidět. Takto uměle nelogicky napasovaný zvrat a vyústění děje jsem dlouho neviděl. I přesto ale Milion a jedno chapadlo nedopadlo nejhůř; ale doufám, že příští film bude lepší. ()

Gastovski

Oproti předchozímu filmu velký kvalitativní posun. Příběh je stravitelnější a hlášky se jen sypou (aby ne, když větší prostor dostane Zapp Brannigan). Ve Futurama filmech to bude asi jako ze seriálem: některý díl je přímo boží, dalších pět je k uzoufání nudných a suchých. 95% ()

Natix

První dvě třetiny filmu se ohromnou kadencí neskutečných fórů, hlášek a nápadů můžou směle měřit i s nejlepšími epizodami seriálu, až už jde o deathball, Coleenin dům, oba obřady na Kiffově rodné planetě, krátkou epizodku z All My Curcuits a vůbec skoro všechny scény s Benderem. Ovšem od chvíle, kdy se Yivo stáhne ze Země, vtipů pomalu ubývá a důraz přechází na hlavní příběh, který mi ale přišel docela podivný a nedomyšlený, až do samotného konce jsem čekal na nějaký zásadní zvrat, který by tomu celému dal nějaký větší smysl, bohužel se tak nestalo. Přesto jsem se u filmu náramně bavil, pravděpodobně víc než u prvního, i když seriálový formát přeci jenom Futuramě sluší víc. ()

Rado-KE

prva polovica filmu je jedna z najlepsich futuram vsetkych cias, avsak postupne sa mi zdal ku koncu menej prepracovany humor no ostalo to na akceptovatelnej priemernej hladine. ()

HyneX

Pravda, že seriál byl o trochu zábavnější, ale The Beast with Billion Backs je i tak poměrně nabitá klasickými vtípky a pokud máte aspoň trochu rádi Futuramu, tak stojí za shlédnutí. Dávám čtyři hvězdy, plně zasloužené. ()

Axident

Já vám nevím, jako milovník původního seriálu mám rozpačité pocity. Ne že by se tvůrci nesnažili, ne že by tam nebylo pár frků a vlastně všechno, co má Futurama mít, ale nějak to už není ono, ať se snažím jakkoliv, stejně jako u předchozího filmu, nebavím se, nezmítám se v křečích smíchu a vtípky nedocením. Nemohu se zbavit nutkavého dojmu, že celá tahle fajn parta už měla zůstat uzavřenou kapitolou a vzpomínat na ní v tom nejlepším. Sorry, Bendere. ()

atmen

Spousta komentářů se zde nese v duchu : slabej odvar seriálu. S tímhle se dá polemizovat. Je těžké navazovat po letech na něco, co je považováno pro určitou skupinu lidí jako kult. Už v samotném seriálu je úroveň dílů rozdílná. To se těžko přiznává, že? Zásadní chybou se mi jeví, že tvůrci by měli zůstat u seriálových 20minutovek. Jsme zvyklý na kadenci vtipů a rychlý spád příběhu, člověk nemá čas se nudit, téma se nevyčerpá, neb se pořád něco děje. To ve filmu, který trvá hodinu a půl jde stěží… ()

Mary19

Pár opakujících se vtipů celovečerní film nezachrání! Přitom to ze začátku vypadalo na prodloužený díl seriálu, jako za starých časů... Úroveň se ale nepodařila udržet, takže od výrazného zklamání film zachraňuje pouze "charismatický" Zapp Brannigan. Čekalo se více... 60% ()

BerniX

Filmová stopáž podle me futurame stejne jako Simpsnum nesvědčí. Pro me velike zklamani zapricinene hlavne velikym ocekavanim. ()

PDcz

3*** body Oproti minulým dílům jsme již poctěni faktem, že jsme viděli všechny vysílané díly na jedné nejmenované kůl televizi. Prý chybí nějaká sezóna či rok, ale celkově se dá říci, že jsme si postavičky oblíbili. [X] Minus 1* bod Asi se nám líbilo základní téma filmu. Bylo to takové.. já vím, že jsme pořád kritičtí.. když ono je to jednoduché [X] Minus 1* bod Nevím za co to bereme.. ale pro nás ten film na 4**** body nebyl. [F] Nejdřív jsme viděli filmy v originále.. pak seriál dabovaný (dabing se nám nelíbil).. teď jsme viděli fim v originále (a ten dabing není tak špatný).. ale BENDER je originál LEPČEJŠÍ!!! ()

Vakomlok

S celovečerními filmy na základě animovaných seriálů mám trochu problém obecně, protože co skvěle funguje na dvaceti minutách, to na čtyřikrát větším prostoru působí rozvláčně a děj se rozpadů, stejně tak kadence gagů je mnohem menší a kvalita kolísá. Fanoušky rozhodně potěší, ale v širším měřítku vlastně ani nezvedne ze židle. ()

Olík

Druhé Futurama celovečerní dobrodružství navážející se do náboženského fanatismu odstartuje neuvěřitelnou smrští geniálních gagů, kterou si udržuje (s výjimkou slabšího konce) téměř celou stopáž. Oč je příběh dietnější o to víc se autoři snaží zaujmout humorem hodným první série seriálu což jsem jim sežral i s navijákem. ()

WillyMarks

Má to švih eleganci a stále ten dobrý humor, který je očekáván. Ano jsou tam slabé chvíle, u kterých člověk začne vymýšlet na co koukne dál, ale někdy jsou tam takové hlody u kterých zůstává zdravý rozum stát :D stále pro mě jeden z nejlepších animovaných seriálů ever, a tento celovečerák to jen potvrzuje :-) 69% ()