Krvavý Valentýn

• USA My Bloody Valentine (více)

Vinou Toma Hanningera, nezkušeného horníka, bylo v šachtě zavaleno a následně zemřelo pět lidí. Jediný, kdo tuto událost přežil, je Harry Warden, který se od této katastrofy nachází v komatu. Ale pozor! Je to právě on, kdo volá po odplatě! Přesně rok po tragédii, na den svatého Valentýna, ožije a brutálně zavraždí krumpáčem dvacetdva lidí. Nyní, deset let poté, se Tom Hanninger vrací zpět do rodného města. Stále ho ale pronásleduje černá můra a možná se ozývá i svědomí... Rád by se s tím vším vyrovnal a proto vyhledá svou bývalou přítelkyni Sarah, která je nyní provdána za jeho nejlepšího kamaráda Axela, šerifa města. Právě této noci se ale náhle začne vynořovat cosi z temné minulosti... Volné pokračování hororu z roku 1981. (oficiální text distributora)

Tereza666

Tak to byla jízda! Přesně tohle jsem potřebovala. Krvavou smršť, akci, brutalitu, napětí. Já jsem s filmem velmi spokojená. Podle mě jeden z nejlepších hororů roku 2009 ()

Danny F.

Drsné detaily vražd. Atmosféra vcelku dobrá. Postava horníka je tajemná a hrůzu nahánějíci. Jako remake je to docela perfektní. Pochopitelně že originál je originál. Ve 3D je to opravdu zážitek. 60% ()

demented

Patrick Lussier je klasik. Buď si svoje filmy točí len sebe pre radosť alebo ma vždy neuveriteľnú smolu pri výbere vhodnej látky na spracovanie. Keď sa tak pozerám na jeho filmografiu a porovnávam s tým, čo som mal česť doposiaľ vidieť, musím konštatovať, že snáď len s výnimkou tretieho proroctva sa jedná len o jeden prúser za druhým. Výnimkou nie je ani My Bloody Valentine. Zabudnime na všetky kecy typu: Prečo remakovať skoro 30 rokov starý film, ktorý bol len ďalšou tupou vyvražďovačkou, po ktorej dnes neštekne ani pes? Byť úprimný, sám si spomínam len na jedinu scénu, a to konkrétne dvojitú penetráciu súložiaceho páriku krompáčom :) - rozkošná to scénka, ktorá bola v nasledujúcich rokoch niekoľko krát citovaná (mimo iného sa s ňou popasoval aj samotný Jason). Je však na pováženie, aby niekto nedokázal preliezť už tak dosť nízko nastavenú latku kvality. Ale Lussier je borec a podarilo sa mu to ;) Neuveriteľne veľké množstvo wtf momentov, vrah zjavujúci sa odnikiaľ a na tých najnepravdepodobnejších miestach, neskutočne ploché charaktery, herci, ktorí v podstate ani nemajú čo hrať no a záverečná pointa, resp. odhalenie vraha, ktoré tomu všetkému nasadzuje korunu. Ach jaj. Hlavná devíza (3D) ma bohužiaľ minula (napr. taký krompáč či oko letiace do publika atď. rozhodne musí stáť za to ;). ()

