Zombie zaútočily na letiště v Harvardville a uvrhly ho v chaos. Leon S. Kennedy a Claire Redfieldová, kteří před sedmi lety během tragédie v Raccoon City bojovali proti zločinné společnosti Umbrella, jsou zpátky. Podobně jako v předchozích snímcích série Resident Evil, i nyní jsou připraveni utkat se se zlem. Jejich protivníkem je tentokrát ničemný válečník, který poté, co přišel o celou rodinu v Raccoon City, touží po odplatě. Smrtelný G-Virus se začíná šířit a nová zmutovaná monstra se pouští do zběsilého řádění. Dokáže Claire s Leonem zastavit virus dřív, než se bude historie znovu opakovat? (oficiální text distributora)

Lucasion

Animovaný Resident je jedna velká nuda. Dialogy a příběh je opravdu fádní. To co stojí za zmínku jsou známé postavy ze hry a velmi dobré vizuální zpracování. Vizuální zpracování je totiž úchvatné a jediné co vás bude trápit je fakt, že je film dost tmavý. Ano tady taky přichází jeden z velkých negativů filmu. Film se odehrává spoustu času ve tmě a tak největší plus se vlastně stává záporem. Film ocení především fandové, pro ty je to vlastně určené. Protože nový příchozí divák spoustu věcí nepochopí a tak kouzlo tohoto filmu pro něj nebude mít význam. ( 30 procent ) ()

ProjectAlice

Na filmovú sériu od Andersona to určite nemá, ale je to jeden z najlepších animovaných filmov. Som fanúšik hier Resident Evil a najobľúbenejšia postava je Claire Redfield, ktorú môžem tak ako v hernej verzií, tak aj v tej filmovej, či už je to tento animovaný snímok alebo Andersonova séria. A že som si Claire v tomto filme užil naozaj dosť, rovnako ako obrovské množstvo zombíkov. Myslím, že by som nebol jediný, kto by uvítal aj Resident Evil seriál, ale nie v kreslenej verzií, ale v presne takejto - animovanej. Príbeh fajn, hudba fajn, postavy fajn. 4* ()

st.ranger

Nesrovnatelné s filmovou tragédií a ubohou bídou, ale přesto je Degeneration velice nezáživné a k dokonalosti prostě něco chybí. ()

Terva

Tak to mně opravdu překvapilo. Za prvé, proč to tak odsuzujete ? Za druhé je to velice podobné hře a je to jedinný Resident co se hry drží. Stále někdo fňuká, že Residenti se odklání od hry a když už přijde snímek, co se hře velice podobá ( už se opakuju ? ) tak zase fňukáte. Jste ufňukanci. ()

JohnCZ

Rozhodně víc Resident Evil, než ty béčkové srandy s Millou Jovovich. Animace, až na trochu umělohmotné postavy, není špatná. Působí to videoherně a to i včetně příběhu, který je snad ještě primitivnější, než ty v původních hrách. Akce je slušná, má to pár vybušných momentů a k větší spokojenosti mi chyběl akorát větší důraz na atmosféru. Fanoušky série to ale jistě potěší, ostatní diváci asi spíš nezájem, ale to je pochopitelné, neb větší ambice imo Degeneration ani nikdy neměl. ()

corpsy

Slušný rozbeh, graficky videoherný vizuálny kabátik celkom sympatický, ale potom to zastane, stratí atmošku a predsa len príval akcie v druhej polovici snímku ho už akosi nedokáže naštartovať. ()

ConanVJ

Parádní animovaný filmek doplňující herní sérii. Děj filmu se odehrává 7. let po událestech hry Resident Evil 2, kdy bylo město Raccoon City zlikvidováno atomovou bombou, aby se nerozšířil T-Virus, vyvinutý společností Umbrela. Umbrela díky tomuto incidentu zkrachovala a její místo zastoupila jiná společnost. V tomto filmu se setkáme se starými známými herní série, Claire a Leonem, kteří zde čelí nejen zombiím, ale i zrůdě zmutované po G-Viru. Filmek má pěknou vizuální stránu. Příběh i film celkově je dělaný pro fanoušky herní série a nemusí se tak líbit lidem, kteří hry neznají. Za mě 86% :) ()

agentmiky

Nejdříve jsem se rozmýšlel nad čtyřmi hvězdami, ale po delším zvážení jsem musel jednu ubrat. V porovnání s filmy Resident Evil mi tyto přijdou trochu poutavější a napínavější. Možná je to tím, že hlavním hrdinou je zde Leon S. Kennedy, což je má nejoblíbenější postava z her RE. Má skvělé hlášky a jeho postava mi přijde sympatická ve všech ohledech. Nejlepší scény se odehrávaly bezesporu na letišti, kde se mi v té tmě tajil až dech a útoky zombíků byly překvapivé. Záporem je zde malé zastoupení akčních chvílí. Po akci na letišti jsem se moc další nedočkal. Závěrečný souboj s monstrem na mě působil trochu amatérským dojmem. Uvidíme, jak se povede Zatracení. Rozkladu dávám 65 % ()

