Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

Jino

Jeden z nejzbytečnějších filmů všech dob. Maximálně 40% .. a to jen z úcty k originálu, protože většina scén je jen jeho kopií. Raději se několikrát podívám na REC než znovu na tohle. Atmosféra mi díky znalosti originálu taky scházela, co navíc přebývalo, byla předvídatelnost bafscén. ()

Jimmi

Neda sa povedat ze by to bolo vyslovene zle...ale bolo tu uplne zbytocne. Myslim ze to stacilo predabovat pre amikov a mohli si spokojne pozriet REC. ()

WoWoW

Právě jsem dokoukal původní předlohu pro tento americký snímek, s názvem REC a mé zdejší hodnocení rázem kleslo dolů. Tohle je totiž proti té španělské verzi jen slabí odvar, takže kdo neviděl REC a tohle se mu líbilo, hurá na něj, budete juchat radostí. ()

TomikZlesa

Většina hodnotících se zřejmě nechala unést faktem, že až na pár drobností je film naprosto vykradenej Rec a je to tedy pohopouhá kopie bez většího nápadu a myšlenky. Kdybych se tímhle řídil i já dal bych rovnou odpad! max . * za Jennifer. Jenže jak u originálu tak zde sem byl vysranej jak malý dítě a to přesto když sem veděl co přesně se stane. Ale nenechám se unést jako ostatní a budu film hodnotit jako "originál". Na jednu stranu naprosto zbytečný film a na druhou výtečný horor. ()

cubajz

o dost lépe zvládnuté než originál, kamera se už klepe v přijatelných mezích a napnutý jsem byl od začátku do konce - je sice pravdou, že udělat remake dva roky starého španělského filmu i se zachováním původních jmen je tak trochu píčovina, ale co - tenhle se opravdu povedl a navýšení rozpočtu je na výsledku dost vidět. Pokud bych měl vidět jedno z dvojčat znovu, vyberu si Quarantine. ()

Trainspotter

REC sice revolucí nebyl, ale dotáhl svoji odrůdi filmu k dechberoucí dokonalosti, a protože Američané chtějí ze všeho vymlátit maximum, natočí remake. Výsledek? Slaboduchá kopie, kde každá scéna je poměrně věrným vizuálním přepisem RECu, ale bez špetky vlastní invence, pouze s přidáním několika zbytečných sekvencí. Nic víc, nic míň (víc pouze pro ty, co REC neviděli). AR: 1,85:1 - HDV se sférickými skly ()

dubinak

Mmm...až směšné kopírování španělských tvůrců filmu REC, který je jedničkou mezi hororovými žánry. Nemůžu dát Karanténě nízké hodnocení, protože až na pár maličkostí je film opravdu stejný. Mrzí mě však, že jsou někdy Američané tak pošetilí, protože španělský originál je prostě španělský originál. Karanténu nelze posuzovat jako špatně natočený film, ale remakové filmy už prostě nejsou to pravé ořechové. Naštěstí režisér vybral pro tento snímek skvělou a mou oblíbenou herečku, protože s hlavní hrdinkou, která by opravdu vyhlížela jako prkno už by film nepůsobil jako remake, ale jako parodie. ()

TommyLeeJape

Naprosto a totálně zbytečný film. Chápu, že se Američanům nechce učit španělština, ale číst u filmu titulky by snad zvládnout mohly. Kdybych neviděl REC (nebo spíš kdyby REC vůbec neexistoval) tak bych určitě hodnotil lépe, ale prostě až na výjimky nemám rád rýmejky. ()

C0r0ner

REC bylo zjevení, na které asi do smrti nezapomenu, takže ho zkurvení Američané samozřejmě museli vzít a totálně domrdat. Je to vlastně ctrl c ctrl v, kde se ale během kopírování ztratila atmosféra, strach a napětí. Zbyla pouze dementní vyvražďovačka, která pro mě byla opravdovým zklamáním a důkazem, že když Amíci remakují něco evropského, tak to bez výjimky poserou. 30% ()

