Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

yeniczek

Jeden z nejzbytečnějších filmů vůbec. Oproti originálu se vytratila spousta drobností, které strhávají atmosféru. Sice se film snaží přijít s něčim novým, ale to u mě spíš způsobilo úšklebek, že si vážně už nevěděli rady... Jinak je to těměř políčko po políčku stejný film. Být to originál, tak bych byl unešen trochu víc, takhle jen kroutím hlavou a smutním nad tím, že většina Američanů ten nápad bude brát za domácí a nikdo z nich španělský originál nikdy neuvidí... 4/10 méně dát nemůžu i kdybych chtěl.. protože i přes to všechno to atmosféru má, jen horší... ()

Danny F.

Filmů s tématikou viru na svobodě a podobných je plná filmová scéna. Tento je kapku jiný, takový přízemní ale vcelku napínavý a lekací. Váhám a dávám vyšší průměr. 55% ()

MikeZ

I když je Karanténa jen prachsprostou kopií skvělého RECu, ke konci má docela slušnou atmosféru. To ale nic nemění na tom, že Jennifer Carpenter je strašně otravná a celý film je vcelku zbytečný. Rozodně se radši podívejte na REC. 5/10 ()

Wade

Konečně jsem se dokopal ke zhlédnutí REC a tak můžu oba filmy porovnat. Můj verdikt zní jasně. Moc velký rozdíl teda není. REC má prostě jen výhodu, že byl první a je tedy originál a Karanténa pude vždy padělek jinak je to totéž. 75% ()

lykan9

Vzpomínám si, že když jsem viděl španělský originál, tak jsem byl doslova uchvácen. A to jsem tenkrát sehnal film bez české podpory a viděl ho je ve španělštině - a to španělsky neumím. Přesto jsem ho zhltl. Americká verze se věrně drží originálu a musím uznat, že velmi dobře. REC sice nemá šanci překonat, ale práce je odvedena chvalitebně. ()

Ichabod

Opravdu moje naděje přešli v realitu s kvalitním remakem a ten překonal nudou ředěný REC. Quarantine svého předchůdce v mnoha ohledech vylepšil. Nástupce je mnohem svižnější a lépe obsazený (prostě v Americe je lepší výběr, smiřme se s tím). Blondýna v REC mi lezla na nervy a na vině rozhodně nebyla španělština, Jennifer Carpenter je přesně taková jakou jsem ji zde očekával a je sama dalším důvodem proč se na Quarantine podívat. Ano jsem si vědom, že tento snímek je jen "prachbídnou" kopií. A to je do jisté míry obrovská nevýhoda pro ty co viděli REC, protože se dá VELMI dobře zorientovat, kdy co a jak se stane, pokud znáte originál. Ale já měl k originálu dvě zásadní výtky a ty v tomto remakeu odpadnuly, takže hodnotím z šedesátiprocentního REC osmdesátiprocentní Quarantine jako film lepší. Ač nevyděšen, díky akčnějšímu průběhu a řadě nových scén jsem si film užil minimálně stejnou měrou, což nemohu řící o předělávkách asijských hororů a zejména těch chystaných korejských. REC si myslím díky Quarantine bude populárnější jak dosud a nedělá mu ostudu. ()

NoFiction

[REC] jako přes kopírák, takže moje hodnocení ovlivní originalitu a nápad. Každopádně ke konci, film začíná velice svižně gradovat a musím uznat, že i tato verze to napětí v sobě opravdu má. ()

zigíš

to, že je jennifer carpenter pekná holka neznamená, že hned musí liezt pred kameru (krom porna:) herečka je to mizerná ...inak má film takmer nulový fear-effect, blbé charaktery a mizerný dej ...jedna * len za douga jonesa v závere ()

Jaro.Krafcik

Američania natočili vlastnú verziu hororu REC ktorý bol mnohých parádny ale pre ostatných nuda. Ja si myslim, že bol iba priemerný, to som si aj myslel o tomto filme ale opak je pravdou. Karanténa bola lepšia ako rec. Film jednoducho nenudil a už po 12 minútach sa ide do akcie. Aj keď sa jedná o amatérske prevedenie je tu cítiť že sa tvorcovia pohrali a priniesli aj lepší rozpočet ako bol v španielskom Rec. Mohli nájsť ale kameramanka ktorý by tak netriasol s kamerou. 4* ()