zdenny

Už mám fakt dost stupidních teenagerovských vyvražďovaček. Pravda, film se na tento typ omezil jen v úvodu a ještě velmi rychle. Jenže místo toho, aby se celkové aroma filmu zkvalitnilo, jelo ve stejných brakových kolejích jako filmy podobného ražení. Což o to - nápad s vraždícím horníkem nebyl nejhorší a v několika úhlech vypadal drsně i vizuálně celkem dobře (ten vraždící horník). Jenže když se z toho nakonec vyvrbil vraždící hezounek, který nemohl mít v reálu ani tolik síly, aby přemohl některé z postav, které přemohl, stala se z toho jednoduše blbost. Ano, kdyby byl vrahem vyšetřující šerif, bylo by to víceméně pochopitelné, leč předvídatelné. Proto si, dle mého názoru, tvůrci vybrali onoho hezounka a zaplantali do toho psychickou poruchu. Jenže... bez nějakého hlubšího provedení. To už teda mohli vraha udělat z kohokoli. Když se zaměřím na vizuální stránku, tak např. provedení vražd odporovalo zákonům fyziky (např. vyhřezlé oko po proseknutí lebky krompáčem - vypadalo jak vymáčklé z dětské hrací panny, anebo naprosto přesně vedené zásahy do těch pro horrorymilujících fanoušků nejpřitažlivějších tělních míst - i mistři katové se museli své řemeslo pořádně naučit, aby bezchybně tli do šíje). Prostě žádná syrovost, jen sterilní brutalita (navíc na každém ulpěly kvanta krve jen na dobrákovi v masce a s krompáčem ani kapička). Film samozřejmě disponoval i některýma v žánru klasickýma hovadinama - jako např. po otevření okna v obchodě se vrah ihned dostal ven (asi tak rychle oběhl celý obchod), aby si svou oběť vylézající z okna prostě vzal. Anebo když má postava vrahovo běsnění přežít, prostě vždy se najde něco, čím vraha uhodí, aby získala čas potřebný k útěku. Naproti tomu ti, kteří zemřít mají, jsou vykresleni jako tupci, kteří ve vypjaté kritické situaci neumí ani utíkat. A herci? Hlavně dva hlavní hrdinové. Jo, v pohodě - ale do nějakého seriálu, kde každý z nich by hrál synáčka ve zbohatlické rodině. Celkově byl film natočen především pro 3D kino (já ho viděl klasicky), a proto bylo ve filmu užito pár vizuálních efektů, které byly ale celkem trapné. Co z toho mám, že na mě letí krompáč anebo jsem zasypán sprchou kamenů, když film stojí totálně za velké kulové? Celkově shrnuto: film se snaží podobat svým podobným předchůdcům, které ale díky tomu, že byly natočeny před dvaceti a více lety, se mohou řadit ke klasice žánru. Tento je pouhý žánrový brak. PS: Film se měl raději jmenovat "Vysmátý havíř". Nebo "Tragický havíř". ()

LEGACY

Jako horor to podle mě je docela sympatický a i dobře smyšlený, ale jest-li si tvůrci mysleli, že opijí diváky litrami krve a 3D technologií, tak to asi odněkad spadli. Co se ale musí uznat je velikánský plus v podobě hvězdného pana herce Jensena Acklese, který už je k těmto hororům a nadpřirozenostem nějak spjat. I tu odvedl skvělí výkon, stejně jak v seriálu Supernatural, kde hraje Deana fantasticky, chvilky s ním mě baví. Brzo se na film podívám po druhé a možná sem napíši své další pocity z 3D, jest-li kladné, či záporné, to opravdu nevím snad budou kladné, nějaké lekačky by se tam měly najít. Slybé čtyři hvězdy. (především díky Acklesovi) Hodnotím 73% ()

H.Gordon odpad!

Byl to můj první film v 3D podání a musím říct, že jsem dlouho nebyla tak znechucena. Líbila se mi pouze jedna scéna a to když proti mě letěl krumpáč, to jsem měla opravdu tendenci si dát ruce před obličej..velice jsem litovala toho, že jsem za to dala tolik peněz. Ale zkušenost je zkušenost. A to jsem docela fanoušek béčkových i céčkových filmů, pokud se u toho ale člověk zasměje. Tohle bylo bohužel myšleno smrtelně vážně. ()

Brain-D

Paradoxně obstojný remake, kde mírně lepší scénář vystřídali o něco krvavější scény. Aneb jak natočit krumpáč v hlavě na milion způsobů. ()

Gerret

Protože je to první 3D horor na kterém jsem byl v kině musím dát 4*, bylo tam pár dost drastických momentů, ale dívat se na to dalo a do posledního momentu jsem vůbec netušil kdo je ten vrah. Jinak příběh byl trochu slabší ale řekl bych že tam spíš šlo o tu krev. Některé ty 3D momenty byly dost dobrý např. Jak hodil ten krumpáč a vypadalo to jako by letěl směrem ke mě a to samé výbuch, kulka nebo vytrhnutá čelist. Hodnotím 75%. PS: Nechtěl bych být horníkem :-) ()

