Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

KucC

Absolutně zbytečný remake, ze kterého přímo srší proč byl dělán - pro peníze. Tento pokus v ničem nepřidal, naopak ubral a to všude, kde se dalo. Hlavní negativum jsou herci samotní, kteří podávají opravdu šílené výkony. ()

Pitryx

Co všechno neudělat pro autenticitu příběhu, že? Roztěkaná kamera alá Blair Witch mně úděsně iritovala celý film. Režisér ještě pro jistotu přidává „jako“ špatné osvětlení a katastrofa je na světě. Film má však dost strhující děj, takže to po zdlouhavém úvodu asi přestanete vnímat. Atmosféru začnete cítit a slabší povahy se budou bát. Nebýt několik drobností a nelogičností… V každém případě jde o dobrý film, možná i na druhé podívání. 201311178137/8530+++++ Souhlas s mým tři roky starým komentem. 2017110 ()

Havala

Sice otřepaný námět, ale dokumentaristický styl tohoto hororu je dost zdařilý a dobře se pobavíte. Nečekejte Blair Witch jinak super... ()

Brano odpad!

Začo také vysoké hodnotenie? Zato, že tento úbohý režisér John Erick Dowdle ukradne všetko do bodky od španielskeho hororu REC? To potom môžem ísť aj ja robiť režiséra. Pozrel som si včera originál a toto je presná kopija. Nič nové nepriniesol. Námet, menšie zápletky, postavy, záver a miestami aj dialógy tie iste, otras. Možno je tu o niečo viac akcie, ale zbytočne. Jedine čo je tu iné sú pochopiteľne herci, ktorí aj tak pôsobia po celý čas umelo. A taká Jennifer Carpenter nesiaha ani po päty Manuele Velasco. Za takéto napodobeniny by ich mali pôvodný autori žalovať. ()

hurki

Jennifer Carpenter kazila celej film. Hrát neumí, celej film pouze přehrává a já jí nevěřil jediné slovo. Tahle neherečka je mi odporná. Jinak na REC to nemá ani náhodou. ()

Goodmen

Nejsem fanda remaků a zvláště jako jsou tyto. Zde mi to však nevadilo a slušně jsem se bavil. Americká verze tentokrát nevymýšlí nic zbytečného, ale doslova kopíruje. Je škoda, že se tvůrci nepokusili vymyslet něco vlastního. Ve výsledku v porovnání s REC je to tedy naprosto zbytečné. ()

Miloško

Oproti španielskému originálu je to čistý brak.Nepochopiteľna americka verzia,ktorá nedala tomuto filmu nič nové.naopak,je to chaotickejšie,zmetenejšie 3/10 ()

Simo16

So španielskym originálom sa to nemože ani rovnať.Vobec som sa nebál ako pri povodnom filme, prehnane krvavé a aj keď sa americkí tvorcovia snažili napodobniť španielsku verziu, bohužiaľ nepodarilo sa im to tak, ako by som si to predstavoval.Takže u mňa za dve. ()

Cechyno4

A máme tu další remake. Ten teď u mě, ale nebude až tak moc dobře hodnocen. I díky tomu, že jsem viděl originál Rec, který mě nadchnul. Karanténa toho moc nového nepřináší, ikdyž musím uznat, že pár jiných(nových) scén se v americké verzi objevilo. Jinak vteřinu od vteřiny, detail od detailu natočený prostě na chlup stejně jako originál. Kdybych neviděl Rec možná by moje hodnocení bylo jiné. Jinak nadprůměrný remake.Lehce nadprůměrný. 60% ()

bobin

Velezajímavé téma o nebezpečné infekci postihující obyvatele jednoho domu a vzápětí i záchranný tým . Bohužel zážitek z filmu totálně ničí zběsilá kamera snímaná z ruky , která je neustále v chaotickém pohybu a kmitá . Akčnost děje je tak zvýrazněna ad absurdum a sledovat děj je nad síly i perfektního zraku . ()

tremors

Skoro úplně stejný film, jako byl (REC), ale s hezčí reportérkou a některé hlášky byly povedenější než u originálu. U filmu jsem se nenudil, i když jsem prakticky věděl, co se stane už od začátku. ()

chrustie

Oproti REC slátanina. Méně napětí, strachu, akce. Prostě nuda. Kupa prázdných scén. Jediné, co se amíkům povedlo vykrást, je dějová línie. Co se týče zbytku, nejspíš nepochopili, co dělá REC, RECem :).. ()

toomm

No co k tomuhle napsat...Krásný způsob jak z povedeného Evropského filmu Amerika vymlátila dalsí prachy. Samozřejmě film nezklame, (jak by taky mohl když je film téměř do detailu okopírovaný) ale když si pustíte podruhé REC uděláte lépe. Remake všeobecně mi zas tak moc nevadí (pokud je aspoň trochu kvalitní), ale tohle je naproso zbytečné. Jestliže očekáváte od remaku film založený na stejném ději, od Karantény dostanete nejen stejný děj, ale i stejné scény a prakticky i dialogy. Navíc atmosféra z RECu se ztratila. 50% ()

AdrianaLarman

Oproti Španělskému originálu, Karanténa značně zaostává,ale film jsem si užila i v této verzi a tak ho mohu s klidem zařadit do škatulky čistého průměru, který určitě nebude nudit. ()