Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

Oyer

Podle celkového 60% hodnocení jsem si myslel, že to bude větší játrovina. Snímek jsem shlédl na 3x a pokaždé jsem se těšil, až usednu, nebo spíš ulehnu a pustím. Napínavost filmu vrcholí v samotném závěru. Posledních pět minut už je záležitost jednoho nádechu. Moc se mi nelíbilo až přespřílišné "švejkování" kamerou, byť šlo jen o amatérské natáčení jednoho z učinkujících. Tento film určitě splnil své poslání hororu. ()

Všelicos

V první chvíli jsem si myslela, že jsem tenhle film už viděla, než mi došlo, že v tom předchozím se mluvilo španělsky a hlavní roli nehrála "Dexterova sestra". Nudila jsem se: je to až drze okopírované, nechápu, jak se k tomu Američané mohli snížit. Znovu vychvaluji REC a s Karanténou jděte do háje! ()

mosnak

...dávám pouze jednu hvězdu a to hlavně kvůli přesnému okopírování originálu REC. Amíci styďte se!!!! ()

Lovely.Bones

Opravdu to bylo strašná nuda.V půlce se mi opravdu chtělo spát, a byl jsem rád, že jsem to vlastně vydržel až do konce. Nevím proč. Asi špatná atmosféra, levní herci a pro mě naprosto nestrašidelné. Nikomu nedoporučuji. ()

kamigava

Totální replikace originálního RECu až se mi Karanténa znechutila! Koukněte se stopro nejdřív na REC, který má nezapomenutelnou hororovou atmosféru. Na Karanténu je už pak úplně zbytečné se dívat, akorát budete znudění a naštvaní z toho opovážlivého kopírování scény za scénou. Závěr je také v podstatě identitický a hlavní hrdinka Angela se mi nelíbila. Lepší byla ta Španělka z RECu. ()

qxkamo

Masity horor, kde neexistuje minutka bez nejakeho kusa masa. Tento typ hororu nemam rad, ale film mi celkom sadol. Sice nic extra neprinasa, sceny sa dookola opakuju, ale na uvolnenie je to celkom fajn. ()

Smokey1468

Nechápu, proč se musel dělat tenhle americký remake. Však to bylo úplně přesné jako právě REC. Teda možná tam byly drobné změny, ale nic převratného. ()

Nightbreed

[Rec] pre Američanov. Nič viac nič menej. Keby hodnotenie obsahovalo možnosť ´´zbytočnosť´´ tak ju zvolím. Pôvodne som chcel dať len 2 hviezdičky ale tá otvorená zlomenina bola parádna. ()

Illy

Nedotčen původním filmem REC, zvedám tomuto působivému a la Monstrum střiženému snímku oba palce nahoru. Zvláště pár posledních minut (s nočním režimem) je nervydrásajícím zážitkem. Parádní. ()

Gore

Originál jsem neviděl, ale přesto jsem u tohoto remakeu 3x usnul, než jsem ho dokoukal a tenhle styl roztřesený kamery, který má evokovat autentičnost, se mi nelíbí. Nelíbil se mi ani u Blair Witch Project a zde už vůbec ne, kdy začátek je úplně splantanej a pak furt někdo pobíhá před kamerou a křičí a divák se nudí. ()

MraMor

Videl som aj španielskeho predchodcu tohto remake, ale musím priznať, že remake je takmer rovnako dobrý. V sučasnosti sa u mna sa u mňa zaraďuje ako jeden z najlepšich remake ake som kedy videl. ()

chalp

Neviem ako je na tom [Rec] , ale tu mi hrozne vadila kamera, chcelo to autenticitu v podobe digitálnej videokamery z blšieho trhu a nie vizuálny orgazmátor s cool temným filtrom. ()

RomeroIsGod

Americkej remake REC, kterej ovšem není vůbec špatnej. Originál je originál(mám v topce), ale amerikáni byli rozumný a nic novýho nevymejšleli a díky tomu nic nezkazili. Takže pro americký publikum ideální, já dávám přednost španělům a evropskýmu prostředí. 60% ()

LukyNike

Pěkné, jenomže kde už jsem to viděl? Rozhodně doporučuji shlédnout jako první horor REC. Toto není tak děsivé,takže by Vám to mohlo pokazit dojem ze Španělského originálu. ()