Hobit: Šmakova dračí poušť

• USA The Hobbit: The Desolation of Smaug (více)

Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka -  nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti. (Warner Bros. CZ)

Marty7CZ

Po prvním zoufale nudným dílu je tohle návrat ke Společenstvu!!! Bravurní, sympatický, zábavný, vdechnuto na jeden zátah, PARÁDA ()

Conducteir

Knihu Hobit jsem přečetl několikrát vždy když nebylo co číst:-) Klasika je prostě klasika. Peter se ujal natočení ve svém stylu. Kniha je kniha a film je film. Za předpokladu že nebudu lpět na knižní předloze nezbývá než dát 5 z 5ti a těšit se na třetí díl. ()

Nufa

Jak už jsme od Petera Jacksona zvyklí, po úvodním dílu, který byl opravdu jen takovou procházkou po Středozemi, se najednou začíná objevovat pořádná dávka akce. Ačkoliv nás zatím nečeká žádná pořádná bitva, člověk vidí, jakým způsobem děj graduje a rozhodně nejsem jediný, kdo se nemůže dočkat vytouženého třetího dílu. I tak se ale člověk rozhodně nenudí. Ač si člověk řekne, že film má neskutečných 161 minut, nejeden z nás si přál po poslední scéně další minuty navíc. Opravdu dílo génia, každou scénu po scéně jsem zářil při pohledu na efekty, kostýmy, které byly tak neskutečné propracované a vrcholem všeho pak sountrack, který má už od prvního dílu Pána Prstenů svoje nezapomenutelné kouzlo. Nemůžu se dočkat třetího dílu, který doufám nebude znamenat jeho opuštění od světa Středozemě, neboť jak je vidět, pro Středozem se Jackson narodil. ()

speedy7929

Prosím?! Úplne zbytočný diel vo filme. Zbytočne dlhá cesta, dedina na jazere. Najviac ma však dostal drak, keď som ho zbadal som len s otvorenými ústami pozeral na to no v tom ten drak prehovoril a moja ilúzia úplne padla. Vo filme kde sú škreti, elfovia, hobiti, trpaslíci je drak ktorý rozpráva. Vôbec ale vôbec mi to nešlo dokopy a pokazilo mi to celý film, ktorý bol inak veľmi atraktívny plný aj osôb, ktoré poznáme z LOTRa alebo aj nových postáv ako bola mladá sympatická elfka ( Kate z LOST ). Jediné čo ma tam pobavilo bola scéna s tlstým trpaslíkom a sudom. Ďalia chyba bola v Šmakovej jaskyni alebo ako by som to nazval. Chceli mať akčné scény, vždy to bolo na to isté kopyto. Najmenej päť krát vždy len tesne unikli ohňu. Jednou vetou: " Čakal som viac, no menej sa už nedalo" ! 55 % ()

Wolfinas

Co se vleče, neuteče. Místo jednoho kvalitního filmu nám tu Jackson předhazuje pár průměrných několikahodinových, na seriál si zakládajících blbovin. ()

D.awi.d

Super! O trošku horší, než libovolný díl LOTR trilogie, ale pořád naprosto super. Vlastně od začátku až téměř do konce k tomu nemám výtek, spousta akční zábavy, děj se posunuje poměrně svižně kupředu (a ti, co říkají, že se tam nic nedělo, vždyť trpaslíci prošli od Medděda přes Temný hvozd a zajetí u elfů až do Jezerního města, ze kterého pokračovali dál, ke Šmakově sluji a pak...- a to jen popisuji, kam se stihla dostat přes různé nástrahy partička trpaslíků, která není jedinou dějovou linkou filmu) a hlavně po dvou dílech už mám pocit, že u několika trpaslíků z oné třináctky znám jejich osobnost a můžu si je oblíbit/znelíbit. Jediná opravdu zásadní výtka směřuje ke konci, kde nahánění trpaslíků a Šmaka je už opravdu dlouhé (takže jsem se nudil při této scéně asi jako kritici jedničky se dle jejich slov nudili u Bilba na trpasličí večeři, která mě naopak nepřestává bavit). A přijde mi, že se v nekonečných debatách o tomhle filmu ztrácí důležitá myšlenka: Není to LOTR, je to podstatně pohádkovější (schválně!), nicméně svět představený v původní trilogii nemůže Hobití trilogie ignorovat (protože to by byly kritiky ještě asi 1000x hlasitější) a tudíž se s tímto problémem vypořádáva naprosto bravurně. A za rok čekám zase nějaké rekordní výdělky, kdo tenhle prostřední díl vynechal, dožene ho určitě na blu-ray a na závěr trilogie přijdou davy. ()

lksvcr

Pokud bych měl začít od začátku tak mě tam trochu zklamala scéna v níž vystupuje Medděd, jenž se mi zdála dost krátká na to jak sem se těšil jak zpracují obřího černého medvěda. Ke konci sem to ale pochopil, protože scény s drakem byly tak dech beroucí že jim to prostě musím prominout že zkrátily Medděda aby tam mohli narvat co nejvíc scén s drakem Šmakem, kterej byl prostě úžasnej a ta jeho věta úplně nakonci ,,I´m fire and I´m death´´ no to prostě nemělo chybu a tak nemám jinou možnost než-li dát 5 hvězdiček. ()

klo11bouk

hobit je pohádka pro děti napsaná (vydaná) v r.1937. Měl jsem obavy jak bude vypadat filmová verze 2013 pro dospělého fanouška.(fanatika). myslím že pohled a vnímání souvislostí celého příběhu konce třetího věku P.Jacksonem je opět skvělá zábava a potěšení nejen pro fans. doufám že časem dojde i na pár příběhů ze Silmarillionu. ()

Allegro.g.

