Zombie zaútočily na letiště v Harvardville a uvrhly ho v chaos. Leon S. Kennedy a Claire Redfieldová, kteří před sedmi lety během tragédie v Raccoon City bojovali proti zločinné společnosti Umbrella, jsou zpátky. Podobně jako v předchozích snímcích série Resident Evil, i nyní jsou připraveni utkat se se zlem. Jejich protivníkem je tentokrát ničemný válečník, který poté, co přišel o celou rodinu v Raccoon City, touží po odplatě. Smrtelný G-Virus se začíná šířit a nová zmutovaná monstra se pouští do zběsilého řádění. Dokáže Claire s Leonem zastavit virus dřív, než se bude historie znovu opakovat? (oficiální text distributora)

pulDag

Animace postav je odpudivá, už spousta her v dnesni dobe ma moition-capture, tak proc ne cgi film herni legendy? u toho zustava rozum stat. Jinak je zpracovani pomerne hezke, zminil bych hlavne sceny s ohněm, a plastické textury jsou kvalitní i v HD. To je vsak jen technicka stranka veci. Rezie a scenar je jak od Uwe Bolla, nepredstavitelna demence specialnich jednotek, plytky pribeh, radoby filosoficke průjmy... hnus... jedine co jakz takz zachranuje situaci, je konec, kdy vas hezky zamrazi....... hvezdy jen za graficke zpracovani (btw. v CryEnginu2 by to slo zpracovat imho velmi podobne). ()

SPDB

Detaily. To je to co tvoří kompaktní film, animace vcelku ušla - renderování vlasů, vody ohně - ale občas je prostě vidět ta nehomogenost. Scénář ničím moc nenadchne a výrazy obličejů ještě nejsou na takové úrovni aby se daly číst emoce a člověk se mohl vcítit do postav. Nebo se to možná od RE ani neočekává. Sice jsem se nenudil ale po konci filmu ve mně nezůstal jediný vjem - ano je to dlouhé intro. ()

m_a_c_a

Film, na který se dá podívat, ale jen tak proplyne kolem a za chvíli nevíte o čem byl. Návaznost na sérii takřka nulová. ** za povedené zpracování. ()

10Domik10

Rada pre filmových fanúšikov... Zoberte do ruky joestick a robte, že sa hráte, pretože pri obyčajnom pozeraní Rozkladu si aj tak pôjdete Resident radšej zahrať. ()

E lan

Strašná animace, kterou moje PS3 v pohodě strčí do kapsy, téměř žádný scénář a děj tuctově nudný. Nebudu ztrácet čas ani tímto komentáře, to doporučuji i ostatním. ()

gemi

Z tohoto filmu plyne jedno poučení: i animované postavy se mohou chovat nelogicky. Scénář je místy dost vypatlaný. ()

Mouchal

Videoherní série Resident Evil je jednou z mých vůbec nejoblíbenějších a osudy bojovníků proti bioterorismu jako jsou například Leon S. Kennedy nebo Chris Redfield sleduji už několik let. Obecně je brána značka Resident Evil jako jedním z průkopníků zombie videoherního žánru, kdy před více jak 20 lety vyšel vůbec první díl této legendární série. Po několika letech Biohazard zkusil štěstí i na poli filmu a jak dopadl? Upřímně celá zápletka má několik logických mezer a některé scény jsou opravdu příliš "over the top", ale tyto všechny neduhy jsou i v původních hrách, takže to dopadlo naprosto podle očekávání. Animace na svou dobu poměrně zvládnutá a přítomnost známých tváří (zde Leon, Claire, ale i Hannigan) fandy určitě potěší. Jestli bych měl nějaké filmy nazvat svou "guilty pleasure", budou to právě tyto. 65% ()

