Krvavý Valentýn

• USA My Bloody Valentine (více)

Vinou Toma Hanningera, nezkušeného horníka, bylo v šachtě zavaleno a následně zemřelo pět lidí. Jediný, kdo tuto událost přežil, je Harry Warden, který se od této katastrofy nachází v komatu. Ale pozor! Je to právě on, kdo volá po odplatě! Přesně rok po tragédii, na den svatého Valentýna, ožije a brutálně zavraždí krumpáčem dvacetdva lidí. Nyní, deset let poté, se Tom Hanninger vrací zpět do rodného města. Stále ho ale pronásleduje černá můra a možná se ozývá i svědomí... Rád by se s tím vším vyrovnal a proto vyhledá svou bývalou přítelkyni Sarah, která je nyní provdána za jeho nejlepšího kamaráda Axela, šerifa města. Právě této noci se ale náhle začne vynořovat cosi z temné minulosti... Volné pokračování hororu z roku 1981. (oficiální text distributora)

rizek2

Tak u tohoto jsem se královsky bavil. Až nečekaně moc. Harry Warden, bejvalej horník a zabiják se rozhodne strašit a zabíjet znovu - ale je to opravdy on? Brutalita na každém kroku - ruku v ruce s krumpáčem hlavního "hrdiny". Ústřední trojice postav dobře napsaná, rozhovor v dole je nezapomenutelný, stejně jako následné finále, které vás donutí přemýšlet ještě nejakou dobu po filmu... a jak to tak vypadá - časem se dočkáme pokračování. A já si ten film dám v dohledné době znova. Horníkům zdar! ()

3n3my

Po prvých desiatich minútach som neveril, že by tento krvák mohol mať ešte niekedy scenár. Ale postupom času sa to predsa nejako utriaslo a dalo aký taký zmysel, aj keď od začiatku bolo jasné, že podstatou filmu je natočiť rekordný počet rozťatých lebiek krompáčom. Či je to rekordný zápis ale neviem potvrdiť. ()

tomeek

Překvapivě dobrý vyvražďovák s perfektním 3D. Celý děj dumáte, kdo je teda onen vrah, podezření padá z jednoho na druhého a kamera si pohrává s napětím... potud všechno funguje jak má. Bavil jsem se skvěle. Pak ale přichází závěr, kde se nad nelogičností a hororovými klišé bušíte do čela (a to teď nemluvím o tom, že při útěku někdo zákonitě zakopne a upadne), ale tak už to v těchto filmech bývá a dalo by se říct, že jsem to čekal. Zdejších 50% je opravdu málo, v žánru je to určitě nadprůměr (alespoň zpracováním). Chtěl jsem dát 4, ale nakonec to nechám u tří, protože ten konec... uvidíte sami. SPOILER: Černoch neumře! :D ()

Deyw

Videl sem to kdysi v 3D - pamatuju si ztoho jen ze borec hodil krumpac a letel do xichtu jinak nic vic..bylo to slaboucky jako svine..nekoukatelny.. :D ()

Doudis19

Bez trocha atmosféry ,ani krvavé žně nevystraší. Hektolitry krve jsou právě jediná přednost, tohohle tupého místy až parodického snímku ,se šílenou zápletkou která se snaží tvářit tak vážně až je k smíchu.. a jedině tak se dá dokoukat do konce. ()

filmmovier

Koukatelný slasher, ale na světě jsou slashery mnohem lepší. Ale musím říct, že My Bloody Valentine přesně naplnil má očekávání. Ve všem. A hlavně v působivě natočeném finále, které je z celého filmu nejpovedenější. Jensen Ackles to hraje velmi dobře. Lituju jen toho, že jsem to neviděl ve 3D, myslím, že bylo velmi povedené. Hlavně novinový začátek a krumpáč úplně na konci by v tom vynikly. Jinak vraždy byly efektně natočené, za to musím tvůrce opravdu pochválit. Hlavně ta proražená čelist.... Bohužel, film ale i dost nudí a to většinu času a je to škoda. Ale na druhou stranu si užijete i drobek napětí a v celku se budete moc dobře bavit. Je to jen lehký nadprůměr, ale dá se na to koukat. 65%. ()

arbitr

Videl jsem to ve 2D a docela jsem se bavil. Když to porovnám s Pádem do tmy a Hory mají oči 2, které jsem ten večer taky viděl, tak tohle mě z té trojice vyšlo jako nejlepší. Ano je to šablonovité, ale rozhodně ne nudné a kdo je vraždícím horníkem se dozvíte téměř až na konci. Taková béčková oddychovka na hornické téma v romanicko krvavých barvách. Jako film, ale nic moc. ()

ecceHOMMO

Pravda je taká, že som snímok nevidel v 3D, neviem však či by mu to pomohlo...Je príliš predvídateľný a nech sa snaží akokoľvek nemá tie správne grády. ()

Sfinkter

Vraždy samotné velmi slušně natočené, ale vše okolo bída s nouzí. Tvůrci by možná měli zkusit ještě jeden pokus s názvem Brutální Velikonoce nebo Smrtelný Silvestr s vrahem v masce potápěče. ()

hajdano

Ve 3D je to slušná podívaná, ale celkový dojem je pouze lehce nadprůměrný. Neuchvátí ani neurazí. Pro příznivce slasherů velice vhodnej kousek. ()

Beky

Jednou větou: Viděno 2D, strášná blbost, špatně natočená, přitom ve vděčně hororovém prostředí, škoda!! ()

MiCM odpad!

"Je v domě" "Jdeš první?" "Sem v důchodu". Pak vešla a vypla televizi.. Nejhorší film jaký se dá najít, zkažený celý život.. Radši se jít objesit do stodoly než tohle.. Kdyby z toho udělali komedii ve stylu Scary movie, tak by to mělo spíš smysl.. Ale natočit tak absurdní, lacnou sračku a myslet to vážně.. To už jde opravdu o život.. ()

MikyAff

Jensen Ackles byl vlastně hlavní důvod, proč jsem se do toho pouštěla a musím říct, že i on se mi na tom celém líbil nejvíc. Sice na horor to bylo skoro podprůměrný, ale chvilkama jsem se aspoň zasmála. Třeba v momentě, kdy to dostal ten plešounek do hlavy, nebo když se snažili zjistit, jestli žije rozsekanej chlap a ohmatávali mu puls, za to vážně palec nahoru. Finální rozřešení vraha je vlastně úplně jasný a typický i když jsem teda doufala dost dlouho v opak. ()

nevermore

Je mi úplně jedno kolik ste tady, vy diletanti dali. Třebas je to mým prvním setkáním s 3D brýlema, třebas je to velice vtipnýma úmrtíma, možná krumpáčem jako hlavním nástrojem zabíjení, ale bavilo mě to a to ne málo. ()

Antek

Trailer mě navnadil na "další Vřískot" s bonusovým 3D. Vzešla z toho neskutečná zívačka s necharismatickým zabijákem, jehože jedinou devizou je svítění baterkou do obličeje a sekání krumpáčem. Ano, nějakou dobu je to všechno ve 3D fajn, ale vystouplá střeva k nakrmení horrorového libida nestačí. Bez atmosféry, bez příběhu, bez zajímavých postav (s čestnou vyjimkou Kerra Smithe -- zapomeňte na to, že Ackles je v hlavní roli, hlavní postavou je šerif) a především bez onoho teroru, který nás všechny měl čekat. Nuda v 3D je pořád nuda, nezáleží na tom, zda je trojrozměrná. ()

Raimi a horory pro celou rodinu

01.09.2009

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)