Krvavý Valentýn

• USA My Bloody Valentine (více)

Vinou Toma Hanningera, nezkušeného horníka, bylo v šachtě zavaleno a následně zemřelo pět lidí. Jediný, kdo tuto událost přežil, je Harry Warden, který se od této katastrofy nachází v komatu. Ale pozor! Je to právě on, kdo volá po odplatě! Přesně rok po tragédii, na den svatého Valentýna, ožije a brutálně zavraždí krumpáčem dvacetdva lidí. Nyní, deset let poté, se Tom Hanninger vrací zpět do rodného města. Stále ho ale pronásleduje černá můra a možná se ozývá i svědomí... Rád by se s tím vším vyrovnal a proto vyhledá svou bývalou přítelkyni Sarah, která je nyní provdána za jeho nejlepšího kamaráda Axela, šerifa města. Právě této noci se ale náhle začne vynořovat cosi z temné minulosti... Volné pokračování hororu z roku 1981. (oficiální text distributora)

maverick10

V hlavni roli brutalni krupmac, ktery by si mel stezovat predakovi za velmi krute zachazeni. Pracoval az prilis a film tim trpel. Nejednou se dival skrze lebecni kost do tajemstvi uvnitr a nasel jen hektolitry cerveneho barviva. Nic vic v tomto filmu totiz nestoji za zminku. Primocare, lacine triky divaka spise rozesmaly. To opravdu kdyz utikate pred padouchem, musite pokazde zakopnout? Nic vic Vas nenapada?? No tak, kde je vase fantazie? ()

ilemas

Opět přes nízké hodnocení mně tento film příjemně překvapil, ale pouze ve 3D. Líbí se mi, že horník nebyl žádný superman co vstal zmrtvých apod. nesmysly, ale normální smrtelník, který sem tam taky dostane nakládačku. Tenhle druh horrorů mám rád,ale spíš než horror bych řekl, že je to solidní krimi thriller. Ve 2D možná hvězdičku dolů. ()

kagemush

(neměl Jason v příbuzenstvu nějaký horníky?,s tak ohromným talentem a chutí zmastit co se najde,no s tím se přeci musí jeden narodit/umřít/). Teda takováhle brutální vybíjená se jen tak do našich kin nedostává. I proto bez problémů bych to viděl na 60%, a to i přes tu trapnou a kostrbatou poslední desetiminutovku,která asi měla být jakože PŘEKVÁPKO,ale mě dost kakala. ()

lioncel

Obdivoval jsem kdysi Spojené státy Americké .. nelákají mě tam ani tak velkoměsta, i když bych jejich návštěvou samozřejmě také nijak nepohrdl, ale spíše tamní přírodní krásy, parky a v neposlední řadě to, co známe z dobrých filmů : hlavně taková ta menší, třeba okresní městečka s jednou High School, nějakým sportovním týmem a skupinou většinou velmi pohledných roztleskávaček, v čele s nejhezčí dívkou z nejvyššího ročníku .. líbí se mi moc takové ty jejich všude a vždy přítomné symboly - maturitní ples a jeho královna, ročenka podepsaná spolužáky … prostě super zapadákov, kde je v oblibě motorová pila a nebo, jako v tomto případě, krumpáč .. tady navíc od maturity uběhlo už deset let a tak vidíme, co bývalým studentům přinesl sám život : kdysi nejkrásnější místní kočka se zahodila s naprostým debilem, co ji podvádí s nepříliš inteligentní, ale zato o něco mladší blbkou apod. … Amerika si potrpí na tradice a tak : vraždilo se před deseti lety a vraždí se i na desáté výročí … ale popravdě, žádná velká sláva to zde zrovna není … ()

honajz2

Další z těch filmů, co jsem chtěl vidět jako děcko. Si ještě pamatuji, jak jsem to tu tehdy objevil v kinopremiérách a myslel si, jak strašně drsné to bude... Hm, tak ani náhodou. Hvězdička za zajímavé způsoby smrtí, jinak je to strašná blbost. Je to neskutečně nudné, všechny postavy tu jsou nesympatické, úplně dementní a ještě dementněji se chovají, děj to skoro nemá, natočené je to televizně až běda a prostě mě celý ten film svou tupostí neskutečně iritoval, že až mám problém mu vůbec tu hvězdičku dát. Navíc ani závěr nic nezachránil, sice se snaží působit chytřeji než zbytek filmu, ale stejně, tohle už je obehrané. Nečekal jsem moc, ale dostal jsem ještě o dost míň... 1* ()

Chen

Připojím se k většině a postěžuji si na to, že 3D efektů bylo na horor docela málo. Ale jinak šlo o vcelku stravitelné krvavé (hodně krvavavé) "béčko", které vyvolala úsměv rádoby šokujícím koncem, překvapilo pravděpodobně prvním frontálním záběrem na ženské intimní partie ve 3D a naučila diváky, k čemu všemu se dá využít krumpáč a lopata. ()

HelloNiky

Film docela o ničem... jen samá krev a skoro žádný děj, od počátku bylo jasné kdo je vrahem... Hvězdička je pouze za to, že jsem to shlédla ve 3D, nebýt toho byl by to jasný odpad ()

M.i.k.e

hloupoučká vyvražďovačka,která není ani strašidelná,ani (jak bývá zvykem poslední doby) nechutná.Převedení do 3D dělá Valentýn alespoň o něco zajímavějším,ovšem pořádných efektů,které by stály za zapamatování se nedočkáme...40% (z toho 20% za 3D) ()