Název filmu by měl správně asi znít "Šmakova dračí spoušť". A slovo spoušť celkem dobře popisuje, co spáchalo přerostlé dítě Jackson s látkou, kterou nebylo jak epicky natahovat. Jediné, co mi zabránilo dát odpad, byla architektura věžovitých staveb a věžovitý král elfů, který bylo narozdíl od čehokoli v tom filmu prostě ... cool. ()

myrecko

To je tak ked z 200str knihy spravite trilogiu. Taha sa to ako sopel. A tie texty a konverzacia.... V tom lese to bol fail uplne mimo knihy. A tak isto aj navsteva u medveda Beorn-a. Sklamanie. ()

john.h

Jako jó, bavil jsem se, scény s drakem na pokladu hustotka, sudy v řece taky paráda, celkově to už ale bylo na mě moc dlouhé. Měl jsem pocit, a nebyl to vlastně jen pocit, že jsem tohle všechno viděl už v několika tříhodinových filmech dřív. A taky že jo. Není tam nic novýho. Prostě parta fantasy týpků jde z místa A do místa B (doporučuju vtipnou scénku Kevina Smithe na téma Pán prstenů), do toho zápasej jak mezi sebou tak s nástrahami Středozemě - to tady už bylo čtyřikrát předtím. Mít to tak hoďku, tak pohoda. Dělit Hobbita na tři filmy byla chyba. ()

sosi

Omnoho lepšie ako jednotka. Jackson opäť ukázal svoje schopnosti a ponúkol nám jednu akčnú scénku za druhou. Aj toto bol dôvod prečo ma to tak vtiahlo a bol som pripútaný do sedačky po celý film (ani by som nenamietal keby to je dlhšie). Jackson to dokázal a vystihol, presne takto si predstavujem pokračovanie hobita a už sa s úsmevom nemôžem dočkať ďalšej časti. ()

Knor

Já tomu tak věřil....a jsem zklamanej. Za ty necelé tři hodiny můžu vyzdvihnout pouze les s pavoukama, kterej mě dost nabudil, pak úprk trpaslíků řekou a draka Šmaka, kterého si užijem řekl bych víc než dost na můj vkus. Ale bohužel to je asi všechno, tohle když to shrnu byla předigitalizovaná omáčka bez nějakého většího dějového zvratu, žádné velké drama ( něco jako.... oni to stejně přežijou tak co ). Přišlo mi to stejné jako první část posledního Harry Pottera, který jako v tomto případě nebyl tak se zase tak moc nestalo a šlo by to shrnout do jednoho pravda dlouhého, ale jednotného filmu. Na třetí díl se těším a doufám, že tohle bude jediný slabší článek trilogie. ()

TommyDiamond

Po roce je tu další možnost navštívit velkolepou středozem….Po zdolání hor za pomocí orlů je Erebor sice na dohled, ale Bilbo a skupina trpaslíků v čele s králem pod horou budou muset podat doslova oduševnělý výkon, aby se dostali ke svému domovu a mohli se postavit óó mocnému Šmakovi. Pronásledováni skřety na vrrcích se musí dále vypořádat s děsivými pavoukovci, elfy z temného hvozdu, jezerními lidmi a ustát konfrontaci s drakem..... Druhý díl je o něco lepší než ten první. Děj se víc otevřel a je dobře naladěn na epický závěr. Líbili se mi scény s drakem (což byli doslova vizuální orgie), který nám byl v prvním díle záměrně skrýván. V hobitovi se hraje o diváka a líbivost příběhu je tak hlavním alritutem. Přidání některých postav, prvků i pokroucení příběhu se mi moc nelíbí, ale respektuji ho. Asi nejzajímavější vymyšleností je postava Legolase. Navíc v Hobitovi už jeho heat-shoty ztrácí na atraktivitě. Dále jsem v knize nezpozoroval, že by se Saurovono oko probralo, už tak brzo a vedlo skřety do závěrečné bitvy. Ve filmu to vypadá, že se trpaslíci v elfím vězení drželi jen pár hodin, přitom tak byli několik dní. Těch delailů je, jak říkám mnoho..... I tak je Hobit nejlepší film roku. Dávám pět hvězd ()

HarqAlAda

Necítil som z toho ten život, tep stredozeme. Dokonca som necítil ani hravosť predlohy, ktorá je vlastná aj Peterovi Jacksonovi. Z dôvodov ktoré nie sú podstatné som z kina musel odbehnúť na WC a o nič neprišiel. Rozťahané pozlátko, ktoré LOTRovi nesiaha ani po holenné chrániče. Veľmi ma to mrzí, Hobbit je krásny príbeh, no tento snímok má u mňa len 3,5 hviezdy. Návrat do stredozeme sa síce koná, ale bolo to ako lízať lízatko cez sklo, ktoré tam postavili chlapci z WETA. ()

FunnyXis

Hodně očekávaný film tohoto roku a musím říct, že opravdu stálo za to jít na premiéru, která měla hodinu zpoždění a domů jsem dorazil až za svítání. Mělo to všechno co se dá od správného fantasy filmu čekat, napětí, děj, efekty, příjemné postavy. Škoda jen menšího počtu bojových scén, nicméně to se dalo očekávat, jelikož i druhý díl pána prstenů nebyl moc obohacen o tyto scénky. Potom to ale všechno dohnali ve finále a to samé očekávám i u posledního dílu Hobbita, pořádnou krvelačnou spoušť. Hodnotím 4,9/5 ()

Clark_Kent

Vynikajcí Šmak absolutní spokojenost! Těším se na finalní díl, dobře propracované scény a děj sám o sobě velmi povedený. Krásný dobrodružství. ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (více)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (více)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (více)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (více)