JančiBači

Dost ma iritovalo ako je film natočený. Skor by sa mi to pačilo,klasickou kamerou ako normalny film,nie ako "dokument". Prvá hodina je dost s velkymi trhlinami v scenari-nemyslim si,že ked je niekto v karantene,tak mu hned zrušia signal,kablovku,vypnu elektrinu... Plusom su niektore sceny,napriklad tá s nohou,alebo s vrtačkou.To mi pišti v uchhu do teraz..Brrr ()

jefff

Ve stylu Blair Witch. Španělský originál jsem neviděl, ale možná si na něj čas udělám. Trošku mi vadila kamera, ale co jsem schledal jako největší mínus Karantény je náš český dabing, který je odporný a působil na mě jako hlas při instruktážním videu. To však nemůžu přičítat samotnému filmu, přesto mi to na zážitku trošku ubralo. Blair Witch se mi nelíbil a proto se mi způsob pojetí Karantény také nelíbila, ale i tak jde o solidní horor s pár opravdu děsivými scénami. ()

zolo23

V poslednom čase je asi v móde natočiť film s tzv. "dokumentárnou" kamerou. V tomto prípade je to,ale paráda. V kine to ešte umocní filmový zážitok. Posledných 10 minút tejto celkom vydarenej snímky som bol totálne prikovaný v kresle. 7/10. ()

Jigsaw88

Opravdu nejsem příznivcem filmu, který se odehrává z prostředí rozklepané kamery. Výjimku tvoří pouze Záhada Blair Witch. Film mě téměř nezaujal, slabší dvě hvězdy.... ()

KeithMaxwell

Hodně smutný pokus o vydělání pár dolarů na geniálním originálu ze kterého vzniknul nejzbytečnější film co sem viděl. Naprosto doslovná kopie která nepřinesla nic nového a jediné co je navíc jsou trapné pokusy o humor na požární stanici, radši si znovu dejte původní REC. ()

3 AM Code

Ze zacatku pekne budovana atmosfera ukazkove se ritici po znamem hororovem oblouku: pohodicka-> nejistota-> nervozita-> strach-> hruza se bohuzel nekde kolem "strachu" zvrhne v tezce B-ckovou lekacku / zombikarnu. Takze se parkrat povinne leknete, pak uz vas i to prestane bavit a jen utrpne cekate na konec. Melo to na vic.. ()

ArdathBay

Atmosféra, to je to oč tu běží. Už dlouho se mi nestalo, že by mě horror, navíc viděný z "Monstrum" pohledu, takhle vtáhl do děje. A nudit se nebudete ani chvilku. Zvuky jsou opravdu strašidelné a lekačky jsou luxusní. Jen ta Jennifer nemusela být tak uječená. Pátá hvězda nebude, protože se jedná o remake. Sice jsem ho neviděl, ale za to mohou naši distributoři. ()

sedm.1

Originál jsem sice neviděl,nicméně si stejně nemyslím,že by to změnilo můj názor na tuto fantastickou hororovou jízdu a ikdyž jde skutečně možná už jen o úplnou kopii,já se při tomto remaku prostě šíleně bavil a doslova jsem jím byl rozcupován na malinkaté kousíčky :).Jistě že velkou zásluhu na tom má styl "natáčení ruční kamerou",tím už mě dostalo jak skvělé Blair Witch,tak našláplý Cloverfield.Zde jde zas ale o trochu jiný styl,kdy u Blair Witch šlo o atmosféru,u Cloverfield o efekty,zde je hlavním tahounem skutečné hororové koření,jako zombie,krev,prostě masakr.Herci jsou přitom přirození,spád má film naprosto nehorázný,prakticky si člověk nemá šanci vydechnout,za samotný nápad a děj si pochvalu zaslouží samozřejmě originál,ale zpracování zde je vážně úžasné.Po dlouhé době jsem se u hororu navíc skutečně bál,byl po celou dobu neskutečně napnutý a několikrát i nekompromisně šokovaný,což bylo obzvlášť příjemné :).Karanténa je zkrátka skutečně možná jen kopií,přesto jde o parádní nářez,který je naprosto uzemňující!Bomba! ()