Martin741

Vyvrazdovacka, ktora ma par dobrych a slusnych vrazd. A zaver bol celkom v pohode, aspon sa jensen Ackless snazil, a to sa ceni . 60 % ()

MrPierc

Příběh jak z hlavy uklízeče v hollywoodských ateliérech, ale ten pocit, když po vás horník hodí krumpáč a zabodne se před vámi je opravdu hodně silný. Momentů je tady opravdu hodně a je to velice zábavné / místy nechutné a někdy opravdu nepříjemné, protože to vypadá na dosah ruky a tudíž máte chuť si sundat brýle ( bouračka v lese ). Jinak film rychle ubíhal a lidi nadskakovaly docela hodně :-) Bohužel očekával jsem jízdu v dole ve vozíku = jaká škoda !!! Velice emotivní zážitek. Mohli by takto předělat například Predátora - to by mohlo být o dost lepší ! ()

Jino

Ne ne a znova ne. Hlavní postavy svým vzezřením připomínají přestarší teenagery, kteří si hrají na šerify, horníky, prodavače, atd. Což o to, že některým se to bude asi líbit (je tam krev, gore, tma, prsa a zabiják), když uvěřitelnost a atmosféra pokulhávají na mezích neškodného televizního horůrku. Na druhou stranu ale musím říct, že scénář ač je jednoduchý a s ničím si hlavu neláme dostává tento film do průměru. Závěrečný úsek, kvůli kterému tento horor považuji za vydařenější než remake Pátek 13, mě docela potěšil. 50% díky scénaristovu trefnému probuzení usínajícího Jina těsně před koncem filmu a Tomu Atkinsovi, který byl pro mne nejsvětlejším bodem a zárověn jakýmsi pojítkem mezi elitní érou amerického hororu (80. léta) a tou dnešní žumpičkou. ()

Petoss1

To bola taká p*čovina až sa mi chce plakať. Amaterizmus najťažšieho kalibru. Jeden baník si vyzabíja polovicu mesta a nikto ho nemôže spacifikovať. To už sú na tom amíci tak zle, že také ch*joviny dovolia natočiť. OMG čo príde nabudúce? Maniak žumpár?! 10% ()

bourec

Tady musim napsat,že jsem hodně zklamanej.Za prvé ,na verzi 3D jsem vydržel koukat pět dlouhejch minut.Asi bez solidní techniky nekoukatelný,a ty papírový brejle mě sraly.Takže jsem si projel na konci jen ty scény,kde to mělo vyniknout,ale v orgasmu sem teda nebyl.A teď k samotnýmu filmu.Začátek byl zralej na vypnutí.Amaterský vraždění,mrtvoly se tam válely bez ladu a skladu,ale že bych z toho byl vystrašenej,nebo se mi svíral žaludek,tak to vůbec.Je to zřejmě v tom,že všechny ty francouzský,anglický,španělský horůrky dokážou navodit pocity beznaděje,kdežto tohle je tak trochu legrace,a ještě špatně natočená.Dám 40% za docela solidní scénář. ()

Mefistofelle

Další průměrná vyvražďovačka s průměrnými postavami a průměrným zabijákem. Nuda se střídá se zábavou téměř půl napůl... s tímhle filmem je to zkrátka tak, že všechno je jakoby dotažené jenom do půlky. Sotva se něco zajímavého začne rozjíždět, hned to zase upadne do toho největšího klišé. Pointa, která se snaží tvářit jako děsně šokující a originální, kdovíjak nenadchne. Ano, pár momentů - zejména ty v dolech - není špatných a občas jste chvílemi i napjatí, ale ještě předtím než uvidíte běžet závěrečné titulky, víte, že na tenhle film hodně rychle zapomenete. ()

Stallone

Jsem mladý člověk, plný talentu, touhy, nadání a snů. Člověk, který by sám chtěl natočit nějaký horor. A když se pak dívám na takový horor, který není dobře natočený, je to prostě filmová zdechlina, tak je mi z toho smutno. Šanci a peníze dostane někdo, kdo nemá asi k hororům vztah jako já. Protože natočit to a v tomto stavu to pustit do kina, je stejné, jako kdyby kuchař pustil na plac neuvařené kuře. Jak si potom takový zákazník může pochutnat? A co filmový konzument? Ten film nemá atmosféru ani dobré, sympatické herce. Jako křesťan neuznávám nevěru a zde se k ní chlap přizná a ženská mu padne kolem krku. To je logika!!! Je tady hodně chyb. Ani maska záporáka mě úplně nenadchla. Nemám rád nereálné ztvárnění úmrtí postav viz. létající oko apod. Chci realitu, bát se o postavy, příběh. Jako měl kdysi Vřískot nebo Texaský masakr. Tohle je jen další zbytečný film. Pozitivní je, kdo je vlastně ten hlavní padouch. Hodnotím 1-2* (přikláním se ke 2*). ()

C0r0ner odpad!

Rating 18+ bylo vlastně to jediné, co mě na tom zajímalo. Chtěl jsem vidět, kam až je možné dovést masakr. Místy i do píči. Doslova (štětka napíchnutá na krumpáči). Čekal jsem málo a dostal pouze bezduchou, nelogickou vyvražďovačku, která si s 3D hrála jenom proto, aby mohla ukázat ultimátní humus (oko na špičce krumpáče těsně před kamerou). 10% ()

Juto

V srdci je to retro dielo, využívajúce klišé a konvencie hororových slasherov, ktoré sa rozmohli na začiatku 80. rokov. 5/10 ()

Raimi a horory pro celou rodinu

01.09.2009

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)