Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

vdobes

Cením celou myšlenku filmu, aneb každé rozhodnutí, nám může zásadně změnit život. I když vlastně ani tato myšlenka není už moc originální, věrně si vzpomínám na několik epizod Red Dwarf, kde se touto myšlenkou také zaobírali. Opravdu by mě zajímalo, čím si film vysloužil takto skvělé hodnocení? Já tam nic tak geniálního, co by nějakým způsobem vyčnívalo, vůbec nevidím. Já vidím pouze to, že to byla jedna velká chaotická slátanina všeho možného, zaobalená ve velkém hnědém ničem. Už od samého začátku se to tváří jakou to má hloubku, ovšem kde nic tu nic. A já blbec jsem při sledování naivně doufal, že teď už musí přijít ta geniální pasáž, díky které si tento film vysloužil takovéto hodnocení, ovšem po dvou hodinách těžké nudy jsem zjistil, že nedostanu vůbec nic ? Tak to prosím teda pěkně děkuji. Za mě 1 hvězda a to pouze za hudbu. ()

Rust_Francis

Ze začátku sem si říkal jak spokojený Santa Claus ho ho ho...tohle bude něco spešl, navíc Jaro Léto v hlavní roli. Pak jsem si mumlal, tohle je nějaká chujovina či co...a nakonec jsem to završil slovy, aha, hm. No, ono ve finále nejde o bůhví co, to co to dělá něčím spešl je ten střih, občas nějaká psycho scéna nebo chcete-li ten mindfuck, který s náma pan rejža hraje. Jak vám pak dojde o co go, řeknete si, že to je vlastně o ničem...jen v pěkně zabaleném obalu. Škoda, potenciál to mělo. ()

Jenn

Kdo nepochopí, má prostě smůlu. Jared opět podává dokonalý výkony, hlavně ty jeho modrý voči.. ()

kolodej1

můj dojem z filmu je celkem rozpačitý, přestože jde o oblíbený žánr. Především proto, že je z něho příliš cítit režisérova svévole a jistá exhibice, místo, aby se vyprávěl příběh. Když to porovnám s filmy podobných námětů, nemůžu dát víc jak 3 hvězdy, protože tohle patří k tomu nejslabšímu. Takový Osudový dotek, například, je o parník lepší, prakticky ve všech směrech. Autor nechává dlouho diváka úplně zbytečně zmateného, film působí až psychedelickým dojmem místy, aby to celé skončilo velmi jednoduše. Bylo tam pár dobrých a originálních nápadů, ale to byly spíš jednotlivosti, které nezachrání celkové vyznění a celkový dojem, stejně jako slabinu v příběhu, především v některých dějových liniích, kde to spíše hraničilo s nudou. Celkově to ale není vůbec špatný film, své velké obdivovatele si jistě najde ()

Dawe2

Ze začátku jsem si říkal super, to bude na pět hvězd, pak jsem to viděl na 4, následně přemýšlel o třech a po konci dávám dvě. Jednu za hudbu, která ale film nezachrání a druhou za to jak mě uměli hezky vodit za nos. Chybí tomu větší promyšlenost, souvislejší děj a dost jsem se u toho i nudil. Ne tohle mi nesedlo a nedoporučil bych to. Velmi dlouhá stopáž a film, co nezanechal nic, jen sežral čas. ()

Jear01

zbytečně nesmyslné a zamotané obzvlášť v druhé polovině..... očekával sem nějaký pořádný boom na konci což ve výsledku byla uplná triviálnost která se zdá být jako vymyšlená na poslední chvíli aby se dal nějak ukončit spletitý děj. ()

Kalda69

Po prvnich minutach a par divnych strihu jsem byl odhodlan tomu dat tak 1 az 2 * ale postupem casu z toho vyplynula prave ta myslenka podle ktere se snazim zit. Totiz nekoumat "co by, kdyby" nebo se litovat kvuli nejakemu rozhodnuti v minulosti. Musime totiz porad zit dal a to je vsechno nase volba a nesmime si do toho nechat kecat nekym jinym. A kdyz se nam neco nelibi, zmenme to, vzdyt jak se rika "Clovek lituje jen toho co nezkusil". Mozna by tomu slusela kratsi stopaz ale jak vime zavdecit se nelze vsem. P.S.: Skladbou "deje" me to ted pripomelo film Jatka c.5. ()

