Zombie zaútočily na letiště v Harvardville a uvrhly ho v chaos. Leon S. Kennedy a Claire Redfieldová, kteří před sedmi lety během tragédie v Raccoon City bojovali proti zločinné společnosti Umbrella, jsou zpátky. Podobně jako v předchozích snímcích série Resident Evil, i nyní jsou připraveni utkat se se zlem. Jejich protivníkem je tentokrát ničemný válečník, který poté, co přišel o celou rodinu v Raccoon City, touží po odplatě. Smrtelný G-Virus se začíná šířit a nová zmutovaná monstra se pouští do zběsilého řádění. Dokáže Claire s Leonem zastavit virus dřív, než se bude historie znovu opakovat? (oficiální text distributora)

Wulz

Anime Residenta jsem viděl i lepší. Ovšem tohle někdy (snad) musím pořádně oživit. Viděl jsem to různě. ()

LeonS.

Řekl bych povedený díl asi nejlepší co sem zatím viděl a měl opravdu něco společného s hrou. Tento díl hodnotím velice kladně společně s hranou jedničkou. Myslím že pařani těchto sérii musí byt spokojeni ()

Dvorik

Kdo se před více než 10 leti ujížděl na herní sérii Resident Evil na playstationu (stejně jako já), konkrétně na 2.dílu, z kterého filmek vychází, tomu se toto přeci nemohlo nelíbít. Setkáme se zde s oblíbenci Claire a Leonem, za které jsme kdysi hráli a klepali se strachem v nočních hodinách s vetší zásobou spodního prádla blízko sebe :). Moc pěkně udělané, povedené zvuky a hudba. Herní sérii se tento díl podobá mnohem více než předešlé tři zfilmované. Jak zde někdo poznamenal : taky jsem měl chuť vzít do ruky gamepad a pořešit to všechno sám :) Ufff ta nostalgie! ()

jukyn

Musím konstatovat, že por mě největší překvapení roku 2008.Brilantně udělané, film má spád a celkově je vše tak jak má být....Autorům jedničku s hvězdičkou a zde plný počet ()

jjjerry

Hodnocení je opravdu těžké. Za mlada jsem Resident Evil pařit o sto šest, ale zatím ještě žádný film nesplnil ideální představy. Animace jsou celkem hezké, i uvod mě celekem bavil. Druhá půlka s "Nemesis" byla pro mě trochu nudná kazila dojem. Kdy už někdo natočí dějově zajímavý RE s trochou reálnosti rozhodování postav, snad se jednou dočkám=) Raději bych viděl animovanou adaptaci první hry (prvního filmu) s větším hororovým podtextem a s původní hudbou a starou dobrou Umbrela corp. ()

spawnxp

Na Resident Evil jedničku to nedosáhne, ale na rozdíl od dvojky to má začátek a konec. Zdrcující techno v provedení animace je zde ale naprosto funkční, to že to přípomíná hodně hru, vůbec nevadi. Dobrá zábava. ()

ZeeZee

2* davam iba za úvodnu scénu na letisku, celkovo je tento film pre mňa sklamaním. Znovu si ho nepozriem, iba ak by som bola donútená násilím;) ()

Hrus odpad!