blackJag

Zábavně hloupá vyvražďovačka, která je o to legračnější, o co jí její představitelé berou vážněji. A to je scéna od scény. Snaha o efekt je přímočaře aplikovaná bez nejmenšího ostychu, když má ale člověk po ruce jen verzi bez 3D, nějak se to míjí účinkem, byť nějaké pocitové mini-zdání prostorovosti je i u obvyklé projekce zachováno. Herci ze svých rejstříků vytahují svá nejcennější "esa", o jejich schopnostech vás to tedy přesvědčí jen stěží. Všichni do jednoho s naprostým přehledem obhajují své pozice v třetí herecké lize a podle používaných výrazů to ani nevypadá, že by jim to nějak vadilo. V tomto směru je pointa celé této taškařice vyvedená v přímé úměře k hereckým výkonům. 50% ()

jitrnic

Mizerné horrorové béčko, kde se dočkáte několika krumpáčem proseknutých hlav, značně přehnaného dávkování červenou barvou, jedné nahaté coury, pitomě se chovajících utíkajících postav, jalového rozuzlení a tomu všemu odpovídajících hereckých "výkonů". ()

Pedross800

První úspěšný test venkovního promítání ve 3D s brejličkama na ksichtě si nízké hodnocení už jen za svou přelomovost nezaslouží. A tak i když to byla jen průměrná vyvraždovačka s nic moc atmoškou, několik těch tři dé efektů bylo fakt peckovních a s krumpáčem se hlavní magor uměl taky celkem ohánět..... suma sumárum poprvé je vždy jen jednou, to se mosí náležitě ocenit! P.S. ovšem nevím z čeho mě po tým bloody Valentýnu bolela kebula, zda z těch brejlí, nebo alkoholového moku :-) LETNÍ KINO 2017 ()

Pit

Dosť slabé, ale bol som na tom v kine a asi to, že to bolo v 3D to robilo dopozerateľné. 3D zážitkov nie je nikdy dosť, takže keď som si odmyslel chudobu scenáru a hereckých výkonov /možno okrem nepredvídateľného xichtu Jensena Acklesa/, tak som sa nakoniec aj vcelku pobavil... ()

U.Tarare

Tak tohle bylo hodně slabý. Nebylo tam ani zrnko originality. Ve 3D kině to možná za něco stálo, já to ale viděl normálně a odvařenej jsem z toho určitě nebyl. Samotné vraždy mi přišly amatérsky udělané (viz. rozseknutí hlavy lopatou; tam jsem se solidně nasmál), sám velkej Harry vypadal jak vyplavenej potápěč než nějakej zabiják z dolu. Když už tenhle potápěč šel někoho teda umlátit tim krumpáčem, tak to nebylo nějak chladnokrevně brutální, byl rád, že se do své oběti vůbec trefil, působilo to na mě spíš komicky, když měl krumpáč zapíchlej pořád někde ve zdi nebo v podlaze. U mě jedna hodně malá hvězdička za tenhle shit. ()

JančiBači

Čakal som divokú jazdu v 3D a popritom to bola obrovská nuda. 1000 krát opakovaný príbeh (ved aj tak ide remake), 1000 krát NUDA. ()

Josefin odpad!

Mě se to nelíbilo, pod název Krvavý Valentýn, narafičit takové téma?Patrick Lussier se u mě teda nevytáhl, na pointu jsem přišla hned na začátku, tedy na to kdo je vrah. No a obleček horníka mě opravdu nestrašil a ani nebude! ()

made1

Nemám ráda horory. (viz Friday the 13th - 2009). Dva důvody mě přivedly do kina. 3D a Jensen Ackles. Chtěla jsem si užít trochu bezpečného strachu, protože trailery vypadaly více než působivě, ale pokud někdo brečíte, že jste neviděli, představte si krvavou vybíječku s krumpáčem a jedinou neznámou, co je nakonec to nejzajímavější vzhledem k tomu, že hopsající nahatá holka mi opravdu neimponuje. Kdopak se nám asi skrývá pod maskou? Dvě hvězdičky jsou v rámci žánru zvaného horor. Pokud bych na film nahlížela jako na jakýkoli jiný "skvost", těžko by to Jensen Ackles vytáhl nad jednu. Bráno jako souboj mezi "bratry ze Supernatural", mladší měl výrazně navrch. ()

Raimi a horory pro celou rodinu

01.09.2009

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)