Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

Šakalík

Asi budu za blbce, ale mně se tenhle americký remake líbil dokonce ještě o malinko víc že španělská předloha. Hlavní zásluhu na tom nese ustálenější kamera, díky které film nepůsobí tak „kostrbatě“, pak taky dynamická režie, která nenechá diváka ani na chviličku oddechnout, a zapomenout nesmím ani na výbornou Jennifer Carpenter v hlavní roli. Remake se obsahově snaží věrně držet originálu, což je určitě dobře, a přitom tu a tam nenuceně přihodí nějakou tu lahůdku navíc, kdy třeba scéna s nakaženými psy ve výtahu je skutečně parádní. Přišlo by mi laciné shazovat hodnocení jen proto, že to není originál, naopak natočit podruhé v podstatě totéž – a dle mého názoru stejně dobře – je taky kumšt. Tohle se mi opravdu moc líbilo a nad hodnocením jsem ani na vteřinu neváhal. ()

Cejny

Tak asi jako jeden z mála jsem, díky vtípku mých spolubydlících, viděl nejprve tento remake. Nebyl to vůbec špatný horor, a nebýt originální španělské předlohy, asi bych dal i o hvězdu navíc. Ale vzhledem k tomu, ze se na [REC] v nejbližší době chystám také podívat, tak si musím nechát pár bodů do zásoby. Protože je jasné, že ta atmosféra, která se mi líbila už u Quarantine, bude u Španělů na úplně jiné úrovni. 60 % ()

Forsberg11

Keď si odmyslím, že je to čistá kópia legendárneho a vynikajúceho originálu, nie je to až tak zlé. Podstata a pointa filmu funguje ako má, sem tam to zavonia hustou atmosférou, sem tam nejakou tou ľakačkou. A aj keď tu chýba Manuela, na Jennifer sa tiež dá po dvoch, troch pohárikoch pozerať... 70 %! ()

herr_carter

Fuj kurva ! To jsem se lekl....a podobné myšlenky mnou probíhaly prakticky celou druhou polovinu filmu. Kdysi jsem viděl původní film REC, který mě ale naprosto otrávil tehdejší reportérkou, která začla panikařit už v momentě, kdy se ještě nic nedělo. Jennifer Carpenter zdatně ukazuje, že předchozí film V moci ďábla neovládla jen tak pro nic za nic, ale že se prostě do těchto rolí hodí. Oceňuji především ty hororové filmy, které mi dokáží přivodit úzkost, která přetrvává i po konci filmu, což se tady povedlo do puntíku, veliká spokojenost a jdu si převlíct slipy....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

bari68

Rozdiel medzi španielskym REC a americkou Karanténou nie je takmer žiadny.Karanténa sa od REC líši jazykom ,pár upravenými dialógmi a menami postáv .Inak totálny xerox. Film si síce drží svoj priemerný štandart ,ale ak ste už zhliadli originál je zbytočné chodiť práve na tento film. Quarantine nie je remake ale kopírka. ()

iXtr3m3

Ako hodnotiť film, ktorý som už vlastne videl, len v inom jazyku? Ťažko. Teoreticky by som mal ľutovať, že som videl originálny REC, pretože by všetko s veľkou pravdepodobnosťou na mňa zapôsobilo minimálne o 50% lepšie, na druhej strane som rád, že som videl originál a to z toho dôvodu, že môžem so 100% presvedčením tvrdiť to isté, ako pri ostatných amerických kopírkach zahraničných titulov a to, že to jednoducho nevedia. Nie, že by nechceli a snaha sa im fakt uprieť nedá, ale jednoducho im to nejde. Keby sa radšej distribútori venovali lepšej distribúcii aj zahraničnej kinotvorby do vlastných kín (vidieť REC v kine fakt musí byť zážitok, jazyk mi vôbec nevadí, vidieť tak v kine pôvodnú verziu Shutter, to by ešte len bol "nářez" :-) Takto môžem dať max. 3 hviezdičky a aj to preháňam. Niežeby bol Quarantine zlý, naopak je naozaj kvalitnou kópiou REC-u, ale je to proste čistá kópia takmer až po titulky. ()

chmíří

Přesná kopie španělského REC, pro toho kdo neviděl se dá možná doporučit i když i tak je lepší originál a pro toho kdo ho viděl je Quarantine zcela zbytečné...55% ()