Snad jsem ještě neviděl film, který jsem měl chuť vypnout / posunout dopředu úplně pokaždé, když tam někdo promluvil. Dialogy jsou prostě plný 100x omletých trapáren a vyznívají prostě směšně stejně jako celý příběh. Např. na letišti, kde poprvé zaútočí zombies se schová Claire s Rani - nějakou malou holkou - neteří své známé. Claire se chce vydat hledat přeživší útoku zombies: "Musíme jim pomoct", Rani jí přehnaně afektovaným hlasem říká "Ne Claire, nechoď! Můj otec řekl to samé, když mě opouštěl, řekl, že jde pomoct mamince, ale už se nikdy nevrátil - ani on, ani ona." - Prostě k blití. Stejně k blití je každý charakter - odporný "jakoby" anime úsměv kladných postav. Přehnaně neomalený prohnilý sobecký senátor. Bezpohlavní akční hrdina. A tak dále. Prostě hojně sem přetáčel, abych se dostal k nějaký akci. Ta v poslední třetině filmu byla. (Angela padá do propasti, je na ní zavěšené obrovské monstrum, jediné, co jí drží nad propastí je Leon. (drží jí jednou rukou) "Pusť mě, nebo spadneš taky. Pusť mě, ty nesmíš zemřít, musíš zničit virus. Prosím, nesnaž se mě zachránit." Leon: "Když se nepokusím zachránit jeden život, nezachráním žádný" - BLEEE) Na konci se hlavní kladné postavy asi ještě 15 minut trapně loučí, Angela má přehnaně velký a tvarově disproporční prsa - prostě všechno ostatní kromě akce a jednoho zmutovanýho monstra je příšerně nablblý. Scénář i režie je nejspíš dílem nějakýho náctelitého milovníka béčkových video filmů, jinak si to nedovedu vysvětlit. Trapárna na entou. ()

bican1

Tenhle díl jsem kdysi viděl, ale zapoměl jsem na to. Tak jsem si ho dal znovu. Proto je dobrý se registrovat na CSFD, aby se to nestávalo.Taková oddychovka nic extra, ani žadný propadák. Fanouškovi, který hltá Resident Evil se to bude líbit. ()

Pilouš

Strašná nuda, film doporučuji jen zarytým fanouškům zombie akčních filmů a jiným nenáročným divákům. Pokud jste někdy hráli některý z Resident Evilů, ruce pryč! I ti, kteří mají zkušenosti s kvalitními anime filmy, by se tomuto "intru" měli raději vyhnout. 2,6* ()

P3tr

Krvavý hororový animák? Rozhodně to znělo jako velmi zajímavá kombinace, neboť takových filmů je jako šafránu. Herní série Resident Evil (dále RE) je známá hromadě fanouškům po celém světě a na cestě je už 5. díl téhle hororové pecky. Navíc na filmovém plátně si také nevedl zrovna nejhůř takže jsem se na 4. filmový RE hodně těšil, navíc si ho tentokrát natočil samotný tvůrce hry-Capcom. Videoherní předlohu moc neznám takže se ve mě nedostavil ten pocit "Ty vado to je Leon S Kennedy, ty stará vojno, pořád nemáš dost po kosení vesničanů?" Fanoušci Milly Jovovitch si můžou v klidu dát kit-kat na uklidněnou, protože tady se začíná na novo a s původními postavami. Animace vypadá až na některé vyjímky velmi kvalitně a k videoherní adaptaci se neuvěřitelně hodí. Postavy působí dobře a mají docela propracovanou mimiku, takže se na nás Claire různě šklebí, usmívá a pomrkává, narozdíl od Leona, který používá asi tolik výrazových prostředků jako Steven Segal, ale třeba to byl záměr. Celé to začíná velmi nadějně a scény na letišti jsou opravdu hodně kulervoucí. Nemrtvá havěť se tu kosí samopaly, puškami, pistolemi, hlavně se žhaví doruda a zásobníky nikdo pomalu nestíhá přebíjet. Po záchrané misi tempo na chvíli zmírní. Docela je škoda, že oni zombíci se tu vesměs objevují pouze v úvodní části, ve druhé půlce už je tu jenom jeden nas...štvaný tvoreček s pořádným kukadlem. Ovšem ke konci se tu konají opět akční orgie, kde se střílí na plno a celé to nakonec zakončí Leonův adrenalinový parkourový běh, který je okořeněný likvidací vědeckých sekcí. Příběh je poměrně přímočarý bez velkých odboček, ale hezky odsýpá a dočkáme se i nějakých těch menších zvratů. Navíc se na to hezky kouká a ta hodinka a půl uteče ani nevíte jak. Nevýhodou je, že po shlédnutí má člověk neodolatelný pocit vzít do ruky gamepad a zkusit si užít akci sám. Takže sečteno podtrženo jedná se o asi nejlepší RE film (navíc potěší, že narozdíl od hraných filmů je děj tohodle hezky ukončený). Takže s klidnou hlavou dávám 4 hvězdičky a už se těším na pokračování. ()