Wormboy

Karantena nie je ziadnym remakeom REC-u. Ide o film, ktory zobral REC cez kopirak a zmeny su len v obsadeni a jazyku. Na film som siel s tymto vedomim a bolo to dobre, pretoze mi to pocas celej projekcie nevadilo. Karantena ma vsetky kladne stranky REC-u a co sa toho tyka nemam jej co vytknut. Hodnotenie davam nizsie kvoli absolutnej absencii originality materialu. Velku poklonu vsak skladam Dexterovej sestre (Jennifer Carpenter), pretoze tak zahrany strach, vreskot, beznadej a uskost som nevidel ani u jej znamejsich kolegyn (pamatne priserna N.Kidman v The Others), snad s vynimkou Jodie Foster v Mlcani jahniat. No Oscara asi nedostane, hahaha. Celkovy dojem z filmu je vsak kazdopadne u mna nadpriemerny. Hoci kino spociatku bolo urozpravane, podgurazeni teens sa uchechtavali, v poslednej casti filmu obecenstvo stichlo, nebolo pocut jedno ustrknutie, ci jeden prelusknuty popcorn a to som na horore v kine este nezazil. Urcite vsak skor odporucam pritmie vlastneho bytu a obmedzenu samotu, nie kopec ludi okolo seba. ()

Dannysek4U

/Rec/ jsem bohuzel nevidel, coz je evidentne chyba, ale zas na druhou stranu, jak to tady ctu, dobre tak, aspon jsem si to trochu uzil. No, trochu, vlastne docela dost. A nejen kvuli slabosti pro Jennifer. Moc peknej koncept, i kdyz vykradenej, a moc pekne natocenej. Navic chvilema skutecne drsarna, jak ma bejt. Uz aby se ten rec dotahal:o) P.S. - !!!!SPOILER!!!! - Z ty pudy jsem se malem poblil. ()

Maty85

Na španělskej "REC" to nemá a i přesto, že divák přesně ví oč jde( jelikož je to dějově dokonalá kopie "Rec"u ), je to poměrně koukatelnej slušnej horor. ()

A.Fish

Remake španělského REC. Američani si řekli, že nebudou dělat dabing originálu a že si radši natočí svojí verzi. A bohužel je o dost horší. Snažili se do toho nacpat něco navíc a to všechno je ve výsledku to, co je nejvíc špatně. ()

tom88

Z hororov za posledné roky sa Karanténa určite radí medzi lepšie kúsky. Rec som síce zatiaľ nevidel, ale ak je to ešte lepšie tak už sa naozaj nemôžem dočkať. Karanténe nechýba nič čo by horor potreboval. Hororov sa nebojím, ale z tohto som mal mráz na chrbte a pocity zapracovali taktiež a to vďaka dobrému remeslu, ktoré odviedol celý štáb. 80% ()

Radiq

Někdo věděl, že španělskej originál je kvalitní materiál a hned v tom měl vidinu zisku. I když to bylo v podstatě úplně stejný, chyběla tomu ta atmosféra a přibylo tam "oh my god". Nejsilnější scéna ze španělské verze se mi tady zdála taková normální. Možná ten originál nadhodnocuju, protože tam mě možná ovládlo nadšení, ale myslim, že ne. Zvuk v tomhle filmu dělal hodně a ten se myslim povedl. Povedlo se toho víc, ale já už su nacucanej těma španělama v [REC]. ()

tomeek

Kolikrát má člověk pocit, že amíci točí tyto doslovné kopie jenom proto, že se jim nechtějí číst titulky. [REC] jak přes kopírák, zbytečný film. ()

Nivenx

John Erick Dowdle se pokusil překonat výborný REC, ale to se mu nepodařilo. Nudný odvar, který se snadno zapomíná. 20% ()

Sabrewulf

Stejná srajda jako originál, se stejnými chybami: extrémní hysterčení (ta ženská, která ke konci každou větu opakuje, je na zabití) + někdo si opět naivně myslel, že když budou nakažení řvát až NA POVEL, tak že se asi budeme víc bát, přičemž nějak nepochopil, že to je spíše strašně, ale strašně iritující. Doplněno o naprosto tupou scénu (nebo je v originále taky?), ve které černoch po tom všem, co viděl a slyšel a tudíž věděl, o co přesně jde, přišel k viditelně nakažené holčičce a zeptal se jí:"Není ti špatně? Pojď, dáš mi ruku, ano?" No ty vole! Hvězda za zlomenou nohu ať nežeru. ()