Testament

Přiznávám se dobrovolně, že [Rec] jsem neviděl. I přes tuto svoji neznalost si dovolím tvrdit, že se jedná o vcelku zdalřilý horor, horůrek, točený jako dokument. Osobně nejsem příznivcem této metody rádoby-syrového natáčení a recenzovaný snímek mé přesvědčení ani zdaleka nezmění. O co jde-reportérka i se svým kameramanem zkoumají práci hasičů do doby, dokud nevyjedou do akce. Na místě určení se pak odehrávají zvláštní věci, kdy lidé v daném domě podléhají jakési nákaze a naši hrdinové se snaží přijít, co se vlastně děje. Film oplývá slušně-hutnou atmosférou, občas skutečně nechutnými záběry (viz.:zabitá krysa, atd.), ale i koncem-SPOILER!-jenž, alespoň v mých očích, vykrádá Záhadu Blair Witch. I tak, na jedno shlédnutí-proč ne? ()

Han22

Originál jsem neviděl a ani vidět nechci. Tohle mi stačilo - tuna zoufalých nelogičností (hlavně v závěrečné dvacetiminutovce). A už jen námět - máme v baráku nakaženého (zombíka?) co uděláme? Zavěřeme to abysme měli těch nakažených mnohem více a pak to vyřešíme... jak? No a narozdíl od Cloverfieldu, kde ruční kamera byla opravdu skvělá, tak tady jsem z těch veletočů, přibližovaček a oddalovaček, zhasínání a rožínání a vůbec všeho měl chuť vrhnout. ()

KoRner

Hlavný problém bol v tom oproti originálu, že nebol ani zďaleka taký napínavý a nepredvídateľný. K dobru mu slúži zase, že úvod nie je taký rozťahaný a nudný ako v španielskej verzii. ()

NICOX

Původně jsem chtěla dát jen 3*, jenže pak sem si řekla, že by to bylo neobjektivní. Když to srovnám s RECem je to o něco málo slabší... na druhou stranu, kdyby REC neexistoval byly by to prostě 4*. Je ovšem otázkou proč vůbec tenhle film vznikl... a to pouhý rok po vzniku originálu. I když ona to zas taková záhada nebude... $$$ 80 % ()

Lencha

Vzhledem k tomu, že se mi u filmu podařilo několikrát usnout, to zas taková zábava nebyla. Vadila mi ta tma, která byla v celém filmu, která měla asi navodit atmosféru, ale v mém případě vyvolala mikrospánek. ()

666Carnage

Jenom americkej pokus a nic víc! Nevim proč musí všechno dělat taky, předělávat to atd. REC je dokonalej tak jak je, tak proč americké verze? Prostě amíci se musí srát do všeho. 25% ()

PfefferSalz

Jedna hvězda za hlavní herečku. Mám ji rád. Jinak nevidím jakýkoliv racionální důvod, proč tahle přesná kopie originálu vznikla (kromě zisku, samozřejmě). ()

Hanys_

Remakovat rok starý film je blbost...Ale s tím my nic nenaděláme. U "Rec" mi přišla hustější atmosféra, tady zase bylo více akce bez "hluchých míst". Ale kouzlo, které fungovalo u "Rec" spočívalo hlavně v tom, že člověk neví co bude dál. Kdo přežije, proč se to všechno děje, jaké bude finále. Nevím jaké hodnocení bych u španělského originálu volil, kdybych viděl napřed tuhle americkou verzi. 6/10 ()

Holina

Filmy, které jsou poskládány z "jakoby živé kamery" nejsem nijak odvázán a přestože je dosud Karanténa to nejlepší z tohoto subžánru co jsem viděl (prozatím mi uniklo tolik zprofanované REC tak uvidíme) nestačí to na více než 3 hvězdy. Poprvé jsem ale viděl snahu vytlačit z takto experimentální kamery maximum a chvílemi to mělo i napětí, pobíhání a klepání obrazu, které mají budit autentičnost, je tu naštěstí minimum. PS: Změna hodnocení na základě shlédnutí originálu REC (viz. komentář). ()

MareT.

Rec považuju za jeden z nejlepších hororů poslední doby. A film, který prostě jen kopíruje scénu po scéně se nemohl zkazit. Ale tak nějak se ne všechno povedlo, jak mělo....závěr není tak úderný jak ve špaěnlském originálu a amtsféra je taky trošku někde jinde, než by měla být. Ti Amíci si prostě nedají pokoj s těma remakema...:-) ()