Humans

Nevadí mi takový druh filmu, ale tohle byla pořádná slátanina. Byl celkem emotivní, takže nějaké dojmy zanechal, ale dále bych se k tomu nevracel. ()

zigy

Tváří se to jako hardscifi s úžasnou dechberoucí myšlenkou o čase a smyslu života vůbec a přitom je to taková blbost.....poměrně nudná. ()

F2003F

Ohromné pomotanie mysle. Netušil som o čom to má byť, tak som ani nemal nejaké extra očakávania a nakoniec pre mňa znovu ťažko opísateľné pocity. Jednoznačne to nie je na jedno zhliadnutie, ale ani po druhom neviem na druhý deň o čom to bolo a vždy si pamätám len ako úžasne ma film očaril. Fascinujúce myšlienky, ktoré skvelo dopĺňajú nezvyčajnú príbeh(y) napriek tomu, že sa v ňom bijú rôzne žánre a emócie. Kamera, réžia, herci, kostýmy, masky, hudba, prostredie, scenár atď, kompletne celá produkcia a remeselnosť ide v jednej rovine s citom spolu dokonale zohrane, čo vo výsledku pôsobí nadmieru efektívne. Úchvatne spracované dielo, na diváka cieľavedome fungujúce. Dielo, ktorému nenájdete podobné. Dostane vás to a ani nemusíte byť priaznivcami žánru, najmä preto určite odporúčam. Ďalší z tých, čo v mojom vnútri zanechali určité stopy aj keď pre mňa doposiaľ zakaždým neindetifikovateľné, ale zato stále citeľné. Žánrová výnimočnosť a ďalší počin čo sa tesne nevošiel do mojej Top 10. ZÁŽITOK 11/10 Nenápadne unikátny Masterpiece ()

Pilouš

Zklamaný závěrečnou pointou, která úplně zabila mou snahu film pochopit. (Kdo film viděl, přesně chápe, co tím chci říct) I tak 90%... ()

SobikGSXR

Na můj vkus až přílišné prolínání paradoxů, v tomto stvárnění se ovšem jedná o originalitu, která povyšuje tento film nad ostatní svého žánru. Samotná myšlenka chápání času jako jiného rozměru, kde si sami určíte, jaká bude vaše budoucnost z nespočetných možností, se stává pro malého Nema jednoduše bezvýchodnou. ()

Eddieg

Film mě zaujal natolik, že jsem se s ním sžil hned po první půlhodině, kterou jsem si , ,z důvodu zdánlivé nesouslednosti děje, jěště pořádně neuspořádal. Tato zdánlivá nesouslednost nicméně úspěšně podtrhuje vyprávění o alternativách uplynulého života lidem, kteří už nevědí jak žít doopravdy. Myšlenka o tom, že život můžeme poslat různými směry ve chvíli, kdy se o tom rozhodujeme, určitě spoustu lidí napadla, ale varianta že na smrtelné posteli budu vyprávět o životech, které se stát mohly ale ve skutečnosti jsem je neprožil, to už by napadlo málokoho. Z filmu se nedozvíte, která varianta byla správná. Což je svým způsobem i dobře. A nenechavci, kterým varianta mnohostranných alternativ nevyhovuje, si vždycky něco najdou. ()

harrypan

Nevím,kdo hodnotil tenhle film první,ale pravděpodobně udal směr ostatním "ovcím"...Opakující se superlativy na tenhle sice místy pěkný,ale úplně obyčejný film s vtíravou hudbou,která už většinou zazněla jinde a lépe,mě přivedly k Nemovi.O to větší bylo mé zděšení,když film skončil.Obrovské zklamání...D.Kruger a S.Polley =katastrofa... ()

OldBeast

S každou přibývající minutou se film čím dál tím více utápí v kýči, což je s ohledem na jeho stopáž smrtelné, a poslední třetinu filmu je možné shlédnout jen se zatnutými zuby. Kruciální problém filmu je, že režisér tlačí příliš na pilu ve všech směrech a ve filmu je zkrátka všeho moc - emocí, zpomalených záběrů, vykradených nápadů, stopáže, podmanivé hudby… Méně je někdy více. Tento film je těžko stravitelný dort s přeslazenou polevou, který chutná asi tak, jako kdyby ho upekl pejsek s kočičkou. ()