Hardy_CZ

Já nevím, ale mě tenhle film nadchnul.Po dohrání RE4 (jedininý RE co jsem hrál,zkoušel jsem i ty předchozí ale to vážně nešlo hrát teda aspoň na PC) jsem byl nadšený, když jsem se dozvěděl, že ve filmu bude Leon, ptž jsem s ním u RE4 strávil asi 20 hodin a tak bylo příjemné, že o něm lecos vím a ve filmu se mohlo jít hned na věc. Jinak nechápu vaše hodnocení.Je tu kritika na děj...že je ho málo, jednoduché zápletky, že to bylo moc hrr, hrr...nesmíte zapomínat, že je to celovečení film, který má jenom hodinu a půl na to, aby něco předvedl...nemůžete to srovnávat s hrou, která trvá kolem 25 hodin herního času...to si tady různé natahování a komplikovaná zápletky může dovolit.Mimochodem filmová trilogie má taky úžasný děj že?Neohrožená žena v červeném ,která pak má superschopnosti, co domlátí vše co se kolem hýbe.Jako mám tu trilogii rád, ale člověk se na to musí dívat trochu s nadhledem.To samé i tohohle filmu.Sice je pravda, že mimika a někdy i pohyby mohli být lepší a že jsou tu místy nelogické věci jako voděodolné vlasy a oblečení které uschne do 2 minut, ale jinak jsem spokojený.To tzv. hluché místo v půlce filmu jsem skoro nezaznamenal...jedná se pouze o to, aby to v tak krátkem čase nebylo pouhé střílení, ale taky trochu vysvětlení co a jak.Mimochodem dokážete si představit že by tenhle film byl hraný?...půlka věci z toho by stejně byla dělaná počítačem a to je vždycky v hraném filmu znát.Po dohrání RE4 jsem byl více než spokojený s tímto filmem.Jinak se nedivím, že má Leon takový výraz celý film...po tom čím vším prošel by mi taky nebylo do smíchu :D PS: Jo a ono má být pokračování (myslím filmové)?Mimochodem kdyby se nějakému zarytému fanouškovi chtělo byl bych rád kdyby tu stručně napsal děj těch her.Jako vím, že jich je nejmíň kolem 12 tak jenom ty hlavní.Já jsem sice o tom četl, ale bylo to anglicky, sice mě aj nedělá problém,ale přecejenom ten kdo to hrál to napíše líp.Díky ()

Pitipitipa

Mi se to líbilo i to svižně utíkalo. Chyběla mi tam ta klavírní hudba která podporavala tu skvělou atmosféru a někdy jsem měl chuť vzít gamepad a dohrát to sám:-) Grafika i animace nádherné.Paráda! ()

4sAd

Pro serii Resident Evil, mám slabost, ale tento kus je pro mě docela zklamáním. Profíci z Capcomu na tom možná mohli zapracovat trochu více, protože animace je celá taková toporná a zamlžená, jako byste plavali hodinu v bazénu bez plaveckých brýlí. Final Fantasy: Advent Children rozhodně překonán není ani graficky, ani akcí ani příběhem. ××× Zatlačím slzu v oku a musím dát jenom 2*. ()

Yeah(c)

Film navazuje na události po konci druhého dílu série, nicméně nedá se říci, že by se dále držel téma, na které jsme u RE zvyklí. Dílo režijně a příběhově naprosto o ničem, řešící spíše než T-virus a nadnárodní monopol vytvářející biologické zbraně, zejména přiblblé rodinné příběhy a love story hlavních postav. Divák neznalí série RE nebude mít absolutně šanci alespoň vytušit o co ve filmu jde a divák znalí, bude nejspíše znuděn neoriginalitou celého filmu. Nakonec se obě skupiny zaměří na vyspělou animaci, která narozdíl od filmu, stojí za pohled. ()