Z0oMb3E

Resident Evil- Rozklad má spoločný s hranou sériou resident evil iba námet. V prvom rade upozorním, že nemám rád fantasy. Film sa vezie na úspechu hranej minisérie. K plusu patrí to že Japonci aspoň nespravili hraný film ako to býva vo zvyku pri pričleňovaní sa k slávnejším filmom. Mínusom je už spomínaný jav, že je to všetko animované a tak divák stráca nejaké to stotožňovanie sa. Akčné scény vyzerajú dosť úboho. Celé mi to pripadalo ako nejaká RPG hra v tretej osobe ktorú by som asi po pár leveloch odinštaloval. Film sa mohol uberať smerom tak ako Animatrix ktorý objasňoval niektoré veci medzi hranými dielmi, no v tomto prípade si animátori vybrali cestu vlastného príbehu čo sa mi nezdá byť dobrý nápad. ()

-Ravee-

Jako fanoušek herní série jsem při sledování jakékoli filmové adaptace RE trpěl.. A zde to platilo dvojnásob.. Příšerná animace (na rok 2008), neskutečně debilní scénář a vykrádání prvků z RE 2.. Plusem jsou tak jedině známé a oblíbené postavy z herního světa, ale ani ty tuhle správně nazvanou "degeneraci" nezachrání.. ()

devNull

V podstatě jsem se na shlédnutí Resident Evil: Degeneration velmi těšil. U serie Resident Evil mám nejradši první díl, ale byl jsem zvědavý i na zpracovaní v ComputerGraphic stylu, navíc s původními postavami z PS hry. Byl jsem zvědav, jak se tvůrci poperou s hororovou, ale zároveň lidskou stránkou filmu. Bohužel už první půl hodina mi řekla, že jednoduché dialogy a předvidatelné chování "aktérů" nebude nic víc, než další slabší film. A to je škoda, protože v takovémto zpracování se potýkáme hlavně s pohádkami a "seriózní" filmy dopadají mnohem hůře. Film mě nijak nepřekvapil a chvílema i trochu nudil, i když se snaží být hodně svižný. Dívá se na to krásně, některé scény jsou k nerozeznání od reality.. a oheň je zpracovaný vskutku nádherně. Přesto to ale na větší hodnocení nevidím. Přišlo mi, že herci často "hrají" to samé. Po několikáté už mě nudily dramatické pohledy na vojáky a čekání na hlášku, kterou jsem stejně čekal. Co mě bavilo, byla jedna z prvních akčních scén na letišti. Mutace hlavního záporňáka mi přišla dobře ztvárněný nápad, ale toho známe už ze hry.. Odpočinkové pokoukání, u kterého bych stihl dělat i jinou práci. ()

Freemind

Nesmyslně vysoké hodnocení na IMDB je jen důkazem na to, že některé kulturní rozdíly nelze překročit. Přehlídka voskových figurín, CGI na úrovni dějových sekvencí v originální hře - co je pro hru osvěžující, v případě celovečerního filmu dost ruší. Snímek sice vcelku dobře navozuje atmosféru dnes už kultovní gamesky, sám jsem u Residenta propotil nejednu židli, v tomto případě ale opravdu doporučuji si spíše zahrát, než hodinu a půl civět na tuto nudu. ()

zipper111

Tento film je mi mnohem milejší než celá trilogie hranejch filmů s Milou...Je to prostě mnohem víc zaměřeno na fandy starýho dobrýho Residentu, což jsem samozřejmě já....Co já jsem se jako kluk probděl bezesnejch nocí právě kvůli RE. Jinak k samotnému filmu. Grafika je velmi pěkná, není mnohdy oslnivá, ale zajímavá je určite. Postavy jsou povětšinou ploché, nic jim nevěříte..je to prostě hromada polygonů. Pravda je že v závěrečné scéně, kdy stojí Leon, Claire a Angela na náhorní plošině....tak moje oči směřovali pouze na určitou hromádku polygonů slečny An....ta se tvůrcům moc povedla :D kdo viděl, ví co myslím...Příběh taky není zrovna oslnivý, ale dejchlo to na mě atmosférou 90 let a survival hororu jako takového, a to se cení. I když , kdyby natočili remake nějakého z prvních dílů, konče Veronikou X, tak bych byl mnohem nadšenejší. Hail Resident Evil, hra jako taková nebude nikdy překonaná... ()

Tony.cs

Solidní animák, bohužel na úrovni Final Fantasy: The Spirit within, který je o sedm let starší, takže žádné překvapení. Tvůrci se po solidním rozjezdu nechali unést fantasií a na konci naopak standartní klišé. Ale jako zabíječ nudy zafungoval báječně a docela jsem si ho užil. ()

Kaluž

Konečně resi film vycházející z předlohy. Pokud čekáte nějaký hluboký děj a ohrnujete nos nad herním patosem a plytkostí, raději nekoukejte, mohli byste tuhle animačku podhodnotit. Občas jsem měl nutkání stisknout kombinaci L1+R1 pro úhybný manévr nebo rychle mačkat křížek pro sprint:) ()

MATADOR

In-game grafika je to jediné, co Vás překvapí. Ale jinak se to sentimentálními řečičkami a zbytečnými politickými prupovídkami jen hemží. Tohle prostě není Resident Evil, ten má nabídnout pořádnou akci a ne zbytečně zahozených 90minut při sledování. Resident Evil s minimem akce, ale politika je to, co tu překypuje. ()