CerKar

Jede to, baví to. Nečekejte nic krom devadesátiminutové herní animace, která se hodí jako oddechovka do vlaku... Pro lidi, co nehráli RE, asi nemá cenu tenhle kousek vůbec sledovat. ()

danielwanderer

Zážitok? Áno! Konečne niečo, čím cítim rozkladajúceho sa zombíka od Capconu a nie telové mlieko plochej Milly Jovovich? Áno! 100 percentné grafické spracovanie? No pohyb postáv mohol vyzerať lepšie prekúšem. Pobavil som sa? Musím povedať, že som nadšený aj keď to úplne najskvelejšie to nebolo. Harvardville je miesto, kde na letísku vypukne to, čo v Racoon City bolo dávno zničené. Nuž a k tomu je treba povolať najpovolanejších, Leona a Claire, hrdinov z hernej "dvojky". Tí sa budú musieť na začiatku postaviť už spomýnanému nástupu T vírusu na letísku a neskôr si "užijú" stretnutie s istým starým známym a nebude to len vírus s označením G ;). Vystupovanie zombíkov z lietadla nemalo chybu, isté nudné pasáže však rozhodne na hodnotení nepridajú. Avšak stále je to viac ako všetky tri filmy dozadu s týmto názvom. ()

Ogrb

Tak tenhle animák se přibližuje atmosféře původních her víc než všechny díly Andersonovy trilogie dohromady a to je rozhodně dobře. Je tam strašně moc chyb, je to předvídatelný a dějově nic moc, ale jako fanoušek herní série jsem se skvěle bavil a rozhodně to musím vyzdvihnout na čtyři hvězdičky, za kterýma si rozhodně stojím. 8/10 ()

Doomer

Tak tendle animak ktery mapuje udalosti mezi druhym a tretim dilem je z cele serie asi nejlepsi, graficky pripomina hru a atmosferu ma lepsi nez vsechny dily hrane serie dohromady (cimz nechci rict ze je atmosfera vynikajici spise ze tam nejaka je) - trochu mi vadila postava te holky-haranta, to ze je harant neznamena ze musi vypadat infantilne, trochu to kazilo graficky dojem nicmene co chtit od japoncu ()

Tanus

Z mého pohledu rozhodne lepsi jak hrané verze, navíc si autoři vybrali asi to nejlepší z herní série, nebo alespoň já měl nejradši Claire a Leona :) Animace je povedená, i když sem tam menší chybička, která vážně bije do očí najde - po krásně zanimované vodě mají postavy suché vlasy i oblečení i když se pěkně vykoupali. Příběh je tak akorát komplikovaně jednoduchý, co bychom taky od RE čekali. Čtyři hvězdy, milé překvapení, pro fanoušky série rozhodně stojí za zkouknutí. ()

soldiersn

Kladné hodnocení u mě získal RESIDENT EVIL za - spoustu akčních scén, Bullettime a pěknou animaci. Jakožto výtku zmíním absenci hororových prvků, které by zde vážně neměly chybět. RE DEGENERATION je prostě a jednoduše akční film, nikoliv horor… Bohužel. ()

OldaB

Co naplat, velké zklamání. Ačkoliv jsem velkým příznivcem herní série Resident Evil a její čtvrtý díl je pro mě možná nejoblíbenější hra, filmová zpracování se pohybují na bodu mrazu. Ani animovaná verze, za kterou stojí samotná firma Capcom bohužel nebude jiná. Je to nudné, bez nápadu, hry z devadesátých let měly lepší scénář, jenže tam to bylo jako doplněk k samotnému hraní. Hodnocení dávám z úcty k celé sérii. ()

Cortesz

Animace je povedená, to musím přiznat, ale jinak mě to nebavilo. Filmy sice nejsou nějak oslnivé, ale je tam více akce a více se přibližují hororu, hlavně tím, že je tam hodně krve, tedy aspoň první filmový Resident Evil. Nejvíc se mi zde nezdál děj, byl místami hodně politický, akce byla na druhou stranu hodně povedená, ale jinak jsem z filmu nadšený nebyl. Možná kdyby to byl hraný film, tak bych šel s hodnocením ještě níž. ()

Pochtli

4* především za grafiku (animátoři si vyhráli s každým detailem), příběhově celkem zaujalo. K hodnocením - jedněm se grafika líbí, druzí nadávají - kde je chyba? Já byl spokojený.. ()